Jak se vám rodilo poprvé? Mám z toho nervy

coufii
2. dub 2012

Ahojda. Jsem sice teprve ve 4 měsíci, ale kamarádky mě straší, že porod je něco tak hroznýho a šílenýho, že už jen proto by mimčo nechtěly ☹ mám strach z bolestí,z toho že to bude strašně dlouho trvat a tak dále..Což o to, bolet to bude.Přecejen malý musí ven..Ale jde o to že špatně snáším bolest a nechat si dát injekci, nebo plánovat císaře dopředu mě ani nenapadne..No mám z toho nervy na dranc hlavně proto, že jsem prvorodička.Jak se rodilo Vám poprvé? ☹

camelinka
2. dub 2012

@kixi jj to vis ze jo,oni nakonec neodejdou ikdyby predtim rikali ze jo 😉 ,kamosky manzel sel kolem spodku,koukl se a rekl ze to neni nic moc hroznyho 😀 😀 😀

kixi
2. dub 2012

@camelinka tak to je dobrej 😀 nakonec z toho budu mit nejvetsi trauma ja 😀 a to jeste poradne nevim co me ceka 😀

camelinka
2. dub 2012

@kixi bud rada, ono se rika ze ten prvni porod je lepsi protoze to nevis 😉 ,ale stresovat se vubec nema cenu,stejne ti to nepomuze 😉 a ke konci uz budes z bubnu tak hotova ze se budes tesit az bude mrnous venku 😀 😀 😀

mifinka
2. dub 2012

NO, víš co je na celým porodu nejlepší? že víš že to skončí, že ta bolest má svůj důvod a to je dítě. Proto je ta bolest snesitelná, když tě bolí cokoliv jinýho (zub, ledviny, slepák...) nikdy nevíš kdy to skončí ..
Já měla oba porody rychlý a dobrý, ale holka co ležela se mnou na pokoji měla fakt těžkej porod, malýho nakonec tahaly vacuuem, zašitá až někam, a víš co za dva dny řekla? že by tak do roka chtěla druhý..

coufii
autor
2. dub 2012

@kixi
@camelinka

hele holky ale nasi bejvally sosedky, ted uz byvaly pritel byl u jejiho porodu a dokonce vsechno od samyho zacatku jak cvicila na mici az do konce nafotil i se sitim...no mazec 😀

ivasad.
2. dub 2012

Pokud se nedělá nástřih, tak jen vyklouzne mimi a vyjde zadní plodová voda. Krev neteče 😉 Pak jen trochu teče když se šmikne pupečník. Ale chlap od hlavy fakt moc nevidí, a pak když se případně šije porodní poranění, tak už se se tatínek se sestřičkou a pak s maminkou věnují miminku a z toho už se nikdo nekácí. 😀

kixi
2. dub 2012

@coufii sadista 😀

kixi
2. dub 2012

@camelinka jj asi jo...ja uz si par bolesti zazila a myslim, ze horsi je bolest psychicka nez fyzicka..no ale v 9tym budu mozna mluvit jinak 😀

camelinka
2. dub 2012

@coufii no vidis 😉 , ja tam manzu mela az ke konci, trvalo mi to dlouho a poslali ho domu coz mi nevadilo, dulezity bylo ze tam byl na to tlaceni. a pri siti sem tak nadavala ze su rada ze to netocil 😀 😀 😀

coufii
autor
2. dub 2012

@kixi to nevim hele..ani mi to nerikej..za chvili k nam ma prijet 😀 ale jelikoz mi v ty dobe co sem ty fotky videla bylo nekde 12 roku mozna ani ne, tak uz v ty dobe sem si rikala ze to tak siley neni..myslim vzhledove.. 😉

ivasad.
2. dub 2012

@coufii tak u nás jednou při tlačení tatínek lezl s kamerou doktorovi do sterilního prostředí až fakt mezi... tak to mi přišlo dost nevkusný teda 😖 Ale to bylo fakt jednou. Dr ho ukáznil.
Jak píše @mifinka, přesně souhlasím. Ta porodní bolest je snesitelnější proto, že se těšíme na to miminko, každá ta bolest přibližuje setkání s ním. 😵 Kdežto jiné bolesti nás akorát trápěj - zuby, ledviny... A hlavně jakmile se mimi narodí, tak nic nebolí, prostě jako když utne 🙂

camelinka
2. dub 2012

@ivasad. tak to si dovolim nesouhlasit 😅 😅 ,me nestrihal a mala sla s rucickou u hlavicky takze me dorvala fest, takze i bez nastrihu je krve 😅 😀 😀
@kixi jojo to je, ja si celou dobu rikala ze ta bolest je jen v hlave 😉 😉 😉

kixi
2. dub 2012

@coufii tak aspon ze tak 🙂 pro mimisky vydrzime vse 🙂

kixi
2. dub 2012

@camelinka takze mala sla ven na supermana jo? 😀 au 😀

camelinka
2. dub 2012

@kixi spis zdravila rodice vojaky 😀 😀 😀

ivasad.
2. dub 2012

@camelinka jj, tak to je jasný, že ruptura taky krvácí... Myslela jsem samozřejmě bez nástřihu, bez poranění 😅 A děti co jdou se vztyčenou ručkou často paseku nadělají. Bohužel.

kixi
2. dub 2012

@kixi
@ivasad. tak myslim, ze ted jste nam opravdu vyvratily, ze porodu se bat nemusime 😀 ne sranda, nam urcite deti cestou mavat nebudou 😀

coufii
autor
2. dub 2012

@ivasad. a jeste s tim strihanim...vtsina holek,zenskejch atd...mi rekly ze poprve se nastrizeni temer vyhnout neda...a cetlla sem to i v knizce...coz o to to by mi nevadilo...ale taky me trochu trapi to jestli to boli nebo ne 😖

camelinka
2. dub 2012

@ivasad. juju nic moc,ale stoji to za to 😉 😉 😉 .sice mam jeste ted tak rozhazenou panev ze obcas sotva sedim,ale to uz je brnkacka 😉 😉

camelinka
2. dub 2012

@coufii tak tim se fakt trapit nemusis, kdyz strihnou tak pri kontrakci takze to skoro neucitis 😉 😉. a furt je lepsi smiknout nez se natrhnout, vim z vlastni zkusenosti 🙂

andreasek82
2. dub 2012

Ahoj, nervy jsme z porodu asi mely vsechny, at uz mene nebo vice, proste male ven jit musi, vsichni jsme narodili, zvladnes to a promin, ale "takovejma kecama pitomejma" od tvych kamaradek bych se stresovat a nervovat teda nenechala.. na porod se snaz v ramci moznosti pripravit a uzivej si kazdy den, kdy mas to male v brisku, nekaz si to tehotenstvi 😉 porod boli, ale to finale je proste nepopsatelne krasny 😵 😵 😵

coufii
autor
2. dub 2012

@camelinka skoro??????? 😲 ani mi to nerikej 😠 😀 nesnasim jehly, injekce, siti, strihani, rezani a tak podobne 🤐 dneska mi sestricka brala krev a malem sem ji lezla po strope jak mi to oznamila 😀

ivasad.
2. dub 2012

@coufii pokud se nátřih udělá ve správnou dobu, na dostatečně roztažené hrázi a za kontrakce, tak o něm rodička neví. Když to rodičku bolí, tak je to udělaný v nevhodnou chvíli. No a co se týká hojení po porodu, tak osobní zkušenost nemám, já jsem poctivě masírovala hráz a rodila jsem bez nástřihu a bez poranění 🙂 Někdo tvrdí že o šití ani nevěděl, jiná řekne opak. Máš spoustu času, věnovat se před porodem hrázi a nástřihu se vyhnout

camelinka
2. dub 2012

@coufii no nebudeme ti rikat ze porod neboli,nebo si cekala ze jo??? 😅 😅 😅

coufii
autor
2. dub 2012

@ivasad. no vidis...a to mi nikdo nerekl 😉 tak to ja pro to udelam vsechno abych to mela co nejjednodussi 🙂

coufii
autor
2. dub 2012

@camelinka ale tak myslela sem ze jen ta trosku to pichne a je to.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

simonceli
2. dub 2012

@coufii mě nastřihávali a slyšela jsem jen takové tupé cvaknutí a jinak nic. Nejhorší pro mě bylo pak umrtvení místa, aby mě mohli zašít, ale taky jsem to zvládla a teda můžu říct, že jsem fakt drobek, já šla rodit a vážila jsem 61kg a měla jsem 14kg na vrch. Hele všechny jsme to zvládly a ty to taky zvládneš...

camelinka
2. dub 2012

@coufii no presne tak to je 😀 😀 😀 😀

coufii
autor
2. dub 2012

@simonceli no nic jinyho mi ani nezbejva 🙂 abych rekla po ppravde, kdyz jsem zjistila ze jsem tehotna,jako prvni vec sem se starala o to jak to reknu nasim a jak se to bude asi nejspis resit jelikoz u nich bydlim a nemam dodelaou skolu..cekala sem ze tata bude rvat a ze me snad i vyhodi ale ono ne....jedinej kdo delal problemy byla moje mama kfyz ji to vsechno doslo....ale jak se s tim zacala smirovat vse byo ok...tata to vzal hned od zacatku jako hodne vaznou vec kterou je porteba poradne promyslet.Ale nikdy mi nerekl abych si zasla na interupci.I kdyby me vyhodili, nesla bych.A jelikoz mame veliky rodinny dum, zacalo se prestavovat a planovat bydlleni do budoucna.Mam pred sebou jeste tretak,jelikoz jsem jednu skolu skolu necekane opustila diky drzosti me matky a z te druhe jsem v podstate taky odesla kvuli ni a tak jsem sla znova od prvaku.Ted mam pred sebou uz jen rok ale holt budu muset jit na individualku.A jelikoz mam termin v polovinne zari tak nenastoupim.Pak se tam podivam az po sestinedeli a nejak to budu muset splacat dohromady...akorat to uceni na ty zaverecky...to jeste dneska nevim jak to budu zvladat...Ale i pres tohle riziko jsem se rozhodla maly si nechat 🙂

coufii
autor
2. dub 2012

@camelinka ooo tak to budu rodit jak na bezicim pase 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru