Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

avajka_f
11. črc 2011

@skorepka ahoj,
tak na tom sme podobne 🙂 koli zelezu som bola stale zapecena a teraz to je skor opak, tvrdnutie brucha uz ani nepocitam 🙂 a bolesti v bruchu a v krizoch tiez....🙂 az na to ze nie su pravidelne, vsetko len tak kedy sa jej zachce 🙂 a vytok mam pravidelny takze ked sa bude nieco diat tak to asi ani za to prave nebudem pocitat 🙂
ja mam tiez termin o 17 dni a doktor pred dvoma vravel ze sa to rozbieha ze do 2tt, ale akosik ubehlo 2tt a nic a podla dnesnych vysetreni to asi bude az o tyzden, uz by som to mala rada za sebou a drzala ju 🙂 ale ked jej tam je dobre, a je to pre nu lepsie tak nech si este pocka 🙂 nech ti porod dopadne dobre 🙂

nicol18
11. črc 2011

Ahoj,mam takovy dotaz,nevite jestli je "normalni" kdyz mi po delsi a narocnejsi prochazce,jsme na konci 35tt zacalo tvrdnout bricho a to pomerne casto,tak kazdych 10-15min,krizove bolesti a bolest v trislech a tlak na spodek.Po cca 2 hodinach se to zmirnilo,bricho mi dva dny po tom tvrdne tak 5x denne,krizove bolesti zustali,bolest kycli a trisel,neustala nevolnost a potreba chodit na wc (ne na malou) a krece v podbrisku.U sveho doktora jsem byla pred tydnem a vse v poradku,na dalsi kontrolu jsme obednana az do porodnice za 14dni,tak nevim jestli ta prochazka nemohla treba nejak urychlit vse a porod nemuze nastat driv?dekuji za radu

xlucia
11. črc 2011

@nicol18 vyzera to ze si to trosku prehnala a ako keby sa ti spustal porod. zavolaj svojmu dr. a uz sa setri nech predcasne neporodis. nohy hore, a daj si magnezium

skorepka
11. črc 2011

@avajka_f no prave, pokud nebudou bolesti velike tak se bojim ze mi to spline s tim co znam.. ja jdu na gyndu zitra, tak jsem zvedava co mi rekne.. Minuly ctvrtek mi jen udelal ster na streptokoky a natocil srdicko, ale nekontroloval mne:(. musim si napsat na co jsem se ho chtela zeptat, silene zapominam :D

@nicol18 hele me staci se projit sto metru a tvrdne mi .. myslim ze to je tim jak je velke a vlastne "samonosne" pred telem, a si ho vzdy rukama chytnu ze spoda.. ja si myslim ze to je v nasem stadiu normalni... krece v podbrisku jsou poslicci - ty chodi i 4 tydny pred porodem.. trisla jsou od tohojak se ti roztahuje panev a mimco se tlaci dolu. nastat driv porod muze, ale ne kvuli temto vecem - si myslim. jen v klidu a moc se nestresovat. ;)

nicol18
11. črc 2011

@xlucia
@skorepka
diky,prece jen je to prvni mimco tak clovek nevi a vse radeji sleduje dost peclive 🙂

skorepka
11. črc 2011

@nicol18 jj my taky cekame prvni.. 🙂
manzel uz chce mit prcka taky venku, dnes kvuli tomu uplne zmenil vecerni prichod z prace.. nejdriv sexik, pak jidlo a pak povidani si.. pááč kdyz je to jinak tak nez se k tomu dostanem tak usiname :D v mym pripade muzu rict, ze po sexu mi prijdou pekny bolesti v brichu i krizi.. ze by to mohlo vyvolat porod. Ale jak rikam, prcek uz se na nas taky tesi, protoze uz mi tak 20x denne vrti hlavickou v porodnich cestach (o taky pekne boli) az mi vytlacilo hemoroidy.. :(

nicol18
11. črc 2011

@skorepka je tak to ten muj prcek zas tak zivi neni,i kdyz o sobe dava dosti znat tak ne tolik 🙂 tak uvidime,ale snad mali vyrzi v brisku co nejdele :D

avajka_f
11. črc 2011

@skorepka
tak snad ti to pokroci zajtra u doktora, viem ze doktor moze urobit hamiltonov hmat o to urychli porod, ale neviem kedy najskor, mne zatial nic neurobil mozno v pondelok 🙂 aj mne robil ster a ozvy az na to ze ta nasa niako spala, tak ju chudatko musel budit 🙂

fg1984
12. črc 2011

Mna okolo 18 - tej tri krát prehnalo, potom asi 10-15 kontrakcií, 19.15 bol na svete a plodova voda vyšplechla nakoniec.

adelaida33
12. črc 2011

mne začal pôrod odtečením plodovej vody...

zora256
12. črc 2011

Ahojte!
Tak ja mám dnes termín,a zatiaľ nič,len bolesti v krížoch,a lekár mi dal ešte čas do 18.7.A ak do vtedy nič,tak ma pošle do nemocnice a eše tento štvrtok mám ísť na prietoky ak sa zatiaľ nespustí pôrod,tak veľmi dúfam,že to do zajtra príde.

lusi80
12. črc 2011

tak mě u obou kluků porod začal že jsem se šla 2x po sobě vyprázdnit 😀 😀 na to začaly kontrakce,u prvního po 10 minutách,v 10 dopoledne,když se mi to zdálo pravidelny šla jsem se osprchovat,dala si vložku protože jsem začala trošku krvácet zavolala manžovi že už asi 🙂 ten se ještě naobědval,a kolem třičtvrtě na 1 jsme jely do porodky,tam mi natočily ozvi,říkali si prvorodička tak bůhví co to je,vyšetřily,zjistily že rodím,sepsaly ještě se mnou papíry a šlo se na sál,tam mi prdly vodu,PA řekla až bude kontra ať zatlačím,a asi na po 4 zatlačení byl malej venku,to bylo 13,45 necely 4 hodiny po prvních kontra.U druhyho mi začaly kontrakce po 7 minutách,v 11 večer,tak jsem si to stopovala,bylo to o 3 týdny dřív tak proto,byly pravidelny,kolem 12 jsem řekla manžovi že jedeme,dobalila nějaky věci ještě 😀 na půl cesty jsem to nemohla vydržet,manžel asi 3x zastavil,vyskakovala jsem za jízdy z auta,byla to šílená bolest,sezení bylo děs,nakonec mi zavolal rychlou,to mi prdla voda a šlo do tuhyho,sanitka nikde 😲 😲 tak manžel že mě snad porodí vautě,měla jsem strach,pak dorazila,ufffffff a jelo se do porodky,tam mě vyslíkly,prohlídly,řekla PA tlačit,a na potřetí byl malej venku,manžel přišel když byl malej z půlky venku(šel se převlíct),to bylo 00,55 hodin,2 hodiny od prvních kontra,ještě jsem slyšela jak PA říká ,takovy by měly být všechny porody,a saniťákům je to "kluk" ti čekaly na výsledek 😀 😀
jinak holky,já měla tvrdnutí břicho s obouma od 19tt,u druhyho mě při delším stání bolel hooodně spodek,a i teď když mám menses tak mě to první den bolí,spodek,jinak oba se narodily po večerním sexu 😀 😀 😀 HEZKÉ PORODY !!!!!!!

helakramare
12. črc 2011

@lusi80 Šťastná žena 🙂
Ja som bola so synom v 40+3, bolo to v sobotu, v pondelok som mala nastúpiť do nemocnice na sekciu, lebo syn bol veľký. No a v sobotu ráno-inak tiež po romantickej noci 😉 som sa ráno po sprche cítila stále nejak mokro, iba akoby voda, po kvapkách...žiadna krv ani hlien, zátka... Asi pol hodinu po sprche som sa začala smiať- a vtedy to prasklo definitívne a vytopila som si obyvku.
Utekala som hneď, čo bola chyba, ktorú tentokrát už nezopakujem-nemala som žiadne bolesti-len také slabé ako pri menses, ale keďže zž som bola v porodke a bola som tam vtedy jediná, tak mi okolo obeda pichli-bez toho aby sa ma spýtali či súhlasím alebo aspoň povedali čo chystajú-injekciu na vyvolanie pôrodu- nebudem nikoho strašiť ale bolo to fakt zlé- nečakané, intenzívne, tangujúce 😒 ... trvala som na tom , že chcem byť v sprche a byť tam v prítmí a sama, ale vždy ma vytiahli a položili na monitor- v ľahu sato vždy zastavilo. Každopádne z 3 cm k pôrodu za necelú hodinu, a na 3kontrakcie malý vonku... 5,1Okg, 57cm... 😉

skorepka
12. črc 2011

@avajka_f tak jsem se ptala doktora na to jak me reze v puline a tlaci konecnik hlavicka v porodnich cestach.. pry to po porodu prejde.. Tak to by me nenapadlo :D 🙄 a sexik nebyl, nejak jsem odpadla
jak to tu ctu tak takhle rychle porody bych mit asi nechtela.. bojim se ze se manzel nestihne vratit z prace :(

avajka_f
12. črc 2011

@skorepka to stym pocitam ze to prejde 🙂 len ci to neni predzvest ze uz to bude 🙂 i ked u doktorov ,,uz to bude,, je aj o tyzden 🙂 mohli by v noci zacat burky nech sa to pohne 🙂 snad stihne z prace, po odtieknuti vody staci do 2 hodin pokial nemas kontrakcie 5-4min aspon som to tak citala ja tam skor nechcem ist a cakat, radsej budem doma 🙂 moj manzel robi z domu tak to bude jednoduche a kam ide bezomna bere plne nabity mobil 🙂

hlavinka
12. črc 2011

Prvni - kontrakce, druhy - plodova voda.
druhy - mozna pomohlo domaci vyvolavani pomoci teple vany a krouceni bradavek - po vylezeni z vany mi odesla voda

lines
12. črc 2011

@hlavinka Tak už to máš za sebou? Gratuluji!!!! Kdy?

skorepka
12. črc 2011

@avajka_f tak to se mas ze ho mas doma 🙂 ja se taky budu snazit vydrzetdoma co to pujde.. je to lepsi.. a snad se mi povede nastavajiciho tatu uklidnit nez bude ridit do porodnice, aby z te nase "popelnice" neudelal letadlo :D

@hlavinka co ? krouceni bradavek? to slysim poprve.. :-O 🙂

camelinka
12. črc 2011

ja v sobotu pomahala betonovat plot, vnoci byla bourka, ve 4 praskla voda a v pul treti odpo byla malucka na svete 🙂

zora256
13. črc 2011

@hlavinka Ahoj!
Gratulujem k bábätku!Tak tebe to predca vyšlo. 🙂 Veľa zdravia a radosti vám prajem! 😉
@camelinka Ahoj!
Gratulujem k dcérke!Veľa zdravia a radosti vám prajem! 😉

camelinka
13. črc 2011

@zora256 dekujeme, sme z ni uplne hotovi, bych ji porad dlachnila a pusinkovala 😵 😵 😵

zora256
13. črc 2011

@camelinka Ahoj!
Tak to Ti verím,aj ja by som nášho,len keby chcel von 😒 .Neviem dokedy nás nechá ešte čakať.Tak si tieto krásne chvíle užívajte kým môžete! 😉

bubunko1
13. črc 2011

Ahoj mne zacalo vsetko tak ze som spala v noci o 2.25 hod. mi odtielka plodova voda lebo som sa zobudila na miernu bolest v podbrusku ako pri menzese a ked som sa postavila ze idem cikat tak to prasklo hned sme volali do nemocnice ako mame postupovat nakolko sme boli od nemocnice vzdialeny 90 km a tak kontrakcie neprichadzali dala som si sprchu hrubu vlozku lebo voda odtekala umyla riad a po hodke sme sa rozhodli ze teda ideme ako sme nastupili do auta zacali slabe kontrakcie prichadzali kazdych 5 minut a tak sme sli. Brucho mi kleslo uplne dole po prichode do nemocnice som bolo skontrolovana asistentkou porodnou babou ktora ma napojina na pristroj aby zistila kontrakcie a tak vsetko bolo ok potom sa kontrakcie skratili na 3 minutky a tak sa babizna kukla ci uz sa otvaram no ale nic ale nieco sa jej nezdalo a tak urobila sono kde zistila ze nas drobcek sa otocil okamzite nam to oznamila a povedala ze by bolo lepsie pre mna aby som rodila cisarskym lebo malicka je dole nohami a to by bol moc nebezpecny porod ani chvilku sme nevahali a rozhodli sme sa pren nasa malicka sa tak narodila skoro a ja som nemusela trpet to tlacenie a cakanie sa na otvaranie. tak drzim palceky a netreba sa bat ked to pride je to take prirodzene pri zene ze nezacne robit paniku. 🙂

jaya
14. črc 2011

Tak pridam svou zkusenost ;) Mne zacal porod prujmem - ale jinym nez driv. Pak nasledovaly kontrakce a taky mi bylo zle. Vlezla jsem do vany, abych rozehnala pripadne poslicky, ale intenzita se zacala stupnovat. Asi za tri hodiny, kdy jsem mela vetsi jistotu, jsme zavolali porodni babu. Ta me doma koucovala - byla jsem hezky doma, nalozena ve vane a pri kontrakci si sprchovala bricho skoro az vrelou vodou. Az jsem se otevrela, nastal cas odjezdu do porodnice. Diky tomu jsme na porodnim sale stravili jenom tri hodiny. Jinak vsem doporucuju domluvit si k porodu vlastni porodni asistentku - je to k nezaplaceni. Dokazala koucovat me i meho muze a jeste resit nase pozadavky s porodni asistentkou z porodnice. Porod byl tim nejuzasnejsim zazitkem meho zivota.

avajka_f
17. črc 2011

@skorepka ako si na tom? priznaky sa stupnuju - poslisci 🙂 alebo to mas za sebou? 🙂

skorepka
18. črc 2011

@avajka_f ahoj, spis ustoupili, ale dnes sme se pomilovali tak uvidime, jestli prcka vyzenem :D

zora256
26. črc 2011

Ahojte
Tak ja som našťastie bola hospitalizovaná pre prenášanie 18.7.a v tú noc mi praskla voda o 23 -15 nastali mi 5 minútové bolesti a o 02-00 bol malý vonku .

lencita
28. črc 2011

mne odtiekla o 12 na obed hlienova zatka, hned zacali bolesti ,asi kazdych 10 min, postupne sa skracovali a ked to bolo uz kazdych 5 min ( o 20 hod ) tak sme isli do nemocnice..ale otvarala som sa velmi pomaly, na druhy den rano mi v nemocnici zacala odtekat voda ale velmi pomaly, potom mi ju teda prepichli, ale vytieklo jej velmi malo, maly mi totiz hlavickou robil taky stupel 🙂 az o 18 hod mi poriadne rupla voda a uz to islo celkom rychlo..maly sa narodil o 22 vecer..takze som rodila 2 dni 😉 ale bol to nadherny zazitok 🙂 no a toto vsetko sa zacalo asi dve hodiny po sexe , dva tyzdne pred terminom 😉 takze asi to je urychlovac 😀

ducci
29. črc 2011

no mne zacali kontrakcie - hned kazde 3-4 minuty 🙂)) ...potom epiduralka to cele trochu spomalila a dala cas tomu, aby som sa aj viac otvorila.. takze v pohode 🙂

nunacek
16. srp 2011

Od 4:30 kontrakce , v 8:30 začala odcházet hlenová zátka, voda praskla až v porodnici (nevim v kolik) a malá byla v 15:09 na světě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru