Jak se váš vztah změnil po manželství nebo dítěti?

tatramelka
19. srp 2013

Ahoj všem.
Ráda bych s vámi prodiskutovala jak se váš vztah změnil po manželství, nebo dítěti. Jestli se vůbec změnil. Narušilo vám třeba dítě váš poklidný život ve dvou,nebo vás naopak spojilo?Zajímalo by mě, jestli jsem jediná, komu se vztah změnil...spíš k horšímu 😒

zamilovanadonej
19. srp 2013

@tatramelka Já si myslím že pokud vztah přežije dítě, přežije všechno....První manželství se mi tenkrát kvůli dítěti otřáslo v základech, ale to bylo hlavně nepozorností tehdejšího manžela... 😒

martinakl
19. srp 2013

U nás se to zhoršilo už v těhotenství a bohužel stále nic moc. Spíš je to ještě horší ☹

brisalek
19. srp 2013

@tatramelka u nás se to rozhodně zhoršilo. Protože jsem byla samostatná měla dost peněz, hezkou práci, svoje služební auto... a spoustu volného času...prostě jsem nikoho na nic nepotřebovala. Manžel je dost velký sobec (nevnívavý, nepozorný), takže ve chvíli, kdy jsem se přestala o něj starat a naopak potřebovala obřas něco od něj nastal problém. Stejně jako s penězma. Do konce mateřské jsem platila vše sama a najednou jsem chtěla něco od něj. Ale je to moje chyba, že jsem si pro svoje děti vybrala právě takového tátu🙂🙂. V tomhle se podle mě právě ukáže povaha chlapa.

tatramelka
autor
19. srp 2013

@zamilovanadonej Jo, to je dobrá věta..pokud vztah přežije dítě,přežije všechno. Moc hezky řečeno a je to pravda. Člověk se snaží ale ne vždy se to podaří

lv
19. srp 2013

zmenilo se vsechno, jsem sluzka-pradlena-hospodyne-finacni poradce a managerka vseho v jednom...nevim, jestli je to horsi, me to tak ani neprijde, jsem jina, jsem mama...a to me bavi.. zmenila jsem se ja, s muzskym to otcovstvi tolik neudela, zvlast dokud je mimino maly. s 5letou uz stanujou, uzivaj si bez mamky.

lv
19. srp 2013

zmenilo se vsechno, jsem sluzka-pradlena-hospodyne-finacni poradce a managerka vseho v jednom...nevim, jestli je to horsi, me to tak ani neprijde, jsem jina, jsem mama...a to me bavi.. zmenila jsem se ja, s muzskym to otcovstvi tolik neudela, zvlast dokud je mimino maly. s 5letou uz stanujou, uzivaj si bez mamky.

kajalka
19. srp 2013

@tatramelka Tak vstup do manželství nás spojil, hodně. Jenže jsme se brali mladí, po 4 letech známosti, byli jsme bez závazků. První velkej zásek byla stavba domu, do toho jsem plánovaně otěhotněla a po porodu je to jak na houpačce. Před nedávnem jsem byla fakt na rozvod, muž řešil stavbu a mě nechal v šestinedělí plácat úplně samotnou. Teď je to jakž takž, ale cítím, že už na vždycky první místo v mým životě bude dítě/děti. Ne muž, jako do nedávna. Hodně se bojím společný výchovy, on sice ví, co jeho rodiče dělali špatně a jak to na něj působilo, ale zároveň to hodlá předávat dál 😒

tatramelka
autor
19. srp 2013

@brisalek Můj manžel je jednou rozvedený a říkal mi, že člověka poznáš, až s ním bydlíš. Já si ale myslím, že až s ním máš dítě. Je mu pomalu 40, děti s bývalkou nemá a byl hodně pryč, jezdil na kamionu. Bývalá manželka to vyřešila po svém...našla si milence. Když jsme byli dva tak jsme byli spokojený pár. Jakmile jsem otěhotněla byla jsem štěstím bez sebe. Ale po tom co se narodila malá se to u nás hodně změnilo. Jsem nervní člověk...možná až cholerik a s více věcma co se týče mimina jsem si nevěděla rady, spíš teda když řvala jak tur a já už nevěděla co. Ale jeho reakce mě uplně vykolejila. Místo toho aby nějak ještě uklidnil mě tak to spíš zhoršoval. Na facebooku jsem jednou četla citát od Marilyn Monroe, kde stálo, že pokud mě muž nezvládá když mi je nejhůř, tak si mě nezaslouží ani když mi je skvěle. Vygradovalo to, loni na Vánoce. Čekala jsem kdy mě požádá o ruku a vezme si mě. Ale po těch Vánocích mi to už bylo jedno a netrápilo mě to, možná jsem o to už ani nestála. Ale v únoru najednou přišel s tím že se vezmeme. Vzali jsme se. A já přemýšlím jestli to byla dobrá volba. Mám ho ráda, ale už ho vidím v jiném světle. Bohužel. A nevím jestli se to zlepší. Změnil se,já možná taky ale někdy mi to připadá jako kdyby mi dělal naschvály. Když chci aby pohlídal malou když jdu ke kadeřnici tak je problém. Ale on že chodí každou středu na nohejbal je v pořádku. Pohlídá jí ale má kolem toho kecy. Už se to zlepšilo. Ke všemu jsem o Vánocích potkala mojí dávnou platonickou lásku a od té doby na něj musím pořád myslet. Jsem zmatená..nevím co dělat,neumím se ani radovat z ničeho. Jsem ze Slovenska a někdy bych se sbalila a odjela. Rodina mi chybí a potřebovala bych taky občas vypadnout. O sexu ani nemluvím...poslední měsíce na to ani nemám chuť,jsem asi frigidní nebo co 😀
Asi bych měla zajít do nějaké poradny či co.
Tož tolik....

zuzi82
19. srp 2013

Já od druhého porodu zažívám absolutní manželské štěstí. Manžel je doma jen na víkend, jinak pracuje mimo domov, ale víkendy se nám maximálně věnuje. Dokud jsou kluci vzhůru hraje si s nimi, večer je koupe, uspává, pokud chci jet do obchodu, hlídá a tak. Jakmile kluky uložíme, věnuje se maximálně mě. Před druhým dítětem jsme měli dvě větší krize. Druhou jsme si vyříkali v předvečer porodu, řekli si, co chceme a nechceme a co bude dál a od té doby, už skoro 14 měsíců, jsme happy. 😵

zzuzinda
27. srp 2013

@zamilovanadonej Svatá pravda 🙂
S námi zacvičil první porod. KDyž jsem otěhotněla podruhé, byla to síla. I jsem zvažovala odchod. No, vydrželi jsme to a vypadá to, že jsme to snad i zvládli (ťuk, ťuk 😉 ). Snad bude zase líp.