Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

hlavinka
8. črc 2011

@jaya tak drzim palce! 😉 Prujem je dobry znameni, to jsem taky mela.
U nas byla bourka v noci, jsem si rikala, tak uz? a prd. zas jen poslicci a jinak nic.

zora256
8. črc 2011

@lines Ahoj!
Termín mám 12-tého,ale ak do 11-tého neporodím tak mám 11-tého ísť do nemocnice,lebo mám už všetko vyzreté na pôrod.Akosi nechce von,ale zato ma aj dosť tlačieva,každú chvíľku by som na wc sedela,ale tak si ľahnem a je lepšie,viem mala by som sa via hýbať aby to skorej šlo,ale tak ma brzdí asi strach a teplo,lebo ja do nemocnice chcem večer alebo nadránom ísť,keď ni e je tak horúco,ale možno,že to príde i tak bez toho,že by som behala.Tak ak to nepríde,tak o 4dni,bude posúrený v nemocnici,čo by som nechcela,lebo ja chcem zažiť skutočný priebeh pôrodu od začiatku do konca,tak si myslím,že ak príroda sama robí všetko,tak sa všetko dá rýchlejšie po pôrode do normálu.Tak sa držkajte!A vy čo budete mať?My chlapca,a tý sú leniví na svet,ale tak dúfam,že má dosť rozumu aby šiel od seba včas von. 😉

jaya
8. črc 2011

@zora256 jj, to asi sedi. My budem mit taky kluka a nechce se mu, nechce... A ja se nedivim, ale jeden aby z toho zesedivel...

crawler
8. črc 2011

@jaya mě začal porod průjmem a pak rupla voda a jelo se...posly jsem měla hodně často a mě to teda na otvírání nepomhlo, ale drtivé většině žen ano...tak držím palečky ať to frčí 😀

hlavinka
8. črc 2011

@zora256 @jaya myslim, ze kdyz proste neni nachystany, tak nepomuze nic. Vcera tady bylo vedro, byla jsem na nakupu a zarizovat nejaky veci, cili pohyb byl. Byla i bourka a nic....
Probehlo uz palive jidlo, dlouhe vychazky, horka (tepla) vana, sexik, svarak, nic.
A taky uz skoro jasam, kdyz mam ridsi stolici, protoze to je znamka bliziciho se porodu, ale prd......Musime vydrzet holky! 😉 Tak hodne stesti!

P.S. to budou takove male zavody, co? Kdo driv 😀

hlavinka
8. črc 2011

@zora256 a fakt Ti nenechaji ani den navic po 11? respektive 12? to by bylo blby. taky chci porodit driv, nez abych mela vyvolavacku (protoze minule teda vubec nepomohla)

mercedesse
8. črc 2011

Holky mě to začalo den před vyvoláváním. Už jsem pět dní přenášela a ráno v sedm jsem ucítila slaboučkou kontrakci, ani jsem nevěděla jestli je to ono. Celej den jsem normálka fungovala. vyžehlila jsem koš prádla a večer, když to bylo asi po pěti minutách a hlásili sněhovou vánici na noc, tak jsem si říkala, že radši pojedeme do porodky. Tam mě přijali jen proto, že by mě stejně přijímali ráno na vyvolání a že z toho asi nic nebude. Asi v jednu v noci mě to chytlo pořádně a pak jsme nestihli ani zavolat tátovi, aby přijel a malej byl v 4:37 na světě. Takže vždycky je šance do poslední chvíle, že se to rozjede samo. 😉 😀

hlavinka
8. črc 2011

@mercedesse jojo, to je ukazkovy. Asi jak se jim zacne hrozit, tak si to rozmysli 😀

je fakt, ze ja uz jsem z tech poslicku tak zblbla, ze na ne nehledim a kdybych fakt mela kontrakce uz ty pravy, snad bych je ani nebrala vazne 😕 😀

lines
8. črc 2011

@zora256 No my taktéž kluka, taky se mu vůbec nechce :(. Tak ti přeju hodně štěstí, aby to vyšlo tak, jak si přeješ...

zora256
8. črc 2011

@jaya Ahoj!
Tak neboj,ešte to môže prísť hoci i dnes 😎 ,ja vždy stým vstanem,že tak už asi nes pôjdem,ale to "asi",by som už mala vynechať a povedať si pôjdem dnes vnoci a hotovo,a možno to i zaberie 😀 .Tak trpezlivosť ruže prináša,a tie naše ružičky budú tie najkrajšie a najvoňavejšie.Ako moja sestra keď bola malá vždy vravela ona je najnovšia z nás,tak tie naše budú najčerstvejšie,ostatné už majú pár dní,týždňov,ale tie naše sú najnovšie,lebo ešte ani nie sú. 😵 Tak sa skús uvolniť a tešiť sa na tú chvíľku,aono to príde,neboj!Musí raz prísť. 😉

jaya
8. črc 2011

@zora256 😉 treba se nam postesti naraz 🙂 Budu se hlasit. Drzim pesti!

zora256
8. črc 2011

@hlavinka Ahoj!
Tak ja musím do 11,max 11-tého porodiť,lebo som veľmi zrelá na pôrod a moho by sa to skomplikovať,ak by sa začala odlupovať placenta,alebo zozelenala plodová voda,takže nemôžu nechať dlhšie ani deň.Tak preto,chcem čím skorej,aby neboli komplikácie.Vieš zlé je ikeď nie sú pôrodné cesty a tak dozreté a taktiež ak sú,vieš já som už otvorená takmer na 3cm,čo znamená,že by im stačilo prepichnúť blanu a odišla by voda a už pôrod by sa rozbehol od seba,mne veľa nechýba,takže inekcie a vyvolávačky nepotrebujem,ale tak ako každý deň dúfam,že do večera vydržíme,a vnoci pôjdem.Lebo to teplo neznášam,a v sanitke sa trepať z vecami,by nebolo moc pohodlné.Ale ak by to prišlo,tak budem musieť ísť.Tak sa držkajte!A tie prujmy mám každý deň trošku,lebo mám nechutenstvo,málo jem keďže je teplo. 🙂

zora256
8. črc 2011

@mercedesse Ahoj!
Tak to by bolo super,keby to samo prišlo,predsa pred tým ako nasilu vyvolávať,hoci mne by stčilo prásknuť blanu,ale tak predsa to ide rýchlejšie,keď to príde samo.
@lines Ahoj!
Díky!Aj tebe nech to vyjde!A na kedy si bola vypísaná?
@jaya Ahoj!
Tak možno,že naozaj v jeden deň porodíme 😀 ,stávajú sa také náhodičky.Ale tak to by bolo fajn!Tak sa majte krásne! 🙂 A aj teba veľa tlačieva dolu?Mňa furt keď sedím a chodím,tak asi sa tá chvíľa blíži,len je otázka času,ako dlho vydrží blana jeho váhu.

hlavinka
8. črc 2011

@zora256 Tak u nas se tohle otevreni az tak neresi - nebo aspon mam ten pocit. Pokud jsi otevrena hodne, jsi na rizikovym a pozoruji Te. pokud cca do tech 3 cm, tak nic (ma to kamoska, chodi sice 2x tydne na kontroly, ale nic ji o vyvolavani nerikali).
Ja mam presne opacny problem - zavrena az moc, i minule, kdyz mi zacal porod "myma" kontrakcema, tak jsem se neotvirala a nepomohlo vubec nic (rupli mi plodovku, dali jeste oxytocyn, prostaglandin, nic), takze mne rucne otvirala doktorka z 0 na 10 cm:o( strasnej zazitek, jak ve stredoveku.
Malicko se obavam, ze to bude ted stejny, ale ja si teda nehodlam nechat dat nic, protoze lepsi prirozeny kontrakce, nez ty z umelyho oxytocynu, ktery byly vlastne soustavny a nebyla mezi nima pauza na nabrani sily ☹

lines
8. črc 2011

@zora256 termín mám 13.7. tak uvidíme, jestli se něco bude dít, ale nevypadá to....

zora256
8. črc 2011

@hlavinka Ahoj!
Tak mne o vyvolávaní nič nevravel lekár,len to že budem musieť do nemocnice,ak do pondelka nič,lebo som veľmi zrelá,tak aby neboli komplikácie,tak on veril,že už 4.7.porodím v noci,tak dúfam,že dnes už naozaj vnoci pôjdem,lebo dosť tlačí malý keď sedím,tak snáď mi praskne tá blana a odtečie voda,aby ma mohla sanitka vziať do nemocnice.Tam kde idem rodiť berú pri kontrakciách len tie čo už sú na 3cm otvorené,ak na menej pošlú ich domov,ale pri odtečení vody ich prijmú,jedna šla v stredu večer lebo jej odišla voda,a včera bola len na 1cm otvorená,tak sa trápi ešte aj teraz s 1.dobou,tak to by nebolo dobré.Teba nebolievajú kosti v slabinách?mňa hej.A neboj,tak sa vraví,že druhý pôrod je rýchlejší,tak sa nalaď pozitívne,a ani jeden pôrod nie je rovnaký. 😉

zora256
8. črc 2011

@lines Ahoj!
Tak to máš termín o jeden deň po mne.Neboj môže to prísť i z ničoho nič.A nemáš žiadne príznaky blížiaceho sa pôrodu?Tak mne odchádza hlien už 3tt a aj riedku stolicu mám už vyše 1tt,a nechutenstvo,a bolesti mám akosi pomenej,tak neviem,ale veľmi chcem už dnes vnoci ísť rodiť.Aby som nemusela pondelok ísť do nemocnice,ale aby som utorok alebo v stredu už mohla prísť z malým domov.Držím Ti palce,aby si to mala aj ty rýchlo za sebou a boli ste v poriadku! 😉

hlavinka
8. črc 2011

@zora256 fakt je to spatny, jak vubec stav cipku a hrdla nic nevypovida o tom, kdy porodis. nekdo je otevrenej treba uz od 7. mesice a ve finale porodi na termin, a nekdo je zavrenej a ma tehu v poradku a porodi z niceho nic o mesic driv....Clovek aby byl vestec, co? 😲
Ano, boli mne mezi nohama aj v trislech, sotva chodim 😅

A kdybys zkusila nejaky ty babsky recepty - jako horka vana, ostre jidlo, svarene vino s hodne skorici, sexik atd., treba se to rozebehlo....nebo co myslis?
Tak dnes!!!!!!Drzim palce, pak nam dej vedet 😉

zora256
8. črc 2011

@hlavinka Ahoj!
Tak vaňu a sex som už skúšala a nič,a alkohol sa mi hnusí a pikantné mi robí zle na kyselinu.A aj chodím,asi skúsim drepy večer,možno že tak bude viac tlačiť malý dolu a snáď to pomôže a ak nie,tak už naozaj neviem,všade čítam,že oni vedia kedy majú prísť,a že sa môžu lekári i prepočítať,lebo je ináč menzes ako ovulácia,tak neviem,ale zs keď mám všetko vyzreté,tak už neviem načo čaká,asi na prosíkanie či čo. 😒
Tak nejako to vydržať.Tak sa držkajte!Ozaj a ty kedy máš ísť do poradne?

hlavinka
8. črc 2011

@zora256 no, nam teda taky svarene vino nepomohlo...nebo vyjit schody, se rika....a kroutit bradavky, nejak 2 minuty silne trit a mackat (ale zas to teda nema moc bolet), pak zas 2 minuty pauza a znovu (je tady nekde k tomu tema)

lines
8. črc 2011

@zora256 Já kromě tvrdnutí a bolestí břicha nic, žádné příznaky, žádný nález při kontrole. Břicho mám tak nahoře, že při běhu by mi mohlo vyrazit zuby 🙂... Ani já netuším na co ti droběčci čekají. Asi je jim u nás dobře, kdoví 🙂. Dej určitě vedět, jak jsi na tom. Moc ti přeji, aby jsi dnes jela...

micha.bello
8. črc 2011

Ahojky,
mně u Klárky začal tehdy porod kontrakcemi. Den předtím mi Dr. dělala Hamiltona hodinu na to jsem pociťovala docela tlak na spodek a trochu mě pobolívalo břicho. Odpoledne jsem měla hodně nepravidelné kontrakce, v pohodě jsem ještě večer usnula, probudila se kolem půl 3 ráno s kontrakcema, začala jsem je měřit, byly po 8 minutách. Po hodině a půl jsem si dala sprchu, ani poté neustaly tak jsme vyrazili o půl 5 ráno do porodnice, byla jsem otevřená na 2 cm, nechali si mě tam, porodila jsem ten den ve 14:32 hodin. Takže 12 hodin od pravidelných bolestí. Teď u Simonky mi už od úterý odchází hlenová zátka tak čekám co bude nebude... termín mám v pondělí. V úterý mám jít na další kontrolu a doufám, že do té doby už budu mít po porodu...

hlavinka
8. črc 2011

@lines tak coz o to, brisko uz mam celkem dole, kdyz sedim nebo ridim, drhne mi pekne o stehna...ale to je tak vsechno + teda nepravidelny kontrakce

@micha.bello tak to urcite porodis brzy, mne taky hlenova zatka odchazela (u prvniho) asi 2 dny a pak prisly kontrakce

zora256
8. črc 2011

@hlavinka Ahoj!
Tak s bradavkami ja nemôžem,lebo tie ma bolia,tak si ich musím mastiť,ináč ma v nich pichá,schody chodím tiež,ale tak nejak to snáď príde,večne tam ostať nemôže,podľa mňa stačí aj to ak si bruško pokolíšeš a bábo sa bude hýbať,a tak aj tlačiť sa snáď rozbehne aj pôrod.Tak ja ho radšej budem kolísať aby sa rozkopal,tak aby mi praskla blana a odtiekla plodová voda.Tak sa majte krásne!A veľa šťastia! 😉

zora256
8. črc 2011

@lines Ahoj!
Tak už druhý raz som mala dnes riedku stolicu,a ináč nič ani bolesti,a ešte do utorka som ich mala,a teraz občas ma bolievajú kosti v slabinách,a tlačieva ma dolu,tak len dúfam,že mi odíde voda ešte dnes v noci,aby som zajtra ráno porodila,už by som nedbala,predsa sa nechcem pondelok vyvážať za peniaze do poradne a do nemocnice,a ak mi odíde doma voda,tak ma vezme sanitka.A ty ako sa máš?Ďakujem za priania! 🙂 Tak aj ja Ti prajem rýchly pôrod a čím skôr! 😉

zora256
8. črc 2011

@micha.bello Ahoj!
Tak Ti držím palce,aby sa Ti podarilo porodiť do vtedy.Tak ja mám do pondelka a ak do vtedy nič,tak pondelok mám ísť do nemocnice.Tak sa majte krásne! 😉

mercedesse
8. črc 2011

@hlavinka
@zora256
holky já, když mě přijímali, tak jsem nebyla otevřená skoro vůbec a do rána byl venku. Je to hrozně idividuální. Hlavně se nestresujte, ven musí. Na pořád už je nosit v břiše nebudete 😀

zora256
8. črc 2011

@mercedesse Ahoj!
ja prujmy mám už vyše týždňa,a som ovorená takmer na 3cm a stále nič sa nedeje,ale tak dúfam,že už ráno pôjdem. 😉

doldol
8. črc 2011

průjmem 😀

skorepka
10. črc 2011

ahoj holky, tak me zajimalo jak to probiha u jinych. Ja treba totiz v tehu nemam vubec pravidelnou stolici - treba 1x za tyden nebo 14 dni a posledni tyden chodim kazdy druhy den a posledni 2dny kazdy den. Nekde jsem prave cetla ze o je taky znamka bliziciho se porodu. Uz pred vic jak tydnem jsem mela tvrdnuti kazde asi 2minuty, ale nic vic.. manzel byl hezky vyplasenej :D ted mam par dni i krizovy bolesti, bolesti bricha jako pri menzes, a uz nekolik dni si mimisek tlaci hlavickou dolu (rezave do pochvy a tlak do konecniku) prevcirem odesel tahnouci se hlen a dnes jen pri sezeni cisty vodnaty vytok (asi) takze me uz asi opustila zatka. Doufam ze zatka, protoze jsem se nedavno nekde docetla, ze voda muze odejit ne jen treba 100ml ale treba jen 2 polevkove lzice... coz asi nepoznam.. :o 🙂 Jsem zvedava kdy by to na mne mohlo prijit, termin mam za 18 dni. Musim rict ze kdyz sme s manzelem naposledy sexovali, tak se mi rozjeli pekne krizove bolesti. Na jednu stranu chci aby tam mimisek jeste 13 dni vydrzel a narodil se stejny den jako ja a manzel, ale na druhou se hrozne tesime 🙂)) Vsem preju hladky prubeh porodu a zdrava mimca. ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru