Jak se projevují a bolí kontrakce?

luciemeli
1. kvě 2012

Ahojky holky jsem ve 31. týdnu a chtěla jsem se zeptat jak se projevují kontrakce?(Já vím, že to poznám...) a jak bolí...prosím popište mi to...Docela dost mě toto téma zajímá...a nevím, co mě všechno čeká. Děkuji 😒

dana3262
2. kvě 2012

@luciemeli ja jsem taky zadne poslicky nemela a kontrakce (nemyslim ty konecne) u me trvaly cely den a bolelo me to jako pred prujmem, takovy ty krece nez se pos... 😀
U 1.se tomu dalo rikat bolest tak 1hod pred porodem a u 2.20min-az po pichnuti vody, do ty doby to byla sranda.

jancip
2. kvě 2012

Já si vždy myslela, že kontrakce nejsou tak strašný, když všichni říkají, že jsou to silnější mens. bolesti a spíš jsem se bála druhé doby porodní. Ale měla jsem to přesně naopak. Kontrakce byly strašný, ke konci jsem už myslela, že umřu. To mě už i dva doktoři přesvědčovali o epidurálu. Ale je to tím, že jsem je měla strašně dlouho. Pravidělněji jsem se začínala pociťovat od pondělí odpoledne, v úterý ráno zesilovaly a byly po 5-6 min, tak jsme jeli do porodnice a až ve středu večer jsem porodila, kdy mi museli porod nakonec vyvolat, protože říkali že bych mohla mít kontrakce ještě i další 3 dny. Rozhodně tedy nemohu říi, že je to jen silnější mens. bolest.

jasekd
2. kvě 2012

@jancip Presne, taky jsem se bala toho vlastniho porodu, ty kontra predtim ze zmaknu, prodycham, ze jsem mela MS hodne bolestivou... A pak ta prvni doba byla horsi nez vlastni porod (a to jsem ji ani jednou nemela tak dlouhou jako ty), i kdyz u prvniho porodu ke konci padaly ozvy, byla jsem na kysliku, nastrihu se nevyhla a PA mi tlacily na bricho, aby sel konecne ven (2.porod sel na konci naprosto hladce, bez nastrihu, s malym, poranenim na par stehu), tak to nebylo tak hrozny. Nekdo zas ma prvni dobu v pohode a pak se to zasekne, kazdy porod je jiny, ja za sebe muzu rict, ze prvni doba je horsi a kdyz uz se muze tlacit, je to dobry, i kdyz to boli jako pes, ale clovek to pretlaci a blizi se konec 🙂

paja83
2. kvě 2012

Co se týká epidurálu, určo nezavrhovat, protože já bych bez něj neodrodila a skončila bych na císaři. Jsem strašně moc ráda, že něco takového existuje.

gabriela_85
3. kvě 2012

Přidávám se k těm, co měly i křížové bolesti...kontrakce? když jsem si myslela že už to nemůže být horší, věř mi, bylo to ještě mnohem horší, než jsem šla na sál prosila jsem at mě zabijou 😀 Opravdu jsem měla bolesti neskutečné a dnes říkám, že to, co žena vydrží si chlap neumí vůbec ani představit. Hodně štěstí.

xmalij
3. kvě 2012

taky se hlasim do klubu krizaku 😉. S odstupem si rikam, ze to nebylo tak hrozny, ale asi bylo..pamatuju se, ze jsem rikala priteli, ze jsme si meli poridit psa 😀. Mela to i moje mamka, a tak jsem si na ni dost casto vzpomnela. Neslo lezet, ani sedet, skakat na mici ani nahodou..tak jsem porad stala v predklonu, nebo sedela ve sprse pod horkou vodou a to byla uleva na zada. Ja porad cekala az prijdou ty pravy bolesti v brise a ne, takze jsem porod zvladla bez epiduralu a podobnych veci na uklidneni. Naopak zpetne mi jak pritel, tak sestricka rikala, jak jsem byla v pohode, ze to by byla skoda pichat a prodluzovat to. Kdyz mi vykapala po 4 hod kapacka s antib., tak mi jen pichli vodu a potom trochu oxitocinu a za dalsi 4 hod bylo po vsem.
Jedno je ale jisty, posunuly se mi doooost prahy bolesti..🙂, coz ma taky svoje plus 😉.
Tak se drz, zvladnes to..jak rika moje mama, kazda si to musime zaslouzit, kdyz chceme slyset, mamo 🙂.

paffi
3. kvě 2012

taky jsem měla křížové bolesti a to bylo opravdu peklo téměř od začátku,ale teď zpětně si to taky už moc nevybavuju. Vím, že mi dr. ke konci říkal, že píchne oxitocin, abychom posílili kontrakce a já si v duchu říkala co chce dopr.... posilovat, že už to víc nemůže jít 😀 A ono to šlo 😉

vendyca
3. kvě 2012

Mně se to težko popisuje, menska mě nebolí, ale přišlo mi to jako křeč na průjem, která sílí a pak se zeslabuje.

jasekd
3. kvě 2012

Podle me skoro kazda ma ty bolesti silne, v tu chvili jsem si myslela, ze chcipnu, po prvnim porodu jsem asi tak 14 dnu rikala, ze kluk bude jedinacek. Podruhy jsem mela chvilku, kdy jsem si rikala, proc se holka otocila, byla dlouho KP a ja uz mela termin na sekci, po porodu jsem byla moc vdecna, ze se otocila 🙂 Skoro kazda pak rekne, ze si to uplne nevybavuje, bolelo to moc, ale jak, to uz zas tolik nevime. Spatny vzpominky na porod ma hlavne ten, u koho byly komplikace, trvalo to moc dlouho nebo se personal choval hnusne, tam to jde pak vymazat hur 😝 To se mi nastesti nestalo, a rada bych sla chcipat jeste jednou 😀

ladik1
3. kvě 2012

Dobrá otázka! Taky mě napadla, když jsem měla před porodem 😀 Já osobně si myslím, že popsat se to asi úplně nedá... pamatuj si ale důležité: nejvíc bolí ty první kontrakce, ke konci (když už to objektivně bolí asi nejvíc) to už ani nevnímáš 😀 a to co píše paffi je úplně přesné 😀 Ať už to bolí jak chce, když už si říkáš, že se to fakt nedá vydržet a že chceš radši umřít - znamená to, že už bude ve chvilce konec! Nejhoší bolesti jsou těsně před tím, než mimi vyleze a když vyleze, tak na veškeré bolesti úplně zapomeneš!!! 100% to tak bude, uvidíš!!! 😉

luciemeli
autor
5. kvě 2012

Děkuji maminky za komentáře...krásně jsem si to pročetla...Koukám, že každá z Vás to má podobné, ale né stejné. Už jste mi první bod řekli: Bolí to! druhý bod: Bolí to cca jako -ms nebo když člověk potřebuje na velkou....,Třetí bod:---stojí to za to a až mi vyleze tak na vše zapomenu...Budu utahaná...Strašně Vám moc děkuji za tuto diskuzi...A pomaličku se budu připravovat na můj nastávající porod...Doufám, že žádné křížové bolesti mít nebudu a odrodim tak jak mám, jako správná ženská! jak říkám.....když to šlo tak krásně dovnitř...Musí to i tak krásně jít ven 😀 ale já tam stejně umřu určitě bolestí...No v záloze si ten epidurál nechám...když už fakt nebudu moc!... 😀 😀 😀 😀

kachen
5. kvě 2012

Ja jsem teda vzdycky trpela na velmi silne bolesti pri MS, porod byl oproti tomu brnkacka. Mela jsem vyvolavany, spis nez bolesti jsem mela takove zvlastni tlaky. Porad jsem cekala na tu bolest a ono nic. Ale mela jsem epidural, tak to bylo mozna tim. Horsi byla 2.doba porodni, to byl teda fest opruz. Za necele 4 hod jsem porodila a bolest vlastne ani neprisla.

majinka1981
5. kvě 2012

@luciemeli já jim řeknu at mě nadopujou hned jak tam přijdu 😀 ale spíš nemám ráda nemocnice než bolest a proti tomu asi nic nedávají 😀

majinka1981
5. kvě 2012

@vendyca jo jako průjem by mi to stačilo 😀

majinka1981
5. kvě 2012

Segra co rodila, říkala že jestli trpím na bolestivou menstruaci tak je to stejný. No necháme se překvapit.

radka35
5. kvě 2012

jen přeji,aby jsi nerodila 3dny jako já a aby tě ten poslední den nepřipíchli na kapačku a monitor-ležet jsem musela 12hodin na boku a ke konci mezi kontrakcemi a zvracením už prosila o císaře.Ale to bylu o první holky.Pořád na mě řvali netlačit a já přitom pak malou už cítila vpůlce cesty....ženská pozná sama,kdy už zatlačit prostě musí.Tenkrát jem se zařekla,že nikdy víc-vydrželo mi to jen měsíc.Teď mám už holky 2 a uvažujem o 3pokusu... 😀 .ale asi už nebude vzhledem k věku a zdraví.Zkrátím to,porod opravdu bolí a někoho moc,nedá se to popsat,to se musí prožít.Ale i hrozná bolest je docela rychle zapomenuta.A člověk pak do toho jde znovu,i když ví co ho čeká.
P.S.babička říkávala,že kdyby chlapi měli rodit,tak lidstvo vymře.....až při porodu jsem pochopila jak to je pravdivé 😀

xmalij
5. kvě 2012

@majinka1981 😀 za prujem bych taky orodovala rada 😀 😀 .
Ja na ni trpela pred porodem, den jsem byla KO, spodek silene brnel, ale porod bych k tomu teda nepripodobnila ani nahodou 🙂. Jednak je to jina bolest a pak ta intenzita...moje kontrakce byly hned kratky, uz na prijmu se dr. divila jak jsou casty a tak to vydrzelo hodiny, takze jsem si je naopak prala protahnout, at si aspon zajdu na wc v klidu. Nebyla jsem na nic pripravena, mela jsem od zacatku indik. cisare, ale tyden pred terminem mi to zmenili, takze veskery rady a poucky sly mimo me a jedine dobre. Oxitocin a zesileni kontrakci me taky desily, ale na druhou stranu predstava, ze se suneme k cili, byla super.
Mala se mi jeste na sale slusne prisala, takze se sestram cestou na detsky odd. stihla paradne poblinkat 🙂. Kdy mi ji donesly, tak se dusovaly, ze ji fakt nic nedaly..🙂. Me bylo jasny, ktera bije. Takze slava a cest oxitocinu 😉, laktace nastoupila paradne.
Na druhou stranu znam holku co rodila 20min, netusila ani, ze ma kontrakce, myslela si, ze si hnula zadama, ze ji trochu bolej.
Kde rodis?

majinka1981
6. kvě 2012

Spíš se bojím toho vyvolávanýho porodu, ten asi nesedne nikomu ☹

eliskarenca
6. kvě 2012

Při mým 1.porodu,mě bolesti v kříži probudily kolem druhé hodiny ráno, chodila jsem, rozdýchavala a čekala jsem,jestli se to nesklidní.Nechtěla jsem do nemocnice moc brzy.Kolem 6hod.už mi bylo jasný, že to neodezní, tak jsem tehdy manžela(jsem rozvedená) vzbudila a ovezl mě do porodnice.Dostala jsem infuzi,pak jsem šla do sprchy pod teplou vodu,stále nic, tak mi propíchli plodovku a pak už to šlo docela rychle.Porodila jsem v 10.50hod., narodil se mi syn Daniel (nyní 16 let), 52 cm, 3,85Kg.V té době jsem rodila ve Znojmě, zkušenosti hsem neměla, ale přístup personálu byl perfektní, moc příjemní.Nyní jsem zvědavá na Kolín?

xmalij
6. kvě 2012

@majinka1981 to teda, co jsem cetla, tak je to intenzivnejsi. Prenasela jsem 6 dni, na pondeli mi hrozili, ze me prijmou, ale v patek se mala umoudrila 🙂. Jo, u nas traduje, ze po jidle v Ikee se jede rodit..a taky jo. Asi spoustec 😎.

majinka1981
6. kvě 2012

@xmalij jo já měla po jídle z Ikeii pěknej průjem 😀 tak to bylo ono jo 😀 Já snad poprvé radostně umyju okna a snad porodím v termínu 😀 Ale malá je prej dost velká, tak by to mohlo být i samo dřív 😀 Moje máti měla čtyři děti a říkala že by rodila za šišku salámu a bez šití...kéž bych byla po ní 😉

xmalij
6. kvě 2012

@majinka1981 no prave, asi to urychlilo, tak jedte na kulicky 😉. Ja shanela kdo co, lneny seminko, malinik, dobrovolne-povinny sex 😀 , ale zabrala az Ikea 🙂. Do porodky jsme jeli skoro hned kvuli streptokoku (cekat na 2 kapacky az vykapou), ale i tak to uslo. Byva to dost podobny, ze mas stejny prubeh s mamcou, tak to te uklidni, uvidis a pujde to jako po dratkach 🙂.
Nedavno mi kamaradka basnila o jakymsi balonku, zavadi se pred porodem a fakt to funguje. U druheho jdu do toho, slysim na to samou chvalu kolem. Chci si hnedka po porodu sednout 🙂.

majinka1981
6. kvě 2012

@xmalij na mě tam působí ty párky v rohlíku 😀 Jo o tom balonku jsem taky slyšela, ale to se mi nějak nezdá 😀

andelka
6. kvě 2012

@xmalij
@majinka1981 ten balonek je Epino, je tu diskuze, i anketa jak porod dopadl a výsledky jsou vynikající. Sama o něm básním kudy chodím, a vřele doporučuju všem 😵 😵 😵 sedět a běhat hned po porodu bez problémů, a nemuset tolik řešit spodek je vynikající. Druhý porod jsem si fakt užila, i dobu po něm, akorát zavinování dělohy bolelo po druhém porodu víc, ale jinak perfekt.
Dá se koupit i použitý, nebo nový a pak prodat, používá se obvykle s kondomy. Inzeráty bývají tady na bazárku nebo se holky domlouvají přímo na diskuzi o Epinu.

majinka1981
6. kvě 2012

@andelka to si tedy přečtu 😉

andelka
6. kvě 2012

@majinka1981 přečti, je to velmi povzbuzující čtení. Moje druhá věta bezprostředně po porodu (první byla "Ahoj miláčku") byla "Miluju Epino" 😀 porodní asistentku to hodně zaujalo. Sice jako druhorodička jsem měla šanci porodit lépe než první, tím že už tudy jedno mimi prošlo, ale díky Epinu jsem se vůbec nebála tlačit, nebála jsem se nástřihu a šití, prostě jsem věděla že to dám, ne jen předpokládala nebo doufala, ale věděla 🙂 Z prvního porodu nástřih mám, ale malý a vnitřní poranění žádné. Dokonce si myslím že to střihli preventivně, že potřebovali dostat malého rychle ven.No ale taky jsem netrénovala s Epinem tak poctivě a nedostala jsem se tak daleko jako napodruhé.Rozhodně doporučuju všema deseti 😵 prvorodičkám hlavně

xmalij
6. kvě 2012

@andelka to rada slysim, protoze ta kamaradka pro me byla jistota...sama je neverici Tomas a kdyz to tak chvalila a videla jsem to nazivo jak vypada, tak me to dostalo. Presne u me, natrih nic extra, hojeni uslo, ale proste to tam bylo a urcite chvili bolelo (zobala jsem puvodne kv. cisari homeopatika na lepsi hojeni, takze mohlo prispet i to), ale rozhodne jdu do toho. Ano, koupila ho "zajety" s kondomama a lubr. gelem, stal 1000Kc a prodala ho za vic, tak ji to pokrylo dve postovny 😉.

kamino
6. kvě 2012

Ja jako srab jsem ho zakoupila take,tak jsem zvedava,vim,ze bolesti me to nezbavi,ale snad si budu vic verit😉 ale kdyz jsem ho nafoukla na pozadovanych 30,tak jsem se zhrozila..ale pry tezko na cvicisti,lehko na bojisti😉

andelka
6. kvě 2012

@kamino jj, přesně tak. Tu "blbost" udělá snad každý, že nafoukne na 30 a zděsí se 😀 já jsem to udělala taky, i přeměřila krejčovským metrem, ale dala jsem se do toho a skončila na 30,5 🙂

@xmalij já jsem ho koupila za 1400 a prodala za 1000, tak taky dobrý 🙂 rozhodně super investice. Mi se to taky hojilo dobře, i sedět jsem mohla, ale prostě bylo to tam, šití nic moc, pak jsem se bála si tam šahat, pak řešila jak to vypadá, jestli je to vidět, jestli je to zašité dobře...a tentokrát..to bylo jako MS, žádné obavy nic 🙂

xmalij
6. kvě 2012

@andelka proboha, jakych 30?? 🙂 To mi jeste vysvetli.
Tak to je super, za to to fakt stoji 😀!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru