Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

fenrirka
8. pro 2007

jeeej mery luu tak ti drzim palce,aj mne by to mohlo ist tak hladko 😀

verdik
8. pro 2007

mery.luu,tak já jsem rodila před 17 lety, přenášela jsem, tak mě píchli provokačku a kromě bolestí zad, šel porod jako po másle a byla to rychlovka, 3krát jsem zatlačila a malá byla na světě a teď???docela si taky říkám, jaké to asi bude po těch 17 letech, zda nebudu, jak prvorodička???porodní asistentky říkaly, že nejlepší je rodit tak 3-4 roky od sebe, ale co, zvládli jsme první , zvládneme i druhé miminko.tak se držte holky, mějte pohodové těhotenství, rychlé a pokud možno nebolestivé porody a hlavně zdravá miminka!!!!

kika25
8. pro 2007

Dievcata, uz druhy den mam akoby menstruacne bolesti spojeme s bolestami krizov a bedrovych klbov, ale brusko mam stale dost vysoko... dufam, ze coskoro sa to zacne a hlavne ze coskoro to budem mat za sebou...

kyliefox271
9. pro 2007

wow,wladka, tak mna to len caka,ale aj ja chcem taky porod! 😎

zdenkapoki
9. pro 2007

vsetkych vas zdravim.ja mam 2 synov a 1 dcerku. vo vekuu 10,7,3 roky.vsetky porody boli spontanne a zaroven aj tak ine.u prveho syna som mala bolesti 11hodin,u stredneho len 1.5hodiny a u dcerky 7hodin. nemala som nikdy ziadne komplikacie ani epyduralku ani nic podobne. prajem vsetkym buducim mamickam vela sily a krasnych potomkov.nech je to pre vas ten najkrajsi zazitok

dendula
14. pro 2007

Ahojky ja som prvorodicka mne zacala prve odtekat plodova voda tak po troskach a tak po 10h som zacala mat bolesti a po dalsich 6H SOM PORODILA

fenrirka
14. pro 2007

baby mna picha dole v brusku atiez ma zacali pobolievat krize...to znamena ze to uz prichadza????

midka
15. pro 2007

ahojte, mne vcera odisla zatka. Potom v noci som mala take mensi PMS bolesti, obcas ma to chyti aj teraz. Zatial som doma do nemocky som nesla. Tie ozajstne bolesti by som asi horsie znasala.
Ale neviem ako je to s tou postupne odtekajucou plodovou vodou. Moze odtekat aj niekolko dni, tak aby som si to nevsimla. Viem, mozno je to smiesne, ale na ine uz ani nemyslim. Hrozne ako sa pozorujem

zuzka82
15. pro 2007

ahoj...mne odusla zatka dva dni pred porodom, a tiez som myslela, ze je to tu...
ale ked mi neskor zacala naozaj odtekat voda, tak to tieklo a tieklo, az k patam 😅 takze midka, to zistis 😉
ale ja som vzdy pre svoj klud zavolala dokine... 😉
drzim palceee, uz sa ti to blizi 😵

anickamaros
15. pro 2007

ahojte chcem sa opytat ako je to s tou zatkou a ako budem vediet ze mi odtiekla plodova voda je jej vela?

zuzka82
15. pro 2007

anicka, habadeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej 😀 to neprehliadnes, ver mi

zuzka82
15. pro 2007

litre....

anickamaros
15. pro 2007

fakt?ja sa toho tak bojim

anickamaros
15. pro 2007

a ako si vedela ze uz je to tu?ja mam termin az v januari ale vcera ma strasne bolelo pod bruchom a mala som take bolesti ako pri menstruacii strasne ma boleli krizemto je este nic vsak?

zuzka82
15. pro 2007

anicka, kazda jedna ma s toho strach, to je normalne...
a mrkam, ze uz sa ti tokrati... 🙂
no co by som ti mohla [povedat, napriklad, neboj, da sa to zvladnut... 😅 😵 😵

bubadlo27
15. pro 2007

mne sice voda neodtiekla, ale tie kontrakcie , kazde tri minuty a vodu ,i pustili az na porodnej sale 😉

anickamaros
15. pro 2007

no tebe sa to poviem uz to mas za sebou.

zuzka82
15. pro 2007

mne zacali kontrakcie kazdych 20minut...a to boli ako ms bolesti, ale silneeee 😖
ty uz teraz pekne co najviac oddychuj, ver mi, lebo po porode uz neoddychnes..

anickamaros
15. pro 2007

ja viem ze nie.ved uz ani nic nerobim.manzel robi vsetko za mna.ale uz sa aj nudim tesi m sa na maleho aspon budem mat veselo

zuzka82
15. pro 2007

no ja viem ze to znelo blbo....ale ved samozrejme to zvladnes....

zuzka82
15. pro 2007

a veci prichystane???vseto co treba??
🙂

anickamaros
15. pro 2007

tak mi drz palce a babo ti uz spinka?

anickamaros
15. pro 2007

praveze este nie.stale si myslim ze mam cas ale zajtra sa chystam uz si isch dat do tasky pre istotu

zuzka82
15. pro 2007

ano, maly spi uz od pol 9 😵
ja som si chystala tiez veci na poslednu chvilu, aspon ale nakupene mas vsetko doma

betka1
22. pro 2007

ahojte, neviete poradit? Od skoreho rana mi odchadza hlienova zatka. Taky priesvitno-hnedy hlien s malickom krvi obcas. V noci mi zacali konrtakcie, potom sa zrychlili a cez obed uplne na 3 hodinky prestali. Teraz zacinaju zas asi v 10 minutovych intervaloch, ale nie su velmi silne. Asi to budu tie neprave, ked sa so mnou takto zabavaju. Neviem co si mam o tom mysliet, tak cakam dalej, ci sa to zintenzivni. Len neviem, ci budem cakat par hodin alebo dni.

plostica2502
22. pro 2007

anickamaros 🙂 ahoj....no veru sa pobal,ja som bola pred tyzdnom uz v porodke,otvorila som sa na 3cm,ale nastastie sa im este podarilo odstavit kontrakcie,taze doma len lezim a nic nerobim 😀

pascalka
27. pro 2007

Jej to su super zazitky.babenky ja sa uz tusim nicoho nebojim, konecne pozitivne ohlasy ohladne porodu. Mam uz 9 dni po termine,ale mam aj druhy termin zajtra.Dnes idem k dr.a velmi tuzim pocut tie slova,ze uz pojdem 😎 .Dnes som spala az 4hodiny zazrak. Aj Vas tak palila zaha ako mna? to je niekedy hrozne. Inak tehotenstvo je krasna vec aj ked prvych 5mesiacov som si statocne odgrcala,myslela som,ze to nikdy neskonci a potom prisli tie najkrajsie kopance babatka a vsetko prestalo.. Hadam mi aj budu tieto chvile chybat aj ked sa uz na ten maly uzlicek velmi tesim 😉 😉 😉 😉 😀

iza
27. pro 2007

ahoj tak mě začaly kontrakce,odešla zátka, praskla voda ...to vše ale až po vyvolávání(tři dny 😀 )

rinuska
29. pro 2007

Mne praskla voda, ale takým nehoráznym spôsobom, že som zaneriadila celý dom , auto a nohavice som mala ako keby som spadla do rybníka. Nevedela som odkiaľ sa môže vziať toľko vody. Pri prvom dieťaťi mi tiež praskla , ale odtieklo mi len trošku, takže takýto útok som nečakala a myslela som, že to len vo filmoch preháňajú, keď to na nejakú príde napr. v supermarkete a vyzerá to ako keby vyliali na zem vedro vody. Fakt je to možné. Poviem vám, nechcela by som byť vtedy niekde medzi ľudmi. Kontrakcie začali asi o 10 min. Porodila som za 7 hodín a počas bolestí som nemohla chodiť práve pre taký masívny odtok.

fenrirka
29. pro 2007

pascalk-no s tou zahou mas uplnu pravdu ja som na tom tak isto 😖
prave teraz...fnuk...a mne byvalo zle prve mesiace...no a potom vlastne az do teraz ked som zjedla nieco co mi nesadlo zacal ma priserne boliet zlcnik a cela som sa spotila a bolelo to cca 30min a j ked som obsah zaludku vyvratila...dnes mi doslo tiez tak zle a este asi pred tyzdnom
lenze dnes to nol brutal lebo maly je dost velky 😀 ...a preto mi na vsetko velmi tlaci...mam teraz tvrde brusko a ked chodim nieje to prijemny pocit....lebo cele pod bruskom mam citlive...tak radsej lezim
ale aj napriek vsetkym fyzickym problemom...a roznym inym problemom...sa neviem dockat kedy tu bude...a tehotenstvo je krasne ...maly kope a kope 😀
a ja som uz treti den po sebe myslela ze tuo uz zacalo...lebo vzdy ma tak strasne zabolelo v podbrusku....a aj krize ma boleli....ale bolest sa neopakovala pravidelne...maly ste aj vy taketo priznaky ...??mozno ze to uz pride

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru