Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

atevi
7. zář 2008

Oba porody zacali odtokom plodovej vody. Pri prvom mi lekar vypustil vsetku vodu a podal vyvolavacku na rozbehnutie porodnej cinnosti. Do 5hod od odtoku bol syn na svete. (Antolska - Petrzalka)
Pri dcere mi zacala odtekat voda rano, hned sme dobehli na Kramare s tym, ze asi porodime. Ale lekari si povedali, ze je dost vody, tak bude dobre ked babo ostane este den-dva v brusku. Na dalsi den na obed sa zacal rozbiehat porod a do 7hod od prvych kontraklcii sa mala narodila.

saruse
7. zář 2008

Zdravím všechny, co už porodily. 😲
Já už mám tak týden silné bolesti v kříži, vystřelujou jako do stran zad. Taky mám nepříjemný slabo v podbříšku, občas to škubne, ale zatím velmi nepravidelně nebo nejasně pořád. Jsem 40+1.
Tak nevím, prý se to pozná zesílením kontrakcí a pravidelností. Taky může odtéct plodová voda a nebo hlenová zátka. Je to už tak blízko, strašně moc se těším.... Kéž bych nepřenášela dlouho a hlavně bych nerada vyvolávání porodu uměle. Naštěstí je od počátku miminko i já (až na tlaky-vysoký, nízký)v pořádku. 🙂
Napíše mi některá, jestli má pocit, že už by to mohlo začít z toho, co píšu?
Rodím poprvé, slyšela jsem hodně rad a vychytávek, ale nervozitka je čím dál větší.
Moc děkuji. Š 😔

zuzna29
12. zář 2008

ahojte všetci, tak nakoniec to boli bolesti pred pôrodom, už to mame za sebou 04.09. sa nám narodila Vanesska.. Do pôrodnice sme išli o druhej ráno s bolesťami boli to bolesti ako pri menštruácii, ráno som bola otvorená cca na 2 cm, celý deň sme pretrpeli s bolesťami aj ked sme mali epi. Nakoniec sa to skončilo o 20.28 cisárakom, pre nepokračujúci pôrod...Ale všetka tá bolesť stála za to ked vidím toho anjelika - všetkým držím palce.....

ia.
13. zář 2008

ahoj holky, dneska v noci jsem měla asi kontrakce, šíleně mě bolely kříže a podbřišek a to po 8 min tak jsem si myslela že je to ono a po 2 hod to zmizelo....je to divný, jsem z toho nějaká paf. Stalo se vám to někomu?

martanko
13. zář 2008

ia ja mam taketo stavy uz dva tyzdne, jeden den krce a bolesti pomaly na nevydrzanie a potom dva-tri dni klud, budu to asi len poslickovia, uz tu viac maminiek pisalo, ze prave kontrakcie musia byt pravidelne, kazdych 5 min. potom uz treba bezat do porodky 😉

ia.
13. zář 2008

martanko, tak to jsi mě teda moc nepotěšila, jestli to teda bude trvat tak dlouho....☹ už jsem se radovala, že je to po 8min, čekala jsem pořád, až se to zkrátí na 5 min a ono to nakonec zmizelo úplně 😠 😠

martanko
13. zář 2008

ia. neboj, u teba to moze byt uplne ine 😉 mozno budes mat krasne miminko uz o par dni 😀 aj nas prvorodeny nas takto strasil par tyzdnov dopredu a slecnu tiez zrejme budeme musiet tahat von za uska 😀

ia.
13. zář 2008

🙂)martanko, tak to moc držím palečky, abys to měla taky co nejdříve za sebou, mě v po dr. řekla, že jsem připravená a že mám přijít v úterý, ale že si myslí že už nedorazím, tak se teď pořád kontroluju a jsem naštvaná, když ty bolesti přejdou..no uvidíme, jestli si dá skřítek na čas nebo ne🙂

martanko
13. zář 2008

ia. aj my vam drzime palusiky, nech vsetko dobre dopadne a babatinko je cim skor v poriadku na svete 😉

lubicanoemi
19. zář 2008

ahojte, chcem sa oopýtať...je nejaká tolerancia v tom meraní minút medzi kontrakciami alebo to býva úplne presné? hádam už aj šesť hodín mi trvajú bolesti, trošinku sa zintenzívnili, ale intervaly skáču od 7 do 17 minút, tak neviem či sa to priemeruje či nie🙂 keďže mám vybratú pôrodnicu minimálne dve hodiny vzdialenú autom, sme trošku nervozni a chceme vyraziť skôr než s päťminútovými intervalmi a z tohto sa troška nevieme vysomáriť. na kontrole som bola dnes a bránka je vraj "tak na špic prsta", nebolo naznačené že by to už mohlo byť. najviac sa mi nechce niekde potom trčať dva týždne na hoteli...

leryl
19. zář 2008

ahoj,mně doktor říkal,že mám vyrazit když jsou kontrakce po 5min,ale když máš porodnici 2hod,tak bych vyrazila trochu dřív 🙂

majsan
22. zář 2008

ahojte ja som rodila 7 augusta presne na termin.mne nepraskla ani voda ani zatka neodisla.bolesti som dostala rano o 8-mej aledalo sa to vydrzat.tiez som si myslela ze to su poslickovia.ale o 10-tej to uz zacalo silniet a bolo to pravidelne kazdych 5 minut tak som volala manzelovi do prace o pol dvanastej nech pride domov ze to uz zacalo.o dvanastej sme dorazili do porodky tam ma vysetrili ,otvorena som bola na 4 cm a tak sli sme do saly kde bola aj vana.ale zial mne ta voda vobec nepomahala.mala som pocit ze je to este horsie.tak som z nej vysla a predychavala kontrakcie manzelovi na ramene.o tretej poobede ma zase vysetrili a bola som otvorena na 7 cm tak mi povedala sestra ze o stvrtej porodim a to som uz plakala ze este hodinu uz nevydrzim. bolesti boli neznesitelne len som sa gulala po posteli.maly sa nakoniec narodil o pol piatej poobede.placenta mi sama nevysla tak ma hned po porode uspali a chirurgicky cistili.ani ma nenastrihli pri porode a tak som sa potrhala.ked som tlacilaa mala som pocit ze mi niekto zeravy kutac vopchal dole.ale uz to mame za sebou a za tie bolesti to stalo.kazda zena ma iny porod a ja mozem povedat ze moj druhy bol ovela tazsi a bolestivejsi nez ten prvy.

micimacko
22. zář 2008

Ahojte baby!Ja som dnes už deň po termíne a nič zatiaľ.Pobolieva mi bruško občas ale nevšimla som nejaký pravidelný interval.Strašne sa bojím a vôbec neviem,ako to začne potom s tými kontrakciami. ☹

janistam
25. zář 2008

ahojky uz druhy den vzdycky navecer mam bolesti v podbrisku tedy spise vzdycky takove silne pichnuti, ale trva to vzycky hodinu a pak to prestane...mam se uz pripravovat??

micimacko
26. zář 2008

janistam,ahoj.Asi áno.Aj ja som mala už také bolesti a nemám už veľa času.V ktorom si týždni? 🙂

levik82
27. zář 2008

Ahojte, pridavam sa 🙂 Tiez uz mavam take bolesti ako pocas menstruacie. Dnes v noci to bolo dost silne, ale mozno aj preto ze som sa zobudila uz s takym plnym mechurom ze aaaaaaaz. Chcela by som to uz tiez mat za sebou. Mam pocit ze tie posledne tyzdne su najtazsie. Ked si predstavim ze moze byt ze este v 42 tt budeme 2 v 1 😲 Ved to su este 3 tyzdne!!!

natasa8
29. zář 2008

Kedze v den porodu som tuto temu precitala od predu do zadu a nenasla podobny zaciatok porodu ako u mna, rozhodla som sa ze sem popisem aj moj zaciatok porodu.

Termin som mala 25. septembra. 16. septembra som bola na poradni, kde mi doktor oznamil ze na porod to este asi tak dva tyzdne nevypada, a ze mam aj tak asi zle vypocitany termin a porodim asi neskor (kvoli nepravidelnej ms). Bola som otvorena na spicku prsta, krcok 1,5 cm.

Na druhy den rano - 17teho, som sa zobudila na priserne bolesti. Mala som hrozne silne kontrakcie. Skusila som horucu vanu, ale bolesti neprestali. Zacali sme ich s manzelom merat, ale boli nepravidelne. Podla knihy maju navyse kontrakcie pri porode trvat min. 40 az 60 sekund a mam mat krvavy vytok. Ja som mala kontrakcie kazdych 3 az 7 minut, trvali tak 30 sekent alebo az 2 minuty. A vytok nikde. Tak sme s manzelom usudili ze to porod nie je a on odisiel do roboty. Ja som od zufalstva a od bolesti doma plakala, lebo ak toto mali byt poslickovia, tak prave kontrakcie som si uz vazne nevedela predstavit. Asi po troch hodinach to zrazu preslo.

Po dvoch hodinach sa vsak kontrakcie vratili. Isla som do vane - nepomohla. Takze som zacala opat merat a stopovat kontrakcie.... teraz boli kazdych 3 - 5 minut, obcas bola medzi nimi aj dlhsia prestavka. Ale vsetky uz trvali minimalne 40 sekund. Merala som ich asi hodinu. Krvavy vytok ale nikde. Nakoniec som usudila, ze sa to uz neda vydrzat a zavolala muzovi do roboty, nech pride domov, ze skusime ist do nemocnice.

Do nemocnice sme prisli nakoniec asi o pol piatej poobede, bola som otvorena na 4 cm, krcok upne spotrebovany. Ked som sa dostala na salu, bolo takmer 6 hodin.... a mala sa narodila o deviatej. Az uplne do konca som mala kontrakcie nepravidelne, a boleli rovnako silne ako tie rano.

Takze keby som cakala na pravidelne kontrakcie, porodila by som asi doma. 🙂

sonik05
1. říj 2008

Ahoj, já měla štěstí, že mi porod začal tak, jak jsem si vždycky přála. Praskla mi voda. Bála jsem se, že bych kontrakce nepoznala, ale teď už vím, že to opravdu nepoznat nejde 😉 Rodila jsem přesně na termín a zátka mi odešla 6 dní před porodem.

felixko
1. říj 2008

mne pôrod začal asi tak, že som sa v noci zobudila a mala som pocit, že mám hnačku. tri krát som bola na WC, ale popritom som zistila, že pri tých kŕčoch mi tvrdne bruško. bolo to v intervaloch 5-6 min. začalo mi to pripadať ako kontrakcie. v to ráno som mala ísť na poradňu. musel ísť so mnou manžel, keďže sama som si netrúfala, lebo tlaky na konečník neprestávali, ale stále to bolo v rovine, ako keď potrebujete ísť na stolicu. povedala som o svojich problémoch gynekologičke, ktorá povedala, že krčok je už úplne spotrebovaný a keďže mi tvrdne bruško tak často, aby som zašla zbalená do pôrodnice. preto sme sa s manželom ešte vrátili domov, zistila som, že mi odteká hlienová zátka, ja so si stihla ešte zmyť vlasy, manžel vypil kávu a pomaly sme sa pobrali. tlaky neprestávali, ale ani nijak zvláštne nenaberali na intenzite. v pôrodnici mi primár povedal, že som otvorená na 1cm a že v ten deň porodím. napojili ma na monitor, zistili, že skutočne ide o kontrakcie. po pol hod. mi prepichli plodové obaly, podali oxitocýn,vtedy začali byť kontrakcie zreteľnejšie, už aj bolestivejšie, ale poctivo som predýchavala a čím ďalej tým viac som mala pocit, že musím tlačiť. mám pocit, že lekár mi pomohol pri otváraní vnútorným vyšetrením, lebo ani neviem, ako sa to zbehlo a povedal, že môžme tlačiť. malú som vytlačila asi za 10 min., bolo to únavné,ale ten tlak bol tak silný, že jednoducho sa nedalo "netlačiť". keď som už cítila hlavičku, dala som do toho všetko a náš malý zázrak ležal na stole. bolo to krásne. v tom momente sa mi zastavil svet. neverila som, že to dokážem a tam vnútri môjho brucha skutočne žije nádherný malý človiečik, ktorého sme privítali na svet. 😵

denduska
1. říj 2008

Čaute, pridám aj ja svoju skúsenosť 🙂 Deň po termíne v noci ma začalo príšerne bolieť brucho..zľakla som sa, lebo mne dovtedy ani netvrdlo ani ma nikdy nebolelo. Nestopovala som to, ale stále keď som to rozchodila a zaspala, ozvalo sa to znova. Celý ďalší deň nič. Na ďalšiu noc zas...ale to už som stopovala a bolo to každých 20 minút. Vyčkala som do rána, volala som manželovi, ktorý bol v službe, a keďze ma nemal kto odviezť, poslal mi sanitku 😅 V pôrodnici zistili, že to nie sú žiadne kontrakcie, doktor ma vyšetril, krčok bol ešte stále 1 cm a otvorená som bola na prst a povedal že to bude o týždeň 😀 Tak sme obaja sklamaní odišli lebo sme sa už tešili. Večer sme sa išli prejsť, keď to zasa začalo, ale oveľa silnejšie. Tak sme stopovali, bolo to v 30-minútových intervaloch....až do 21.00. A potom zrazu prešlo na 7-minútové. Keďže bývame 30 km od pôrodnice, vyrazili sme. V aute som sa zvíjala, prišli sme tam, a vypočula som si, že som na 4 cm!!! 😎 Tak sa začal zhon, oxytocín, klystír a epidurál (ten mi neskutočne pomohol, do štvrtej rána som si ako tak pospala). Potom mi spustili vodu a začali kontrakcie jak sviňa. O 6. som už kvílila že to nevydržím, o 6.20 prišiel doktor, že je tam hlavička a ideme rodiť. Tak som tlačila ako besná, a o 6.30 bola malinká na svete. Doteraz na to spomínam ako na najkrajší zážitok v mojom živote, aj keď tesne predtým som vravela že nikdy viac 😅

jitulka
9. říj 2008

Ahoj holky, asi od 3 hodin v noci mam menstruační bolesti. A mám pocit, že se zkracují intervaly. Teď už je to asi po 10 min. a jde mi to i do kříže. Myslíte, že už by to mohl být porod? Včera jsem měla termín 😉

levik82
9. říj 2008

Jitulka, myslim ze by to uz mohli byt kontrakcie. Hlavne ked su pravidelne a v takych intervaloch, mala by si zajst do nemocnice. Radsej aj viac krat zbytocne ako potom prilis neskoro.
Aj ja uz chceeeeeeeem 😉

jitulka
9. říj 2008

zatím zapisuji a uvidím. Pořád je to po 10 minutách...mám pořád strach, že to přejde a zase budu zklamaná. Strašně se na miminko těším. Ty máš termín zítra? To už se taky nemůžeš dočkat, viď? ☹

mata.p
9. říj 2008

od soboty ma bolia krize ze nemozem ani chodit termin mam za tyzden mala by som ist k lekarovi?

levik82
9. říj 2008

Mata.p ked nemas nic okrem krizov tak podla mna nemusis. Vyckaj a uvidis.
Jitulka ako??? Uz rodis??? Ako daleko si dospela s tym zapisovanim? Som zvedavaaaaaaaa 😉
No, ja idem zajtra na kontrolu tak uvidime. Tiez sa uz sledujem. Vecer mavam stale kadejake bolesti, tak ich analyzujem, ale zatial som nic nezapisovala...

mata.p
10. říj 2008

Tak som to nevidrzala a rano ma muz zaviezol na gindu, ze som uz na 2-3 cm a mam ist domov, tak som doma a cakam. Uz aby to bolo. Chodim ako vojensky invalida. 🙂

katmi
12. říj 2008

kocky mne zacali najskor bolesti ako ked som mala dostat menzes..a tiez bolesti krizov..toto mi trvallo 5hodin.. az potom mi praskla plodova voda a vtedy zacali riadne bolesti..

mata.p
12. říj 2008

dnes 3:30 odtiekla voda
4:00 pravideln každe 4 min. bolesti
o 5:00 sme dorazili do nemocnice
o 7:00 sa nam narodila malá Natálka (aj ked na sone nam dr. povedal že to bude chlapček)
3200g 48cm
dražim vam všetkým palce

saska.t
12. říj 2008

8,30 mi praskla plodova voda
o 9,30 som bola v nemocnici
o 14,00 mi zacali kontrakcie, potom to do 16,00 bolo zvladnutelne ale kedze som sa neotvarala dali mi lieky na podporu a potom to uz bolo strasne
o20,30 mi pichli epidural a bolo to krasne a viac-menej bezbolestne, mala sa narodila o 00,14 😀

zdenkaz
18. říj 2008

Ahojky,
tak já jsem u prvního díťátka musela nastoupit týden po TP na vyvolání porodu, tak jsem nemusela řešit, jestli poznám, že rodím. U druhého jsem si seděla doma u počítače a začalo mě bolet v kříži. Pořád jsem poposedávala a kroutila se, protože se bolest stupňovala. Když už to trvalo asi 2 hodiny v intervalech po 5 minutách, tak jsem se šla naložit do vany, jestli to náhodou nepřejde. A nepřešlo 😉 Ale pořád to byly "jenom" bolesti v kříži, tak jsem nevěděla, jestli je to ono nebo ne. Čekala jsem právě bolesti do břicha a tak .Ty se přidaly až v porodnici. Vodu mi praskli až tam.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru