Jak rychle začnou kontrakce po prasknutí plodové vody?

jannet
6. zář 2007

Ahojky..Moc by mě zajímalo, jak rychle nastanou kontrakce, po prasknutí plodové vody..?? Má to každá rodička jinak, nebo nastanou vždy okamžitě? A jsou bolesti ze začátku menší a pak silnější a silnější??? Díky za informaci všem maminkám a přeji moc zdravíčka celé rodině!!!

jana.1
22. zář 2007

mně začaly kontrakce po 5 min. ve 14 hod., za 3 hodiny jsme jeli do porodnice, to už byly mezitím po 3 miutách, otevřená na 5 cm. 😀 Tak v 18 hod. jsem teda šla na sál, za chvíli otevřená na 7 cm a stejně mi po 2 hoďkách ve 20 hod píchli vodu 😕 a za 40 minut jsem porodila.

jana.1
22. zář 2007

jo ještě bych teda doplnila, že tím jak vytekla přední plodovka, tak mimi samo kleslo níž a po nějaké chvíli se tím pádem ke kontrakcím přidaly ty tlaky a rodilo se.. takže bolelo to víc, to je v tomhle případě jasný

mamina
26. zář 2007

Mně manželova teta říkala,že každý těhotenství,každej porod a každý dítě jsou úplně jiný(měla jich 6).Já čekám pátý a můžu to jenom podepsat.Záleží na tom,nakolik budeš otevřená,kde máš práh bolesti a jak veliký bude mimčo.Ono přece jen:když má dítě 2,50,rodí se snáz,než když má 4kg(jako ty moje 😉 ).

karotky
27. zář 2007

Tak to nesouhlasím,že by se menší dítko rodilo snáz.Já měla Ádu(4330g) na 4 zatlačení venku a kamarádka holčičku(3200g)za boha nemohla vytlačit a musela na císař. 😉
Záleží na situaci a na tom,kolik rodičce zbylo sil.

kacka79
27. zář 2007

ahojky, tak voda praskla v noci cca ve 2h, contrakce začaly cca za 10hod, po dalších 2 už byly hodně silné a po dalších cca 6 hodinách jsem porodila. 😝 Ale stálo to za to, Fiípek je to nejhezčí co jsem kdy viděla..

ssaara
14. črc 2008

Mně odtekla voda hned s první kontrakcí,kontrakce jsem měla hned po 2-3 minutách a za dvě hoďky jsem porodila 🙂

kacka.va
14. črc 2008

mě začaly kontrakce 8-9 hodin potom, co mi praskla voda

xsuzzi
14. črc 2008

mě praskla voda a kontrakce žádný,tak mě napíchly oxytocin na vyvolání porodu 🙂

mikulenka
14. črc 2008

tak já to měla podobný jak ssaara, kontrakci jsem měla asi po 5ti minutách od prasknutí vody a mimčo bylo na světě za hoďku a půl

konja
14. črc 2008

Při prvním porodu mě nejdříve praskla voda a asi tak za hodinu a půl přišly první bolesti.Jak se krátila doba mezi nima,tak i bolesti sílily a sílily.Ke konci (zhruba poslední hodinu před samotným porodem)jsem měla pocit, že už pomalu ani nepřecházejí, je už mám jednu dlouhou kontrakci.Na začátku srpna čekáme druhé mimi,tak jsem zvědavá jak to bude probíhat nyní.

ervina
14. črc 2008

mně kontrakce začaly až po 25hodinách a ještě mi musel dr.trochu pomoct.....

sylvar
14. črc 2008

mě praskla voda 22,05, kontra až po tabletě od dr, cca v 0,30, takže po 2,5 hod,ale s pomocí, ne samo 😒 a po té tabletě to sakra bolelo 😖

lenkabu
14. črc 2008

Doma voda jen sákla,v nemocnici ji praskli pořádně a okamžitě začly silný kontrakce po 3 min a za 2,5 hodiny byla Vanda na světě 🙂

sylvar
14. črc 2008

pak další tableta,pač jsem se neotvírala moc a kontra taky nic moc(prý), ve 3 mi píchli epidurál,v 5,20 se malá narodila 😉

jesika
15. črc 2008

Ahojky , tak mě praskla voda v 1.30 h. a první kontrakce se dostavily až kolem 9 h. 😝 No a malej se narodil až ve 23.45 h.Takže jsem rodila nějakých 22 hodin.... 😠 😝
Normálně, žádný císař... 😖 ☹

cazadora
15. črc 2008

tak mě v 21:00 praskla voda kontrakce žádné v 0:30 napíchli oxytocin(vyvolávalo se kvůli streptokokovi) a kontrakce začali tak v 3:30 od 6 byli katastrofální a v 6:55 byla beruška venku. myslim že kdyby se nevyvolávalo tak bych na ně čekala dlouho

kudrlenkaa
16. črc 2008

Mě začaly pravidelný kontrakce asi tak 5 hodin před prasknutí plodový vody, takže jsem to měla nějak obráceně. Jinak první bolesti začaly asi 23 hodin před narozenim malýho.

lenulin
16. črc 2008

No tak já měla bolesti po 10min s tím mě poslali z porodnice domů jako prvorodičku a do hodiny mi praskla voda a kontrakce byli okamžitě po prasknutí PO 5 a 3min no a malý se narodil po 10hodinách od prasknutí vody.

tannawe
16. črc 2008

Ahoj...u prvniho ditete mi plodova vody praskla v noci, ve spanku a kontrakce jsem mela i predtim, akorat jsem je zaspala, protoze nebyly tak silne, ale jakmile praskla voda tak kontrakce nastoupily s plnou silou. Mala se narodila za dve a pul hodiny. U druheho ditete uplne stejny scenar, ale protoze jsem u obou deti intuitivne vedela, ze ten den porodim tak to nebyl zadny sok. A u obou deti mi odesla i tyden pred porodem hlenova zatka, takze jsem tusila, ze den D se blizi... 😅
Akorat druhy prcek se narodil taky strasne bleskove tak se obavam tretio porodu, abychom vubec stihli dojet do porodnice... 😕

alcatko.j
19. črc 2008

Haa, ja vas nepotesim 😅 00:30 praskla voda, v noci z pondeli na utery, kontrakce zacaly temer okamzite, ale takove, ze jsem si lebedila, jak uzasne bezbolestne rodim 😅 😅 😅 To trvalo 24 hodin, jako ty uzasne kontrakce(cca po 7 minutach). dalsich 7 hodin byly kontrakce, ze jsem lezla po zdi a chtela si Nelinku vyrvat z bricha nasilim 😅 a dalsi dve hodiny jsme byla uz uplne umřena 😀

alcatko.j
19. črc 2008

Ja jsem dement, ja uz sem psala 😀

simlenka
19. črc 2008

tak mě kontrakce nezačly - pokud by mi nedali kapačku s oxytocinem, tak jsem ještě teď těhule - voda mi odtekla ze soboty na neděli v půlnoci a kontrakce mi začli vyvolávat v pondělí v devět ráno (což prý bylo sakra pozdě) a porodila jsem v devět večer

mmar
19. črc 2008

já měla u obou dětí nejdřív slabé kontrakce, ale pravidelné, u obou mi vodu praskli až v porodnici a pak teprve začali silné kontrakce.Pája se narodil asi tři hodiny po prasknutí vody a Karolínka po dvou kontrakcích 🙂

natalien
19. črc 2008

Mě praskla voda ve 14:15 a kontrakce skoro žádný (nic moc) 😅 až kolem 18té hod jsem měla asi 4 po deseti min (o ktreých jsem už věděla🙂), pak se to lehce stupňovalo a v 19:35 byla Nella na světě 😵

snezenka123
17. srp 2008

Ahojky tak mě praskla ve 4 odpoledene v kaváně voda a bolesti mi začali cca 2 hodiny potom v nemocnici. Bolesti byli jako na MS a byli pravidelné po 10 minutách,pak intenzita sílila a intervali se zkracovali,porodila jsem malou v půl 6 ráno,takže cca 14 hodin od prasknutí plodové vody
🙂

lukin
17. srp 2008

snezenka: Teda v kavárně? 😅 😀 A co pak? Jaké to vůbec je, když praskne voda někde na veřejnosti?

gabka.d
17. srp 2008

Ahoj, a jeli jste do porodnice hned jak vám praskla voda? to jste tam byly ty hodiny než přišly kontrakce? nebo jste na ně čekaly doma??

konja
17. srp 2008

gabka.d: po prasknutí vody by ses měla dostat do nemocnice do 1 hodiny ať máš či nemáš bolesti.S prasklou vodou se ti nestane,že by tě třeba poslali ještě domů, je totiž zvýšené riziko infekce.Takže po prasknutí vody na nic nečekat, v klidu se zbalit a do hodiny odcestovat směr porodnice 😉

petule.h
18. srp 2008

1 porod císařem, plodovku i museli protrhnout a kontrakce žádné, bylo to akutní
2 porod kontrakce doma od rána slabé...spíš jako skřípnutý nerv, večer už po 5 min, v porodnici po 1h mi prasknuli vodu..kontrakce silné a do další hodiny byl lukášek na světě...
voda prasknout nemusí sama 😀

kacka.va
18. srp 2008

gabko: pokud praskne voda a nemáš kontrakce, tak už tě z porodky nepustí a musíš na kontrakce počkat tam.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru