Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

anicka164
10. čer 2011

@hlavinka No zkusíme zase Podolí. Napoprvý jsem byla spokojená, tak doufám, že nepotkám tu tvojí blbou doktorku... 🙂

hanka1mor
12. čer 2011

Holky děkuji...🙂 hold budu muset vydržet no..🙂 už mi i řekli že když to nepřijde do čtvrtka tak jdu v 7 rano na vyvolání..:( snad vše bude ok...🙂

hlavinka
12. čer 2011

@hanka1mor Tak jeste 2v1? A ja si rikala, ze jsi treba uz porodila, kdyz jsi se neukazala.

Ja jsem mela taky kontrakce vlastne 3 dny a k nicemu nevedly. I kdyz byly pravidelne 1 den, stejne je povazovaly za poslicky (haha, nekdo nekde v knizce napsal, ze jsou poslicci nebolestivi). Takze se snaz vydrzet. Urcite do ctvrtka porodis sama. (Ja uz bych po vlastni zkusenosti na vyvolani vazne nekyvla). Pro svuj klid tam jezdi treba denne na kontroly, ale snaz se zustat doma 😉 Moc drzim palce!!!!!

hanka1mor
13. čer 2011

Jojo jestě pořad 2v1....jsem už uplně zoufalá....🙂 :( Toho vyvolání se docela děsím...ne každej říká že je to příjemné....:( dělám vše proto aby šel ven...ale nic..:( Ted už ani skoro necítím pohyby....fakt jen malo a občas..myslíte že je to normální? mám těd hroznej strach ze všeho....:(

slavicky
13. čer 2011

@hanka1mor vydrž ☹ taky jsem byla totálně zoufalá (deset dní přenášela) do nemocnice jezdila každej den večer, vždycky se mi něco nezdálo. I s těma pohybama jsem to tak měla, malá tam neměla místo, kolikrát jsem ji musela pořádně žďuchnout, aby se hejbla...a zase jsem se na chvilku zklidnila. ALe pokud se Ti něco nezdá HNED JEĎ, i kdybys tam byla 3x denně... já už tam byla známá firma, byla jsem tam 4x zbytečně 😅 ale od toho tam jsou. Tak držím pěsti ať se to do čtvrtku rozjede samo 🙂

hanka1mor
13. čer 2011

taky do nej žducham ale jakmile s briskem trochu zatresu boli to...:( jsou to dva dny co jsem v porodce byla..mela jsem kontrakce pravidelný a desně to bolelo...jenže jak me napojili,přestalo to...takže na me koukali jak kdybych si vymýslela..:( nekterý sestry jsou fakt neochotný.....

slavicky
13. čer 2011

@hanka1mor kašli na ně... důležitý je abyste byli v pořádku. Já vím, že už je to psycho, ale brzo už bude dobře a budeš mít prcka u sebe 🙂

hanka1mor
13. čer 2011

Holky a co bolesti hlavy? me fakt nekdy uplne ukrutně třeští....:( Někde jsem četla že když bolí tak by se taky melo jed do porodky....nebyla jsem tam kuli tomu....cim to muže být zpusobeno? jaký to muže mit vliv? mate stim nekdo zkusenosti?

hanka1mor
13. čer 2011

@slavicky : už aby to bylo...🙂 nemužu se dočkat až ho konečně uvidím a přimačknu k sobě..🙂

slavicky
13. čer 2011

@hanka1mor no pokud by to bylo spojený s vysokým tlakem a tlakem do očí, je potřeba jet hned. Ale u Tebe to může být klidně i z vyčerpání ☹ ale říkám, pokud se Ti něco nezdá, necítíš se, běž se ukázat...

hanka1mor
13. čer 2011

asi radsi pojedu...:( mam s toho všeho strach....:(

slavicky
13. čer 2011

@hanka1mor to víš že jo 🙂 ať na Tebe mrknou...drž se 🙂

hanka1mor
13. čer 2011

@slavicky : díky...🙂 snad bude vse v poradku..🙂

lucka2proto
13. čer 2011

Ahoj holky potrebuju radu!už přenasim a od rana jsem nebyla na male!hrozne me to nuti ale vzdy vycuram jen trosku protože me to pri močení bolí :( mate stim nekdo zkusenosti?

hlavinka
13. čer 2011

@lucka2proto ahoj Lucko. potize s mocenim by mohl byt zanet. Takze byt Tebou jdu k lekari s moci a necham si ji vysetrit. Udelaji Ti to jiste i v poradne - aspon na tom papirku poznaji treba vyssi bilkovinu nebo krev v moci ci bakterie, pokud tam to policko pro bakterie maji.
Nemas nahodou taky streptokoka B v pochve? nekdy to byva spojene, ze z pochvy preleze do mocovych cest. Mocove cesty jsem mela milionkrat, takze vim, jak to boli (reze, pali) pri curani).

hlavinka
13. čer 2011

@hanka1mor hlava muze byt z vycerpani. Myslim, ze paralen by nemel uskodit. ale ty by ses potrebovala vyspat....
Radsi mozna jed, kdyz tak te zas poslou domu. Bohuzel to nejde nijak urychlit - leda tema jejich lekama. Tak drzime palce a dej nam vedet! 😉

1luciferka1
13. čer 2011

@hanka1mor taky už mám pohyby slabší - dnes ráno jsem ji budila asi hodinu, než mě madam nakopla 😉 asi tam má ale fakt už prostě málo místa...

hanka1mor
13. čer 2011

Tak jsem se hezky prospala a vzala paralen a hlava neboli...🙂 dokonce me vzbudili bolestivé kontrakce...ale nepravidelné a už zase přešli..:( tolik si vždy přeji aby byly pravidelné ....🙂 ach jooo....

hlavinka
14. čer 2011

@hanka1mor tak hlavne, ze jsi se prospala. Na kontrakce pomaha teplo - mas takovy ten nahrivaci polstarek? Zkus.
Verim, ze bys nejradsi uz mela porod za sebou! Drzim palce! 😵

adrianiiita
16. čer 2011

Ahojte baby ... ja mám tiež pocit že budem prenášať ... aj moja babka ma videla že mám bruško hore že to tak skoro nevyzerá. ☹ ja by som už najradšej hned porodila 🙂 strááášne sa tešííím na svoju maličkúú ... 🙂

hlavinka
16. čer 2011

@adrianiiita Ahoj. kdo uz to nechce mit za sebou, co? 😀 😲
Mne teda brisko klesa den ode dne, ale to je tak vsechno.... 🙄
Byla bych vdecna, kdyby se narodila do konce cervna, uz ted mam pupek vetsi nez s prvnim deckem v den porodu. 😅

verja
16. čer 2011

@adrianiiita s tím, že neklesá bříško si vůbec nedělej starosti, teď jsem rodila ve 38+3, břicho podle dr děsně nahoře i když jsme byla na příjmu otevřená na 4cm. Když jsme byla na 8cm...prý pořád mrně děsně vysoko, že nesestoupilo a pak jsem se na 10 minut postavila a skoro jsme pak nestihla dojít na lůžko a hned se malá narodila.... U prvního mi břicho taky nekleslo🙂. Takže hlavu vzhůru..to že neklesá, neznamená, že se nedá ještě ten den porodit:D

adrianiiita
16. čer 2011

No baby ste ma trošku upokojili že mi nemusí klesnúť bruško ... ale aj tak mám pocit že budem prenášať ... bo zatial mi nič nenaznačuje že by sa blížil pôrod ... dokonca ked chodím na poradne do nemocnice tak doktorka že ešte nie som otvorená 😒 aj zajtra idem tak som zvedavá čo mi povie... ale na druhú stranu si stále predstavujem aké to bude ked ju prvýkrát uvidím moju maličkúúú .... aj otecka chcem mať pri pôrode tak som zvedavá aj na jeho reakciu :D

kukujka
16. čer 2011

mne zacal porod tak ,ze som sa zobudila na to ako mi odtiekla voda som sa v mlake prebrala a za 13hodin som mala nas poklad pri sebe a to som bola den predtym na poradni a dr.povedala,ze to este tak skoro nebude

hlavinka
16. čer 2011

@verja jeeee, kez bych taky rodila 38+3 😀
taky jsem zavrena, na nic to nevypada

adrika214
16. čer 2011

@hlavinka 🙂 aj ja, som v 39.týzdni a na nic to nevypada, dokonca sa citim velmi dobre, ziadna unava, ziadny poslickovia, len kopanceky od maleho 🙂

hlavinka
16. čer 2011

@adrika214 Tak to zavidim, ze nemas zadne poslicky 😲 🙂 . Jen si jeste uzivej klidu 😀 😉

hlavinka
19. čer 2011

Holky, zacal nekomu porod prujmem a zvracenim jeste bez kontrakci. Mam poslicky, ale 1x jsem zvracela a mela prujem. Jsem uplne oslabena, chce se mi strasne spat. Pokud ano, za jak dlouho prisly radny kontrakce ci porod jako takovej? Predstava, ze v tomhle stavu normalne rodim, tak to vazne nedam:o( Dekuju

adrianiiita
20. čer 2011

@adrika214 no ja som na tom tiež tak ... :D ale dnes moja malinká furt kope ... bruško mi skáče jedna radosť ... kiež by sa jej už chcelo vooooon ... 😉

hanka1mor
22. čer 2011

Ahojky holky...🙂 tak už to mám za sebou a prcek je už týden na světě! je užasnej a překrasnej...🙂 Tak vám všem přeji at to máte co nejdříve zasebou..🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru