Jak si užít porod? Kde se dá v Praze rodit "normálně"?

kacikaci
10. zář 2012

ahojky. momentálně řeším jednu věc a to, jak se vyrovnat s prvním porodem a začít se těšit na druhý. Ale opravdu těšit. Porod a příchod nového človíčka na svět je přece nádherná událost, která by měla být oslavována a mělo být to být pro budoucí matku a otce něco extra, co normálně v životě jen tak nezažijí. Ale jak je porod v dnešní době prezentován? Jako něco, co je strašně nepopsatelně bolestivé, drastické, apod.? je to normální? proč mi nikdo v průběhu těhotenství neřekl, že bych si měla porod užít, proč jsem celou dobu i od známých i v nemocici od lékařů slyšela jen bude to náročné, bolestivé, apod.
proč je dneska porod hozený do nemocnice a braný skoro jako nemoc a operace? exitusje v pze místo, kde se dá rodit torchu "normálně"? aby se člověk cítil příjemně? aby si mohl pustit hudbu, mít třeba i ztlumená světla, dělat si, co chci, chodit si a polohovat se, jak chci, mít u sebe manžela nebo i někoho jiného jak dlouho chci, mít u sebe mimi hned po porodu...nic z toho jsem nezažila a hrozně mě to mrzí, jen jsem musela poslouchat "příkazy" PA, která na mě celou dobu jen ječela, proč křičím, že se nedokážu ovládat, apod.
hrozně chci mít další mimi, možná ještě dvě, ale už nechci zažít nic podobného, co jsem zažila při prvním porodu. chci si tento jedinečný okamžik pamatovat tak, že to bylo něco výjimečného a pěkného, ne že se mi o tom budou ještě půl roku zdát noční můry, apod.

monad
10. zář 2012

tak to bude asi hodně těžké 😀

eficenka
10. zář 2012

@kacikaci
nevím odkud jsi, ale možná by bylo dobré již někdy v půlce těhotenství vyhledat DOBROU porodní asistentku a na všem se s ní domluvit, udělat si kamarádský vztah a hodně porodnic už nabízí u porodu mít otce a popř. i vlastnéí porodní asistentku...

kacikaci
autor
10. zář 2012

@eficenka jsem z prahy, a tady jsou prostě porodnice jen továrny na děti..tatínka u porodu jsem měla, ale pustili ho za mnou až po nějaké době, nechápu - tři hodiny čekal před sálem, a pak ho ke mě PA pustila se slovy, tak si to s ní užijte, takže prostě síla...hrozně mi pomohl, kdybych tam byla sama, tak to nezvládnu..už jsem porčítala nějaké stránky s dulama, ale jak mám vědět, kterou si vybrat, apod..

jancip
10. zář 2012

Zkus se na začátek podívat tady na prezentace z porodu (je to hodně chytlavé) http://blog.katerinasvobodova.cz/?cat=44 a pak se třeba zúčastnit i nějaké konference na téma respekt k porodu a pak se postupně začít zajímat o ty příjemné věci, případně se obrátit i na nějakou organizaci. Určitě to půjde.

jancip
10. zář 2012

@kacikaci A třeba se podívat i po porodnici mimo Prahu. Já když si četla nějaké hodnocení na pražské porodnice, tak jsem koukala. To, co u nás bylo samozřejmé, tam to býval problém.

kacikaci
autor
10. zář 2012

@jancip díky za tip

jancip
10. zář 2012

@kacikaci Nevím, jestli to pomůže, ale za pokus to stojí🙂

kacikaci
autor
10. zář 2012

@jancip určitě jo, musím vyzkoušet všechny možnosti 🙂

natama
10. zář 2012

@kacikaci zkus se zajet podivat do porodnice v Pribrami, z Prahy je to kousek a nemaj s nicim problem. Kamaradka tam i rodila se svoji super PA. Kdyz tak pisni IP poslu kontakt.

kacikaci
autor
10. zář 2012

nikdo nemáte podobný problém?

kacikaci
autor
10. zář 2012

@natama díky...mrknu na stránky Příbramské por.

palomitacheca
10. zář 2012

@kacikaci já chtěla rodit v Hořovicích, ale nevyšlo to a rodila jsem v Motole. Než jsem tam začala chodit do rizikové poradny, tak jsem se docela bála toho, jaký to tam bude, ale nakonec to bylo všechno v pohodě. Porod jsem měla vyvolaný kvůli podezření na hypoxii plodu, na porodním boxu jsem před samotným porodem strávila 2 hodiny, přítel tam byl se mnou, většinu času jsem strávila ve sprše. Posledních asi 20 minut jsem už musela ležet na lůžku napojená na monitor. Po porodu mi dali dceru na břicho už zabalenou, což je škoda. V Olomouci při prvním porodu mi syna na břicho položili ještě s pupeční šňůrou. V Motole jsem Janičku neměla u sebe na lůžku, byla hodinu v inkubátoru vedle mě, pak ji odvezli na šestinedělí, zatímco já ještě hodinu ležela na porodním boxu. V Olomouci jsem měla syna u sebe celé 2 hodiny... Je mi trošku líto, že to tady nebylo stejné jako v Olomouci, ale obě jsme zdravé a to je hlavní. Jestli budeme mít ještě 3. dítě, tak už se Motola bát nebudu. Hlavně jsem měla štěstí, že na šestinedělí zrovna bylo volno, tak jsme byly s Jaňulkou spolu.

schnek
10. zář 2012

@kacikaci doporučuji sejít se s některou z pražských soukromých porodních asistentek a nechat se jí k porodu doprovodit. Kdyžtak mi napiš do IP 😉

natama
10. zář 2012

@kacikaci urcite stoji za to se tam jet podivat. kamaradka tam rodila na stolicce, prave s jednou soukr. prazskou PA. ja kdyz se tam byla podivat nebyl problem nic, krom porodu do vody. Nedavno tam rodila kamaradka cisarem a nebyl problem s bondingem "kuzi na kuzi" ani po rezu.

melis7
10. zář 2012

@kacikaci ono mozna kdekoli mimo Prahu,tech problemu bude asi mene.Ja nejsem z Prahy a rodila jsem u nas v HK v porodnici.Muj druhy porod byl po cisarskem rezu normalni.Chodila nebo skakala na balone v podstate jek jsem chtela a to at jsem mela na sobe pripojeny monitor nebo ne.I do sprchy jsem mohla,jak jsem chtela.Mimco mi nechali 2 hodiny po porodu nez jsem jela ja na sestinedeli a mnzel sel domu.Byl tam celou dobu snama.Fakt si nemuzu stezovat.Jecet na me,to by si nikdo nedovolil.Fakt kladna zkusenost.Dekuju jim tady za to.

romcovaklarka
10. zář 2012

@kacikaci Hele v Praze nevím, ale toto jsem řešila a rozhodla se pro Benešov a k přístupu všech od doktorů po uklízečky můžu říct jen - pohádka. Je pravda, že nakonec porod nedopadl podle mých představ, jelikož byl ukončen akutní sekcí, ale to bych nepřikládala za vinu porodnici. A i přesto ho hodnotím kladně, miminko brzo přiložili, na kojení nosili, po necelých 36 hodinách už rooming-in, krásně jsme se rozkojili a všechno. Takže zkus se mrknout na recenze, třeba i porodnici navštívit, je tam moc milá vrchní sestra, která s tebou ochotně i mailem probere porodní plán a vůbec.
Nebo pokud to máš na blbým konci Prahy, tak kamarádky měla podobně dobrou zkušenost v Neratovicích.

xsenova
10. zář 2012

@kacikaci pozri sa na stranky porodnice Krc. Maju nadstandardne izby kde je vsetko co popisujes 🙂 Sama na izbe, hudba, soc zariadenie a moznost partnera 24/7. Ale myslim ze toto poskytuje vzdy porodnica ked mas moznost nadstandardu. Nieco to stoji samozrejme, ale zavratne sumy to samozrejme niesu 🙂 A dobra volba je mat dulu alebo manzela. A mozes mat aj vlastnu porodnicku 🙂 Ale to uz stoji trochu viac - ak chces tak napis do ip - dam ti viac info o mojej doc, cenach a tak 🙂

nunacek
11. zář 2012

@kacikaci Já mám na porod krásné vzpomínky 😵 Rodila jsem v Mladé Boleslavi, což není od Prahy zas tak daleko. Kdyby Tě zajímalo víc, tak se klidně ptej 😉

athens26
15. zář 2012

Doporucuji porodnici v Neratovicich 🙂 Ta presne splnuje tve pozadavky

lakukacka
17. zář 2012

Prosím o bližší info o porodnici v Neratovicích.
Jsem právě 32tt a chci rodit právě tam! Protože čekáme první (a neplánované mimi), tak toho moc nevím - tak všeobecně. Nemám představu co a kolik budu potřebovat, jak asi probíhá porod, jak poznám kontrakce, atd.
Ale vím, že chci mít u porodu mažela! A to ideálně po celou dobu - od příjezdu do porodnice až do té doby, dokud to malé nebude venku.

jancip
17. zář 2012

Kamarádka rodila v Hořovicích a taky byla moc spokojená. V Praze rodit nechtěla. Napřed jsem to moc nechápala, ale když jsem si přečetla některá hodnocení, tak mi to bylo jasné. To, co bylo u nás úplně běžné (jsem z jižní Moravy), tak tam vůbec nefungovalo. Mě se hned asistentky ptaly, jaký mám porodní plán, a když jsem jim ukázala mojich 5 bodů, tak mi řekly, že je to samozřejmost, a nabízely mi další věci (jako třeba dotepat pupečník apod.)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru