Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

north66
19. pro 2008

caute, prosim vas. zvracali ste niekto? som v 38 tt. toto sa mi stalo uz druhy krat, strasne tazko od zaludka mi bolo, naklonim sa nad wc a to ako keby som kybel vody do wc liala.

sassi
19. pro 2008

mne bolo blbo den pred 2. porodom, všetko von , ine príznaky som nemala .. manžel mi večer uvaril puding, lebo som nan dostala chuť a do rana som porodila
sa doteraz smejeme, že to isto od toho pudingu 😀 😀 😀

ale ak vraciaš, može byť problem aj inde, radšej to povedz Dr.

konja
19. pro 2008

dagina: Jo tak to sice Hradecká má, ale ikdyž jsem ji chtěla darovat jako dobrovolný dárce, tak se tím nikdo nezabejval 😠 Takže si myslím, že nemáš čeho litovat. Oni tam z toho asi moc odvázaný nejsou. Možná jsem narazila na neschopnou směnu, ale jejich nezájem mě ještě dnes mrzí. Až porodíš tak písni jak si byla spokojená.Dost by mě to zajímalo. 😉

north66
19. pro 2008

sassi. dik v pondelok ideme na kontrolu tak uvidim co povie... torchu ma to desi.....

sassi
19. pro 2008

len aby si sa pondelku dočkala ešte 2v1
kedy maš termín?

north66
19. pro 2008

sassi nestras... 3 januara. sice ja by som bola strasne rada, keby mala bola s nami pri stedrovecernej vecery. 🙂

sassi
19. pro 2008

ja som mala 11.3 a maly sa narodil ešte vo februári
ale aj podla sono v 30 tt. som mala termín posunutý o 3 týždne skor, amy bol totiž doť velký
narodil sa v 1. den 38. tt mal už 54 cm a 3500g

north66
19. pro 2008

sak uvidim, do kelu ale je to prve baby... clovek ani nevie ako ho to ma boliet, co je v norme a co nie... ja uz by som to mala najradsej za sebou...

petruci6
19. pro 2008

north to poznam,tiez uz som si par x myslela,ze je to tu a nic
myslim,ze ked to pride naozaj,tak tomu neuverim 😀

north66
19. pro 2008

petruci ty to mas ale na spadnutie... kazdu chvilu by to mohlo prist... tak dzrim palce. 🙂

petruci6
19. pro 2008

ja viem,ale stale nic,iba falosne poplachy
dakujem 🙂

eliem
19. pro 2008

north66;ahoj,vcera sa mi stalo to iste,myslela som ze nedojdem na wc,mne bolo na zaciatku zle z cestovania a teraz pred koncom sa mi to vratilo,dnes sme z muzickom zastavovali s autom asi kazde 5km,

luciauk
19. pro 2008

mne bolo celé tehotenstvá na zvracanie, ale nikdy som nezvracala. pri treťom si myslíte, že vás nič neprekvapí a mne musela kamarátka povedať, že rodím, lebo mne to nedošlo 😀 😀 😀

north66
19. pro 2008

eliem: no tak aspon nie som sama. kedy mas termin? mavas uz aj poslickov? ja ano, tvrdnuce brucho aj 10 krat za den.
ked ta rozmyslam, aj mne bolo do 5 mesiaca zle, tiez som vracavala... nemohla som citit a ani vidiet urcite jedla a teraz sa mi to vsetko vratilo.

a_rianna
20. pro 2008

Mne bolo zle do 6 mesiaca a potom nič.... a ešte v nedelu sme boli s mužom na terase na kavu ja už v depkach že asi nikdy neporodím, aždý mi vravel že mam brucho ešte vyyyysoko.... a v noci z nedele na pondelok som sa zobudila na krvacanie ( zatka ) a v pondelok o 19:15 sa mi skor o 4 dni narodil synček 🙂))

petinka11
20. pro 2008

kocky to tvrdnutie brucha to su vlastne aj pohyby babetka???lebo vecsinou ked sa maly zecne hybat tak v tedy mam brucho ako kamen

konja
20. pro 2008

a rianna: No tak o těch depkách mě něco povídej. V pátek odpoledne nám psala švagrová, že naše kamarádka právě odjela do porodnice a necelé dvě hodiny na to psala, že maj kluka. Když mě to manžel volal tam místo abych se radovala tak jsem začla vzteky bulet! Stála jsem tam s obrovským břichem, nemotorná a unavená a měla pocit, že tak asi zůstanu navždy, že všichni kolem roděj jen já ne 🙄 . No a jak to dopadlo?Ještě tu noc mě praskla voda a v sedm ráno jsem porodila dceru 😀

sassi
20. pro 2008

mne ked pri synovi praskla voda a nemala som hodinu potom ešte žiadne bolsti, tiež som nervačila, že teraz mi to budu vyvolávať a budem sa trápiť neviem ako dlho ... a maly sa narodil tak expresne 😀
Zatka može odísť aj týžden vopred, ale aj par hodín pred porodom ... mne pri synovi mi neodišla vobec, vyplavila ju až ta voda

a_rianna ... pamätám si 😉 a ako rychlo to potom bolo 🙂 🙂 🙂

petruci6
21. pro 2008

mna uz teda riadne bolia krize aj pohyby malej v brusku,tak dufam,ze to uz dlho nepotrva

dagina
21. pro 2008

Konja, jj, když jsme s Motolem mluvili skrz tu pupečníkovou krev, tak říkali, že spoustu nemocnic nemají, nebo spíše ani nemohou mít zájem..., je k tomu zapotřebí dostatek personálu..., a také samotný odběr je dost náročný.. 😒 , ale i tak mě překvapuje, že se k tomu v HK takhle postavili 😖 .

konja
21. pro 2008

dagona: no ono ten den bylo opravdu plno, ale spíš jsem čekala, žemě k tomu aspiň něco řeknou - třeba - rádi by jsme,ale máme rodící kalamitu a tak to bohužel není v našich silách. Oni neměli zájem se mnou ani komunikovat 🙄

petruci6
24. pro 2008

tak mne dnes doobeda odislo asi 1dc vody,tak som isla do nemocky,ale poslali ma este domov,lebo nie som otvorena a nemam ani kontrakcie
myslite,ze to mohla byt ta zatka? bolo to cire bez krvi

petinka11
6. led 2009

kocky chcela som sa opytat,ked pridete do porodnice ,ze mate kontrakcie alebo ze zacal porod,oni vam potom este nieco daju ???nejaku cipku,inekciu,tabletku alebo nieco co to este viacej rozbehne????napriklad otvaranie??????

tonicka
6. led 2009

petinka, to zavisi od konkretnej situacia a tiez od lekara... 😉 ak mas silne kontrakcie ale sa neotvaras davaju cipok, potom neskor aj oxytocin, ale v prvom rade klystír, ten to tiez moze urychlit... ako komu. Mne nedavali nic, ani cipok, ani klystir... nestihli 😀 , prisla som na 8 prstov otvorena a do pol hodky bola mala na svete, 10 minut som bola na porodnej sale, 2 zatlacenia. Ale su kočky, ktore sa neotvaraju... takze tazko povedat 🙂

petinka11
6. led 2009

tonicka.asi 4krat sa mi stalo ze som dostala bolesti 3-5 minutov,intervali,a trvalo to niekolko hodin,neprestavali ked som menila polohy,ani po teplej sprche,ale ked ze som sa neotvarala tak som nikam nesla,a a potom nakoniec aj tak ustupili,myslis ze to boli kontrakcie,ktore potrebovali pomoct nejakym urychlovakom, alebo len poslicky???dakujem

tonicka
6. led 2009

tazko povedat, myslim ze by ti aj tak nic nedali, pokial nie si ani trosku otvorena, kamoska prve "rodila" od 13 decembra a narodil sa jej az 4.1 a to naozaj vyzeralo na porod aj bola v porodnici par krat, ale nic. Pre kazdy pripad do porodnice treba ist, lebo ze sa otvaras asi velmi nezistis. Ja som sa otvarala a viem to az teraz ze ten tlak co som citila bolo ono. A hlienovu zatku som mala ako ciri gel. Ja som mala hnačky, najprv nepravidelne, a potom zrazu nebolo co a z tej bolesti brucha mi to slo aj do krizov, tak som pochopila, ze to asi "salmoneloza " nebude 😀 a to som mala tak 10 minutove intervaly, mne to v aute skocilo na 3 min a kym ma prijali a vsetko, tak som zrazu porodila 😀 takze adsej chod aj 5 krat do porodnice, akoby si nemala stihnut 🙂

petinka11
6. led 2009

dakujem ,riskovat uz nebudem,dr mi povedal na poslednej kontrole ze som na 2 prsty otvorena ale tak sa to aj zastavilo tak uz fakt neviem,uz mi je ozaj dlho

kacajam
7. led 2009

Ahojky - přídávám příspěvek k tématu, jak začal porod:

Ráno v 7.30 jsem na záchodě zjistila, že mi odtéká plodovka (narůžovělá tekutina na slipové vložce). V 8.30 jsme jeli do porodky. V 9.00 na CTG nic nezaznamenali - žádné kontrakce, pohyby mimíska v normě. Pak gynekologické vyšetření - doktor zjistil, že jsem na 4 cm otevřená a půlku porodu mám za sebou (stále bez kontrakcí). Na porodním sále jsme se přes 2 hodiny snažlili ty kontrakce nějak vyvolat - klistýr, horká sprcha, olejíček - až ve 12.00 mě napojili znovu na CTG a kontrakce se rozjely rovnou po 3 minutách. Syn byl ve 14.47 na světě.... 😀

monika77
8. led 2009

holky mňa by zaujímala jedna vec ... bola som v nemocke v 35tt, pocitovala som bolesti v brušku ako pri menzes, prijali ma a zistili na CTG, že to mám už kontrakcie ... doktor vravel, že podľa toho grafu dosť silné kontrakcie, krivka ukazovala max. kopčeky ... ale mne to pripadalo OK, dalo sa to vydržať ... tak som rozmýšľala či sú to také kontrakcie ako pri pôrode, keďže CTG ukazovalo maximum ... skľudnili to infuzkami a malý sa zatiaľ drží ... ešte by mal vydržať aspoň 3 týždne

gabrielkaa
8. led 2009

ahojte, chcela som sa opytat, ci niektora z vas mala tesne pred porodom - teda uz som v termine - hnedy vytok, zacal sa mi vcera, vsimla som si to na nohavickach a aj dnes. brucho ma zatial neboli, citim trosku maternicu ako pri menstruaci, ale takej slabej, ziadna vyrazna bolest no a sem tam mi tvrdne brucho. neviem si ale vysvetlit ten hnedy vytok....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru