Jak rychle začnou kontrakce po prasknutí plodové vody?

jannet
6. zář 2007

Ahojky..Moc by mě zajímalo, jak rychle nastanou kontrakce, po prasknutí plodové vody..?? Má to každá rodička jinak, nebo nastanou vždy okamžitě? A jsou bolesti ze začátku menší a pak silnější a silnější??? Díky za informaci všem maminkám a přeji moc zdravíčka celé rodině!!!

smoulinda
6. zář 2007

Ahojík 😉
Tak abych to trošku uvedla na pravou míru...Kontrakce nemusíš mít vůbec. Ovšem jestli přijdou, tak budou postupně delší, ale intervaly mezi nimi se budou postupně zkracovat. To znamená, že nejdřív budou třeba po 15 minutách 10 vteřin, ale až budou po dvou minutách, tak trvají třeba 40 vteřin. To je ale u každé budoucí maminky jiný 😉

kristi
6. zář 2007

tak ja mela nejdriv kontrakce a plodovka mi praskla az nekde na sale...

karotky
6. zář 2007

Pokud Ti píchnou vodu na sále,kontrakce budu o 100% víc cítit.Mluvím z vlastní zkušenosti.Do té doby to bylo jako silnější MS bolesti.
Ale každá to má jinak............záleží na prahu bolesti.

janeses
6. zář 2007

Ahojky, mě začaly kontrakce asi do půl hoďky od praskuní vody, do té doby to byla taková silná menstruace, po té vodě už to bylo něco🙂Postupně to bylo intenzivnější a bolestivější, až jsem si nechala píchnout epidurál a bylo to zase v pohodě, dokud nevyprchal☹(), ale to už jsem šla rodit🙂 😉

schnek
6. zář 2007

Ahojky,
mě odtekla voda a nic, museli mi vyvolávat. To je u každé maminy jinak 🙂

androna
6. zář 2007

mne odtekla voda rano o 7.30 a rodila som az 16.40.bolesti a kontrakce zacali okolo 12.00 a to vdaka klystyru ktory ich spustil

petraluk
6. zář 2007

Ahoj, mě sice plodovka neodtekla, museli mi jí píchnout, a pak ty kontrakce přišli téměř okamžitě a hned po 3 až 2 minutách. Ale Jannet to nemůžeš takhle brát každá mamča to má úplně jiný. 😉

blacklucka
6. zář 2007

Ahojky, mě začly cca hodinu po prasknutí, začalo to nenápadně, ale než jsme dojeli na Bulovku, tak už jsem dýchala jak pejsek.

nilita
7. zář 2007

Ahojík, tak me plodovku musely píchnout a kontrakce se dostavily cca za 30min.. a musím říct ,že to pak bylo hodně rychlé plodovku píchly v 16:30h a malá byla na světě v 19:20hod 😝 Ale každá maminka má průběh kontrakcí po odtečení plodovky jiné. 🙂

marcax
7. zář 2007

Ahoj, mě plodovou vodu píchli ve 20.00, kontrakce začaly za čtvrt hod., malý byl na světě ve 21.00 hod. 🙂

karotky
7. zář 2007

Marcax............šťastná to žena. 😀

nilita
7. zář 2007

marcax téda tos to měla tedy rychlí 😕 😉

marcax
7. zář 2007

Holky myslím, že to bylo také tím, že jsem od 27. týdne měla udržované těhotenství, cerkláž, gynipral, magnezium... a když jsem všechno vysadila a steh vyndali, šlo to samo. 🙂 Bojím se,že se to bude opakovat, už mě tvrdne břicho. ☹ No, ale rychlý porod bych zase brala! 🙂

nilita
7. zář 2007

Tak to jo ,to potom chápu... tak at máš i takový druhý a rychlí 😀 porod 😉

petamarketka
7. zář 2007

Tak mě začaly kontrakce rovnou po 3 minutách v 9 ráno, plodovka praskla v 11 hod a Markétka se narodila v 19.00 - stejně šla nakonec císařem... 😢 Každá to má jinak a nedá se říct nic, jak to bude probíhat... Ani přibližně...

karotky
7. zář 2007

Marcax.........já se otvírala(na 2 prsty)2 měsíce dopředu,brala magnésko,ale steně mi pak museli porod vyvolat,protože se sám nespustil a já začala mít zdrav problémy. 😅

nilita
7. zář 2007

No holky já měsíc ležela na rizikovym, a v den,kdy mě propouštěly přesně ve dvě h odpol jsem se za dvě hod vracela... byla jsem na 6cm otevřená 😅 a všichni na mě zíraly co tam dělám .. a v 19:20 se malá narodila... 😎

jannet
autor
7. zář 2007

Ahojík.. Koukám, že každá mamina má průběh opravdu jiný! 😲 Pro srovnáni a orientaci, díky všem za informaci!!Čekáme mímo v listopadu, určitě pak písnu jak to bylo nakonec u mě!!! 😅 Pořád se mi honí hlavou, jak to asi všechno bude a jak to zvládneme!!

lucildol
7. zář 2007

jannet, nad tím nepřemýšlej, protože to nakonec přijde a určitě úplně jinak než budeš mít "v plánu" 🙂 Každá maminka je na tom jinak.
Já když seděla před porodemna monitoringu, tak jsem měla kontrakce tak silný, že se mi kroutily nohy a myslela jsem, že nevydržím, teprve pak mi praskla voda a já málem nestihla dojít na sál.
Ale vedle mě seděla mamina, které praskla voda doma a seděla tam,jakoby se nechumelilo. Prostě kontrakce v nedohlednu.
Myslím, že jsem ji chudinku trochu vyděsila, jak jsem se tam kroutila při kontrakcích. Byla to prvorodička, tak nevěděla, co s ní bude. 😅
Záleží na prahu bolesti, já ho mám asi nízko 😠

nikka.vo
7. zář 2007

tak mě vodu píchali a řeknu vám že do pěti minut jsem měla kontrakce z intervalu po dvou minutách 😨 ufffff

ale předtím píchnutím vody jsem je už měla po pěti....

kacka79
8. zář 2007

Ahojda, tak mě praskla voda a od té doby mi začaly kontrakce až za 10 hodin, a porodila jsem za dalších 11 hodin..no nic moc ale dá se to... 😝

berdicek
11. zář 2007

Ahoj mně, praskla voda ve 2 hodiny v noci,tak jsme vyrazili do porodnice, zadne kontrakce jsem nemela. Ty zacaly az okolo pul pate, po injekci, kterou mi tam pichli a pred 11 byl Honzicek na svete.

helabella
11. zář 2007

Ahoj,
je to fakt hrozně individuální. Mně praskla voda a pak se vůbec nic nedělo skoro dva dny. Nakonec byl porod vyvolávaný a Kačenka se narodila za 3 hodiny od prvního stahu.

johanka24
11. zář 2007

Ahojky,byla jsem asi 14dní dost otevřená a připravená,tak mi dr prasknul vodu,okamžitě docela silný kontrakce po minutě a půl a přesně za hodinu byl Davídek venku 😵 Spokojenost veliká 😉

markeeta
11. zář 2007

Ahojky,

lucildol to vystihla skvele, bude to probihat uplne jinak, nez jsi mela v planu. Ja mela v planu rychly porod, asi jako marcax.
Kontakce mi zacali ve 2h rano a mala se narodila v 16:53 a voda mi vytekla nekolik heknuti predtim nez se narodila, do te doby jsem se svirala v bolestech. Nevsimla sem si, ze by kontrakce byli silnejsi po prasknuti vody. Me uz to bylo jedno. Ja byla tak power off, ze jsem byla rada, ze udrzim nohy nahore.

alcatko.j
12. zář 2007

Juj, mne praskla voda v 1 hodinu v noci, cca za hodku prisly bolesti jako slaboulinka Ms, tyto slabe kontrakce trvaly asi 24 hodina dalsi noc, taky zhruba od te 1 v noci prisly ty sileny bolesti, krizovy bolesti, a porodila jsem rano v 9:35, celkem po 31 hodinach po odtoku plodovky 😅

smoulinda
13. zář 2007

Tak mně praskla voda v sobotu ve 4h ráno a kontrakce mi museli vyvolávat. Porodila jsem v neděli v 16.17 😝

lili01
22. zář 2007

mě začly kontrakce 30minut po odtečení plodovky 😵

altoja
22. zář 2007

1.porod: začaly bolesti - odjezd do nemocnice - do rána nic - vyvolání tabletou - silné bolesti - vodu mi museli prdnout
2.porod: začaly bolesti v jedenáct v noci, ve třičtvrtě na jednu mi praskla voda (před barákem 😀 ) a ve čtvrt na dvě byla Vikouš venku 😅 (v nemocnici, málem ve výtahu 😀 )

altoja
22. zář 2007

takže se omlouvám, protože jsem vlastně neodpověděla na tu hlavní otázku za jak dlouho po prasknutí plodovky začly bolesti, sorry 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru