Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

martinataylor
9. únor 2008

Ahojky holky,taky se přidám do diskue,mě porod začal tak že mi o půlnoci začla odtíkat plodovka ale nic,žádné bolesti ale nechali si mě v porodnici,že bud se to rozjede a nebo mi to vyvolají.a v 16 hodin mi začli bolesti po 5 minutách a v 19 hodin byla malá na světě.Takže 3 hodiny bolestí,byla to rychlovka,bylo to suepr,přeju každé takovej porod.

lucierob
9. únor 2008

Ahojte holky, chtěla bych přidat svůj zážitek s porodem. Byl sice o pár týdnů dřív, ale klidně bych si takový zopákla i u dalšího.V noci jsem se v klidu vyspala, vzbudila mě až prasklá pl.voda v 4:30. Bolesti jsem měla hned po 3 minutách. malý se marodil už v 9 hodin. Bolesti byly hrozné, ale dalo se to vydržet. Pomáhala mi teplá sprcha a hopsání na baloně. Manžel to snad prožíval víc jak já. Byl dokonce u porodu a stříhal pupeční šňůru. Doporučuju každému. Nemůže si to vynachválit.

jastericka
9. únor 2008

lucierob: ako si vedela, že Ti praskla plodovka? 😀 Ževraj to sprevádza aj zvuk a že vyteká po troške, je to tak? 🙂

lucierob
9. únor 2008

Já teda žádný zvuk neslyšela 😀 . To pozná každá. Mi najednou vyteklo hodně vody a pak během dne další. Byla krásně růžová.

jankax
9. únor 2008

Tak me to zacalo hnedka v pul 9 rano kontrakcema pekne po 5 minutach....bez jakehokoliv varovani, i kdyz par dni predtim jsem mela bolesti zad ale nevenovala jsem tomu pozornost....
A vodu mi praskli az chvilinku predtim nez se maly narodil....a ze ji teda bylo 😀

martinataylor
9. únor 2008

Jastericka: nebuj se,to poznáš že s tebe teče plodovka,musela jsem měnit vložky jak jsem je měla nasaklý a byla pak narůžovělá.

jastericka
10. únor 2008

už mám strach, aby to všetko dobre dopadlo ☹ , samotnej bolesti sa ani tak nebojím, ako mám strach o malinkú.... 😔

lucierob
12. únor 2008

Já jsem taky měla strach, když mě to chytlo. Protože malý měl ještě měsíc čas. Ale nakonec to bylo v pohodě. Za pár měsíců na to budeš vzpomínat s úsměvem.

lyzenka
12. únor 2008

presne ako martinataylor pise, zacala mi odtekat plodova voda...najskor iba ako keby mi cvrklo a potom uz viac.....a potom bola naruzovela....tak to uz bolo jasnee...a tiez to bolo o mesiac skor.....ale ktovie, mozno to bol skutocny termin.... :O)

deina
12. únor 2008

U mna to bolo podobne, tiez mi odtiekla plodova voda. Lenze to bolo o dva mesiace pred TP, takze to bolo necakane, nic som nemala pripravene, no chaos. Dufala som, ze to plodova voda nie je (hoci to bolo ocividne), este aj lekar ma upokojoval, ze to moze byt vytok (hoci to by ho muselo byt strasne vela), ale potvrdilo sa, ze to plodova voda je, tak som dostala antibiotika, inekcie a o dva dni som porodila cisarskym. Ale vsetko dobre dopadlo, aj ked to bolo takto skoro. 🙂

ssaara
5. kvě 2008

Mně praskla voda a zacaly kontrakce hned po 3 minutach. Do dvou hodin byl malej na svete :o)

simka9122008
5. kvě 2008

Ahoj tak ja som už deň predtým mala trochu kontrakcia na druhý deň som mala ísť na kontrolu a tak si ma tam už nechali, dali mi klystír a pomaly sa to začalo okolo obedu a malá sa narodila večer o 20.15.

kacka.va
5. kvě 2008

tak nám začala odtékat ráno plodovka, odpoledne začaly kontrakce

lenkabu
6. kvě 2008

O půlnoci praskla plodovka, bolesti od 2:15. ve 4:44 se Vanda narodila.Luxusní,takhle bych to přála všem.Kontra byly po 3 a pak 2 minutách a daly se prodýchat.

danca27
6. kvě 2008

leni moc se tady nechlub jo?🙂)))vrr bledá záávist🙂...😀 My teda zkusili jako psi☹..já měla ve 3:15 mi prdla voda a rodila jsem druhej den ráno v 9 auuuuuuuuuuuuuuuuuu celkem 29 hodin!..
Porod nijak ani pořádně ,,nezačal,, vlastně den předtím jsem šla asi třikrát kakat jako za celý těhu vůbec...a to byl první příznak že se něco děje i mě to napadlo takže jsem ještě psala holkám do květnovek specielně Ygreen at mi hodí seznam co do porodky a že si to jako rááááno připravim🙂a no nějak jsme to nestihli no🙂)))) 😉 😀

moni1412
6. kvě 2008

no, mne odtiekla voda o 21.15, bolesti zacali asi o pol hodinu v sanitke ked sme prisli k nemocnici.... vraj by to slo rychlo aj normalne, uz boli dost silne a caste kontrakcie, ale robili mi na odporucanie ocnej sekciu, takze to bol naozaj rychlo, aj ked nie nromalne.

petrushka
9. kvě 2008

mne sa neudialo nic. 🙂
10 dni som prenasala, a potom mi museli porod vyvolat, skusali najprv take injekcie - 3 dni, tie nezabrali, a potom mi zaviedli taku tabletu do krcka a prisli kontrakcie. Tabletu zaviedli rano o deviatej, kontrakcie zacali prakticky pol hodku na to a o druhej uz boli v intervale 3-4 niekedy aj dve minutky. Mala sa narodila o 18,20.

aniska
11. kvě 2008

ja som dva dni pred porodom dostala brutalne prehanky🙂

bublinkajasminka
11. kvě 2008

ja som večer v piatok ešte nič necítilla, zrovna v ten deň som sa cítila veľmi dobre. Ešte o 22 hodine som cvičila zorababy 😀 a potom v noci o 1.30 som sa zobudila nato, že ma trošku pobolieva dolu ale nemyslela som si že je to pôrod. Nebolelo to moc, ale začalo sa to opakovať a išla som do sprchy a stále sa to opakovalo. Ale neboli to neaké extra bolesti - prišla som do nemocky otvorená na 5 cm. 😉 😉 takže paráda

mirka8429
11. kvě 2008

ahojte,,,no mne rano o 8:00 odtiekla hlenova zatka , odtekala cely den a vece o 21:45 mi odtiekla aj plodova voda..kontrakcie som mala predtym len slabe take tlaky v bruchu stahy maternice a bolesti v podbrusku a krizoch...po odteceni vody sa kontrakcie zosilnovali..kym som dosla do nemocky uz boli dost silne ale dalo sa to predychat...potom som sla na monitor a dali mi klystir..a este mi doki prepichol pre istotu viacej plodovy vak aby odtiekla cela voda a rychlejsie..no az po tom sa mi zacali tie hrozne kontrakcie..dali mi aj oxytocin....o po 12 vecer som bola na 2 palce otvorena..bolesti boli neznesitelne a chcela som epi..tu mi slubili...no nestihli mi ju dat..doki ma vysetril okolo 1:45 a bola som uz na 7 palcov otvorena..tak ze to uz epi nezaberie..ze zbytocne..ze uz mam vydrzat..no chcela som nieco na ukludnenie bolesti ale oni mi dali na zosilnenie kontrakcii taku tabletu...ja som mala kontrakcie vkuse...medzi nimi len par sekund volno..a zas..tak som sa utrapila...som bola tak vycerpana ze mi museli dat glukozu aby som vladala...potom prisiel doki a som bola otvorena na 10 palcov ale maly nebol este v pôrodnych cestach tak som ho musela tlacit aby hlavicka zisla dolu...a tak o pol 4 rano sa maly narodil......som mala celkom stastie ze som sa tak rychlo otvorila..vdaka bohu heh...a potom to sitie..no dal mi 2 umrtvovacky ale aj tak som vsetko citila..no ale nevadii..som sa tesila na drobceka... 😉

katka.m
11. kvě 2008

Tak ja som mala kontrakcie asi tak 3 dni pred pôrodom, ale na CTG mi vždy prešli a tak ma poslali domov. Ešte aj 3 hod. pred pôrodom som mala čistý záznam, tak ma poslali domov predýchať, najesť sa, že to možno prejde(prenášala som už 3deň). Keď som sa po dvoch hodinách vrátila, natočili mi CTG a PA povedala, že to vyzerá na príjem. Bolo nás na príjme 5, keď som prišla na rad a jeden mladučký lekár vypisoval papiere, tak som už stepovala s pocitom že stratím dieťa po ceste(bolesti boli v poho, však som si za tie dni zvykla), prehliadku mi urobil môj vybraný pôrodník(mala som šťastie že akurát slúžil) a len čo ma pozrel, takzahlásil: "nech sa páči ďalej", tam som vyliezla na stôl prepichol mi vodu a o 45min bol mladý na svete. Nestihli urobiť ani klistír a ani ma nenastrihovali, takže o 2 hodiny sopm behala po nemocke 😀

norik1
11. kvě 2008

Ahojte, ja som tesne pred, tak mi prosim poradte, ci normalne tvrdnutie brucha skoro cely den... doteraz som mala uplne bezproblemovy priebeh tehu a aj s tvrdnutim som sa zoznamila len asi pred tyzdnom... Moze to byt tym pitim malinoveho caju? 😕 Ja mam miestami pocit, ze mne uz brusko len par krat za den zmäkne....
Dakujem za rady 😲

mirka8429
11. kvě 2008

norik aj ja som mala stale tvrde brusko uz asi 2 tyzdne pred pôrodom ...potom mi to ustalo..a neskôr zas zacalo..aj ja som pila ten caj z maliny..ten ti neuskodi..skôr pomoze..a neboj sa to sa maternica pripravuje...inak ja som mala vkuse tvrde brucho a mozno len par krat za den mi zmäklo

mirka8429
11. kvě 2008

katka to si mala ukazkovy pôrod..aj ja chceeemmm 😀 😀

katka.m
11. kvě 2008

No to hej, len mi v tej rýchlosti zabudli urobiť odber pupočníkovej krvi, aj keď to bolo v karte tak veľkým napísané... 😠

mirka8429
11. kvě 2008

kati a si chcela??juuj ☹ ☹ porad mi nieco na taky pôrod aky si mala ty..si nieco uzivala??xixi alebo nejaky cajik...

norik1
11. kvě 2008

Mirka8429, dakujeeem, lebo uz neviem, co si namyslam a co nie....tazke je to, odkedy nechodim do prace, tak sa len kontrolujem 😀 asi to uz prehanam.... Gratulujem k babätku a držím palce 😎

katka.m
11. kvě 2008

užívala som arnicu a vybrala som asi tak 4 balenia 🙂 Mala som aj nakúpené homeopatika ku pôrodu ale tie som nestihla, pretože tie sa berú v čase vlastného pôrodu a kontrakcií, a mne stále tvrdili, že ja mám len poslíčkov, pretože to CTG nič neukazovalo. Aj na hojenie hrádze a hematómov mám, ale nepotrebovala som. A v podstate som celé teho lietala ako besná a furt som niečo robila, možno ešte viac ako normálne, tak možno aj to pomohlo...
Tú krv som mala nahlásenú a vyplatenú asi v 10tt, pretože som to chcela kvôli obom deťom(pri prvom to ešte nerobili). A vieš čo mi ten mladý lekár čo to pokašľal povedal? Že prídem ešte raz s tretím.
😖

mirka8429
12. kvě 2008

kati a peniaze ti vratili???inak ta arnika to je na co..na ulahcenie pôrodu??a kde to dostat kupit...aby som pri druhom vedela xii

norik aj ja som taka bola..to je prve dietatko tak vtedy si velmi vsimas co sa deje..netrap sa to kazda z nas 🙂

katka.m
12. kvě 2008

Mirka, pozri si tému Homeopatika a pôrod, je tam to veľmi dobre rozobrané aj so skúsenosťami mamičiek.
Peniažky mi samozrejme vrátili, ale som z toho sklamaná ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru