Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

sakura77
22. říj 2007

ahoj bramburka!tak my sme boli 3 kamosky co sme mali rovnaky termin,z toho im dvom praskla vnoci pri spani(spanie ako spanie v deviatom mesiaci 🙂 ).mne nie,ale zacalo mi to kontrakciami a vodu mi museli prepichnut v porodnici.a vedela som ze to uz je ono,ono to boli najprv take bolesti ako pri menstruacii(ak si nejake mavala), a vnejakych pravidelnych intervaloch-no a potom klasika -silnejsie asilnejsie a castejsie a castejsie 🙂

jacka
22. říj 2007

Takže.Mne ráno o 3. začala odtekat voda.Najprv som si myslela že nič ale potom to uz bolo horšie.Zo spálni som odišla o 4 a obyvke som čakala ze sa to upokojí.A ked nič tak o 6.som sa šla osprchovat umyla som vlasy a zobudila mužíčka že už.Pomali sme došli do nemocnice to bolo už 7.h Trvalo to 12 h.ale stálo to zato.Vela si nepametám pichli mi dačo proti bolesti.Mužík rodil so mnou a narodil sa -konečne! To na to prídeš kedy je ten správny čas.Držím palce.Ja som pretahovala 7 dní.Uz si ma tam chceli nechat.Ale drobec si to na poslednú chvilu rozmyslel. 🙂

kristi
22. říj 2007

ahoj, no u me to bylo tak, ze me zacalo pichat v podbrisku, takovy krece, stahy a pak jsme uz rovnou jeli do porodnice, vodu mi asi pichli az na sale..

zuzka82
22. říj 2007

cauko, mne tiez v noci najprv praskla voda....chvilku na to zacali prve kontrakcie v 20minutovych intervaloch..to som este nechala muza hodinku pospat, pobalila som svestky, a potom som zavelila...
ideme rodit....!!! 😀
bramburka, vela stastia.... 😉 😉 😵 zachvilku to mas za sebou

panenka
22. říj 2007

Ahoj, tak já jsem měla pořadí hlenová zítka, kontrakce a až těsně na porodním sále praskla voda. 🙂

bybi
22. říj 2007

U mna zacali kontrakcie a odisla mi zatka. Voda mi ale nepraskla 🙂 Ale ked pridu kontrakcie, to budes vediet, neboj 😉

petraluk
22. říj 2007

Já to měla jednoduchý, protože jsem 13 dní přenášela, takže mi porod vyvolávali. 2x tableta, pak mi píchli vodu a už to jelo, kontrakce po 2 minutách a malej se narodil až po 15 hodinách 😉

bramburka
autor
22. říj 2007

Diky, ja jsem si říkala, kdyz praskne voda, tak to je jasny, to poznam, ale ty kontrakce... no řikali počkat 2 hodiny pravidelných kontrakcí po 5 minutách a pak jet, tak to snad tak nejak budeme mít.

bihan
22. říj 2007

Najprv kontrakcie, potom mi odišla zátka - vodu mi praskli až v nemocnici. 😉
Kontrakcie určite poznáš.. nedajú sa prehliadnúť 😅

dzidzuska
22. říj 2007

ja som pred mesiacom mala kontrakcie kazde tri minuty a tiezu to zacalo bolestou ako pri mesiacikocha potom boli tie stahy silnejsie a ked prisla kontrakcia tak kazdym vydychnutim sa stah zosilnel potom tri minutky pokoj a znova nastatie mi to utlmili maly bol primalinky

eva4444
22. říj 2007

mne odisla voda v 40+4 za bieleho dna v obchodnom vode 😀, po 2 hodkach prisli kontrakcie kazdych 7 minut a po 2 hodkach bol malicky uz s nami 😵 😵

dzidzuska
22. říj 2007

eva-tak to museli mat v od veselo 😀 ja chodievam pravidelne s mojim otcom na obed ked idem od lekara lebo nebyva s nami a vzdy si tak vydychne ked sa lucime ze to na mna neprislo ked som bola s nim 😀 😀 😀 vzdy sa na tom stranse smejeme

delfi30
22. říj 2007

Eva to musel být zážitek 😀 , ale jinak rychlovka ..... já chci taky tak rychleeeeeee 😉

monkula
22. říj 2007

ja som mala pri oboch deťoch rovnaký scenár. Boleli ma kríže, brucho ako pri MS, kontrakcie, ani moc neboleli, potom mi pustili vodu, a narodili sami detičky. Pri Chiarke som dokonca o 17.09 odprevádzala muža so synom, pretože som ležala na rizikovom a 17.52 bola princezná na svete... 😵 😵 😵

anney
22. říj 2007

Mě začal taky porod prasklou vodou ve spánku.Bylo to odpoledne ve 2 hodiny, do pěti jsem neměla žádné kontrakce.Začaly mi až poté,moc nebolely.Trvalo to hodinku a malý byl na světě.Jenže já měla již druhý porod.První mi vyvolávali, trval cca 12 hodin.Ten druhý byl senzační, rychlý a je to znát i na malým.Je klidný a pohodový. 😉 🙂

geegee
22. říj 2007

ja som mala bolesti v krizoch ako pri menzese. Nie silne, len pravidelne - ani som nevedela ze aj takto skoro bezbolestne sa zacina porod...cakala som vodu, alebo kontrakcie v brusku 😀 Kontrakcie prisli az ked mi dokor prepichol vodu a po hodinke kontrakcii sme 15 minut rodili 😀 Tazka pohodaaa 🙂

eva4444
22. říj 2007

no bolo to super, ale co ked my lekar den predtym vravel _ este to nebude, pridite v piatok a ak cez vikend nic pojdete v pondelok si dat vyvolat 😕 nic nevedia ti doktori 😀 😀 😀 😀 😀

biccy
22. říj 2007

Ahojte 🙂 .Mne to zacala asi okolo druhej poobede,ale len velmi slabulinko som nieco citila.Cely den to bolo take slabe,ku veceru ma uz pobolievali krize.O osmej vecer som mala kontrakcie kazdych pät minut,ale boleli ma len krize,brucho vôbec.Isla som do nemocnice.O desiatej,ked som uz mala dost silne bolesti mi odtiekla plodova voda a o 23:45 bola uz mala na svete. 🙂 🙂

bramburka
autor
22. říj 2007

Takhle bych si to představovala...

bibinka
22. říj 2007

mne začal pôrod o 7h ráno pravidelnými kontrakciami každé tri minúty, keď som vstala z postele, odtieklo mi trochu vody. počkala som hodinku a keď sa nič nemenilo, volala som muža a šli sme do pôrodnice. v tomto tempe som pokračovala až do 14hod, pichli mi vodu(nebola už "kóšer" 😖 , prenášala som 5dní) a o hodinu ma brali na sál a o 15.11h bol malý na svete 😉 . bolesti som mala iba v podbrušku v okolí jazvy po prvom pôrode-preto ten cisarák ☹ .

niega
22. říj 2007

Ahoj, tak u mě to byly pouze bolesti. Nejprve jsem si myslela, že už konečně taky mám ty poslíčky, co o nich holky furt mluví. Říkala jsem si, že nechápu, co je na tom tak nepříjemnýho. Pak bolesti poněkud zesílily, ale pořád jsem byla přesvědčená, že to porod není. Pak byly bolesti každou chvíli a já si psala na papírek rozestupy - jednou po 6 minutách, podruhé po 3-4 min - a tak jsem usoudila, že to opravdu není porod 😅 . A bolesti pořád sílily a intervaly se zkracovaly na 3-5 minut, ovšem stále ty rozestupy nebyly dle mého přiblblého soudu pravidelné. Navíc jsem nechtěla jet do porodnice zbytečně, zvláště ve svátek... A tak jsem furt otálela a otálela, intervaly byly kratší a bolesti začaly být brutální, že jsem se svíjela po zemi - ale měla jsem jen bolesti, nic víc. Asi po pěti hodinách trápení se bolestmi jsem usoudila, že by bylo vhodné do tý porodnice přece jenom zajet, i když mě určitě pošlou zase zpět jako simulanta 😀 . A tak jsme vyjeli, manžel naštěstí řídil (což bylo o nervy, páč má řidičák pár dní), cesta byla hrozná (od nás je to do Krče asi hodinka), bolesti opět zesílily. Od auta jsem se do porodnice pomaličku doplazila s několika přestávkami. No a na příjmu se pan doktor podivil, jak jsem to mohla vydržet, že mám 3/4 porodu za sebou. Mno šla jsem rovnou na sál, žádná přípravka se nekonala - Edie se narodil do hodiny od momentu, kdy jsme zazvonili na dveře porodnice. Takže vlastně pohoda 😀 😀 😀 .

siskatan
22. říj 2007

mne odtiekla plodova voda o 19tej... najskor som si myslela, ze to som asi nestihla ist na zachod... no potom sa to stalo znovu a znovu, tak som volala mojmu Dr. a ten povedal ze mame prist do porodnice... najskor som sa ale osprchovala, to som mala kontrakcie cca. kazdych 7 minut... ale celkom v pohode... 20,30 sme boli v porodnici, kde my vypustili zvysok vody, urobili pripravu, dali nieco od bolesti... kontrakcie som uz mala ale kazdu minutu a dost silne... 22,30 som isla na salu a 23,12 sa narodil Matej... takze v konecnom dosledku, to slo rychlo 😉

orisek1
22. říj 2007

Ahojky,
přenášela jsem deset dní, kolem poledne mi doktor udělal hamiltona. Od té chvíle až do večera jsem měla takové tupé bolesti zad jako při menstruaci a v deset večer mi najednou začaly kontrakce po pěti minutách. Ty trvaly celou noc + začala odtékat hlenová zátka. Druhý den jsme jeli do porodnice, kde si mě už nechali, ale během dne se přestávky mezi kontrakcemi prodlužovaly, až nakonec kontrakce skoro přestaly. Další den ráno mi píchly vodu a kontrakce se vrátily, ale pořád nic moc. Pak mi dali oxytocin a už to jelo. Malý se narodil ten den odpoledne.

delfi30
23. říj 2007

Holky když to tady tak čtu, docela jste mě uklidnily, že porod nemusí být jen hrůza a děs, díky 🙂

nikki21
23. říj 2007

Ahoj Holky, chtěla jsem se zeptat, spadlo vám bříško před porodem nebo jste ho měli nahoře?? pokaždě slyším něco jiného a nevím jak to je. Děkuji 😵

terkaa
23. říj 2007

bojim sa, ze ked to namna pride v noci napr. o druhej, ze nestihneme do nemocnici. mame auticko, ale aj tak, ako spoznam, ze uz naozaj treba ist.

ivanatom
23. říj 2007

Ahoj,
můj první porod žádná hrůza a děs nebyl, o půl noci bolesti jako u menzes, pak zesilovaly, o půl třetí mi praskla voda, a to začaly pořádné kontrakce, moc pomáhala teplá sprcha a balon a usmívat se - 🙂 povolit lícní svaly - prý je to nějak spojené s pánevním dnem, takže když je člověk zatlý, tak mimčo má ztíženou cestu. no a o půl sedmé ráno byla malá na světě, rodila jsem do vody a jestli to teď půjde tak si dám repete. Termín jsem měla už 17.10. a miminku se zatím nechce na svět.

nikki21: já mám bříško spadené, když ležím na záech tak tři prsty pod žebrama, - to jak mimi klesá dolů do pánve. Ale máš pravdu někomu neklesne až na poslední chvilku.

terkaa:
já přenášela i malou, takže si mě tenkrát nechali v nemocnici, že mi příští ráno udělají vyšetření placenty atd, no a už nebylo co vyšetřovat, takže jsem to měla bez problémů. Teď se taky bojím, abych to poznala...ale mám vyčtené z chytrých knížek - když praskne voda tak se v klidu spakovat a jet, a pak bolesti po 5 min., a při krvácení hned.

f.nina
23. říj 2007

Ahojky tak mně nejdříve začli v 7 hod ráno bolesti nejdřív jsem si myslela že to jsou zaražené prdíky protože mne celé těhu trápily,ale pro jistotu jsem si psala intervali a myslela jsem si že to není vono jelikož byli co minutu.V 8 hodin ráno jsem pro jistotu zbudila Přítele a jelo jse 🙂 Celou dobu to bylo jako zaražené prdíky ani jsem nezpozorovala že rodím.V 9 jsme dorazily do porodnice(kde se mně sestry pořád ptali jestli jsem prvorodička protože vše šlo rychle a vůbec to ani nebolelo ještě jsme si tam vypráveli vtipy 😀)Po propíchnutí plodovky to šlo hodně rychle. Malej byl venku přesne v 10:30.Dneska bych šla klidne rodit znovu byo to ten nejrásnejší den 😉

delfi30
23. říj 2007

Teda holky, já se snad začnu i těšit .... i když zatím teda jen bojím 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru