Jak se vám rodilo poprvé? Mám z toho nervy

coufii
2. dub 2012

Ahojda. Jsem sice teprve ve 4 měsíci, ale kamarádky mě straší, že porod je něco tak hroznýho a šílenýho, že už jen proto by mimčo nechtěly ☹ mám strach z bolestí,z toho že to bude strašně dlouho trvat a tak dále..Což o to, bolet to bude.Přecejen malý musí ven..Ale jde o to že špatně snáším bolest a nechat si dát injekci, nebo plánovat císaře dopředu mě ani nenapadne..No mám z toho nervy na dranc hlavně proto, že jsem prvorodička.Jak se rodilo Vám poprvé? ☹

ivasad.
2. dub 2012

Jako po másle, neboj se 🙂 Určitě strašej ty kamarádky, který samy ještě nerodily, tak co o tom vědí 😉

diviska
2. dub 2012

@coufii a to máš co za kamarádky?! Hele, mozná to bude bolet, možná ne, ale ten konec je tak krásnej, že na všechno zapomeneš!

coufii
autor
2. dub 2012

no vždycky začnou vyprávět "moje mamka když mě rodila tak říkala..." a dál to znáš.. hlavně nemůžou pochopit jak můžu mít mimi takhle mladá když za pár dní mi bude teprve 19 🙂 ale mě to přijde fajn 🙂

anrebcz
2. dub 2012

@coufii Presne tak, co to mas za kamaradky? Ja jsem teda jeste nerodila, ale za par mesicu me to ceka. Nerikam, ze az budu v nejakym 7-8mesici tak se asi taky budu trochu bat, ale zit cele tehotenstvi v hruze z porodu to je podle me dost zbytecne. Jak sama rikas, to maly stejne nejak ven musi. Zvladly to miliony zenskych pred nama tak to zvladneme i my. Nevidim duvod proc se tim nervovat uz ted!!!

lu777
2. dub 2012

@coufii já jsem měla vymodlené miminko takže ačkoli se bolesti hodně bojím a taky mám zdravotně dlouhodobé problémy, kvůli kterým jsem se porodu obávala, tak jsem to pak tak moc dramaticky nebrala....
jen někde asi v 6. měsíci si pamatuju že to na mě jeden den padlo, úplná panika 🤐

co mi pomohlo: porod netrvá věčně 😉 a ta bolest je jako jedna z mála v životě k něčemu dobrá 😵 a ten pocit potom je úžasný, že se narodilo krásné miminko, že jsem to zvládla, ty gratulace, to jak na Tobě miminko usne, jak Ti věří, jak Tě chytne těma prstíčkama a uklidní ho to, je to nádherný 😵 😵

a moc mi pomohlo uvědomit si, že ani pro to miminko to není lehký, že já tam jsem vlastně proto, abych mu pomohla tou cestou projít, ale hlavní tlak je na to miminko a já mu chci co nejvíc pomoct...

jinak můžu vřele doporučit 2 věci, které jsem u prvního porodu neměla a u druhého ano a MOC mi pomohly:
1. Epi-no - pomohlo mi to fyzicky i psychicky, cítila jsem se připravená, uměla jsem si to líp představit, měla jsem větší motivaci a tak.... nové je drahé ale dá se koupit i použité a používat s kondomem 😉

2. dula - několikrát jsme se před porodem setkaly a probíraly všechno horem dolem, mohla jsem se ptát na cokoli... byla tam pro mě na telefonu když jsem nevěděla jestli to je nebo není ono (oba porody se mi tak zvláštně rozjížděly že to nebylo jasné).... nakonec byl ten porod rychlý a ani to do porodnice nestihla, ale já to zvládla sama, bez paniky, něco tam uvnitř naskočilo a věděla jsem že to dám, i když tam nebyl ani manžel, byla jsem v klidu...
pomohla mi taky v šestinedělí, přišla domů, když nás zlobilo kojení, dala mi rady ohledně staršího sourozence, promluvila si s manželem.... byla to velká opora 🙂 🙂

držím palce!!!

jinak jsou ještě dobrá homeopatika.... hlavně se nestresuj, strach má víceméně každá, je to přirozené 😉

ivasad.
2. dub 2012

@coufii náhodou mladé maminky mívají snadnější porody než třicátnice... Já rodila ve 23, každým dnem mně to čeká zase a těším se... Jasné že úplně bez bolesti to není, ale jsou horší věci...Třeba zánět ledviny, to bylo horší 😀 A až budeš mít miminko v náruči tak to stojí za to 😵 Třeba ti na strach pomůže zmírnit předporodní příprava, maliník atd. A co se týká porodů našich maminek, dneska se už rodí úplně jinak 🙂

pe.martina
2. dub 2012

Bolet to bude, s tím asi nic nenaděláš, ale nic hroznýho a strašnýho, co bys nevydržela to OPRAVDU není 😉 A kamarádky jsou buď hodně škodolibé a nebo to nejsou kamarádky 😠 Máš ještě spoustu času než budeš rodit a i když porod bolí všechno rychle zapomeneš. Já měla hlavně ty křížové bolesti, ani si už nevzpomínám jestli mě vůbec bolelo i břicho, ale už v den porodu odpoledne jsem na bolesti zapomněla a užívala si malé růžové miminko 😀 Užívej si těhulení a porodem se vůbec nestresuj 🙂

lu777
2. dub 2012

no já si pamatuju všecko, u prvního pro mě byly největší záhul kontrakce do stehen, ty se nedaly jen tak prodýchat... ale hodně mi pomohl manžel (budeš mít u porodu manžela nebo přítele??), taky mě uklidnila kupodivu prohlídka porodnice, že jsem si uměla to místo představit, viděla jsem ty lidi, ty miminka a tak, myslela jsem, že budu šílet, ale naopak, uklidnilo mě to 🙂

a ono až naskočí víc ty mateřské hormony, tak člověk je ochotný pro to dítě udělat prakticky cokoli, až mě to někdy leká... mateřská láska 😉 😵 😵

coufii
autor
2. dub 2012

Dobrá tedy, budu si věřit a zvládnu to!!! 🙂 a když nebudou křísit mě, tak přítele.Chce být u toho, ano, je to chlap, ale myslím že to neustojí, i když tvrdí, že je chlap a nic ho nerozhodí.No...uvidíme 😀 😉

kaeth01
2. dub 2012

@coufii kdyby to byla opravdu takova hruza - proc by lidi sli do druheho???? 😀 opravdu dobre kamaradky by te nestrasily, a ty co uz rodily by ti rekly, ze to stalo za to!!!
za me to nebylo o bolesti, ale o zdolani hodne vysokeho kopce - takhle to prirovnavam ja.. proste uz nemuzes, nechce se ti dal slapat, ale vis ze nahoru vylezt musis, takze kazdy krok delas s tim, ze si blize k cili 🙂
neboj se porodu!! ja sem citlivka co rve u zatrhnuteho nehtu 🙂 a na druhy porod se straaaasne tesim!! fakt ten pocit potom je tak specialni ze to za malou chvilku nepohodli/bolesti stoji!!!!

ivasad.
2. dub 2012

@coufii já dělám v porodnici a tatínka u porodu jsme za pět let v práci sbírali ze země jen párkrát ... Tak to přítel zmákne, neboj 🙂 A kamarádkám řekni aby si ty rady nechaly 😎

simonceli
2. dub 2012

@coufii neboj se ničeho, to přijde tak spontáně samo a bude to v pohodě, mě taky hrozně strašili všichni kolem, až jsem z toho měla nervy, ale zvládla jsem to a v podstatě jsem pak ve finále 3x zatlačila a bylo to v pohodě. Tolik adrenalinu máš najednou a síly, že po porodu jsem mohla rodit znovu a klidně bych to zvládla. Takže klid. Jednu dobu jsem se na porodním sále i nudila, že jsem si pustila rádio, hopsala na gymnastickém míči a telefonovala s kamoškou a já teda taky dost špatně snáším bolest, nenechala jsem ani nic píchnout na uvolnění a tak a úplně v pohodě. Vypusť to z hlavy, říkej si že to bude v pohodě, protože každý porod je jiný a na kamarádky se vykašly, ať si říkají co chctějí. Já to tak udělala, dala si dohromady předporodní psychiku 😀 a pak to prostě šlo jako po másle.

sarunatko
2. dub 2012

Já taky nechápu, co to máš za kamarádky. Já když jsem se kamarádky ptala, jaké to bylo, tak mi akorát řekla, že si o tom popovídáme, až to budu mít taky za sebou 🙂 Jasně, bolí to, ale přežít se to dá. Zažila jsem horší věci (bohužel).

ffiinnkkaa
2. dub 2012

@coufii Podívej kolik je na MK maminek a kolik mají dětí 🙂 Zvládneš to 🙂

marci81
2. dub 2012

coufil: připojuju se k holkám, že nechápu, co to máš za kamarádky 😒 asi to bude tím mládím. No ale k tématu. Já měla porod dost hroznej, víc to rozebírat nebudu, ale to hlavní a pro tebe důležité - po vší té bolesti, ihned po porodu jsem ještě na porodním sále všem okolo řekla: "stálo to za to" Když jsem uslyšela jak moje nádherná, droboučká a statečná dceruška pláče...žádný pocit se tomu nemohl vyrovnat. Když jsem ji pak uviděla, dali mi ji k prsu a ona se na mě podívala...i teď když to píšu mám slzy v očích...Opravdu se neboj. A samotný okamžik porodu, když jsem cítila, že je hlavička konečně po všech těch nekonečných hodinách venku je pro mě tím nejkrásnějším zážitkem. Jo a ještě k tomu, že budeš mít mimi tak mladá - já vědět ve tvých letech co vím teď, tak si to mimčo tehdy pořídím taky a teď už sem vysmátá a mám "klid" 🙂 ať se kámošky starají o sebe a nechají tě na pokoji.

coufii
autor
2. dub 2012

Když to zvládly i jiný co maj stejnou povahu tak já taky! 🙂 ani si holky nedovedete představit jakou jste mi dodaly odvahu!!!Strašně moc vám děkuju!!!!!!!! 🙂 😉

naty
2. dub 2012

@coufii ano, co to máš za kamarádky?? 😒 Mě by teda ani nenapadlo kamarádce vykládat, jak je to šílený....není....A když sem to zvládla já - z bolestí posránek nejvyššího kalibru, dáš to taky!! 😉 Ber to tak...je to jen pár hodin a ono se to nezdá, ale strašně rychle utečou, pořád někdo chodí na kontroly, měření apod....ani si nevšimneš a budeš tlačit a tadááá, máš to za sebou!! 😀

coufii
autor
2. dub 2012

@naty to doufám 😀

kixi
2. dub 2012

@ivasad. ahoj, ja mam pro zmenu dotaz, kdyz jsi z oboru, zda bys tatinka u porodu doporucila...prece jen, nez vyklouzne miminko asi to neni uplne krasne pokoukani, nechtela bych mu zpusobit trauma, spis me zajima zda je mozne, aby treba na chvili odesel, kdyz to na nej bude moc a podobne..nerikam, ze je takova srabora, ale prijde mi fajn, aby mel na vyber...nebo naopak, abych ho mohla poslat ja nekam (na chodbu) 😀

coufii
autor
2. dub 2012

@kixi hele to sem se ptala taky zenskejch a me rekly ze vetsinou stoji jen vedle tebe u hlavy, popripadne jestli chce strihnout pupesi snuru 😉

camelinka
2. dub 2012

samo ze porod boli 😅 ,ja uz po porodu nechtela dalsi dite,ale na bolest se zapomene a to krasny zustava 😉 . navic jak sama pises,ven to musi, takze zadny stresovani ti nepomuze 😉 😉

ivasad.
2. dub 2012

@kixi já teda tatínka u porodu doporučuju, ale je to individuální, musejí chtít oba - rodička i manžel. Určitě se do ničeho nenutit jen proto, že se to teď ,,nosí"... 😉 Kdykoliv může partner odejít. Někdy tatínek předem řekne, že na tlačení půjde pryč, že to neustojí, ale nakonec jich 99% z těch co to řekli stejně zůstane. Vždyť to je na tom porodu nejhezčí 🙂

kixi
2. dub 2012

@coufii ok...no ja si proste myslim, ze i u te hlavy toho vidi vic nez dost 😀 ale uvidime, jeste jsem nemela odvahu to tolik studovat a mam dost casu...ale proste mu chci dat jakousi volnost, je mi jasne ze nakonec tam stejne nejspis bude, jelikoz chce 😀

camelinka
2. dub 2012

souhlasim s @ivasad. manza je na tohle celkem cita,ale zustal tam celou dobu a hrozne mi pomohl 😉 😉 .navic sedi u hlavy a tam neni nic videt 😉 😉

kixi
2. dub 2012

@ivasad. dekuji...on tam byt chce, ale myslim, ze hlavne proto, ze se to ted tak dela 😀 no, kde jsou dvere vedet bude a ja ho urcite do niceho tlacit nebudu...vsak ono to nejak dopadne, a jak rikas, asi tak, ze tam stejne bude stat prikovanej k podlaze 😀

kixi
2. dub 2012

@camelinka diky, muj je prave taky cita na tady ty "nehezky" veci okolo...ale zase si rikam, ze je tvrdohlavec a urcite nebude chtit dat najevo slabost 🙂 proste mu jen ukazu kde jsou dvere a bude to na nem 🙂

coufii
autor
2. dub 2012

@kixi to jsme na tom stejne 😀 taky mam jeste 5 mesicu cas ale ono to utece jak voda ani se nenadeju a uz budu tlacit 😉 hlavne si myslim ze jestli me to chytne doma tak stejne budu volat sanitku rotoze nebuude schopnej ridit jak bude ve stresu 😀 asi jako kdyz mi rikala moje mamina kdyz to na ni prislo tak tata sedel jak zarezanej a nevedel 😀

camelinka
2. dub 2012

@kixi je to fakt jen o domluve, ten muj hrdina pak vsude rikal jaky to byl ukazkovy porod, no odbornik hadra 😀 😀 😀

kixi
2. dub 2012

@coufii 😀 taky si myslim, ze si s partnerama jeste uzijem kopec srandy 😀

kixi
2. dub 2012

@camelinka 😀 ukazkovy porod ... tak asi to je poradnej zazitek pro oba 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru