Jak si nabalit tašku do porodnice?

paula
18. lis 2006

Chtela bych se zeptat nastavajicich maminek, co vse si berou do porodnice.
A tech, co uz to maji za sebou, co se jim dobre hodilo a co naopak vubec nepouzily a zbalily si zbytecne.

konja
24. únor 2009

deathy: k porodu dostaneš košili - u prvního porodu jsem ji nevyužila, měla jsem sebou svůj župan a bylo to pohodlný, protože jsem neustále byla ve sprše, tak jsem vždy jen hupsla do županu. U druhého jsem měla košili když jsem byla déle venku, ale opět jsem byla většinou ve sprše. Myslím, že tě nikdo nemůže nutit co budeš mít na porod na sobě. Když nebudeš chtít mít nic, tak tě násilím oblékat nebudou 😉 Já první dítě rodila nahá, druhé v košili, ale bylo mě to šumák, starosti jsem měla trochu jiné 😀 Po porodu mě šoupli do jejich košile a tu jsem měla na sobě jen první den. Byla strašně nepohodlná! Dlouhá až po kolena a strašně pevná, tak že když jsem si lehla, tak mě to všude táhlo, pořád jsem to musela někde upravovat. Tak jsem si pak vlezla do své košile, kterou jsem si koupila.Kupovala jsem přímo kojící košili, asi za tři stovky. Má průstřihy na prsa, jen jsem si tam přišila ze vnitř knoflíčky, protože se mě přes moje velká prsa ty průstřihy otvíraly 😀 Ale na první porod jsem měla normál pižamo,. kalhoty na gumu a vršek na knoflíky.Bylo to nejlepší. Zkus ještě někde sehnat, je to fakt asi nejlepší. No a s tím jestli je něco zakázaný. Nevidím k tomu důvod! Nikde snad není daný, že musíš využívat pouze jejich oblečení. Možná některá sestřička může prskat, ale jak už jsem psala víš - násilím tě převlékat nebudou 😉 Takže když ji řekneš ať si trhne nohou, že jejich oblečení nechceš, tak může akorát tak nafouknout hubu. Neboj,oblečení v porodnici je ten nejmenší problém jaký je potřeba řešit 😉

deathy
24. únor 2009

konja, napsala si to moooc hezky. Já si vezmu to svý pýžo, asi se v něm budu cejtit i líp než v nějaký košili. Já moc v košilích nespim, takže nevim jak bych se tomu oddávala 😀
Ale teda představa že sem u porodu úplně nahá..no teď mi to přijde takový zvláštní...že bych to asi nedala 😀 Ale pak mi to fakt asi bude šumák 😀

konja
24. únor 2009

deathy: nahá jsem byla proto aby mě pak mohli bez problému šupnout malého na břicho. Já ho rodila v sedě na porodní stoličce a tak bych musela mít košili vykasanou někde pod bradou a ještě by mě padala. Navíc mě ho šoupli hned jak se vyklubal, ještě s pupečníkem. Prostě by nebyl čas mě svlékat. A fakt mě to bylo naprosto šumák 😀 😀 😀

mkr
24. únor 2009

ahoj, jestli budete rodit přirozeně tak doporučuji si vzít sebou do tašky vlhčené ubrousky, je to lepší jak oaletní papír, vlastní zkušenost 🙂pěkné porody

pipet
24. únor 2009

U nás nedávají mamkám žádné erár oblečení, jenom miminkům, jinak bych si asi svoje taky nešpinila... 😎

deathy
25. únor 2009

konja, aha, tak to v tom případě chápu že v sedě by se ta košile asi blbě přidržovala 😀 No otázka v jaký poloze budu rodit mě taky trošku škádlí.. Dnes sem si jen tak vyplňovala porod. plán, a fakt nevim co tam mám napsat...jediný co vim je to, že bych ráda aby tomu napomohla gravitace..ale na čem budu hopsat..to fakt asi až na poslední chvíli. Ale to už je zase do jiný diskuze..

aponchie
25. únor 2009

u nas je vse erar tudiz pro sebe jen jako zalohu jednu nocni kosilku ,jednorazove kalhotky,hromadu vlozek,rosalin na oplach rodidel,vlozky do podprdy(btw jejich kosile sem celkem ocenila pac jich bylo na pokoji asi 20ks a porad menili coz pri unicich krve bylo fajn ja mam same krasne a nechtela bych si ho nicit,dal si beru osobni kosmetiku,par casaku,fotak a to je vsecko manzel donese za provozu co pochybi 😎

valentovasasa
25. únor 2009

ahoj holky, tak co se týče těch košil,tak souhlasím jsou lepší ty vlastní - já mám jaksi větší velikost a jelikož se u nás na šestinedělí neřadili košile podle velikosti, tak jsem hledala tu svou a to na mě vyjela sestra, že se v tom nemám tak hrabat... tak jsem se na to vykašlala, byla v té špinavé a volala manžovi at mi vezme z domova. takže při dalším beru z domova rovnou...

A co se týče všech věcí s sebou - tak stačí porodnický vložky, já byla bez kalhotek (rodila jsem SC a kalhotky mi byli nepříjemný na jizvu) a jinak jsem potřebovala ponožky, bačkory, kapesník.Tot vše. Ostatní stačilo, když mi to tam manžel vzal až později - věci na mimi může dovést otec, vše je erární a půjčej...

deathy
25. únor 2009

Já sem si zbalila základní věci co měli napsaný na netu, tak budu doufat, že to bude ok. Sem hroznej balič, vždycky bych toho dala dvakrát tolik, jakože pro jistotu a ještě třeba něco jinýho..
Tak sem docela ráda, že tu píšete samý takový...no úplně základní věci. Je fakt, že co se bude potřebovat dodatečně se přiveze.. Čím víc se to blíží, tím míň to asi řešim 😀 To je fajn..

lucie.krajcarova
3. bře 2009

holky, mě poradili vzít si i nějaké ovoce a colu s cukrem, na sílu 🙂 min. v první době porodní se může jíst a pít snad pořád.

konja
4. bře 2009

lucie.krajcarova: pití si určitě vem, já měla sebou normální vodu a sestra mě přinesla konvici s nemocničním čajem.Plánovala jsem si i nechat uvařit maliníkový čaj, ale nebyl na to nakonec čas 🙂 S tím jídlem si to ale v nemocnici zjisti předem, ne všude dovolují jíst. Spíš to většinou nedovolují 😒 U prvního kluka jsem si mohla jíst co jsem chtěl,a sestry mě samy donesli večeři, ale já neměla chuť. U druhého porodu jsem nejedla nic, ale bylo to tím, že jsem rodila v noci a navíc v porodnici, kde tě prostě nenechají.Nevím jak to řeší v případě, že někdo rodí i několik dní, ale normálně ti najíst většinou nedají 😒 Je dobré ale mít něco sebou pro manžela, já měla v tašce hotovou hotovku z mrazáku, kterou by si manžel v případě potřeby ohřál na chodbě v mikrovlnce. 😉

kudrlenkaa
4. bře 2009

Ahoj holky, tak já nejedla teda vůbec nic, ani jsem to neměla dovolený a jelikož jsem zvracela tak jsem nemohla ani pít 😅
Jinak zabalený jsem měla asi taky základní věci, přišly mi vhod síťové kalhotky a svoje noční košile ty jsem si vzala pro jistotou dvě, kojící podprdu a tampony do ní, pantofle, ponožky a co největší dámské vložky 😉 těch jsme dostali málo. Možná jsem si měla přibalit ještě kruh na sezení pro první 2-3 dny, ale zvládla jsem to i bez něj. Pro mimíska pleny a vlhčený ubrousky, hadříky jsme dostali.

bertica.h
5. bře 2009

ja som tiež enmohla ejsť,ale cuckali sme s manželom aspon Klokanky 😀 😀
a pila som po trošičkách vodu

a taška do proodnice??Božeeeeeeee..ja som tam mala všetko.Komplet oblečenie pre malu 😀 😀 neviem či som bola v tej dobe normálna,ale asi nie.Okrem toho,že bolo všetko dokrčené od toho,ako to bolo v taške(aj ked uložené)to tam 5dní len trčalo.Teraz to urobím určite inak🙂)

a počas porodu a den po nom som mala erárnu košeľu,potom svoje .

lucie.krajcarova
13. bře 2009

Berti, máš pravdu, věci pro dítě si nechám přivézt až na odchod z porodnice, vč. zavinky a autosedačky 😀 takže si chystám tři mini tašky - jednu k porodu ( i pro tatínka), jednu na pokoj na šestinedělí a jednu na doma pro mimi - oblečení, donese ji tatínek.

ulidark
16. bře 2009

Ahojky.
Všichni mne straší, jestli už mám nabaleno. Od kterého tt jste měli zabaleno? Jsem ve 33t a chci jet na veletrh do Brna. Myslím, že času je dost. V nemocnici říkali, že si máme vzít jen vložky do podprsenky a jednorázový plíny, jinak všechno dostanem. Ale jak se znám, zas něco zapomenu.

sarka_k
16. bře 2009

Ahoj,
já jsem si zabalila tašku 14 dní před porodem. Měla jsem s sebou:

- župan, noční košili, tři páry ponožek, pantofle
- hygienické potřeby jak jsi zvyklá
- ručníky - osušku, menší ručník (stačí nějaký starý, opraný který tolik neštkábe 😉 ) na rodidla
- Bepanthen mast na bradavky - ten se fakt hodí a pomáhá
- prsní vložky
- nabíječku na mobil a nějakou knížku nebo časopis na zahnání dlouhé chvíle
- k porodu se dost využije balzám na rty- při vydýchávání bolestí hodně osychají rty, lahev obyč. vody aspoň na opláchnutí pusy, protože pít se nesmí
- vložky a jednorázové kalhotky jsem dostala v porodnici, ale porodnické vložky je dobré si koupit dopředu a mít je doma, když praskne voda. Stejně jsou po porodu potřeba. A kalhotky se mi víc šikovaly takové síťované, jsou jakoby s nohavičkou ( mají ve zdrav. potř.)
- pro mimčo jsem nic nepotřebovala, oblečení na cestu z porodnice přivezl až manžel

sarka_k
16. bře 2009

Jo a samozřejmě doklady tj. těhu průkazku, občanku, kopii oddacího listu a prohlášení o narození dítěte 😉

ronja27
17. bře 2009

Tak to v nasi nemocnici jsme vyfasovali podstatne min: musela jsem mit narozdil od sarky s sebou navic: vlozky a kalhotky sitovane pro sebe, a pro mimi vlhcene ubrousky a pleny - ty taky nedavali..A co me sokovalo nejvic nemeli tam pro nas zupany..takze pokud jsme nemeli sebou vlastni tak na navstevu treba kantyny se mohlo zapomenout..ale je to uz 4 roky co jsem rodila naposled tak doufam ze to uz bude jinak

Co jsem fakt ocenila byla bepanthenova masticka na prsni bradavky - tu jsem pouzivala po celou dobu kojeni (14 mesicu) 🙂

jeudi
19. bře 2009

tak ja pri prvnim miminku jsem si vzala do porodnice kosilku jednorazove kalhotky kosmetiku vlozky....a i kdyz tam meli k dispozici i plenky vzala jsem si svoje to zalezi na mamince kazda porodnice nabizi neco jineho a urcite jsem si vzala i dudlika a svoji kosmetiku pro miminko protoze ne kazde miminko snese tu co zrovna ma nemocnice,u nas v pisku maji na koupani miminek gohnsons baby a na zadecek indulonu..maly mi to nesnesl a osypal se tato kosmetika,jak mi pak poradila pani doktorka je spise pro starsi deti...no jinak ted me ceka druhy porod takze budu muset balit tasky dve ..tu druhou pro syna az pojede k babicce..

heliik
8. črc 2009

Ahojky tak já rodila na PŘÍBRAMI a sebou do porodnice jsem si vzala :
Porodnické vložky
Jednorázové kalhotky
2Noční košile
2Ručníky
Plenky pro miminko(dostává se tam 5plen na den) a vlhčené ubrousky i kosmetiku(ale tu tam potřebovat nebudete), protože šampon na koupání a mastičku na přebalování tam mají)..
Župan(ale moc jsem ho tam neužila)
A pak samozř. kosmetiku pro mě..
Bepanthen mastičku si tam ani brát nemusíte, dostanete tam 30g vzorek, a můžu vám říct, já se s ním mazala celou dobu v porodnici po každém přiložení k prsu a mám ho ještě doma..🙂
Oblečky na mimi jsem si vzala taky svoje i zavinovačku, ale dostanete tam i jejich když si řeknete sestřičce.

Dudlíka jí nedoporučuji.. Kozí to techniku kojení, po příchodu z porodky jsem to doma zkoušela, a pokud teda chcete kojit, dobře kojit, tak dudlíka vynechte..
Jinak doma mám kosmetiku od Hippu Krém na opruzeniny, na tělo a obličej, no prostě komplet celou řadu a malá to snáší výborně.

susik77
8. črc 2009

heliik: mne dudlik prave sestricka na sestinedeli doporucila, je to dost individualni 😉
mala mela zloutenku, kojila jsem kazdou hodinu v kuse 50 minut 😒 hodina prestavka a znovu. tak rekla, ze by bylo dobry prodlouzit ty pauzy mezi kojenim, lebo mala se vzdycky za tech 50 min. vysilila...

mne jeste napadlo, ze je super vzit si do porodnice caj na kojeni. nam teda kazdy den nosili hodne caje-ale byl dost hnusny-neidentifikovatelny 😕 tak ja jsem pila vlastni...

martulikk
8. črc 2009

ahoj, tak já už mám taky asi 2 týdny sbaleno 🙂
1) župan, 2 noční košile, tři páry ponožek
2) síťované kalhotky z lékárny - koupila jsem je poté, co jsem si vyzkoušela ty jednorázovky z dm (jsou děs)
3) pantofle + 1 gumové do sprchy
4) hygienické potřeby, takový ten základ... ale určitě mi toho bude pak hromada chybět 🙂)
5) 1 malý ručník a 1 osušku, 2 žínky
6) podprsenku na kojení a vložky do ní
7) hroooomadu čtení
8) příbor - ten u nás v porodnici prý nedostanem...
9) oddací list, prohlášení k porodu o jménu dítka

no a pak mám ještě lísteček na tašce, co tam musíme ještě dodat 😅
1) foťák
2) nabíječku na mobil
3) těhu průkazku, doklady
4) mastičku na prsa a rty - babylove (fakt výborná!)
5) mp3 rádio
6) pití

Jinak vložky prý dostaneme v porodnici a oblečení na mímo taktéž... ale i tak ještě budeme balit jednu menší taštičku pro malou, protože je to přeci jen hezčí ve svém... jo a taky plínky jednorázovky... v porodnici mají jen látkové, tak uvidíme... no a kdyby přeci jen něco zůstalo doma, tak se to prostě pak přiveze 😀

ojo
9. črc 2009

ahojky, tak já sdělím svou zkušenost....jako správná prvorodička jsem pročetla x seznamů co do porodnice...ale z plné tašky jsem využila asi 5 věci:

pantofle, síťovaný kalhotky, hygienu, ručník, neperlivou vodu po porodu a nabíječku na mobil a pravda, že plenky jsme museli mít vlastní...vlhčené ubrousky neviděli rády, spíš normální a namočit v čisté vodě...

jinak jsem ještě měla sbaleno:

- župan - nepoužila jsem
- kojící košile - na porod určitě lepší erární, pak jsem si stejně nechala erár, páč po porodu se hodně krvácí a občas jsem měla na košili fleky a jednou mě i Tomík při přebalování počůral...takže jsem si brala každý den novou z jejich zásob 😀
- kojící podprdu - jsem využila pouze při cestě domů
- vložky do podrdy - určitě nemá smysl si tam brát celou krabici, využila jsem jen 2ks při cestě domů 😉
- bepanthen - výborná mastička jak na bradavky, tak na zadeček malýho 🙂 dostali jsme v porodce vzorek
- časáky a mp3 - ani jsem neměla čas číst, byla jsem ráda, že odpočívam

začala jsem rodit doma, voda nepraskla, vyjeli jsme když byli stahy po 15min, přijela jsem tam na 5cm otevřená, píchli mi vodu a plně se to rozjelo, stačila jsem pouze odeslat sms, že rodím 😅

ale v každé porodnici je to jiné 😉 🙂

krista
8. únor 2010

kocurek • 1d • 10. prosinec 2006 v 19:38
Tehulky, je mnoho napsano o tom, co si presne vzit do nemocnice-porod, ale caky jsme se docetla, ze neni treba mnoho....jak jste na tom vy, uz mate pripravenou tasku a co v ni presne ma byt??????? Nemate nejake zbytecnosti????

ladunka • 1d • 10. prosinec 2006 v 19:50
kocurku, napíšu Ti, co jsem při porodu a po něm využila já :
- doklady (OP, oddací list, těhotenskou průkazku, prohlášení o jménu, porodní plán)
- velkou osušku a jeden ručník
- delší tričko, v tom jsem porodila, a teplé ponožky - měla jsem také u porodu
- vodu v láhvi, při porodu jsem měla dost žízeň
- pantofle použitelné i do sprchy
- jednorázové kalhotky "prací" - 2x
- kosmetiku pro sebe - krémy, šampon, mýdlo apod.
- bepanthen - využila jsem na popraskané bradavky
- kojící podprsenku
- noční košili nahoře otevírací - kojící

pro mimi jsem potřebovala pouze plenky a vlhčené čistící ubrousky - ty musel manžel dovézt, na poslední chvíli jsem je hloupě z tašky vyndala...

zbytečně jsem v tašce měla:
- knihu , MP3 přehrávač
- yal gel, protože nakonec jsem se rozhodla pro klystýr
- musli tyčinky - při porodu jsem nejedla, ale pravda, ocenila jsem je později
- porodnické vložky - v porodnici jsme dostávali erární

kocurek • 1d • 10. prosinec 2006 v 19:54
LAdunko, diky za rady, ja cetla spousty veci, ale jak si udelala seznam, vyskrtala plno veci a zbylo mi tam skoro to same, co pises ty.dik

girl.misel • 1d • 11. prosinec 2006 v 10:11
Ladunko:a nějaké věci na mimčo si sebou neměla?Jako třeba body,dupačky?

paula • 1d • 11. prosinec 2006 v 10:18
Kocourku, v rubrice porod uz existuje tema : Jak si nabalit tasku do porodnice? , muzes se podivat taky tam, co holky radily.

trace • 2d • 11. prosinec 2006 ve 12:33
ahojky holky a ty plínky pro mimi si mám vzít normální i na suchý zip?Slyšela jsem o širokém balení miminka, hlavně u holčiček, kvůli tomu ty normální plíny, ju??

helen78 • 11. prosinec 2006 ve 13:21
Trace, záleží na zvyklosti porodnice, u nás se se širokým balením začalo až po příchodu z porodnice. Normální plínky jsme dostali, to samé jednorázovky, ale tam to bylo omezeno na 5 denně, takže jsem nějaké s sebou měla. Ubrousky bych si taky radši vzala, stačí jen to menší balení,ale každá maminka dostane po porodu takovou dárkovou krabici, kde jsou různé vzorky potřeb pro mimi a já tam ty ubrousky zrovna měla.
Jinak vložky, košili, oblečení pro mimi - to všechno bylo erární. Košili jsem sice měla i svoji vlastní, ale nosila jsem ji až ke konci, přece jenom se občas ušpinila.

zoeh • 14tt • Dnes v 18:53
Moje kamarádka porodila nedávno a říkala, že třeba knihu nebo mp3 docela využila, protože neměla chlapečky u sebe, tak aby se nenudila.

romana29
10. kvě 2010

Holky dotaz - jak přesně se jmenují ty síťované kalhotky do porodnice? Máme tu v lékárně chlapa, docela mladýho, tak se mi nechce mu to extra vysvětlovat....navíc je vůbec nemůžu nikde najít - při prvním dítěti jsem je dostala od jedné, co jí zbyly a byly super - prostorné a jelikož teď mám o dobrých 15 kg navíc, tak normální porodnické fakt neobleču....
Myslím, že byly od firmy Tena, ale ani na jejich webovkách nic, tak nevím, jak přesně se to jmenuje, poradí někdo? 🙂

kijonkova.k
10. kvě 2010

Jednorázové kalhotky 😉 Určitě bude vědět,natož,když uvidí pupek 😀

shaula
10. kvě 2010

Já řekla prostě poporodní kalhotky... Ale je fakt, že u nás byla v těch zdravotnických potřebách žena 😀

smoulinka.ciko
12. kvě 2010

ja je koupila v obchodě co tu mame, je tam děcké i pro těhu v jednom 🙂 Ale když mu řekneš že chceš jednorázové kalhotky do porodnice bude vědět. Ja to tehdy koupila i stěma vložkama, co se použivají po porodu, Byl to cele balení v akci

blka
13. kvě 2010

Romano, já je kupovala taky v lékárně s mladým chlapem, tak jsem si připadala trapně 😅 . Ale on mi je z toho balíku hezky vybalil, ukázal, jak jsou velký 😀 , fakt super přístup. A ještě jsem chtěla i ty poporodní vložky. Sice jsem si připadala trapně, ale všechno věděl a byl milej 😉

andelka
14. kvě 2010

Tak já jsem měla tyhle kalhotky, byly super, měla jsem 5ks, ale stačily by troje - používám je ještě teď na noc: http://zdravotnicke-potreby.vase-zdravi.cz/abri...
A tyhle vložky: http://www.lekarna.cz/vlozky-porodnicke-batist-... Měla jsem 4 balíky, stačily by dva.
Ale jistota je jistota, že.
Oboje koupené v lékárně - pravda - byla tam lékárnice 😅
A taky jsem řekla jen poporodní síťované kalhotky a poporodní vložky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru