Jak to udělat, aby byl manžel u porodu? Nemáme hlídání

mishule78
16. pro 2012

Jsme v situaci, kdy řešíme jak bude probihat nas dalsi porod, mame dvojcatka a nema nam je kdo pohlidat a tak resime jak to udelat aby byl manzel u porodu...........ale na nic neprichazime, kdo a jak me odveze do porodnice a pak?Je tu nekdo kdo byl ve stejne situaci a nakonec rodila sama bez manzela?

lucie777
16. pro 2012

@mishule78 To vážně nemáte nikoho,kdo by dvojčátka pohlídal? Žádná babička, teta, kamarádka? Asi bych přemýšlela o chůvě na chvíli, třeba bys jí využila i po porodu.. 🙂

mishule78
autor
16. pro 2012

@lucie777 no po pravde nemame v dosahu nikoho, babicky obe 400km zadna nemuzu z urcitych duvodu dorazit, kmosky daleko a maji sve deti a nase moc neznaji..........s chuvou je to takove ze penez moc neni, aby si zvykli na chuvu musela by k nam uz dochazet a navic na hodku na dvojky si uctujou nejlevneji 250kc coz je masakr..............si predstav kolik by to stalo, kdybych rodila 16h 😕

zamilovanadonej
16. pro 2012

Je to blbý, ale ve finále tedy nezbývá než si hlídání zajistit....třeba má manžel v práci kolegu co má ženu na mateřské, nebo prostě něco vymyslet. 😕

lucie777
16. pro 2012

@mishule78 Tak se ještě s někým seznam, určitě máš v okolí spoustu mamin, na hřišti, v dětských centrech, co by pohlídaly, pokud nikoho jinýho nemáš. Kde v Praze bydlíte? Nebo ti nezbyde nic jinýho, než rodit sama, do porodnice se odvézt taxíkem nebo si zavolat sanitku.

ifnufka
16. pro 2012

Podruhy jsem taky rodila sama. Nez prijela babicka a nez se dostal manzel za mnou, tak bylo hotovo. Kdyz dorazil, akorat strihali pupecnik.Co se da delat. 🙂

mishule78
autor
16. pro 2012

@zamilovanadonej
@lucie777
@ifnufka Ono ja tu znam okolo baraku holciny, ale vsechny maji deti a hlavne na ne nemam tel a zas tak moc se nestykame aby nase deti byly pohlidatelne, mam strach ze by plakaly a zlobily atp....
No neco vymyslet musime, pac hci muze u porodu za kazou cenu, prvni byl cisar a druhy snad bude prirozeny............kruci to je situace.

lucie777
16. pro 2012

@mishule78 Tak to budeš muset jedině přesvědčit babičky nebo tety nebo tak někoho, aby přijeli, jen těch 400km je docela dost, ale to se dá řešit, třeba by si tvoje máma vzala dovču nebo někdo, s kým bývají děti nejčastěji. Teda musím říct, že sem fakt ráda, že sme postavili dům asi 200m od mojí babičky, 1km od ségry a máma je asi 20km od nás..

mishule78
autor
16. pro 2012

babicka je jen 1 moje mama ma72 a je vazne nemocna ☹ a tchyne pracuje a volno musi nahlasit na zacatku roku a nechce plytvat dovcu na muj porod 😠 a navic deti nikoho neznaji jen nas a babicky videly za cely svuj zivot 4x

mishule78
autor
16. pro 2012

@lucie777 Teda 2babicky, ale jak jsme psala vyse je to na prd.

kauculacek
16. pro 2012

Máš termín v březnu, do té doby se můžeš zkamarádit - více zblížit a seznámit aj děti s nějakou kamarádkou. Intenzivnější návštěvy a je to. S ní to domluvit, že prostě jinou možnost nemáš a jestli by byla ochotná pohlídat na dobu nezbytně nutnou.. ;)
A sourozenci nějací z tvé či manželovi strany?

schnek
16. pro 2012

já bych řekla, že tohle je z toho, co píšeš, poměrně neřešitelná situace... prostě buď seženete někoho, kdo pohlídá, nebo bohužel... ano, uznávám, je to těžké, na druhou stranu, věděli jste to dávno a mohli se na to chystat. Porod si obvykle nenaplánuješ, takže se nejde s nikým domluvit na 2-3 hodiny pohlídat. Na druhou stranu, pokud žijete v Praze (soudím dle pasu), určitě tam máte možnost nějakého hlídání. Asi bych překousla, že děti pohlídá chůva, kterou uvidí poprve v životě (až půjdou do školky, tak pí.uč. taky uvidí poprve v životě a vy tam s nimi nebudete). Ano, bude to stát nějaké peníze, to si musíte s manželem sednout a probrat, co je přednější, zda on u porodu, nebo ušetřené penízky 😉

lucie777
16. pro 2012

@mishule78 Já chápu, že chůvy sou drahý a taky bych chtěla dítě nejdřív s chůvou nějak nenásilně seznámit, takže proto bych vyrazila někam mezi děti a matky a s někým bych se intenzivněji začla kamarádit a třeba v únoru nadhodila téma hlídání při porodu.. 🙂 jak říká @kauculacek .. 🙂

vendullka
16. pro 2012

My také nemáme nikoho kdo by nám hlídal, ale v onen osudný den, kdy jsme jeli do porodnice se synme nám starší dcerku pohlídala kamarádka.

mishule78
autor
16. pro 2012

@kauculacek sourozenci vsichni a cela rodina i kamosi jsou v ostrave a my v praze, nidko nema zajem dorazit...ven chodim kazdy den, ale tady je hrozne tezke se seznamit natoz tak jeste na porod deti nakvartyrovat k nekomu..........ja potrebuju nekoho tady aby byl ze?nic koukneme na chuvu nic jinho asi nezbyde.

mishule78
autor
16. pro 2012

@vendullka mam tu asi 5 kamaradek a uz jsem to nadhodila a 3 znich maji deti bydli od nas asi 45minut cesty a to vsechny 3 ani jedna se na to netvarila, jsou to preci jen hned dve deti a prakticky?kdyz mi praskne voda, manzel v praci, nez mu zavolam a dorazi tot hodka z prace minimalne a pak jeste rychle zavolat kamoskam, keter take furt litaji a odvezt deti k nim, kde vzit postylky??? vsehcno mame v Ostrave, ubytovat dalsi dve deti neni jen tak lehke nez je odvezeme atp no to uz asi porodim v aute 😀

evulinkab
16. pro 2012

@mishule78 Ahojky, jak již bylo psáno, proste bud seženete nekoho na hlídání a nebo proste nebude manžel u porodu.Já -pokud bych vyložene MOC chtela manžela u porodu-tak bych si sehnala nejakou např.studentku(ty vetsinou neberou až tak moc penez), do te doby se s ni seznámila a samozřejme i deti a te bych je pak sveřila...Já ale bych to asi až tak neřešila a proste se rozhodla zvládnout porod bez partnera(já to tak mela a nemám z toho žádnou psych.ujmu na zdravi)

benjik
16. pro 2012

My u druhého porodu taky neměli hlídání,dcera byla s mužem na chodbě,s tím,že by ji pak pohlídala sestra z dětského,aby se manžel mohl na syna hned podívat.Ale já měla hodně rychlý porod.

mishule78
autor
16. pro 2012

@evulinkab kdyz to uz bude muj posledni asi i urcite porod, manzel by u toho chtel hrozne byt, u cisare nebyl ze?Al ejak pises budu to muset nejspise zvaldnou tsama

ludva
16. pro 2012

@mishule78 Ahoj, já jsem rodila ze stéjného důvodu také bez manžela. Terka byla tříletá, hlídání nebylo, nedalo se nic dělat. Hodná PA mi miminko vyfotila na vlastní foťák, abych měla památku 😵

damada
16. pro 2012

tak adoptuj nějakou babičku v Praze 😉

dana3262
17. pro 2012

@mishule78 zaplat hlidani. Za to to stojí.

mishule78
autor
17. pro 2012

@damada to s elehce rekne ze? 😀

anetadr
17. pro 2012

@mishule78 a kde v praze bydlíš?

mishule78
autor
17. pro 2012

No zatim Praha 4-Kamýk, Libuš, ale prodavame byt a pujdeme do podnajmu, chceme do baraku se zahradou a to nevim kde bude ☹ pokud vsechno vyjde tak stehovani vyjde bud tesne pred porodem nebo po............uplne blbe, byt uz mel byt prodan a my prestehovani, ale nevyslo to 😠

mishule78
autor
17. pro 2012

@damada a kde ty bydlis na P-zapade kde tam?

ladie
17. pro 2012

@mishule78 mě tady ze všeho vyplývá, že buď přemluvíš nějakou kamarádku (klidně i za nějaký úplatek 😀 ), že když začneš rodit, tak se nakvartýruje k vám domů a pár hodin to s prckama přežije.

No a nebo najít nějakou chůvu - tady spíš půjde o to, aby měla zkušenosti a dva prcky zvládla, než o to, aby si malí zvykli na ní. Na to už je podle mě pozdě (teda, pokud ji nechceš platit třeba 3x týdně, aby si ji mladí okoukli...)

Je jen na vás, pro co se rozhodnete. Ono je lehké hledat výmluvy typu - ten nemůže, ta nemůže, ta nechce... Ano, chápu, že to máš těžké a jsi v blbé situaci, ale já mám babičky taky 350 km, kamarádi mají své děti (a ti, co děti nemají se nějak přestali ozývat). Takže my, jestli se rozhodneme pro další dítě, budeme na tom podobně jako vy.

pepibubu
17. pro 2012

já takhle kamarádce starší hlídala, když jela do porodky, a táta si pro ni druhý den večer přijel, když dospal náročnou "rodící" noc

milmic
17. pro 2012

Já to mám bohužel taky tak. U prvního porodu manžel byl, k druhému velmi pravděpodobně nepůjde. Hlídání taktéž nemáme, ani nevím, jak bych řešila situaci - rodím a musím okamžitě volat sanitku. Předběžně jsem domluvená s jednou paní z dědiny, že mi dcerku na hodinu pohlídala, než přijede manžel honem z práce. Ale déle s ní dcerka nevydrží, proplakala by to, tak dobře ji nezná. Kamarádku tu sice jednu mám, ale že by s ní dcerka vydržela třebas celý den.... to si nejsem tak jistá. Babička 200 km daleko. 😅
Ale abych nerodila úplně sama, domluvila jsem si dulu k porodu. Nicméně to neřeší to, že u porodu nebude manžel.

mishule78
autor
17. pro 2012

@milmic takže dulu?hmmm tak to asi dopadnu stejne ☹

natalie77
17. pro 2012

Zdravím,
tak hledat někoho teď v okolí, když se budete stěhovat je asi hloupost....já jsem před porodem také nikoho neznala, po porodu se potkáváme venku....sousedka, kterou znám od vidění nás měla na seznamu v případě, že by se nemohla nikomu dovolat.... Dopadlo to tak, že v noci u nic na gauči spala sousedka, ta šla ráno do práce a k jejich dítěti jsem šla s malým...děti si spolu hrály....oběd jsem neměla, tak jsem zavolala do pizzerie a přivezli mi těstoviny, které děti snědly...
My tohle řešili, když jsem začala po revizi velice silně krvácet a nebyl čas někomu volat....manžel zazvonil na sousedy...nikdo nebyl doma....jen jedna paní sousedka, je jí 66.....vzala si syna domů, hráli si spolu, vařili, padli si do oka....a od té doby máme novou adoptovanou babičku....asi pokud člověk chce, tak si poradí.. 😉 Řešila bych to sousedkou, kamarádkou (pokud je to kamarádka, tak pomůže....) nedokážu si představit, že by mi kamarádky nepomohly...to pak nejsou kamarádky, ne? 😉 . Hodně štěstí...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru