Jak si nabalit tašku do porodnice?

paula
18. lis 2006

Chtela bych se zeptat nastavajicich maminek, co vse si berou do porodnice.
A tech, co uz to maji za sebou, co se jim dobre hodilo a co naopak vubec nepouzily a zbalily si zbytecne.

shaula
14. kvě 2010

Andelko - to množství je individuální, já skoro celý balík vložek spotřebovala jen cestou do porodnice na plodovku 😀 Nakonec jsem stejně jela se smotaným ručníkem mezi nohama 😅 😨 Vložky mi nakonec musel jít ještě dokupovat manžel...

A gratuluji k synáčkovi 😉

andelka
15. kvě 2010

shaula: jo jo, je to indivindi. Mi odtekla voda až během tlačení mimča ven. Vložky porodnické používám teď už jen na noc. Taky jsem měla pro jistotu víc - teď nějak nevim co s tim 😅
Děkuji 🙂 Ti tvoji prckové krásně rostou 😵

sirael4
18. kvě 2010

Nějaký osvědčený seznam věcí do porodnice na netu je dostupný?

shaula
18. kvě 2010

Sirael - zkus mrknout na stránky vybrané porodnice, některé to tam mívají.

shaula
18. kvě 2010

A taky stačí pročíst tohle téma 😉

jesterka01
19. kvě 2010

ahoj,
já jsem měla do porodnice sbaleno asi totéž co se tu už psalo, v porodnici jsme nedostali kromě oblečků pro mimi nic, takže jsem vypadala jako kdybych se stěhovala, tahla jsem všechno včetně županu, jedna malá věc mi ale chyběla, o té se v seznamech nepíše, ale až půjdu ještě někdy rodit, rozhodně přibalím malé kapesní zrcátko. Možná se budete smát, ale byla jsem střižená, takže i šitá celkem dost a navíc se mi udělal hematom, přes to povislé bříško jsem si tam pořádně neviděla a tak ve sprše, nebo když jsem si chtěla to šití namazat dubovým gelem jsem vlastně pořádně nevěděla, kam sáhnout, kde to bude bolet atd. celý spodek jsem měla nateklý a tak mi to dělalo problém...doma jsem se po sprchování zrcátkem mrkla, jak to tam vlastně vypadá a už jsem věděla kde přesně si to namazat, nebo jak si nejlépe sednout aby to nebolelo, kdybych ho měla i v porodnici, možná bych nemusela v jídelně jíst ve stoje 😀

shaula
19. kvě 2010

Já bych možná ještě doplnila manikúrní nůžky - a nebo ostříhat nehty nakrátko doma 😉 Záleží samozřejmě, jak je kdo zvyklý, já většinou nosila kratší nehty, tak pár milimetrů, ale v porodnici jsem měla strach, že kluky poškrábu, tak jsem je ošmikala úplně nakrátko, co to šlo 🙂

shaula
19. kvě 2010

To zrcátko asi taky není špatný nápad - já jsem sice takové problémy neměla, poradila jsem si po hmatu, ale zase jsem byla zvědavá, jak to tam dole vypadá, tak jsem se pak okoukala zrcátkem doma po návratu z porodnice 😅 Na druhou stranu je možná lepší nevědět, jak to tam vypadá "začerstva" 😀

nis
20. kvě 2010

Zrcátko jsem s sebou mela ale stejne jsem radeji nekoukala 😉 Jinak doporucuju kojici polstar pokud nema porodnice a pokud ma tak to bude jeden na pokoj? Ja na polstari sedela i spala a hlavne se s nim opravdu paradne podepre mimco. Akorat je to hrozne velkej kram

majatob
19. čer 2010

ahoj holky, nasla jsem seznam, co jsem mela sbaleny ja, tak treba vam to nekomu pomuze 🙂
k porodu:
-pití, hroznový cukr, piškoty, müsli tyčinky
-foťák s nabíječkou, mobil s nabíječkou
-olejíček na masáž zad
-doklady
-ručník a velká osuška
-boty do sprchy pro mě i mm
-teplé ponožky
-radši toaleťák
-peníze (manžel u porodu, vana apod....)

po porodu:
-stahovací pás
-podprda bez kostic+vložky na kojení
-kojící kloboučky
-vložky (2 balíky), kapesníčky
-jednorázové gaťky
-ponožky
-propisku
-2 látkové pleny
-hyg. potřeby (kartáček, pasta, intim mýdlo, obal a roztok na čočky, brýle, deodorant) a kartáč na vlasy
-2xručník a papírové utěrky
-plenky vel. newborn+ubrousky
-oblečky na parádu v návštěvních hodinách
-Bepanthen, (nafukovací kruh kdyby bylo velky siti-nepouzila jsem)

lidiab
24. črc 2010

Holky, u toho oddaciho listu staci jednoducha kopie nebo musi byt overena? Zacinam pomalu hazet veci do tasky a zda se, ze skoro vsechno mam doma. Musim jeste koupit nejaky tenky bavlneny zupan a par levnych, tmavych rucniku, tech co mame doma je mi lito a navic jsou svetle. A dalsi dulezita otazka - co na sebe pri opousteni porodnice?? Tehu nebo normalni obleceni? Nacpu se s tema vlozkama do kalhot nebo si radsi vzit sukni? 🙂

lidiab
24. črc 2010

A dalsi blba otazka - budu poporodni vlozky a kalhotky potrebovat i pokud budu rodit sekci? 😕

nellygray
24. črc 2010

@lidiab očistky odcházejí i po císaři, i když méně. Takže vložky určitě ano. Ale zjisti si, jestli je s sebou vůbec budeš potřebovat, já si je brala zbytečně, v Podolí a i v jiných porodnicích jsou volně k dispozici neomezeně. Kalhotek jsme dostali 5, to jsem využila i některé z domova. Nejlepší jsou ty síťované ze zdravotnických potřeb.
Co se oddacího listu týče, po mně chtěli ověřenou kopii, ale mám ten pocit, že na matrice ji pak manželovi vrátili, když byl vyzvedávat rodný list.

nellygray
24. črc 2010

@lidiab jo a já odcházela v těhu kalhotech a čisté triko mi manžel donesl z domova. Vyvložkovaná jsem odcházela míň než při cestě do porodnice, kdy ze mě tekla voda proudem. 😀 Ale myslím, že ti to bude úplně jedno, v čem půjdeš. 😀

lidiab
24. črc 2010

@nellygray Tak se tim oblecenim radsi nebudu vubec zabyvat, manzel mi kdyz tak priveze teplaky nebo neco 😀 Oddaci list si radsi overim. Vlozky v porodnici jsou k dispozici, ja jsem ale radsi dobre zasobena 🙂

nellygray
24. črc 2010

@lidiab stejně za tebou manžel bude chodit, takže ti všechno potřebné donese. Já tam jela ale i přesto s taškou jak na hory. 😀 Jo a doporučuju hodně košil! Pot, krev a slzy. 😀 Já potřebovala každý den čistou.

lidiab
24. črc 2010

@nellygray Ja pocitam ze budu mit erarni, v Motole je maji volne k dispozici, klidne i 10ks denne. Pokud mi nebudou vyhovovat tak poslu mamku k Vietnamcum aby mi nejake koupila 🙂

shaula
24. črc 2010

Já jsem taky používala erární košile - tedy první asi dva tři dny, dokud jsem hodně krvácela. Až bylo krvácení slabší, tak jsem nosila vlastní, byly mi příjemnější. Pokud si budete nějaké košile kupovat, dejte pozor na to, aby byly vepředu rozepínací a to dostatečně hluboko - kvůli kojení 😉

jasekd
26. črc 2010

Ahoj, rodila jsem v Jablonci a tam maji na netu seznam, co je treba a co vam daji, takze nebudu psat takove ty klasicke veci, jen to, co se mi fakt hodilo:
1, Zupan, ani ne tak kvuli zime, je tam spis pretopeno, ale navstevy jsou na chodbe a nechtelo by se mi tam jen v erarni kosili (ta je lepsi nez svoje, stejne je to furt spinave a je moznost vzit si novou).
2, Vlozky urcite porodnicke, Samu, jsou bez folie (pri nakupu mne na nich vadilo, ze nemaji kridelka ani lepici vrstvu, ale po porodu to ocenite, kridla strasne drapou jizvu, navic klasicky vlozky vubec nevetraji, takze ty rozhodne ne). Spotrebovala jsem jen v porodnici asi 3 baliky (erarni jsou jen na sale).
3, Zrcatko, jak tu nekdo psal (ty porodnicke vlozky casem protekaji, protoze jsou bez folie, tak jsem to zrcatkem kontrolovala).
4, Kalhotky sitovane s nohavickou (taky se mi nejdriv nezdaly, mela jsem nakoupene i takove papirove z DM, tvar norm. kalhotek, ale jsou strasne velike, vubec jsem je nevyuzila), daji se i premachnout ve studene vode, doma pak i vyprat v pracce, hned je to suche, krasne to dycha...
5, mydlo Lactacyd (to modre, pri podrazdeni), a priste i ty kuch. uterky vezmu.
Ostatni veci maji napsane na seznamu. Pleny se mi nejvic osvedcily Happy Bella. Oblecky na deti maji. Caj varili dobrej a na pozadani udelali i kojici. Caj a fakt dobrej byl i u porodu, takze v JBC pit muzete, s jidlem nevim, ja nemela pomysleni a malej se narodil ve 14 a pak mi obed prinesli, nevim, kdyz to trva fakt dlouho, ale nikdo mi primo nerikal, ze se nesmi jist. Dudlika jsme nepotrebovali (az doma), ale spolubydlici ho dali, ale radi nebyli (kvuli kojeni), tak kdyz tak radsi svuj z domova.

jennyska
17. bře 2014

Ahoj @jasekd @shaula @lidiab @nellygray @nis @jesterka01 @sirael4 @andelka a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Taška do porodnice https://www.modrykonik.cz/taska-do-porodnice/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Taškou do porodnice (Kdy jste balily, Co jste balily? atd., pomůžete další spoustě těhulek, které si tašku teprve chystají a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

polodelfin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru