Jak správně dýchat při porodu?

katerinacernotova
14. říj 2013

ahoj maminky,chtela jsem se zeptat jak zpravne dychat pri porodu pokud budouci maminka nechodi na predporodni kurzy.hledala jsem nejaka videa a nic nenasla ☹ .

arrowka
14. říj 2013

@katerinacernotova Neřeš to, buď budeš dýchat instinktivně sama jak ti vyhovuje nebo ti poradí porodní asistentka.

rebelie
14. říj 2013

@katerinacernotova Neřeš to, tělo si samo řekne...

bureska
14. říj 2013

Taky myslím, že je zbytečný to řešit. Já na předporodní kurz chodila a u porodu stejně všechno zapomněla 😉

terkaz
14. říj 2013

Presne jak rikaji holky, zbytecny stres z nacviku. Telo samo vi jak na to 😉

zuzamik
14. říj 2013

nám porodní asistentka na přednášce o porodu taky říkala, že to nemá smysl, protože se to stejně zapomene a oni jsou tam od toho, aby s tím případně pomohli 😉

terinda
15. říj 2013

Chodila jsem na předporodní kurz a učila se jak dýchat. Jenže při porodu jsem zjistila, že mi místo doporučených krátkých výdechů pomáhají velké dlouhé. 😀
Komu dýchání nešlo, tomu poradila porodní asistentka, tak se neboj 😉

ivcacekb
15. říj 2013

Přesně tak, chodila jsem na předporodní kurz, přitom paní pracuje na novorozeneckým-předčasné porody, taky radila prodýchávat, kratší a u porodu mi řekla doktorka s porodní asistentkou, že je to blbě, že se akorát zbytečně vysiluju( a manžel mi pak řekl, že jak jsem jim říkala, že takhle nám to bylo doporučovaný, i je to na videích, tak se podívaly ženský po sobě a řekly "no jo, další"), pak mi radily, co a jak.
Pak mi radily hluboký nádech nosem a výdech pusou, říkala jsem si to i nahlas, bo jsem byla zmatená ze všeho jak včela 😀

vespinka
15. říj 2013

Já se žádné dýchání neučila, a tělo samo vědělo co má dělat. Neboj se a důvěřuj si. Porodila jsem bez šití, nástřihu a úplně bez medikace, a to jsem na žádném dýchacím kurzu nebyla 🙂

jancip
15. říj 2013

Neřešila bych to. Dej na instinkt nebo pak na rady až přímo u porodu. Nemá význam se na něco takového připravovat.

dorinek
15. říj 2013

@katerinacernotova - já měla dýchání nacvičené a můžu ti s klidem říct, že mi to bylo naprd 😀 😀 Při kontrakcích se mi dělali od bolesti mžitky, byla jsem ráda, že vůbec nějak dýchám a na to, jak mám vlastně správně dýchat, jsem si vůbec nevzpoměla. Jedna porodní asistentka mi nadávala, ať dýchám mělce a krátce, že při hlubokém nádechu se mi bude dělat blbě, druhá porodní asistentka, která přišla vystřídat tu první mě zase "poučila" , že musím dýchat hluboce, dlouze, že jinak se tím krátkým dýcháním vysílím. Nakonec jsem dýchala, jak to šlo a jak mi to přišlo nejpřirozenější a bez problémů jsem porodila. Poprvé i podruhé 😀

osicenka
16. říj 2013

Taky se přikláním k tomu, co tady píší holky - i já jsem chodila na předporodní kurz, kde jsme se dýchání učili, sice jsem ještě nerodila, ale i tak už to nevím teď a věřím tomu, že mi moje instinkty nebo PA poradí 🙂

katerinacernotova
autor
17. říj 2013

moc vam dekuji za vase rady,trochu me to uklidnilo takze zadne lamani z dychanim 😀 😀

klouzek
22. lis 2013

Jak tu píší holky,neřeš to.Já na žádný kurz nechodila a sama porodní asistentka mi poradila jak nejlépe dýchat

lnk
2. led 2014

neřeš to, mně také poradila porodní asistentka. když jsem nevěděla, tak jsem se jí zeptala, řekla, co a jak, jak dýchat, kdy tlačit, kdy netlačit atd... 🙂

verena
1. dub 2014

Ahojky, ráda bych oživila tuto diskuzi. Dneska jsem zjistila, že jsem prošvihla předporodní kurz od naší cvičitelky :-/ a termín mám na konci dubna, tak už asi nic moc nestihnu. Hledala jsem něco na netu, ale našla jsem jen placené odkazy a to za dost nehorázné ceny. Sama jsem sice už jednou rodila - před šesti lety u Apolináře, ale rady se mi žádné nedostalo. Já jsem se nemohla pořádně dodýchat, takže jsem se nadechovala opravdu zhluboka, skoro jsem lapala po dechu, nakonec mi dali kyslík, což mi celkem pomohlo. Vím jen, že se manžel personálu ptal, jestli nemám dělat ten mělký dech, ale řekli mu, jen ať dýchám, jak potřebuju. Nedokážu si představit, že bych dýchala jen mělce, ale nejspíš jsem na to šla špatně nebo jsem nezačala v ten správný čas. Máte prosím někdo rady, komu vyšel porod dle nácviku, co se má kdy dělat? Byla bych ráda,. kdyby se mi porod tentokrát povedl víc pohodově, i když si na ten předchozí po fyzické strínce nemůžu úplně stěžovat. (Od začátku kontrakcí po narození 10 hodin, sice mě asi zbytečně nastřihli a taky mi píchali plodovou vodu, ale jinak vše ok a následky jen to šití dole). Ale tak nějak tuším, že po té psychické stránce by to šlo i lépe... Díky za rady 🙂

verena
1. dub 2014

Případně i nějaké další rady, jak si ulevit od bolesti, nějaké polohy a tak...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru