Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

hlavinka
22. čer 2011

@hanka1mor moooc gratuluju🙂

adrianiiita
22. čer 2011

@hanka1mor pridávam sa ku gratulááciám ... 🙂

adrika214
27. čer 2011

@adrianiiita a uz je von??? mojmu malickemu sa nechce ☹ uz mam dva dni po temine a stale nic, a kopka stale, ale naznaky porodu nemam ☹, a uz som z toho celkom nervozna

adrianiiita
29. čer 2011

@adrika214 Ja mám termín dnes a furt nič ... som bola dnes aj na poradni tak ak neporodím tak budúcu stredu idem do nemocnice aj tak ... :( tiež nemám náznaky pôrodu nič ... najradšej by som porodila dnes ... všetko prichystané, taška pripravená ... iba každý deň pozerám na krásnu prázdnu postielku 😒

hlavinka
29. čer 2011

@adrianiiita to je mi lito, ze stale nic. moc dobre to znam (adelku jsem rodila ve 41tt). Ja teda rozhodne chci zabranit vyvolavani, protoze mala nebyla pripravena ani tak (mam pozde ovulaci), takze vlastne nebyla prenasena. Kdyby se pockalo jeste nejaky cas a nehrabali se do toho, verim, ze bych porodila hladce....No, ale holt lekari, na nic nemaji cas:o(

Tak Ti moc drzim palce, abys porodila normalne!!!! 😉

dibisd
29. čer 2011

ahoj, ja som sa rano zobudila s tym, ze mi asi treba ist na velku potrebu, ale ten pocit ma chytal nejak kazdych 15 minut a potom sa to zacalo skracovat. prave sme sa chystali do nemocnice do poradne, tak som partnerovi navrhla, aby sme rovno zobrali aj tasky do porodnice. najprv nechapal, ale asi po pol hodine som sa mu priznala, ze asi zacinam mat kontrakcie. Nebola som si tym vsak ista, az ked ten pocit zacal byt pravidelnejsi, asi tak kazdych 5 minut, tak ma to uistilo, ze namiesto ordinacie si to nasmerujeme priamo do porodnice. Vsetko to zacalo okolo 6. hod. a porodila som krasneho synceka o 15:10. Drzim palce. Bol to krajsi zazitok, ako som cakala, nikdy nezabudnem na ten pocit stastia - hormony urobili svoje, bola som ako v siedmom nebi este niekolko dni v nemocnici. Unava z porodu a nemocnice na mna dolahli az doma.

mimi1988
29. čer 2011

@adrianiiita aj ja mam dnes termiin....cakaam a stale nic 😒

zora256
1. črc 2011

Ahojte!
Tak ja do termínu mám ešte 11dní,ale tak by som bola veľmi rada,keby to prišlo ešte tento týždeň.Tak píšte akoste prišli nato,že rodíte?Aké pocity a čo ste cítili,keď vám začala plodová voda odtekeť,alebo ako nastali kontrakcie,a maličké sa pri kontrakciách hýbe,alebo je vtedy brucho necitlivé?Tvrdé?Ďakujem za vaše postrehy a odpovede! 😉

dlabinecka
1. črc 2011

Odtekla mi plodovka, po dvouch hodinách začaly kontrakce, po dalších 21hodinách v bolestech se malá narodila 😅

hlavinka
1. črc 2011

@zora256 Co se tyce pohybu decka. Ze zacatku je jeste treba citis, ale pak uz teda ne (aspon ja). Kontrakce pak uz boli a jsou caste, takze na tohle nejak neni cas si vsimnout. 😅

zora256
2. črc 2011

@hlavinka Ahoj!
Ďakujem za info.Mne je zle už 3deň,nechutí mi moc jesť,a pobolieva ma podbruško,a občas i tvrdne,tak uvidím,kedy sa to rozbehne na kontrakcie,alebo ak by mi aspoň plodovka odtiekla,aby som si bola istá,že to začína.

hlavinka
2. črc 2011

@zora256 to porad budou poslicci...Ja vim, ze ta nejistota je blba - jsem na tom podobne, poslicky mam a nic. Musime holt cekat....tak drzim palce 😉

zora256
2. črc 2011

@hlavinka Ahoj!
ĎAkujem!Aj jasi myslím,lebo sú nepravidelné,už keby to bolo,by som nedbala.Tak Ti držím palce,ty už termín máš blízko,my ešte 10dní,ale tak by som nedbala,keby to bolo ešte dneska. 😉

tomislava
2. črc 2011

Ahojte aj ja som na tom podobne ako vy bolia ma kríže a pobolieva ma v podbrušku už niekedy mám pocit ,že to príde ale nič už som z toho vyčerpaná takže nie som sama s takými problémami

jaya
2. črc 2011

Ahojte holky, poslicky mam uz 14 dni (MS bolesti a tvrdnuti bricha). Taky mi uz odesla hlenova zatka... Od ctvrtka uz mi bricho tvrdnout neprestalo. A hadejte :D furt nic. Miminko je sice nachystane, ale jeste se mu nechce. Doufam, ze aspon prubeh porodu bude pohodovejsi, kdyz uz to vsechno trva tak dlouho 🙂 Termin mam 12. 😕

berule
2. črc 2011

Ahoj, můj porod začal tak, že mi před půlnocí začala odtékat po troškách plodovka. Tak jsem si dala vložku a šla spát. V 5 jsem se vzbudila, že bych přece jen měla jet, ikdyž kontrakce nemám. Ty začali po půl 6, odešla mi zátka a začala jsem špinit. Kontrakce jsem měla po 7 min, na cestě do porodnice už po 5 min. Dojeli jsme do porodnice v 6.45 a malá se narodila v 9.10hod.

micanek
2. črc 2011

...tak u mme byla jen křeč jak na prujem, (byla to nepravidelná kontrakce) ale jelikož jsem 9 dní přenášela tak jsme radši jela ...a do 4 hodin byl malej na světě

jasekd
2. črc 2011

1.porod prirozeny 40+0odtekanim plodove vody a hned kontrakce po 5 minutach, malej byl na svete za 9 hodin.
2.porod vyvolavany, 41+2, 1 tableta Prostinu, hned zabrala - kontra po 5 min., mala se narodila za 12 hodin.

hlavinka
2. črc 2011

@berule to je krasny prubeh 😵, kez bychom ho mely i my ostatni 😉

berule
2. črc 2011

@hlavinka určitě to budete mít taky v pohodě 🙂 , mě asi uklidnilo, že byl se mnou manžel, takže to pak šlo jako po másle, ani nástřih jsem neměla 😀

hlavinka
3. črc 2011

@berule dekuju 😉 u prvniho manzel byl, ted teda taky asi pujde, ale prijde mi, ze mne spis nervuje (dejchej, klesaj ozvy, bla bla) a ten vytrestenej pohled, kdyz se jede do porodnice. Jeste abych ja uklidnovala jeho 😀 Takze pokud neporodim do doby, kdy mame malou na prazdninach u babicky, tak pak s ni bude muset byt asi doma a ja bych jela rodit sama jen s PA. Uvidime. 😲

jancule79
3. črc 2011

Ahojky, u prvního syna mi odtekla plodová voda, hned jsem měla kontrakce po 5 minutách a cca za 4 hoďky od odtoku vody byl malej na světě. U druhého syna to byl fofr. Probudila jsem se s 3 minutovýma kontrakcema, který dle mého byly v poho, ale manžel mě doslova vykopal do porodnice. Šla jsem na příjem a za 20 minut byl malej na světě. Takový porod bych opravdu přála každému. Oba porody bez nástřihu i epidurálu.

berule
3. črc 2011

@hlavinka ten můj mě taky nervoval, hlavně ty jeho řeči....no vidíš jak ti to jde, za rok jsme tu znovu, vy si tak pěkně notujete s paní co vzdychá vedle v pokoji....až bych ho kopla, kdybych mohla. PA se jen smála.

hlavinka
3. črc 2011

@jancule79 Tak to je uzasny! 😉 ja chci taky takovej!

@berule jo, tak to je vazne na nakopnuti! Ze jsi ho nevyhnala? Ale on by asi nesel, co? 😀

luczinek
3. črc 2011

Ahoj,já chodila v noci snad co hodinku čůrat,o půl 4 že půjdu zase,zvednu se z postele a praskla voda.Kolem půl 5 začly silnější bolesti a o půl 8 byl malý na světě 😎

brendda
3. črc 2011

@luczinek zatím tě ve všem zdárně kopíruju,jen ten porod mi furt nevychází 😀 😀

luczinek
3. črc 2011

@brendda nojo,i termín máme stejný😀 a prcek pořád nic,co 😀

zora256
3. črc 2011

@jaya Ahoj!
Tak termín máme rovnaký,a aj tie bolesti,až na tú zátku,mne len postupne odchádza,ale tak tých poslíčkov mám už 2týždeň,budúci bude už 3 týždeň,tak dúfam,že do 7.7 to už príde,lebo je to už dlho.Prajem Ti rýchly pôrod,a aby sme sa toľko už netrápili! 😉

jaya
3. črc 2011

@zora256 jj, kez by. Vcera jsem nemohla vubec spat, kontrakce uz byly dost bolestive a pridaly se krizove bolesti. Nakonec jsem to ale zaspala 🙂 Dneska se to asi zase bude opakovat :D Pro lepsi zapamatovani. Uz bych to taky mela rada za sebou. Taky ti preju rychly porod - aby prisel rychle a mel i rychly prubeh...

zora256
3. črc 2011

@luczinek
@berule Tak to ste maly celkom fajn pôrody..Dúfam,že ten náš scenár bude dosť podobný,alebo aj skoro rovnaký. 😉 Tak vám,želám veľa radosti zo svojich ratolestí! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru