Jak rychle začnou kontrakce po prasknutí plodové vody?

jannet
6. zář 2007

Ahojky..Moc by mě zajímalo, jak rychle nastanou kontrakce, po prasknutí plodové vody..?? Má to každá rodička jinak, nebo nastanou vždy okamžitě? A jsou bolesti ze začátku menší a pak silnější a silnější??? Díky za informaci všem maminkám a přeji moc zdravíčka celé rodině!!!

sylvar
18. srp 2008

mě praskla voda v 22,05hod, kolem 23hod jsme jeli do porodky, kontra přišly až kolem půlnoci po zavedení tabletky...pak ještě další, pak oxytocin do žíly...pak se malá v 5,20 narodila 😵

gabka.d
18. srp 2008

Aještě jeden, možná pro někoho trapný dotaz 😅
Jak jste věděly, že máte jet do porodky když vám nepraskla voda? já už se vidím jak tam 10x přijedu a oni mě budou posílat domů, že zbytečně plaším 😒

petja
18. srp 2008

mě praskla voda v 17 hod,na 19 jsme jeli do porodky,kontrakce začaly asi kolem 21:30 a ve 2:30 se malej narodil

oslik23
18. srp 2008

gabka.d radeji přijet 10x zbytečně, než jednou pozdě 😉 Ale to poznáš..prvně to začne bolestmi jako by na menstruaci a ty se pak začnou zvětšovat a intervaly ve kterých tě nic nebolí se zkracují...No u mě je to s prasknutím vody tak, že jak praskne, tak to je pak celkem fičák 😕 U prvního porodu za necelé dvě hod. po prasknutí se narodila dcera a u syna to byla necelá hodina...
Ale každá jsme jiná...někomu praskne voda a pomalu se otevírá a trvá to několik hodin, někomu (jako jsem já) praskne voda téměř na poslední chvíli (podruhé mi ji museli propíchnout) ale zase před tím prasknutím už je ženská více otevřená a pak už jen prasknutí je taková řekla bych "třešnička nadortu" (sakra bolestivá) která porod velmi urychlí..

Ale jka říkám,každá jsme jiná a u každé z nás si tělo s vlastním porodem poradí po svém 😉
Každopádně, jeď když se nebudeš cítit, prostě raději jeď 2x zbytečně, než bys měla jednou přijet pozdě.. 😉

gabka.d
18. srp 2008

Díky holky, jste zlaté... Když mě je všechno trapné, na gyndě se na nic neptám, protože bych byla červená až za ušima... Tak mi bude trapné i to, že jezdím zbytečně, a už vidím ty doktory jak říkají ''ááá už jste zase tady? ale to ještě nevypadá, jeďte domů...'' to bych tam pak už snad raději ani nejela... 😅

gabiku
27. srp 2008

Ahojky, mně praskla voda o půl jedné v noci, po jedné jsme již byli v porodnici. Kontrakce začaly kolem druhé hodiny a synátor se narodil až 22:15 hodin - bohužel císařským řezem - hlavička nepostupovala 😢. Takže jsem si porodní bolesti dosyta "užila".

schwarzovka
27. srp 2008

tak mě praskla voda v 6.15 ráno 30.1.08...bolesti přišli po příjezdu do porodnice...teda do hodiny a hned po 5 minutách...ty trvaly celý den, akorát jsem se neotevírala...na noc mi píchli nějakou injekci...prej to buď urychlí nebo zastaví...hahaha, ani jedno, ani druhý 😀 😠 ...po probdělí a profuněný noci, kdy bolesti byly po 2-3 minutách a furt nic jsem myslela, že vykvetu....se malej narodil až v 8.30 31.1.08 akutním císařem, jelikož mu chyběl kyslík. Naštěstí vše dopadlo dobře. 🙂

kacka.va
28. srp 2008

schwarzovka, já to měla to samé. akorát jsme rodily až další den odpoledne a bez císaře

jennyska
6. lis 2013

@kacka.va @schwarzovka @gabiku @gabka.d @oslik23 @petja @sylvar @jannet

Ahoj maminky,

mohly byste, prosím, vložit své zkušenosti s kontrakcemi na https://www.modrykonik.cz/kontrakce/ do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? 🙂

Pomůžete tím ostatním těhulkám, které si prochází stejným obdobím a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den! 🙂
Janča

cubicka
5. zář 2016

Me tak do 15min ale hned po 3 minutach

urtica
5. zář 2016

Voda praskla v 10:00, kontrakce začly (veeelmi slabé - cca po 20 minutách) ve 12:00, porodila jsem druhý den kolem páté..

kimh
5. zář 2016

Ve 3:00 praskla voda, ve 3:30 nastup kontrakci, hned po 4 minutách, po 4 jsme dojeli do porodnice otevřená na 2 prsty, v 5:39 byl syn na světě 🙂

urtica
5. zář 2016

@kimh koukám, že paní řeší spíš předpubertu než plodovku - ta diskuze má skoro deset let 😀

kimh
5. zář 2016

@urtica taky už jsem na to koukala :D

odula
5. zář 2016

@urtica ale téma je to zajímavý 😉

balet
5. zář 2016

V 23:50 mi praskla voda, 00:30 po sprše začaly bolesti, 01:00 otevřená na 6 prstů, 3:00 otevřená na 8 prstů a 3:55 byla naše princezna na světě. 😎 😎

binki
6. zář 2016

Voda mi praskla v pondeli odpoledne, po cipku na vyvolani, 14 dni po terminu. Do stredy v noci jsem mela kontrakce a ani po kapackach se nic neotevrelo a maly sel nahoru. Takze cisar s horeckou a slabymi ozvami. Snad to muze but I jine, ale ja to nezazila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru