Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

kristyna26
20. únor 2009

Ahoj mě plodovka praskla ve sprše a pak ze mě při každým kroku tekla proudem až do porodu.Ale týden před tím jsem měla vysloveně čirý výtok a taky jsem si myslela že je to plodovka,ale nebyla.Pokud máš pochybnosti ,jeď radši do porodky,alespoň budeš mít jistotu 🙂

zuzkasm
22. únor 2009

Ahojte, mne porod zacal odchodom hlienovej zatky rano o deviatej, odvtedy som cely den slabo krvacala, vecer mi to uz nedalo a isla som sa dat pozriet d nemocnice, nechali si ma tam, hoci som nemala bolesti a ani voda este neodisla. O 23 hod. som zacala citit slabe bolesti v krizoch ako pri menstruacii, o chvilku odtiekla plodova voda, otvorena som ste nebola ani na cm. Odvtedy som mala bolesti kazdych 5 minut az do rana a pekne sa stupnovali, rano ma pozrel lekar, vraj som otvorena na 7 cm, musim ist ihned na salu a ani klystir mi uz nestacili dat. O 10.10 hod. bola Miška na svete 🙂

momin
22. únor 2009

Ahoj. Jsem ve 35tt tak sem se chtěl

momin
22. únor 2009

Pardon.. Tak znovu: 😅 Ahoj. Jsem ve 35tt tak jsem se chtela zeptat jestli uz neni cas na nejake ty poslicky nebo tak neco...??? Kdy ste mely vy nejake prvni priznaky ze uz se blizi konec? 🙂

luciska01
22. únor 2009

momin, já za celý těhu neměla poslíčky, takže je taky nemusíš mít🙂
Jinak pro všechny, které mají "vodnatější" výtok nebo něco takovýho a mají podezření, že se něco děje, raději se nechte vyšetřit. Taky jsem na to kašlala a odtékala mě plodovka. Rodila jsem do druhého dne - vyvolávaně, protože už to bylo pár hodin, co mi to začalo odtékat. Akorát mi v porodce vynadali, že jsem nepřijela hned 😒 a museli to urychlit.

mimacik
23. únor 2009

Ahoj. Ja som tiež zvedavá, kedy a ako to vlastne príde. Termín mám o 3 dni 🙂 Zatiaľ nič zvláštneho necítim. Výtok som mala celé tehotenstvo, takže ho beriem zatiaľ v pohode. Ale včera som si už pod plachtu dala tú špéci podložku pre imobilných pacientov, aby som v prípade odtečenia plodovej vody nezničila matrac 😀 Fuuu, ale už sa na to teším 🙂

diuska6
24. únor 2009

ahoj. aj ja som zvedava na tie poslicky. ako zistim, ze mi odisla hlienova zatka? ma to inu farbu? lebo vytoky mam od zaciatku. plodova voda ked praskne, tak to tece, alebo moze aj kvapkat?

clarissa
26. únor 2009

mimacik, ja som dnes druhy den po termine a zatial tiez nic,,dnes rano som citila tlaky v podbrusku aj mi tvrdne dost ale neviem ci to nieco znamena...tiez sa uz na to velmi tesim 😵

mihab
26. únor 2009

Ahoj,
1.porod vyvolávaný-ráno mi píchli injekci na vyvolání porodu...druhý den ve 4.30 mi praskla voda-litry 😲 a hned začaly bolesti po 5-7 minutách,dcerka se narodila v 15.00 hod. 🙂

2.porod-dva dny jsem měla docela silné poslíčky,pak mi v sobotu ráno odešla hl.zátka,kolem 20.00 jsme jeli do porodky,bolesti byly po asi 8 minutách,bylo mi špatně a motala se mi hlava,v porodnici bolesti docela přešly,o půlnoci mi píchli vodu a dcera se narodila v neděli v 1.40 hod 🙂

3.porod vyvolávaný-ve 20.00 mi zavedli čípek na přípravu k porodu 🙂 ,zachvíli se začalo cosi dít a měla jsem pocit,že odtéká voda,ta to prý nebyla 😅 ,kolem 22.00 hod jsem měla slaboulinkatý mensruační bolesti,monitor je ukázal,ale nic moc...poslali mě na porodní sál,další monitor...prý rodit nebudu.V 0.45 vyšetření-tak to prý nebude porod,já bez bolestí... v 1.00 hod praskla voda...skoro žádná,bylo jí úplně maličko.V 1.20 hod.byl syn na světě 😀 😀 😀 😀 Málem jsme s manželem porodili sami na pokoji 🙂 🙂 🙂 Byl to překotný porod. 😀

Všem vám přeju krásný a pohodový porod 🙂

markettt
27. únor 2009

Ahojte holky, sice teprve budu koncit 36 tt, ale uz tyden me trapi docela silni poslcci. Mam je vlastne nepretrzite i v noci,ale zatim to nikam nevede, byla jsem uz i v porodnici, kde taky moc nevedeli co se mnou a a mam proste cekat. Nevite jak dlouho pred porodem se muzou takhle silni poslicci dostavit? Predstava, ze me ceka tohle jeste cely mesic je silena 😒

teruska1
27. únor 2009

diuska6: chcem ti napisat ohladom tej plodovej vody...Ta plodova voda moze tiect pomaly, ale moze sa spustit riadne.Mne sa to stalo dnes v noci. Bola som na WC a ked som sa vracala do posteli, tak som citila nieco mokre na stehnach a to sa mi stalo 2krat...Dnes som volala s mojou znamou, ktora robila porodnu asistentku a povedala mi, ze to je plodova voda, ona moze odtekat aj postupne...Spytala sa ma, ci som to mala aj teraz niekedy, som povedala ze nie...A ze ak sa mi to stane este raz, tak mam ist radsej do nemocnici..Vsak uz by bolo na case 🙂

evkacka
27. únor 2009

Ahojte, tak nam porod začal pekne na termín, spustili sa pravidelne kontrakcie od pol siedmej večer a o pol druhej v noci som mala pocit že už to asi nebudu falošne kontrakcie 🙂 že je najvyšší čas ísť, kedže boli každych 7 minut 🙂 plodovu vodu mi praskli až v porodnici, a malinka sa narodila až o trištvrte na sedem ráno, dakujem tomu kto vymyslel epi 😀 no a ja som poslíčkov nikdy nemala takže neviem ako to funguje, prajem vam veľa šťastia maminky, hlavne zdravíčko, držte sa.

marku
27. únor 2009

teruska1 mě začal porod též odchodem plodové vody...začalo to v 10h ráno ale bylo to tak slaboučké, že jsem si nebyla jistá (a ani se mi tomu nechtělo věřit¨), že to plodovka s určitostí je. Nedalo mi to a ikdyž jsem neměla žádné jiné problémy ,raději jsem do porodnice jela tentýž den, ale až v 22,00, bylo mi řečeno mojí gynekoložkou, že po odtoku ihned jet směr prodnice, tak jsem tedy jela....maximálně jsem riskovala, že mě pošlou domů. dobře že jsem tak udělala, na příjmu mi sestřička testem potvrdila odchod plodovky a hned se mě ptala jak dlouho už mi voda odchází??No bylo to přesně těch 12h. Jen jsem to vyslovila, obrátila oči vsloup a volala na MUDr. co mě příjmal....dostala jsem pěkně nadáno, že už jsem měla dojet dřív a že mi hned musí nasadit antibiotika, aby bylo chráněné miminko před možnou infekcí z porodních cest. Za dvě hodiny potom co mě přijaly na porodnici mi rupla voda úplně....škublo mi v břichu a najednou podemnou kaluž vody a do minuty následovaly kontrakce po 2 minutách až do konce porodu 😅 )tedy nějakých 8h).Píšu to ale hlavně proto, že mě docela překvapilo, že ti porodní asistentka řekla, že jěště máš počkat.ale je jasné, že v každé porodnici jsou zvyklí na jiné postupy. 🙂

bublinka34
2. bře 2009

ahojte..
kedy budem mať istotu, že to čo cítim je blížiaci sa pôrod? ja sama si touto otázkou pripadám divne, pretože už mám doma 12 ročnú dcérku, ale ten pôrod bol vyvolávaný a po 2oj dňovej hospitalizácii.. nehovoriac aj pocit bolestá je po rokoch skreslený - jednoducho na túto fázu nemám spomienky.. 🙂
ja netuším či to boli tzv. poslíčkovia (no podľa všetkého áno), ale v nedeľu ráno o 2.00 som sa zobudila na bolesti v podbrušku - niečo ako veľmi silný menzes a snažila som sa ich rozchodiť (ležať sa nedalo).. takže som cca do 4.30 prešlapala náš byt krížom krážom.. ☹ potom som si ľahla a od únavy som zaspala.. nedeľa prešla v pohode i keď je pravda, že som sa snažila šetriť (veď termín je až za 3 týždne - podľa posledného menzesu).. dnes sa "krámové bolesti" okolo 11.00 znova na 2 hodky vrátili.. je to v pohode? na čo treba spozornieť (okrem odtečenia plodovej vody - toľko by som pochopila aj ja.. 🙂 )??
..možno sa hlúpo pýtam, ale zaujíma ma to, lebo sa musám stihnúť premiestniť z TT do BA a pre srandu králikov je teraz 3 dni manžel služobne preč.. 😒
tak vopred díky za poučenie.. 🙂 🙂 🙂

f.miracle
15. bře 2009

V půl jedenácté večer mi odešla plodová voda a do půl hodinky začaly kontrakce po pěti minutách.

jesterka09
15. bře 2009

Ahojda,

mě začal porod dva dny po termínu - v noci mi začala odcházet plodová voda, ale porodila jsem až dva dny 😖

Bublinko: chtěla jsem ti poradit, ať vyzkoušíš při poslíčkách teplou sprchu, ale koukám, že už je to asi paséééé 😀

bublinka34
16. bře 2009

ahoj Jesterka,
dík za radu.. ono sa to nakoniec ustálilo.. proste nás Simonka skúša.. a aj tak si robí po svojom.. 😉 manžel jej každé ráno dohovára, aby už "vyliezla" medzi nás, že sa jej nevieme dočkať a Barborka má po príchode zo školy hneď prvú otázku "nejdeme dnes rodiť?" (obaja sa mi rátajú, ako keby to bolo systémom "idem nakupovať".. 🙂)..
takže paráda! a NÁM sa ešte nechce.. 🙂
teda mne sa už nejaký ten týždeň chce, ale o tomto rozhoduje náš zázrak a tomu sa v brušku páči.. nečudujem sa full servis.. 🙂
teraz máme 2 dni nejako moc kľudné, tak uvidíme či to nie je ticho pred búrkou.. doma všetko nachystané, upratané a požehlené (keby pod chvíľou nepršalo, tak hádam aj okná umyjem) a tak čakáme.. 🙂
čítam tu o malinových čajoch (sušených či sáčkových???) ..pomáha to zrýchliť tempo?

jesterka09
16. bře 2009

Bublinka: Já maliník pila pravidelně a určitě mi to k ničemu nepomohlo 😲 Myslím, že mimčo si vykoukne na svět až uzná za vhodné 😅

Tak budete mít doma dvě holčičky? Bude fajn, že Baborka je ve věku, kdy ti bude moci pomáhat 😉

Na kdy máš termín?

bublinka34
16. bře 2009

termín podľa PM mám 26.3.09, pri prvom utz sme boli väčší o 5 dní a v 30tom týždni o jeden týždeň a 5dní, takže neviem o ktorý sa mám oprieť.. 🙂
Barborka sa strašne teší na svoju sestričku - neviem kto z nás troch sa nevie dočkať najviac.. 🙂
viem, že až príde ten správny čas, tak sa náš zázrak narodí, len to čakanie je des!! 😉
Manžel si robil srandu, že bude robiť len na vložky.. 🙂🙂🙂
dnes mi znova pod chvíľou tvrdne bruško a mám tie krámovky, ale vždy sa to ukľudní.. ☹
..takže čakáme!!!! 🙂

peta.cz
16. bře 2009

Bubli ten maliník je hlavně na urychlení druhé doby porodní, prý po něm mimčo líp vyklouzne ven - jsou líp připravené porodní cesty...mě osobně to zabralo dost dobře, tlačila jsem jen 2x - teď ho kombinuju se lněným semínkem, tak jsem zvědavá jaký to bude mít účinek...

jasumat
18. bře 2009

ten čaj by sa mal piť od ukončeného 36tt, uvoľňuje svaly- teda aj pôrodné cesty sú ľahšie priechodné. Aj to ľanové semiačko je super, ja ešte pridám- v termíne jesť 2xdenne vit. B1- Thiamín- na dozretie pôr. ciest, a pri prvých kontrakciách do konečníka Spazmopan- 2 čípky- tiež to uvoľňuje svaly.
Mne sa to veľmi osvečilo- Toma som porodila do 45 min. od prvej kontrakcie 😀 😀

kam
19. bře 2009

jasumat: četla jsem, že spazmopan nesmí užívat těhotné.... 😕

jasumat
20. bře 2009

Ja teda neviem, ale u nás v BB to v pôrodnici dávajú paušálne pri príjme. Či to skôr nie je iba info z príbalového letáky, kde sa firmy poisťujú, aby sa niečo nestalo- a to hlavne v prípade kojenia a tehotenstva. Vstrebáva sa to cez sliznicu konečníka, tak to asi až tak veľmi nemôže uškodiť.
To je môj názor 😉

paola.o1
20. bře 2009

cafte ja som maliniku vypila tolko , ze do cisterny by sa nevmestil a porodila som 13 dni po termine

aponchie
21. bře 2009

bublinka 😀 muj manzel rikal,ze jak to bude dalsi baba tak asi bude jezdit kamionem pro vlozky 😀

bublinka34
21. bře 2009

AHoj Aponchie, tak to si s mojím môžu podať ruky.. ten už ďalšie nechce riskovať.. už takto je menšine - do počtu mu nahráva iba náš psík Sammy (aj to bola skoro fenka.. 🙂).. 🙂
ale tešíme sa na malinkú.. a možno aj viac, lebo bude medzi dcérkami 12 ročný rozdiel a skôr si budú rozumieť - i keď istota v tom nie je.. 🙂

lucijja
26. bře 2009

ahojte baby...chcem sa spytat...citili ste zmeny v pohyboch pred porodom? Nasa mala je v brusku kazdy den aktivna ale dnes sa hybe len velmi malinko...moze to znamenat ze coskoro porodim, alebo to nema s tym nic spolocne? 😕

bublinka34
27. bře 2009

ahoj Lucijja,
ono to skúr znamená, že je z tej hyperaktivity unavená a spinká.. 🙂 ak sa však nepohne aspoň 10 krát cez deň zreteľne, tak brnkbi svojmu Dr, že necítiš pohyby.. hlavne mysli pozitívne a uvidíš až si krpulka oddýchne tak znova začne vybubnovávať.. 🙂

lucijja
27. bře 2009

ahoj bublinka...dufam, ze mas pravdu...ja sa stale uz len pozorujem... ☹ zlakla som sa aby sa nieco nedialo...uz by som isla najradsej rodit, aby som ju mala pri sebe... 😵

bublinka34
27. bře 2009

ahoj, to pozorovanie poznám.. naša Simonka má teraz režim taký, že doobeda sa pohybuje málinko a poobede naberá na intenzite.. 🙂 večer sú to vyslovene premety, kopance - proste ladnosť basketbalistky.. 🙂 ono je pravda, že už má v brušku menej miesta a asi keď si nájde "svoju" polohu, tak si zdriemne.. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru