Jak se vám rodilo KP?

denise095
29. lis 2022

Ahojky, tak kdo tu rodil KP? Skončilo to u někoho akutní sekcí? Jak veliké bylo miminko? Bylo potřeba nastrihnuti po cviceni s annibalem? 👀

pavca1982
29. lis 2022

@denise095 Já rodila KP neúplný ,syn měl 4040g 52 cm. Bez problémů. Porod byl indukovaný na čtyřech.Bez nástřihu.

eressiel1020
29. lis 2022

@denise095 Já rodila KP, dcera měl 3090g a 49cm s nástřihem. Byl rychlejší než první.

nikishkaaaa
29. lis 2022

@denise095 já rodila KP neočekávaně dceru 2270g jelikož už byla tak nízko, že na císař bylo pozdě. Nástřih jsem měla, ale jinak porod porovnatelný s vaginálním

maggiele
29. lis 2022

Já rodila KP, váha 3390g. Vše proběhlo v pořádku, ale nástřih byl celkem velký už tak nějak preventivně, aby se malý nezasekl.

jaja01k
29. lis 2022

Rodila jsem KP druhého syna, měl 3,5 kg. Nástřih mi udělali, i když si myslím, že zbytečně. Všechno šlo bez problémů, rychleji a snáz než u prvního porodu.

denise095
autor
29. lis 2022

Všem vám moc děkuji za zkušenosti 😊 bude to můj první porod a zatím mě kde kdo jen děsil tak je fajn číst i pozitivní reakce 💯

pavca1982
29. lis 2022

@denise095 A kde budeš rodit? V některých porodnicích tomu moc nakloněni nejsou.

luciebol
29. lis 2022

Rodila jsem dobrovolně dceru KP jako prvorodička, bohužel byl porod vyvolávaný a ne úplně dobře vedený ze strany porodnice. Po dvou dnech to skončilo akutní sekcí.

mmartinka456
29. lis 2022

@denise095 rodila jsem obě děti KP a vše v pořádku... je fakt, že v Havlíčkově Brodě maji zkušenosti a jsou převážně pro přirozený porod, samozřejmě volba byla jenom na mně, vše bylo tak jak mělo být. První měl 3,2kg a druhá 3,8kg a oba s nástřihem.

luciebol
30. lis 2022

Jen bych Vám ještě chtěla doporučit, abyste se v žádném případě nenechala vystrašit okolím, diskusemi a podobně. Mě to tehdy hodně vykolejilo. Zpětně mohu říci, že jsem se měla tehdy více informovat spíše na jiných místech, než jsou diskuse. To, že můj porod skončil sekcí (ale otevřená jsem byla na 10 cm) vnímám zpětně jako velkou škodu a myslím, že se správnou PA nebo dulou se to dalo podchytit. U porodu KP se klade velký důraz na to, aby vše postupovalo pomalu, spontánně, důležitá je poloha na čtyřech. K tomu mě bohužel nikdo moc nevedl a sama jsem to tehdy nedokázala dobře vyhodnotit 🫶. Najděte si hlavně podporující porodnici a taky bych zvolila nějaký velmi zkušený doporovod k porodu. Moc vám držím palce - kéž bych měla možnost zkusit to ještě jednou s tím, co vím dnes 🫶😊.

denise095
autor
30. lis 2022

@pavca1982 Budu rodit v Kadani prý se tam tak normálně rodí. 😊

denise095
autor
30. lis 2022

@luciebol Já jsem se pokoušela najít nějakou Dulu v okolí, ale marně a teď jsem ve 36tt a spoustu se toho ke mě dostalo hodně pozdě, ale mám skvělého manžela a chce u všeho být semnou tak pevně věřím že to spolu zvládneme 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru