Jak si nabalit tašku do porodnice?

paula
18. lis 2006

Chtela bych se zeptat nastavajicich maminek, co vse si berou do porodnice.
A tech, co uz to maji za sebou, co se jim dobre hodilo a co naopak vubec nepouzily a zbalily si zbytecne.

jess
10. led 2007

Ahoj holky,já byla v porodnici na fakultce,a musela jsem mít plíny pro mimi,ty tam nedávali,ale vložky při porodu dával automaticky
Co se týče těch jednorázových kalhotek,jsou vážně super,určitě na ně nezapomeňte
A k tomu mytí:prý je opravdu lepší první dny nepoužívat mýdla,aby se tam nic nezaneslo,když už tam přímo ty intimní,a navíc je kvůli zánětům dobré,dokud krvácíte a hojí se to,po málé i velké straně jít rovnou do sprchy.Je to nejen kvůli hygieny,ale určitě se budete cítit líp.

lusinta
12. led 2007

ahojky🙂Nám ještě doporučovala v kurzu -když už něčím omývat,tak si dělat roztoky z Tantum Rosa..je to přírodní a na to šití že to moc pomáhá...Tak do toho bych ještě šla,ale jinak určitě jen vodou...Intim.mýdla,když už používám drahý čistě přírodní-a to asi málokdo-a ani ty bych si po porodu netroufla dát...
Jinak mě dneska docela vyděsily holky,který jsou taky ve 32t.jako já,že mají už všechny tašku sbalenou....To bych měla teda taky🙂proto jsem šla sem,co si teda sebou vzít🙂🙂
DOufám,že ty oblečky erární pro miminka jsou příjemný a pěkňoučký,protože brát sebou ještě oblečky,to už pak rovnou s kufrem🙂🙂

ijetka
12. led 2007

Tantum Rosa můžu jen doporučit, mě to pomáhalo. Teď to nějak přejmenovali. A intim mýdlo používám lactacyd je bezva a jestli se nebudeš bát sáhnout na pudlunu tak můžeš já jsem se s ním taky umývala nepálí to neboj 🙂

lucildol
21. led 2007

Ahojte, holky, můžete mi poradit, kolik jste asi v porodnici spotřebovali na mimčo jednorázových papírových plenek? Nevím, jak velké si mám koupit balení, protože doma budu používat bavlněné, tak nechci, aby mi papírovek zbylo po porodu moc. Sice bych je asi užila později i na cestování, ale zase mimi z nejmenší velikosti rychle vyroste,ne?

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
kristi
21. led 2007

luci, rikali tak 10 ks na den....takze jeden balik staci

peta.cz
21. led 2007

S vložkama a plenkama vám bohužel neporadím - já měla v naší nemocnici nadstandart, kde jsem obojí dostávala zdarma 😉 Vložek jsem ale měla požehnanou spotřebu a miminko jsme přebalovali dost často - myslím, že do začátku stačí vzít jedno balení plínek a pak se to kdyžtak dokoupí.
Vložky sebou do porodnice tak 3 balíky.
A docela důležité je mít 3 ručníky - jeden na tělo, další na spodek a další na prsa - očistky se totiž můžou dostat na prsa a mohl by z toho vzniknout zánět, takže je lepší mít na každou část těla jiný ručník.
A taky je dobré mít s sebou dětské kousátko při porodu - já ho nepoužila, ale třeba kamáradka byla ráda, že ho má při šití - to jí dost bolelo, takže si kousala do kousátka a ne manželovi do ruky 😉 😀
A vemte žvejky 😉

zevina
25. led 2007

já mám také dobré zkušenosti s mycím gelem Lactacyd, obsahuje kyselinu mléčnou, nedráždí a doporučuju ještě přibalit vlhčené ubrousky této značky, k nezaplacení zvlášť po "velké" hlavně pokud budete po porodu dostávat železo 😉

dashak
25. led 2007

Lucildol, dobré jsou plenky z drogerie Rossmann, jsou 2-4kg, tak pokud nečekáš obra, tak by měly stačit a balíček je šikovný do ruky - jen 28 plínek. Když spotřebuješ 5 za den, tak by ti to mělo vydržet.

lucildol
27. led 2007

dashak: Já si budu kupovat papírové ekopleny. Jsou mnohem šetrnější k životnímu prostředí než obyčejné papírovky a hlavně nejsou bělené chlórem, takže tolik nedráždí pokožku mimča. Jsou ale bohužel dražší ☹ a tak proto se ptám kolik si jich pořídit. Tak děkuju za odpověď. Objednala jsem jich 30, tak snad budou stačit. 10 na den, jak psala kristi, mi připadá hodně.

dashak
27. led 2007

Lucidol, 10 je hodně, to každopádně, normální spotřeba je 5-6, ale v porodnici chcou přebalovat před každým krmením, což je co 3hod, takže 8 plínek. Ale někdy je to fakt zbytečné, ty plínky nejsou ještě tolik pročůrané.

lusinta
28. led 2007

lucidol-my taky chceme používat moltexky..Ale nakonec mě holky na diskuzi na rodině přemluvily a nakoupila jsem i látkový🙂 Popoliny🙂A přes den buud používat látkovky-je t ještě víc šetrné🙂(samozřejmě pokud se používají eko prášky apod.,ale to je myslím samozřejmost) a na noc nebo jako nouzovka Moltexky🙂Tak jsem zvědavá🙂 Kdyby ti náhodou nestačily a nestihalo by se objednat přes net,tak si zajeďte do brna,tam ve zdravých výživách prodávají...

hraskovka
28. led 2007

Ahoj, jsem tu dneska poprvé a jen bych vám chtěla napsat, chodím do kurzu pro nastávající maminky řaknou nám tam spoustu dobrých věcí, nevím, jestli jsem to tady někde přehlédla, ale do porodnice je fajn vzít si s sebou obyčejný dětský nafukovací kruh, ne pro miminko, ale pro vás 🙂)), po šití po porodu se na něm perfektně sedí a stehy netlačí 🙂)), prej. Ještě říkali pro mimnko taková košilka či body s "rukavičkama" nepoškrábe si pak obličejík dloiuhými nehtíky, jsou málo, ale prodávají se, stojí asi 170 Kč. Jinak nám říkali, že dudlíky ne, protože mimi není rozkojené, dudlík použít až v případě nouze doma a to samé platí s krmením z lahve, nekrmit s dudlíkem, ale dokrmit stříkačkou. Jinak je to asi všechno stejné, tohle je jako navíc 🙂)).

dashak
28. led 2007

Hraskovka, s tím kruhem to je asi dobrý nápad 🙂 A pro ty horší případy co měli císaře, jako já, tam nějakou fintu nemají? Jak to člověk rozhýbe, tak se to dá, ale nejhorší je se z lůžka dostat ven. Neříkali nějakou fintu jak na to. Ono to dost bolí, člověk se ani porádně nevysmrká 😒

lucildol
28. led 2007

lusinta: díky za tip, netušila jsem, že se prodávají tyto plíny v kamených obchodech. Nevíš, kde nejblíž obilňáku je prodávají? Abych věděla, kam poslat manžela - no možná radši babičku 😀 kdyby jich bylo málo?

hraskovka: dobré připomínky 😉

lusinta
30. led 2007

lucidol-nejblíž obilňáku?Já teda chodím jen do Z.V.na Orlí,tam je mají určitě🙂 a vždycky..Pak někdy,spíš ale na objednání,protože tam nemívají všechny velikosti ještě v Řečkovicích,ale to už je z města úplně mimo...Tak asi na tu orlí to bude nejblíž...

ten nafukovací kruh jsem taky slyšela,ale zatím jsem to nekoupila,až když bdue problém(stejně první den budu asi jen ležet🙂tak mi ho někdo doveze...Snad nebude s tím dovážnením věcí problém a hlavně aby nebyla karanténa...nechci tam být sama☹((

lucildol
30. led 2007

Jo karanténa...včera jsem šla na monitoring mimča a zapomněli jsme, že je karanténa a šla se mnou mamča jako doprovod - no naštěstí ji tam pustili, ale taky jsem si říkala, že zrovna teď v době karantény bych rodit nechtěla 😒

krista
19. únor 2009

valeriedlouha • 1d • 22. květen 2007 ve 12:28
ahojky mohli byste mi poradit 🙂

jusnina • 1d • 22. květen 2007 ve 12:33
http://www.fnplzen.cz/pracoviste/inc/gpk/Co_s_s...

karotky • 1d • 22. květen 2007 ve 12:37
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

hanik • 1d • 22. květen 2007 ve 12:38
val, zakladni info je v tehu prukazce, alespon ja ho tam mam. 😎 ..ale asi nejlip poradej holky, ktere uz v porodnici byly ..tak pak zjistovali dostatky a nedostatky, co by bylo s sebou dobry mit a co bylo zbytecny. 😉

smoulinda • 1d • 22. květen 2007 ve 12:38
Ahoj Val, určitě na gynekologii dostaneš seznam co s sebou. Ono to má totiž každá porodnice jiný, jak jsem zjistila.
U nás je to: Pro mimi- ponožky
balík plen na jedno použití
Bepanthen
nůžky na nehty s kulatou špičkou
zvlhčující ubrousky
Toť pro mimi vše, ostatní by nám tam měli dát.

Pro sebe: Ručníky
zásobu kalhotek (bavlna nebo jednorázovky z lékárny)
vložky
dle rad novopečených maminek kuch. utěrky na švy
podprsenku na kojení
hygienické potřeby
vložky do podprsenky
osobní doklady + předem vyplněný papír o jméně miminka
pantofle

A pak věci pro mimi až půjdeš z porodnice.
Snad jsem na nic nezapomněla 😝 😉

smoulinda • 1d • 22. květen 2007 ve 12:40
Teď to po sobě čtu, jé ty kuch. utěrky, ne hadrový, ale samozřejmě papírový 😀

valeriedlouha • 1d • 22. květen 2007 ve 12:43
smoulindo moc dekuji on totiz kazdy rika neco jineho a maminka rodila a to uz je taky dlouho.ty taky cekas miminko?jo a jeste sem se chtela zeptat jak to je s nahlasovanim jmen pro mimi.

jusnina • 1d • 22. květen 2007 ve 12:45
Měli by ti dát na gyndě papír na vyplnění. POdle dotazu na porodnici na Slovanech předpokládám že jsi z Plzně nebo okolí. Kam chodíš k doktoru?

valeriedlouha • 1d • 22. květen 2007 ve 12:51
ano jsem z plzne chodim pani doktorce Fakanovi jesi ti to neco rika.ja totiz vubec nevim co a jak, mam sice jeste cas rodim az v zari ale rada bych o tom neco vedela

smoulinda • 1d • 22. květen 2007 ve 12:54
Val já jsem dostala na gynekologii papír. Tam se uvádí jména a příjmení rodičů, rodná čísla, vzdělání, pak jméno pro holčičku i chlapečka. To si doma vyplníš a odevzdáš v porodnici až půjdeš rodit 😉 Jo jo, čekám miminko. 7.7.2007 😀 a ty????

valeriedlouha • 1d • 22. květen 2007 ve 13:00
no ja az v zari termin mam 11.9.2007 ale podle tvych skusenosti uz dite mas nebo ne?kam se chystas jit rodit?

smoulinda • 1d • 22. květen 2007 ve 13:23
Já ještě mimi nemám, to jsem všechno pochytala od holek na koníkovi 😉
Budu rodit ve Svitavech. Každý mě teda děsí, že je to tady děs, ale já se nebojím 🙂
Takže v září? Proč se nepřidáš k těhulkám co mají stejný termín? 😉

jusnina • 1d • 22. květen 2007 ve 13:29
Nebo k nám z Plzně? Neboj, tady se brzo zorientuješ a nemusíš zakládat hned nová témata. Skoro všechno se tady dá najít.

krista
19. únor 2009

jupii • 1d • 19. leden 2008 ve 21:58
Ahoj tak by me zajimalo jak to vypada v dnesni dobe v porodnicich,co vse bych si mela vzit sebou?Slysela jsem ze od noveho roku si maminka musi vzit do porodnice plinky pro dite(jednorazove),ubrousky na cisteni,vlozky,.....nemocnice pry nic miminku ani mamince nepujci!

kar.la • 1d • 19. leden 2008 ve 23:04
Ahoj, tak já rodila v červnu a to jsem už nic v nemocnici nedostala. Vložky pouze před porodem, aby zachytili plodovou vodu, ale po porodu jsem musela mít vložky svoje a jednorázové pleny, ubrousky... taky 😝

sisstin • 1d • 19. leden 2008 ve 23:06
nám dali balík vložek...látkový plínky...a jednorázovku taky..ale jen na požádání..když zrovna nebyla po ruce..jinak nic 😕

sisstin • 1d • 19. leden 2008 ve 23:06
jo...a košile volně k dispozici 😕

sisstin • 1d • 19. leden 2008 ve 23:07
a oblečky pro miminko taky dávali 🙂

kar.la • 1d • 19. leden 2008 ve 23:08
No jo, to bych zapoměla, dostali jsme na den 2x oblečení pro miminko + 10 látkových plen na utírání atak. Ale to byly erární...

zdenka26 • 1d • 19. leden 2008 ve 23:17
Nám nedali absolutně nic,říkali že pro malého tam věci dostanu,tak jsem nic nebrala.Ale příště raději vezmu,protože dávají na den 2 košilky , 2 dupačky a 2 bavlněná plína.Pokud to zašpiníš tak je to problém,protože ti nic jiného ten den už nedají.Takže příště raději vše sebou. 😒

kar.la • 1d • 19. leden 2008 ve 23:18
Zdeni a když jsi potřebovala oblečení víc, tak vám nedali? Nám alespoň na požádání jo 😝

zdenka26 • 1d • 19. leden 2008 ve 23:24
Ne nedali ,s oblečením se jezdilo jen ráno.Prostě jsi měla smůlu.Druhý den jsem to nevydržela a manžel mi vše donesl a na druhý den špinavé věci odnesl domů vyprat.Mazec!nestačila jsem se divit 😖

nasesara • 1d • 19. leden 2008 ve 23:25
ahojky 🙂
Nevím jak kde,asi to bude porodnice od porodnice a letos člověk fakt neví..
Ale před šesti měsíci jsem v porodce používala jen svoje poporodní kalhotky.Vložek nám dali neomezeně(a že jich bylo!)nejen při porodu,ale i potom..pak podložky jsme si měnily několikrát denně,plínky pro mimi též k dispozici,jak látkové,tak papírové,oblečení pro mimi,erární košile,dokonce i základ kosmetiky pro mimi..byla jsem spokojená 🙂

zdenka26 • 1d • 19. leden 2008 ve 23:27
Jo a aby mi vyměnili povlečení(hodně jsem krvácela) tak to jsem se musela prosit a jít jim to říct třikrát ☹

kpetra • 1d • 20. leden 2008 v 09:49
Ahoj.Rodila jsem v září a sebou jsem taky potřebovala vložky, plínky a ubrousky.A pro sebe hygienu.Pro miminka jsme kosmetiku měli na pokoji.Košile a oblečení pro miminko jsme vyfasovali erární.Všechno jsem to potřebovala až po převezení na pokoj.Do té doby jsem vložky dostala. 🙂 Doporučuji nebrat si sebou zbytečně moc věcí,spoustu toho nevyužijete.

johanda • 2d • 20. leden 2008 v 10:12
zdeni a kdes to prosímtě rodila? Koukám, že jsi z Ostravy. Já rodila na Fifejdách v listopadu 2006 a tam nám dávali oblečení podle potřeby, plín 5, pokud se zašpinily, tak je vyměnili za čisté i 10x za den a prostěradla vyměňovali na požádání.

zdenka26 • 1d • 20. leden 2008 v 10:26
Ahojky já rodila v ve Vítkovicích,Doktoři super,sestřičky na novorozeneckým super a ale ostatní na houby.Příště radeje do Poruby

draga • 1d • 20. leden 2008 v 10:31
já rodila loni vúnoru a dostali jsme všechno...vložek kolik jsi chtěla byly tam volně v těch bubnech, košile pro nás taky kdykoli si chtěla mohlas vyměnit, plínky pro mimi, košilky, zavinovačky...mastičku, líh na pupíček,šampon na mytí... prostě celé vybavení, nám říkali na kurzu, že žáleží na sponzorovi 😎 ale jak to je teď nevím..být tebou tak si tam klidně zavolám nebo se zeptej až půjdeš na kontrolu 😉

denousek • 1d • 20. leden 2008 v 10:43
no holky asi zalezi jak ve ktere porodce u nas v prostejove se porad ptali jestli potrebujem neco cisteho jak prosteradla povleceni tak kosilky pro dite...jinak vlozek mi dali par po porodu i jednorazove kalhotky
doporocuji si vzit lactacyd vlhcene ubrousky misto toaletniho papiru je tam kyselina mlecna usnadnuje hojeni rany a je to mnohem jemnejsi jak toaletni papir

noangel • 1d • 20. leden 2008 v 10:48
mam seznam co do brnenskych porodnic v pripade zajmu pisnete a zaslu do IP

zanetka82 • 2d • 20. leden 2008 v 11:44
ahoj ja rodila taky ve vitkovicích a nemužu si stěžovat.o co sem si řekla sem dostala....to jako nahradní oblečení i povlečení čiste. plenky pro mimi sem měla sebou ale na to mě upozornili i na vložky...jinak objetaví a pozorní.. zdenka26 přiště to mužeš zkusit v porubě ale nemyslim si že to bude lepší.kamaradka tam rodila a řikala že nikdy víc...nemají na nic čas. to je těžke zaleži asi na tom kdo ma zrovna směnu. 😉

cazadora • 1d • 20. leden 2008 ve 14:41
ahoj já rodila v říjnu na kladně a vložek neomezené množství, oblečení jak na mě tak na mimčo taky, a 7plenek na den jednorázovek.

dendisa • 1d • 20. leden 2008 ve 14:50
zjisti si ve své porodnici, co poskytujou, a pak se zařiď. Já si příště vezmu s sebou i vlastní odsávačku, páč ta jejich pístová, to byl humus. Měla jsem moc mlíka, malá pořádně neuměla sát a normální odsávačka by mi teda usnadnila život.

jupii • 1d • 20. leden 2008 ve 21:29
tak vam dekuju

krista
19. únor 2009

martule20 • 1d • 17. únor 2008 v 17:32
Zdravím všechny nastávající maminky a prosím o radu,co zabalit do tašky do porodnice. Mám
sice z porodnice nějaký seznam, ale zdá se mi, že tam toho dost chybí... Děkuju za odezvy.

kacka.va • 1d • 17. únor 2008 v 17:34
Mně ten seznam z porodky přijde akorát 🙂.

cumacek • 1d • 17. únor 2008 v 17:38
Ahoj, já měla tašku sbaleno podle seznamu a myslám, že nic nechybělo. A kdyby něco, tak ti to dovezou později 😉

many • 1d • 17. únor 2008 v 18:06
no ale mohly byste tady napsat seznam 😀 😀 😀 😀 kdyby se některé chtělo 😉 😉 😉 😉 já mám taky něco napsaný,ale nevím jestli je to vše 😉 😉 😉 😉

many • 1d • 17. únor 2008 v 18:08
www.tehulka.cz/view.php?cisloclanku=2004092502

olivz • 2d • 17. únor 2008 v 18:26
Ahojky nás pustili v pátek,tak dokud to mám v živé paměti 😉

Na porodním sále mi stačila snad jen osuška a pití (hodně pití).
Na šestinedělí :
osuška na tělo
ručník na spodek , měla jsem i fén, po nástřihu je šetrnější než ručník 😉
porodnické vložky (asi dva balíčky)
poporodni kalhotky
kojící podprsenka a tampóny
ponožky na nohy
hygienické potřeby

pro miminko:
kosmetika
plíny
vlhčené ubrousky
tenká čepička - při větání určitě oceníte

Nějaké sušenky,ovoce,pití
Kdo chce třeba knihu,časopis,ale je lepší se prospat, když prcek spí

martule20 • 1d • 17. únor 2008 v 19:47
Ahojky Olivz, MOC děkuju za úžasný seznam, já totiž na tom z porodnice mám napsáno opravdu akorát
minimum, ani o poporodních kalhotkách se tam nemluví... Přeji Tobě a oběma Tvým holčičkám hodně
zdravíčka a pohody!

lenys • 1d • 18. únor 2008 v 01:04
rodila jsem v karvine, tam maminky dostavaji baleni vlozek ale mela jsem jeste svoje, takze urcite doporucuji vzit materske vlozky a sitove kalhotky, ty jsou sice strasne sexy..hihi...ale paradni, ja rodila prirozene a lepe to dycha a hoji se..hihi..a jsou na jedno pouzit, takze zadna starost kam s kalhotkama!
prezuvky, rucniky, kartacek pasta, sprchac, plinky pro mimi... obleceni a kosmetiku pro mimi jsme taky dostaly v porodnici...a hlavne doklady..hihi...
jinak bych s tim nejak nesilela, ostatni ti muze donest navsteva, ja balila tasku az kdyz jsem dostala kontrakce...hihi..teda balil ji pritel...ale zakladni veci jsem mela stejne prichystane, takze pohodicka... 😉

krista • 1d, 11tt • 18. únor 2008 v 07:52
Ahojky, ono hodně záleží na tom co vám nemocnice dá 😉

Například u nás v Českých Budějovicích říkají ať sebou nic netáháme, žádné košile, vložky, kalhotky, na mimčo vůbec nic, že tam mají malý úložný prostor a všechno dávaji 😉

Já jdu ale rodit do Českého Krumlova a tam chtějí naopak všechno mít svoje, max. tu mastičku na mimčo dostanu a hadříky, ale jinak mám sebou:

- občanský průkaz
- těhotenský průkaz
- zdravotní průkaz
- oddací list
- lístek na jméno dítěte
- pantofle
- košile, pyžamo
- župan
- ponožky
- porodnické i klasické kalhotky
- kojící podprsenku
- 30ks vložek
- vložky do podprsenky
- 40ks plenek
- 2 ručníky
- nůžtičky s kulatou špičkou
- jelenní lůj
- kapesníčky, toaletní papír
- sprchový gel
- zubní kartáček + pasta
- fén
- fotoaparát + baterky
- mobil + nabíječka
- přezůvky pro manžela + kraťasy (do sprchy)

A jelikož mám sebou stejně velkou cestovní tašku a igelitku, tak jsem do tý igelitky přihodila už i věci pro mimčo, až půjdeme z porodky 😉 Připadám si blbě, že sebou tahám velkou tašku, ale porodní asistentka sama říkala, že nemocnice šetří, že dostanu max. erární košili když jí nebudu mít, tak si radši beru rovnou všechno 🙂

martinka79 • 2d • 18. únor 2008 v 08:13
no je pravda, že na mimi většinou oblečky v porodnicích dostaneme ač nejsou moc krásné, ale je toz hygien. důvodů jelikož 3denně se prádlo z oddělení odváží a co s tím našim špianvým by bylo... proto ho moc nechtějí, ale vlastní košili určitě a hned několik. No oni mohou být i domácí šatky na den 🙂
jinak budem asi všechny jako stěhováci,a le lepší to mít u sebe ač mně to manžel většinou vše dovezl po produ. 🙂

many • 1d • 18. únor 2008 v 10:06
to je síla co toho ale potřebujeme 😉 včera jsem říkala manžílkovi,že budu mít kabelu plnou jako bych jela na dovču na týden nebo i na dýl a on úplně hleděl,když jsem mu diktovala co vše tam musíme mít sebou

martinka79 • 2d • 18. únor 2008 v 10:07
🙂 budem mít dobrý pocit matky cestovatelky 🙂 je to hrozné, ale bohužel jinak to nejde. ☹

many • 1d • 18. únor 2008 v 10:09
tak to budu mít kabelu plnou pro mě a druhou pro malýho 😀 😀 😀 😀

martinka79 • 2d • 18. únor 2008 v 10:10
jako když jedem na letiště pro každého povolené 20kg 🙂 😀

lenys • 1d • 18. únor 2008 v 11:54
jak vidim tak kazda porodnice poskytuje neco jineho..nejlepe je si zavolat do porodnice, kde se rozhodnete rodit a oni vam reknou co a jak...v karvine vam daji i kosile a meni je docela casto, ale jak rikam nejlepsi si je vzit to nejdulezitejsi a preci neni problem, kdyz vam rodinka prinese dalsi vecicky..

lucie.krajcarova
20. únor 2009

holky a co je nejlepší mít na sobě při samotném porodu?

deathy
20. únor 2009

Já třeba budu rodit u Apolináře a čekala sem, že mi k tomu ještě něco poví až tam začnu chodit. Mají jen seznam věcí na netu. Byla sem tam včera a k tomuhle mi neřikali nic. Jen papír s info o epidurálu a nějaký dotazník ohledně jména, i když už mám zápis z matriky (nejsme sezdaní)...
Tašku mám sice dle toho plánu zabalenou, ale tak nějak nevim...divnej pocit že nemám vše potřebný.

Chtěla sem se zeptat, je nutný mít noční košili, nebo můžu mít normálně pyžamo...volný kalhoty a košili na knoflíky? Já totiž nevedu jedinou košili a když sem minule chodila po obchodech, tak sem za boha nesehnala žádnou..

A při tom porodu...dobrá otázka, co asi budu mít na sobě?

pipet
20. únor 2009

Při porodu jsem měla na sobě tričko s krátkým rukávem, nejdřív sice noč. košili, ale jak praskla voda, bylo lepší tričko nad zadek. Jenom mě trošku mrzí, že pak po porodu jsem si ho nevyhrnula až pod krk, takže jsem měla mimčo na triku a ne přímo na bříšku... Ale kdo na to má myslet, že? Když tak zkuste před "akcí" připomenout taťkovi, ať vás obnaží=) A taky mi tak byla děsná kosa, takže tlusté ponožky.
Deathy - v porodnici byly mamči jak v košili, tak v pyžamech, asi záleží na tobě... Hlavně ať se to vepředu rozepíná kvůli kojení (já nakoupila levné košile u vietnamců, stejně pak byly skoro na vyhození, flekaté od krve a mlíka).

smardik
20. únor 2009

deathy já měla do porodnice sebou košili - koupila jsem si kojící ale ta je na houby, pak mi přítel dokupoval u tamanů na knoflíky a ty nosím doted.
a u porodu jsem ze začátku měla noční košili a pak jsem byla nahatá,bylo mi pořád strašně teplo a skoro celou dobu jsem byla ve sprše

berynka
20. únor 2009

Já jsem pro jejich erární košili 😉 při porodu i pak na šestinedělí. Převlékla jsem se do své kojící košile, když měla dorazit návštěva 🙂 . A zbytečnost byla brát si v květnu normální župan 😝 .

smardik
21. únor 2009

berynka já zas jejich erární košila nechtěla, je to hnus. měla jsem ji na sobě jak jsem byla těhotná a krvácela jsem,fičeli jsme na pohotovost a tam si mě nechali ze začínajícím potratem, měla jsem ji asi hodinu na sobě než mi dovezli moji a už nikdy. to si raději koupím své, jejich fakt ne

martinamil
21. únor 2009

Dobré ráno, děvčata rodila jste některá císařem? Mám ho plánovaný a to balení tašky mě straší. Kruh je tedy zbytečný 😉 , ale jiná taková vychytávka? Máme nějaké zdravotní problémy a straší mě porodem ve 28. týdnu, tak už stresuji ☹

lucie.krajcarova
21. únor 2009

Martino, fakt tě to čeká tak brzy??? a pročpak?

martinamil
21. únor 2009

no, já doufám, že ne, ale raději budu připravená na nejhorší. Mám něklik zdravotních komplikací ☹

deathy
23. únor 2009

pipet, smardik, já taky myslela že koupim něco u vietnamců, ale nějak nic nebylo, žádný knoflíky..no nic. A pak mamku napadlo, že by třeba nebylo blbý tohle pyžu, protože já tu blbla s těma síťovanýma kalhotkama, jakože proč mám chodit s holou prdelí 😀 Tak si vzpoměla že mám takový vínový, a ta košile je úplně rozepínací, tak by to nemuselo bejt blbý. Já jen jestli třeba to neni zakázaný, jestli se vyloženě nevyžaduje košile..
Ale když bude erární, tak to snad přežiju i v tom. Je fakt že by to všechno asi bylo hned špinavý, takže ať si neničim svoje 😀
Joo, a že u porodu můžu mít ponožky, to je taky fajn.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru