Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

hanah2
3. zář 2009

darla, ved prave, ani ja som doteraz nemala ziadne ine pocity, a najviac ma vie "vytocit", ked sa ma pytaju, ci mi tvrdne brusko, lebo vobec neviem, co tym myslia, a hovoria, ze ked to pride, tak to "budem vediet". akurat ze som citala, ze je percento zien, ktore tieto veci vobec neciti/neuvedomuje si, aj ked v tele prebiehaju... tak neviem. a tie krize ma bolia uz druhy tyzden. nie je to ale taka ta bolest od unavy alebo vahy (ja som pribrala len 10 kil a kazdy den cvicim 🙂) - ale vyslovene to citim ako ze uz to kazdu chvilu pride. inak ked si chces pomoct a veris homeopatikam, skus si dat na zmakcenie krceka caulophyllum thalictroides v koncentracii 5CH - malo by som to sice zacat brat 2 tyzdne pred terminom (3 kapsuly 2x denne), ale berie sa to aj pocas porodu na skratenie 1.doby porodnej: po prvych kontrakciach kazdych 30 min 1 tobolka, po odteceni plodovej vody 1 tobolka kazdych 10-15 min (efekt by mal byt ten, ze cez kontrakciu sa krcek pootvori a po nej sa scasti zavrie no a ono to brani prave tomu opatovnemu zatvaraniu, cim by sa ta porodna doba mala skratit)

susik77
3. zář 2009

Darla: tak mne dr. robil hamiltona 1.krat v pondelok-nebolelo, len bolo trochu neprijemne. V utorok mi odisla zatka a v pondelok mi cely den tvrdlo brucho. Dnes-vo stvrtok mi povedal, ze nalez dost pokrocil, ze som otvorena na 1.5 prsta a ze do soboty-nedele sa to urcite rozbehne. Dnes mi znovu urobil hamiltona a mimco asi fakt ide dolu, kazdu chvilu beham na zachod a citim uz taky tlak dolu-asi hlavicka...

silvuskaa
3. zář 2009

hanah tie bolesti su poslickovia, ja ich mam uz 2tt a tiez mam pocit akoby to malo prist kazdu chvilu, ale zatial bolesti vzdy odidu. V sobotu mam termin a zajtra idem na kontrolu...tak uvidim co mi dr povie.

darla
3. zář 2009

hanah, to je presne to, co vie "vytocit" aj mna. tiez sa ma doki vzdy pyta, ci mi netvrdne brucho, a ja vzdy ze nie. vsak ani presne neviem, co mam pri tom citit. a ked sa prilis sledujes, tak si vela veci domyslas... tuto noc som mala tie bolesti trochu silnejsie, aj som tak trhane spala, lebo som sa stale pozorovala, ci to nezosilnie alebo tak. aj teraz ma stale brusko pobolieva, ale nie je to ani pravidelne ani silne... snad to rozoznam, ked pridu tie original kontrakcie 😉 a tiez mam pocit, ze hlavicka uz zostupuje dolu, citim "tam" stale vacsi tlak. ale nechodim castejsie na WC, iba citim, ze mi tam dolu nieco "zavadzia" 😀 v ktorom si tyzdni, hanah?
susik, a ten Hamilton, to je nejaky dlhsi proces alebo len nejaky rychly hmat v ramci bezneho vysetrenia? je mozne, ze by mi to doki urobil pri normalnom "rucnom" vysetreni? vcera ma to totiz trochu zabolelo, ked ma vysetroval, ale trvalo to rovnako dlho ako inokedy. a od vcera mam aj silnejsie bolesti v brusku. je mozne, ze by mi Hamiltona urobil bez toho, ze by mi to povedal? len ma to napadlo, lebo doteraz ma to pri vysetreni nikdy nebolelo a ked mam aj tie bolesti, ci mi to nahodou neurobil.

hanah2
3. zář 2009

darla: zacinam 39 🙂 a to pobolievanie mam druhy tyzden stale, obcas slabsie, obcas silnejsie. doteraz bolo ako pred menstruaciou, od vcera ho citim ako pri menstruacii (ale ja som nikdy nemala velmi bolestivu, skor som - okrem tych krizov a podbruska ako teraz - viac-menej ziadnu bolest necitila 😉 tak to som velmi zvedava, ako moc bude boliet porod. aspon zatial mi kazdy skodoradostne hovori, ze si to "uzijem").
my by sme uz boli radi, keby sa maly narodil, ale ja mam vsetko take "tabulkove" (menstruacia na 28. den v rovnaku hodinu, ovulacia na 14. den), ze to asi pride na termin...
inak k tvojej otazke na silvusku: spravne by sa ta mal lekar spytat, ci ti to MOZE urobit, nie spravit to automaticky. je to "chmat", ktory by mal urychlit nastup porodnej cinnosti

susik77
3. zář 2009

darla: ano, je to len taky hmat v ramci bezneho vysetrenia. bolestivost zavisi na tom aky mas prah bolesti-pre mna to bolo asi rovnako neprijemne ako ked dr. berie cytologiu, teda len neprijemne, ale skoro nebolestive.
trva to len o par sekund dlhsie ako normalne vysetrenie.
dr. by ta mal upozornit. mne povedal, zer mozem mat kvapku krvi, al. trosku spinit.
to tvrdnutie je doslova-stvrdne ti brusko, moze to trvat par sekund, moze ale nemusi to byt bolestive. ja mam zatial len nebolestive tvrdnutie ale uz dost casto.
prave kontra u mna boli v minulom tehu len ked sa mi zacinal porod. urcite to hned spoznas. tie poslicky vacsinou rychle odozneju, alebo mozu trvat aj hodinu a po hodine sa uz nic nedeje.
tie prave vyzeraju tak, ze kazda chvilu trva-asi pol minuty ti stvrdne brusko. da sa to rozdychat. na zaciatku mozes mat tak 1 kontrakc. za stvrt-polhodiny, postupne sa interval znizuje-na 10-8-5 minut. ked budes mat tie okolo 8 min. chod si dat teplu vanu alebo sprchu a ak odozneju, su to poslicky, ak su rovnake alebo castejsie al. silnejsie su to prave kontrakcie.

darla
3. zář 2009

no tak mna sa na nic take nepytal, takze asi to nebolo ono. ale zas ako ho uz tak trochu poznam, mozno ani neuznal za vhodne mi to povedat, ked uz mam termin... mozno si povedal, ze ved mi to neuskodi... ale to uz su konspiracie 😎
susik, ty si mi to teda ucebnicovo popisala 😉 mam to sice uz vsetko nastudovane, ale predsa, kym to clovek nezazije, nevie presne, ake to je. aj ty uz pekne pretahujes tusim 🙂

susik77
3. zář 2009

no, mam pocit, ze som si ich rovno privolala 😀 som zvedava, ci je to fakt ono...mozno uz za par hodin pojdeme do porodnice 😎

vedvies
3. zář 2009

mne zacal porod odtekanim pl. vody ... dovtedy som nic netusila. Mala sa narodila o tyzden skor a porod som mala takmer bezbolestny. Kym sme prisli do nemocnice, tak som bez bolesti bola otvorena na 5cm a ledva som stihla klystir a sprchu. Dali mi oxitocin an vyvolanie bolesti a ninka bola za 30 min vonku 😀 .... pamatam si to ako vcera 🙂

susik77
3. zář 2009

vedvies: tak taky porod by som brala 😵
mne je akurat divne, ze tie kontrakcie teraz netrvaju az tak dlho, ani predychavat nepotrebujem...akurat su pravidelne a interval sa skracuje...

hanah2
4. zář 2009

vedvies: to cim si si zasluzila taky porod? 😉 ja som sa cele tehu bala porodu a teraz ked sa to blizi, tak sa najviac bojim toho, ze budem mat take stastie ako ty a bude skoro bezbolestny 😀 , ze to ani nebudem citit a nestihneme prist do porodnice 😕 (mame to dobru pol hodinu, v zapche aj viac ako tristvrte a ked mi odtecie voda, ked nebude muz doma, tak asi dostanem od strachu infarkt...) fakt sa bojim, ze porodim doma alebo v aute - vela viac ako tych strasnych bolesti ako pisu ine baby 😖
mate to v rodine take rychle a pohodove rodenie? moja mama aj svorka mali take, ale moja gyn hovori, ze to vobec nic neznamena, ze to je len na malom, ako sa mu bude chciet na svet...

darla
4. zář 2009

hanah, neboj, to su podla mna vynimky, co porodia do hodinky od odtecenia plodovky. len sa nestresuj a snaz sa mysliet pozitivne. ja sice mam nemocku nejakych 15 minut z domu, co nie je tolko ako ty, ale tiez sa snazim nevybavovat si kadejake hororove scenare. v najhorsom si zavolas sanitku a ta ked zapne majak, tak zapcha - nezapcha 🙂
susik, tak ako, si este 2 v 1 alebo sa ti to v noci fakt rozbehlo? 😵

lenuska101
5. zář 2009

vedvies - nechapem, preco ti davali oxytocin? potom, ako si prisla do nemocky na 5 cm otvorena, tak ti porodna cinnost nepostupovala alebo co?

andykov
5. zář 2009

Nevím jestli jsem to tady už nepsala, ale bylo to tal, že jsem byla kvůli plánovanému Cř na konzultaci u aneteziologa v nemocnici a když jsem vyšla před nemocnici, mluvila jsem zrovna s mým a najednou mě začlo děsně bolet břicho a on si ze mě ještě dělal srandu, že rodím. Jsem mu řekla, že prdlajs a pokračovala jsem dál v cestě autem sama za mamkou a najednou bolest znova, že jsem musela zastavit a pak prdla voda a bylo vymalováno 😀 Cisařáka jsem měla naplánovanýho na 14.4. 😅

comi
6. zář 2009

U mna to začalo jemnými sťahmi maternice, tak pre istotu som zavolala mužovi, že je čas ísť. V utorok 2.00 sme dorazili do nemocky a po vyšetrení zistili, že ešte vobec sa neotváram, pritom kontrakcie boli každých 5min. tak pre istotu si ma tam nechali. Otvorená som bola len na 1cm až do stredy, tak Dr. sa rozhodla, že mi pichnú infúziu a vtedy to začalo, o takej bolesti sa mi ani nesnívalo. Hrozné bolo aj to, že celých 24h som nemohla piť a jesť, už som bola bezvládna. Chcelo sa mi všetko cikať, zvracať,na velkú... A po prepichnutí plodovky to išlo rýchlo za 10min bol drobček na svete a v tej chvíli som zabudla na 2-dnové bolesti

steelska
6. zář 2009

ahoj chtěla jsem se zeptat jak poznám že už rodím děkan předem za odpověd

susisus
7. zář 2009

Baby ja mám už dva dni neskutočné plyny nonstop - nieje to nejaké znamenie že sa to ide spustiť ??? 🙄

susik77
8. zář 2009

Ahojte, tak uz sme styria 🙂
Fakt sa to rozbehlo vtedy v pitaok v noci ako som tu pisala. Zo zaciatku nic moc kontrakcie, od 21.25, od polnoci uz boli po 5 min. a po 24.hod. sa este skracovali. V porodke sme boli o 1.v noci, dr. povedal, ze mi pichnu vodu a raz-dva porodim. Aj to tak bolo. Pred 3. mi pustili vodu, zacali sialene kontrakcie, kt. som moc nezvladala, na 8 prstov som zac. tlacit, porod. asist. mi hovorila nech este netlacim ale neslo to. Tak ma nastrihla. A mala bola na svete o 3.51 😵 Akurat som nemohla ani do hodiny porodit placentu, tak ma uspali a vybrali mi ju. Aj ma v narkoze zasili. Sice cely den mi bolo blbo, ale v sobotu uz som bola uplne fit. V pondelok predobedom nas pustili domov 🙂

jawan
8. zář 2009

susik77: tak najprv ti gratulujem 🙂 🙂 🙂 . mozem sa opytat ci si rodila v saci a ako to tam chodi?? ake su tam izby? na kazdej je sprcha? mozes si zobrat svoje veci do nemocnice? bola si len 3 dni v nemocnici? ja som este len v 28 tyzdni ale pomali sa uz na to pripravujem a mam trocha strach ☹ ale dufam ze to zvladnem mam uz doma dve dievcata doma su uz velke prva ma 15 a druha 13 tak budem opet ako prvorodicka ale dufam ze to bude skoro 🙂

susik77
8. zář 2009

ahoj jawan, dakujem 🙂
rodila som v Prahe, v Podoli. Tam je vzdy plno, problem dostat sa aj ked si zaregistrovana(registruje sa len do konca 13.tt)
Tak su radi, ked mozu uvolnit miesto pre dalsich 😎
Drzim palce. Ja som myslela, ze 2.porod bude lahsi, ale ako to slo rychle, nestihala som predychavat. 1.bol teda lahsi aj ked trval 2x tolko 😉

hanah2
19. zář 2009

Ahojte, tak to mame za sebou maly sa narodil 8.9. 🙂 tie pocity posledne dni boli naozaj "poslickovia". V pondelok rano mi odisla hlienova zatka, o stvrtej mi praskla plodova voda, o siestej nas prijali (ziadne kontrakcie), po osmej sa mi rozbehli v sedemminutovych intervaloch (bez vyvolavaciek - to som odmietla), po sprche to vyskocilo na troj az dvojminutove intervaly a maly sa narodil 00.40 🙂 od prvej kontrakcie po narodenie necelych pat hodin a bolo to uplne uzasne. Vsetkym babam, ktore maju hrozu z porodu (ako som mala aj ja) odkazujem, nech sa spoliehaju na svoje telo a prirodu a potom to ide ovela lahsie 🙂 a hlavne strach treba nechat doma a vychutnat si prichod dietatka na svet, hlavne ked mate pri sebe milujuceho partnera 😀

susisus
21. zář 2009

Ahojte, aj my sme uz po 🙂 8.9. v noci ma chytili bolesti, akoby ma nafuklo a po par hodinach to preslo. A 10.9. rano som bola na kontrole u porodnicky a ona ze aby som prisla aj poobede, lebo sa jej nejak nezdam a tie bolesti ze asi boli kontrakcie, ktore ale ustupili, ze sa to stava. no a o dve hodiny ma doma chytili bolesti ako pri menzese, hned 5 minutove kontrakcie a utekali sme do nemocky. Zatka mi odisla asi po 2 hodinach kontrakcii a plodova voda vobec. Nebala som sa absolutne nicoho, zbytok si uz aj tak nepamatam, pretoze som rodila cisarskym, ale bolo to v pohode 🙂 A tie bolesti ani niesu az take hrozne, len veeeelmi vycerpavaju, kedze som ranajkovala, nemohli ma uspat tak som si 4 hodiny uzila porod, co je pre malu aj dobre 😉

f161
22. zář 2009

Zdravím mamky před porodem, i ty, které už to mají za sebou 😉 29.7.2009 jsem dorazila domů po práci(Pomáhala jsem mamce)asi kolem 15.00, najedla jsem se a šla si lehnout. V 17.30 jsem si došla na wc a ucítila slabé rupnutí,kterému jsem nevěnovala žádnou pozornost. Osprchovala jsem se a bylo mi divné,že ze mě naráz vyteklo velké množství vody. Pobalila jsem tedy věci a zavolala známému. Na příjmu jsem pořád byla v pohodě, necítila jsem vůbec žádné bolesti. Začátek porodu jsem víceméně prospala,to byly slabé bolesti. Kolem 3.20 už byly bolesti nesnesitelné, tak jsem šla za sestřičkou, ale než jsem došla na sesternu, tak sem cítila tlak na konečník,takže vyšetření, prý otevřená na 7prstů,došla jsem na sál,3x zatlačila a malý byl venku přesně ve 3.40 30.7.2009(3.24kg,49cm) Bez přípravy,nástřihu,jen dva maličké stehy. Tedy na konec bych řekla,že každý porod je velice individuální. Spolu se mnou byla na čekacím pokoji i druhorodička a rodila déle než já. Ovšem... Každá žena po porodu stejně řekne, že to stálo za to, protože v momentě, kdy vám toho skřítka daj do náruče, už o žádné bolesti nevíte,ani si v podstatě neuvědomujete,že jste právě rodila 🙂 Přála bych takovýhle rychlý porod každé!

julianka99
22. zář 2009

Ahojte dievčatá... tak ja stále čakám ako mi ten pôrod začne.... rada by som sa vyhla vyvolávania :(((
Ked to tu čítam , tak niektoré z Vás mali super pôrody.. záááávidím 🙂))) Nemáte osvedčené tipy pri prenášaní... čo robiť? :D

majusqua
22. zář 2009

ahojte dievcata.ktora z vas mi poradi????tvrdne mi brusko uz dlhu dobu,ale dnes je to extrm.maly sa kruti skoro nonstop s malimi prestavkami.asi 3 dni mavam silne pichanie v krizoch a ide to do podbruska.niekedy nemozem ani sediet a ta bolest striela az do mechura.pred 3dnami mi zacal vychadzat biely gelovy vytok,teda vysiel mi len 3krat.som v 38tt.myslite si,ze je to bliziaci sa porod,alebo len poslickovia?

kulimka
25. zář 2009

majusqua, já měla podobné příznaky, další den mi praskla voda, porodila jsem 34tt.

julianka99, my jsme malovali,uklízeli, vypouštěli bazén (ten já sama, měla jsem moc energie), no a malý se narodil v 34tt. Naštěstí váha 3kg míry 48 cm. Byl jen lehce nezralý, teď už vše dohnal.
A jak to vypadá teď už je mimi na světě? jestli ano, moc gratuluji!

skajkaze
27. zář 2009

Ahojte,chcem sa spytat,ci vas niektoru netrapili hnacky pred porodom,ja mam termin 8.10 a uz siesty den hnackujem....

majusqua
27. zář 2009

skajkaze,ja uz som dne bola asi 5krat,mam menstruacne bolesti cely den a termin mam den po terbe.tiez mam divne pocity......

zuzca80
27. zář 2009

skajkaze, majusqua...baby, no podla mna to na vas za chvilu pride 😉 ja som tiez prvorodicka, termin mam tyzden po vas a tiez mam dnes nejake divne stavy. ale vraj hnacka moze byt prvym priznakom. kontrakcie mate pravidelne?

majusqua
27. zář 2009

nooo fajn baby.ja uz by som to chcela mat za sebou!!!!!!spanok je katastrofalny a tie bolesti este viac!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru