Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

pajka888
12. srp 2009

A co je to ten zátěžový test?

grisgot
12. srp 2009

Napojí tě na monitor, dají kapačku s trochou oxytocinu a čekají, jak bude děloha reagovat. Někomu se po tom porod rozběhne 😉

pajka888
12. srp 2009

Aha, tak to jsem zvědavá na pátek. A pokud se to nerozběhne, tak jdu na vyvolání a to zavádí tabletu, že?

grisgot
12. srp 2009

Přesně tak..mě nedávali tabletu, ale nějaký gel.. 😉

xkolie
12. srp 2009

pajka888, byla jsem na tom úplně stejně jako ty, nakonec mě nechali přenášet 14 dní až když mi doktor udělal nějakej dost tvrdej a bolavej hmat na hrdle (nějak ho nazval, ale už si ten název nepamatuju)a do půl hodiny mi praskla voda

pajka888
12. srp 2009

xkolie, to ti určitě udělal hamiltonův hmat.
ještě jsem šlyšela, že dělají zátěžový test, ten taky může vyvolat porod.
Tak to abych byla na příští týden nachystaná, že si mě tam i zrovna nechají... 🙂
A nebo při mé smůle pošlou domů... ☹

xkolie
12. srp 2009

pajka888, to je možný už si to vážně napamatuju, měla jsem co dělat abych při tom neurvala opěradla, když mi to dělal. 😀 😀 😀 Já se taky neotevírala a poslíčci se mi absolutně vyhýbaly a nepomáhalo vůbec nic (uklízení, sex, pálivá jídla, teda já se navyváděla...) a když jsem chtěla, aby mi udělali vyvolávačku, protože už jsem přenášela 11 den, tak že prej ne, že plodová voda se kazí až po 44tt, nakonec to vyšlo na den před plánovanou hospitalizací. Pak příšerných 12 hodin a bylo to za mnou 🙂 🙂 🙂

pajka888
12. srp 2009

Já jsem myslela, že nechávají přenášet tak týden?
Tak to já budu mít v úterý teprve týden, ještě další týden už nechci... 🙂

xkolie
12. srp 2009

Držím ti palečky, aby jsi to už měla za sebou. Já jsem si pak už i vymýšlela, jak špatně to snáším, že otýkam, že často zvracím, že mám zvýšenou teplotu,jen abych je donutila něco podniknout a ono to kupodivu vyšlo a právě mě chtěli hospitalizovat další den. Ve finále jsem tu teplotu fakt měla a celý tři dny po porodu mi píchaly antibiotika, děs.

pajka888
12. srp 2009

Tak to se ti ani nedivím, bych si vymýšlela taky, já jsem taky minule říkala, že mám nateklé nohy a bylo mě sděleno, že to tak hrozné není, že někdo to má ještě horší.

grisgot
13. srp 2009

pajka..nechávají 14 dní..já si to s prvním prckem taky protrpěla ☹

tinusa78
13. srp 2009

Termin som mala 28.7., odvtedy som mavala poslickov, 2.8 mi zacala odchadzat zatka, z 3. na 4. som celu noc nespala a rano som uz bola pomaly jednou nohou v porodnici, ale doobeda kontrakcie prestali.... 5.8 som isla doobeda na kontrolu, bola som otvorena na 2 prsty, doktor mi spravil hamiltona a otvoril ma na 3 prsty a povedal, ze by som mohla ist rovno na vyvolanie, to som ale nechcela a isla som domov.... vecer okolo siedmej mi zase zacali kontrakcie, okolo polnoci sme vyrazili do porodnice.... Kontrakcie mi, ale pocas monitoru prestali, a tak to vyzeralo na dlhu noc v porodnici bez vysledku..., potom ma ale vysetril doktor a povedal, ze som otvorena na 8 prstov, napichli mi infuziu - oxytocin a do cca 10 minut bola malicka na svete...🙂

pajka888
13. srp 2009

Tinusa, o tom hamiltonovi ti rekl, ze ti ho bude delat?

tinusa78
13. srp 2009

Ja som si ho vypytala 🙂

pajka888
13. srp 2009

tak to já se zkusím zítra taky zeptat, jestli to nejde nějak urychlit...

pajka888
14. srp 2009

Jsem z kontroly doma, čípek zkrácený, na monitoru zachyceno pár kontrakcí (ani o nich nevím), snad by se to mohlo každým dnem rozběhnout. V pondělí jdu znovu na kontrolu a pokud do té doby neporodím, tak bude vyvolání. Ale jsem ráda, že vím, že příští týden budu mít prcka už u sebe. 🙂

grisgot
14. srp 2009

pajka..no vidíš, to je skvělý!!! Držim palce, aby se to rozněhlo samo 😉

pajka888
17. srp 2009

Tak se to rozběhlo samo, dnes ráno jsem začala špinit a kontrakce po 20 minutách. Došla jsem do porodky na kontrolu s tím, že asi rodím, na monitoru kontrakce zachyceny, podle vyšetření se otvíráme, ale je to teprve na začátku.Mimčo je v pořádku.
Ještě nás pustili domů (můžeme rodit až zítra, tak je zbytečné tam trčet), ale máme být nachystaní. Doma je doma a do porodnice to mám kousek, tak snad to nějak zvládnem... 🙂

teodorek
18. srp 2009

Ahoj holky,tak ja teda nevim co to mam,porad cekam poslicky a nevim jestli to jsou ony nebo ne 😀 boli me bricho jako pri menstruaci.Ale vcera jsem chodila uz po ctyrceh 😀 bojhuzel to po 2 hod.odeslo a nedokazu si predstavit,ze bych takove bolesti co vcer mela nejakych 12 hod jak tady pisete 😲 myslite si ze to jsou poslicci?Ja uz jsem pribrala 34kg a silim,kotniky uz ani nevidim,tak porad premyslim,ze dneska pojedu do porodnice,kam chodim na kontrolu a ze reknu mudr ze je mi zle atd...zante to,trosku si pridam at se mnou uz neco delaji,podle moji byvale mudr mam termin 27.8,ale muj doktor v porodnici mi rekl minuly tyden ze tomu dava par dni a porodim,ze jsem nachystana a maly ma 3800g.Pry jsem od moji doktorky byvale mela starsny zmatek v prukazce a nechape co mi to tam psala.ja jsem totiz nemela presne mesicky...tak ze podle me uz mam rodit 😀 kazdy den navic je pro me opravdu hrozny nezvladam to ani chuzi nic ☹ ☹ ☹

grisgot
18. srp 2009

pajka..úúúúúžasnýýýýýýýýýýýý! Držim moc palečky!!!!! 🙂

grisgot
18. srp 2009

teodorek..no..protože to přešlo, tak to spíš vypadá na poslíčky..ale kdo ví ☹ Kontrakce musí být skutečně pravidelný 😉 teď jsem chytrá, když už to mám za sebou 😅

pajka888
22. srp 2009

Tak hlásím, že dne 18.8.2009 v 00:44 se nám narodila dcera Evička - délka 53cm a 3920g (bez nástřihu). 🙂

blackie26
23. srp 2009

gratuluju my zatim nic

nivalis
23. srp 2009

tak ako sa mi zacal porod...ja som sa od zaciatku tehu bala ze nespoznam ze rodim a tak aj bolo. rano v poradni mi sestricka povedala ze mam vysoky tlak a doky ma preventivne poslala do nemocnici nech to odsleduju. pri vstupnej prehliadke mi robili ctg a dr sa ma pyta -a vy viete ze mate kontrakcie?- nevedela som-nic som necitila 😒 to bol 11hod. doobeda, kontrakcie som zacala citit az o druhej v noci a na druhy den o jednej sa nam narodil nas anjelik 🙂 🙂 🙂

pajka gratulujem- my sme mali skoro rovnake rozmery a bolo to s nastrihom- bolelo to jak das, lebo to museli urobit mimo kontrakcie a 2tyzdne po porode to stale boli 😠

grisgot
24. srp 2009

pajka..to je úúúžasný!!!! Moc gratuluju..až budeš mít čas, napiš jak to probíhalo, ju 😉

pajka888
24. srp 2009

Tak malá usnula...
Tak v pondělí jsem se vrátila z kontroly, od 13 hod jsem začala mít kontrakce po 10 min, od 15 hod po 5 min a začalo se to zkracovat, tak jsme před 6 vyrazili do porodky. Tam mě na příjmu prohlédli a řekli, že ještě nerodíme, že jsem zavřená, ale že na noc už tam zůstanu, s tím, že dříve jak za 24 hodin to nebude.
Skončila jsem na pokoji, manžela poslali domů a já měla spát...Jenže to nešlo a začalo mě být špatně...PA ale znovu opakovala, že rodit nebudu, ať se jdu vyspat...
Za půl hodiny mě tam měli znovu s tím že krvácím, ale než jsem stihla vylézt na křeslo, praskla mě voda, sestry vyvalily oči s tím, že rodím a jde to docela rychle (to bylo v 22.30) a malá se narodila v 00:44 hod.

darla
1. zář 2009

ahojte maminy aj buduce maminy. citam tu o nejakom Hamiltonovi - co to je?? mozno blba otazka, ale ja som sa zaujimala iba o take bezne veci okolo porodu a toto je pre mna novinka

shaula
1. zář 2009

Osobní zkušenost nemám, ale na netu jsem našla tohle:
"je to úkon prováděný v konečném stádiu těhotenství pro vyvolání porodních kontrakcí, kdy lékař či porodní asistentka vsune prst do vagíny a prstem provede oddělení membrán děložního čípku je to krouživý pohym uvnitř středu čípku. Už jsem se setkala i s názvem prošťourání. Někdy to vede k nastartování porodu, někdy také ne. Některé ženy uvádí, že tento úkon je bolestivý a krvacely."

hanah2
2. zář 2009

termin mam o dva tyzdne a uz druhy tyzden mam stale bolesti v krizoch a podbrusku (ako pred menstruaciou) dnes mi v poradni dr povedala, ze krcok makkne a porodit mozem o tie dva tyzdne ale aj zajtra, ze to sa neda povedat... celkom by som bola rada, keby to uz bolo za mnou 🙂 ake mate skusenosti s takymito bolestami pred porodm? ci sa uz mozem tesit, ze je porod "na spadnutie" alebo to nic neznamena...

darla
2. zář 2009

hanah, ja som tie bolesti v podbrusku zazila prvykrat tuto noc, boli take slabe, ale citelne. krize ma ale neboleli, mna nebolievali ani pri menstruacii. no a dnes som bola na kontrole (zajtra mam uz termin) a doki mi povedal, ze som na spicku prsta otvorena a na CTG som mala jednu slabu kontrakciu, ktoru som pocitovala rovnako ako tie nocne bolesti. tiez mi ale povedal, ze to nic nemusi znamenat a otvaranie nebude postupovat. v pondelok idem znova na kontrolu. ja som doteraz vobec nic nepocitovala, ziadne bolesti ani poslickov, a doki ma vzdy poslal domov s tym, ze stale sa neotvaram a aby som prisla vtedy a vtedy... takze dnes mi KONECNE povedal nieco nove, co ma dufam uz priblizilo k porodu. nerada by som totiz isla lezat do nemocky na vyvolanie, mohol by sa ten nas drobcek uz rozhybat a do pondelka vykuknut 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru