Jak správně koupit stahovací poporodní pás?

aknel825
27. kvě 2015

Jsem v 21 tt těhotenství, čekám druhé dítě a po prvním se mi sice podařilo shodit všechna kila navíc, ale už se mi nevrátilo bříško zpět. Teď s druhým dítětem bych chtěla poprvé zkusit stahovací poporodní pás. Ale nevím, jak odhadnout velikost, kterou bych měla koupit. Jak se to měří, když už teď mám bříško dost velké ?Jaký máte názor na tyto poporodní pásy ? Pomáhají vůbec se stažením bříška po porodu ? Děkuji

ajaksas
3. zář 2015

Ahoj, já mám třeba dobrou zkušenost s poporodním pásem: https://www.krasaprozeny.cz/Damska-moda/Stahova...
fakt stahuje, je pohodlný a zpevňuje pokožku. samozřejmě nečaruje, takže se musiíš i hýbat, ale je to dobrý pomocník🙂

aknel825
autor
3. zář 2015

@ajaksas děkuji, mrknu na to, už je na čase něco shánět, za měsíc mám termín 🙂

vilibalda
3. zář 2015

@aknel825 Mně předepsal stahovací pás po prvním porodu hned v nemocnici doktor, protože mi zůstal rozestup břišních svalů. Skoro vůbec jsem necvičila, moc jsem pás nenosila a do roka jsem měla úplně ploché bříško jako dříve (jen mi tam pořád zůstal malý rozestup svalů, který nebyl na normální pohled vidět). Po druhém porodu jsem měla velký rozestup svalů a doktoři mě upozorňovali, že to bude asi na operaci. Nicméně za pomoci rehabilitační sestry jsem poctivě cvičila, pás hodně nosila a za 4 měsíce jsem měla rozestup svalů jen 1 cm, což je super a operace není třeba. A proč to píšu? Protože mi zůstala škaredá vytahaná pneumatika místo břicha. 😖
Takže z mé zkušenosti to není o nošení stahovacího pásu... protože pak by mi mělo zůstat břicho po prvním porodu, kdy jsem nic nedělala a ne po druhém, kdy jsem ve stahovacím pásu trávila několik hodin denně (a navíc cvičila)... Ale třeba má někdo jinou zkušenost.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru