Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

biccy
23. říj 2007

Delfi,neboj sa. 🙂 Viem,ze sa mi to uz lahko hovori, 😅 ale ja som bola cele tehu pozitivne naladena na porod.Tesila som sa na to a na to,ze uz budem mat babätko pri sebe. 🙂 A mala som aj celkom lahky porod.Myslim si,ze psychika robi vela. 🙂 🙂 🙂

dermajetics
23. říj 2007

Já myslím,že dělá hodně psychika,jak ta mamina se bojí porodu,tak podle toho to vypadá....Já své první těhu měla vyvolávané,večer tableta - nic, ráno v 6-nic, v 9,konečně zabrala, během 5minut začly bolesti....v 11říkali,že jsem málootevřená, volám manželovi,že může být v klidu,že za 2hoďky stačí jak dojede,no jo,ale pak už pocit na tlačení (jinak bolesti křížové),je to fuška vydýchávat,ale na tři stahy jsem tlačila a malý byl na světě ve 13.25,doktor křičel netlačte,už se narodil....ani jsem to nespostřehla 😀 Ten pocit štěstí po narození je nepopsatelný, na bolesti hned zapomenete.....

delfi30
23. říj 2007

Celé těhu jsem byla v pohodě, teď když se termín blíží, mám prostě obavy, aby bylo mimi zdravé, ať nejsou komplikace no však to znáte 😉

nikitka26
24. říj 2007

Mě ve čtvtek odpoledne odešla hlenová zátka a v pátek k ránu mi ve spaní praskla voda,odjeli jsme do porodky,kde si mě už nechali, kontrakce žádné, porod se sám nerozběhl, tak mi to v sobotu ráno v 8 začali vyvolávat, do 12 hodin jen tlak v podbřišku jako při MS, od 12 hodin kontrakce hned po 2 minutách a malej se narodil ve 14:50. Ten závěr byl dost rychlej, že i přes to, že byla sobota a průjezdná Praha, tak to manža nestihl o 5 minut. Otevírala jsem se strašně rychle,že to zaskočilo i PA, prej jsem rodila překotně jak druhorodička.
Kontrakce fakt nepřehlídneš, já si je prodejchávala ve sprše na balónu, to mi dělalo moc dobře 😉

Tak držím palečky, ať máš rychlej a pohodovej porod jako já 😉

vladkaz1
24. říj 2007

Kocky bude to v pohode nebojte sa sice kazda mame obavy jasne to sa bez toho neda ale ten pocit ked uvidime mimco vsetko prekona.Ja som mala uz aj kontrakcie a poslali ma domov ,boli to strasne bolesti a uz som si aj v duchu hovorila nech to mam za sebou a naraz to preslo zajtra mam prvy termin tak uvidime ze co nam povie doktor.Ale pravdu povediac ked tak citam po medzi riadky uz aj zavidim troska mamickam co to maju uz za sebou .No nic musim len cakat a dockam sa 🙂

makyb78
24. říj 2007

Ahoj holky,
koukám,že nejsem sama,kdo se bojí,že nepozná porod.No jenže já jsem druhorodička 😀 První porod jsem měla vyvolávaný a nějajý kontrakce a ještě ke všemu pravidelný,tak to fakt nevím co je.Já jen zvracela a bolesti opravdu jako když mám dostat menstruaci.Nic víc,nevím jestli jsem měla takové štěstí nebo to způsobily hormony,které mi píchali na uvolnění porodních cest.
Každopádně jak tu někdo psal,psychika je moc důležitá.Já se nebála prvního porodu a teď se nebojím taky.Spíš mám strach z dalšího přenášení a z toho,že to nepoznám.Naštěstí to do porodky máme kousek.
Tak snad druhý porod bude taky tak v pohodě a všem ostatním to přeju taky.Psát,že to stojí za to je sice klišé,ale je to tak 🙂

arowana
24. říj 2007

Hojky, rodila sem 19.10 ted v patek, porod zacal tak, ze mi praslkla 0:30 plodovka, jeli sme do porodnice, tam sem lezela a cekala na kontrakce. V 7.30 mi vyvolaly a 12.30 byla mala na svete. Kontrakce nastoupily rychle- dost silne, ale nic hrozneho. samotne tlaceni bylo horsi, ale taky nic desnyho. preju rodickam, at probehne porod tak v pohode jako byl ten muj.

andilek
24. říj 2007

tak já nastoupila do nemocnice s tlakem a už jsem byla otevřená na 5-6cm bez kontrakcí, tak mi prdli vodu a pak začaly kontrakce, malej byl venku za 2,5 hoďky, rodila bych klidně znovu (ale musel by být stejný průběh, a to se na 100% nestane) 😉 🙂

feferonka
24. říj 2007

Tak mě ráno odešla zátka,celý den jsem se cítila divně,ale nebolelo mě vůbec nic,v 8hodin večer kontrakce začaly,nebyla jsem si jistá,jestli je to ono,volala do porodnice,tam mi poradili naložit se do vany a ráno přijet,v 9hodin večer bolesti zesílily,tak jsme jeli raději hned.Po přijetí mi řekli,že jsme na úplném začátku porodu,že jsem měla ještě zůstat doma,že to bude trvat ještě minimálně 8hodin,spíš víc,ale po klystýru dr konstatoval,že rodím,takže na sál a po pár zatlačení dcera venku.Kontrakce se daly zvládnout,spíš byl nepříjemný ten obrovský tlak dole.Vše hrozně rychlé,tím pádem jsme nebyla ani nějak moc unavená,žádné křížové bolesti apod,doufám,že druhý porod/jsem 35.týden/bude stejný

gedren
24. říj 2007

Ze me uprostred noci znicehoznic vytekla hromada krve (a furt to teklo), tak jsem letela do porodnice 🙂 (i kdyz jsem netusila, jestli jako uz je to ono, nebo ne, bylo to nekdy v 38tt). Cestou zacaly slaboucky kontrakce, ale ani to nebolelo. Nechali si me tam, postupne se ty kontrakce rozjely, no a vodu mi pustili az na sale 🙂

danullinnka
24. říj 2007

ahoj holky,tak já mám za sebou dva porody-2 kluky,tak jsem si přála holčičku,ale jsem ráda za ty dva dáblíky.Můj první porod proběhl 1.3.05,už jsem týden přenášela,tak si mě nechali v nemocnici,večer mi zavedli tabletku a nic se nedělo,sestry chodili poslouchat ozvy,ale pořád se kubíkovi nechtělo.Ráno v 7hod mi pan primář zavedl další tabletku a píchl injekci a to se děly věci.Kontrakce nastoupily skoro hned,párkrát mě natočili na monitor,pak jsem měla jít ještě na jedno natočení,ale sotva jsem tam došla,tak mi praskla voda-hotový proud,jedna sestra mi pomohla nahoru,druhá letěla pro doktora a mého manžela,v 9:35 byl Kubík na světě,vážil 3,55kg a měřil 51cm.Druhý porod byl obdobný,odehrál se před 4 měsíci 25.6.07.Chodila jsem co dva 2 dny na kontroly do nemocnice,pořád otevřená na 2cm a nic.Po domluvě s doktorem jsem se dostavila v pondělí ráno na 7 hodin,hned mi zavedli tabletku a pichli 2 injekce,zavedli YAL-u prvního porodu se to nestihlo-kontrakce taky nastoupily hned,v 10hod mi pichli vodu a v 10:49 se narodil Lukášek,vážil 3,80kg a měřil 52cm.Dal docela zabrat,ale po porodu jsem se citila skvěle,dokonce jsem si i normálně sedla 😉 porodní asistentka byla skvělá a moc milá a pan doktor také.Velkou oporou byl manžel.Milé maminky,ničeho se nebojte,přeju vám krásné a zdravé děti. 🙂

mirin
24. říj 2007

Holky díky moc! Taky se už na porod těším, snad to nějak zvládneme 🙂 hlavně nepřenášet 😅

delfi30
24. říj 2007

Danulinko krásně jsi to napsala ...

biba12
24. říj 2007

Ahoj,

mne zacali kontrakcie o 5 rano a vodu mi praskli v nemocnici asi o 9:30 hod.

ivec79
24. říj 2007

Ahoj,
ja som mala uzasny pocit od zaciatku ako mi odtiekla plodova voda az po pôrod...a hlavné je - mysliet pri tom pozitivne, byt naladena hlavne nato ako budes vidiet prvykrat babetko. Vlastne ja som uplne stastna odjakziva a pamätaj, s usmevom ide vsetko lahsie a nenechaj si ho nikdy od nikoho pokazit!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂

ivec79
24. říj 2007

a bramburka,
mne najprv odtiekla plodova voda vecer okolo jedenastej, samozrejme az sme sa ulozili v klude do postele, tak som nasledne do hodinky opustila domov a medzitym sa balila, lebo som si to stale odkladala...kontrakcie prisli az po zavedeni tabletky rano o pol osmej. Ja som sa len velmi cudovala, lebo vlastne voda pomaly odtekala od toho vecera az do rana a teda az do klystiru, lebo potom som to prestala sledovat kvoli kontrakciam. Po merani ake su ozvy plodu a prilis castych kontrakciach bol cas o 12,00 hod. na premiestnenie sa na pôrodnu salu, kedy po rychlom priebehu pôrodu o 12,30 som prvykrat videla naseho Jakubka. Ja som sa tak strasne tesila az ho uvidim, ze mi to neprislo ani velmi bolestive ani velmi zdlhave. Boli sme aj s manzelom v ocakavani, lebo sme nevedeli ci to bude chlapcek alevo dievcatko a niekedy zvedavost je "mocna carodejka". Drzim Ti strasne silno palceky, nech mas z toho same dobre spomienky 😉

monaberuska1
14. lis 2007

ahojky holky🙂takže ty porodní bolesti jsou jako který?myslím si že mám poslíčky, občas mě pobolívá v podbříšku a nebo zas v horní části břicha. no a jinak jsem měla tvrdnutí břicha a trochu to i bolelo.takže tohle jsou ty poslíčci asi ne???nebo ne??a takhle nějak to bolí?nebo jak bolí ty pravé porodní bolesti??k čemu by se to dalo porovnat??

vija2
14. lis 2007

caf monaberuska.no ja som nedavno zazila porod...mozes mat poslicky ale to je nic 😉 ked zacnu porodne bolesti najprv u mna to bolo takto; ruzovy vytok potom stale silnejsie krvave hlieny ako ked pride menzes to sprevadzali krce ktore silneli ale dali sa vydrzat show zacala ked mi odtiekla voda no to su 🤐 krce... no to uz bolo o niecom inom 😀 ..... .ale netreba byt nervozny ja som si este isla na obed do restauracie a kupit podprsenky na kojenie potom som spokojne isla do nemocnice 😵 a tam mi odtiekla voda za 15minut.tam zacali tie --kontrakcie-- ...sak ano... 😀 a za 2hodiny sa drobcek narodil..potom uz len sili.nic sa neboj zvladnes to..je to iste najkrajsi a aj najzaujimavejsi den v zivote zeny.. 😠 😎 zelam rychli porod a zdravie pre vas dvoch 😅

monaberuska1
14. lis 2007

vija: 🙂tak to byl taky zajimavy porod🙂no vim ze kazdy porod je jiny🙂tak se necham překvapit🙂jak se bude chtít mimískovi ven🙂nechám to na něm 😀 😀

denousek
14. lis 2007

no holky ja mam prave strach kdyz me to chytne tak za jak dlouho to bude ptz nechci v porodce trcet zbytecne dlouho to se radsi osprchuju doma,rozloucim s rodinkou a s pejsankamaa treba i neco snim a pak bych jela mohlo by to tak byt ne 😀 to by bylo bezvva nechci zpanikarit a hned pri naznaku odjet do porodky a pak tam trcet vecnost no ale jak se znam 😅

adkag
14. lis 2007

ja som mala tiez najprv krvavy vytok a to uz asi dva dni pred porodom. aj som citila ze to uz ide,pobolievalo ma trosku podbrusko jak na MS. a v noci o 11 zacali slabsie kontracie,take stahy v podbrusku. ked boli kazdych 5 minut zhruba,isli sme do porodnice. ale mohli sme este kludne pockat. do porodnice sme prisli okolo 1 v noci a voda mi odtiekla o pol 6. az vtedy zacalki riadne silne kontrakcie. maly sa narodil o 10:00 rano. takze uplne by stacilo keby sme isli potom jak odtiekla voda, ale zase myslim ze bolesti doma alebo v porodnici - je to za jedno, stejne to boli bolesti a na nic ine by som sa ani doma nevedela sustredit. bol tam so mnou manzel,takze spolocnost som mala tak ako doma.

denousek
14. lis 2007

adkag to mas jedno ze jste tam sli hned nikdy nemuzes vedet za jak dlouho prijdou opravdove velke kontrakce porod...si vem ze bys treba hned nesla a pak to nestihla....takze si myslim ze radsi driv sice by se mi tam nechrtelo trcet alepsi nez porodit doma

putyna
14. lis 2007

noo mne odtiakla plodova voda a isla som tam hned ale uzu viem ze pri dalsiom nepojdem hned lebo som tam lezala este aspon dalsich 5 hodin

proste pri druhom uz budes vediet ze kedy asi by si mala ist 😀

denousek
14. lis 2007

puty no ale myslis ze to musi byt pri druhem diteti stejne??no ja nevim...aby si neporodila doma 🤐

monaberuska1
15. lis 2007

no taky se bojím abych neporodila doma, každý ten porod má ale úplně jiný jak to tu čtu, takže to asi poznám že???

pantomima
15. lis 2007

Ahoj.Mě začaly ráno v půl sedmé pravidelné kontrakce po 5ti minutách,hned mi odešla zátka, v jedenáct jsem byla v porodnici, doktor mi po vyšetření řekl, že to ještě nebude, ale já se nenechala odbýt a tak mě přijali. Než jsem došla na porodní sál, kontrakce byly po 3 minutách.Pak docela klid, kontrakce nebyly silný, daly se vadržet.Voda mi praskla ve dvě ve sprše, od tý doby kontrakce zesílily.Hlavně byly nepříjemný, protože mi šly do kříže, vlastní porod trval asi hodinu, přesně nevím, malá byla na světě v 16,43.

sisi7
15. lis 2007

u mňa deň pred termínom nič nenasvedčovalo tomu, že by som mala rodiť, bruško bolo vysoko,ale o pol druhej v noci, ke´d som išla na WC tak mi odtiekla voda a o pol jedenástej sa mi syn narodil.

maryam
15. lis 2007

a mne sa i tak najviac paci f. nina

"zarazene prdiky" 😀 😀 😀 😀 😀 😀
uz som sa davno tak nezasmiala...

bramburka
autor
16. lis 2007

Tak jsem založila téma a napíšu si do něj 😀

V 12 dopoledne mi praskla plodovka - to by poznal každý... byly to litry a litry, pliny ani ručník nestíhal... jedině záchod... no tak jsem to poznala 🙂

verulka
16. lis 2007

ja som to nezistila- povedal mi to az lekar stylom- makaj hore na sal, vsak ty uz rodis 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru