Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

mirka8429
12. kvě 2008

katka to ti veriim..aj ja by som bola...

paula58
13. kvě 2008

ahojte,Mirka a ta zatka mozem sa opytat akej farby bola aj s primesou krvi,lebo aj mne vcera vysla ale bez krvi a aj dnes a mam al slabe bolesti ako ked cakam na mrchu 🙂

mirka8429
14. kvě 2008

paula no rano bol len taky maly fliacik do ruzova tak hnedo ruzovo...a potom neskôr tak tiez do hneda ale viac..a aj ked som na wc sedela tak to zomna slo von ako ked je menzes...a krv tam bola len malinko take vlasocnice medzi tym...ale bolo vidno ze tam je... 🙂

alianka
18. kvě 2008

ahoj holky, hlasim se do klubu tech, co se hrozne tesi, az sem taky budou moct napsat, jak nam ten porod zacal 😀 ja porad sleduju poslicky, mivam je v podstate jen v noci, dycky takove ms bolesti a hlavne bolest v krizi... akorat se to neda nejak sledovat ta frekvence, pac je ta bolest takova "neohranicena" a spis permanentni, nez ze by se nak opakovala. takze dle toho dycky usoudim ze o nic nejde a zatim se mi to pokazde potvrzuje. Zitra ke me prijde PA mi udelat Hamiltona. Uz prenasim a cipek porad drzi, pul palce dlouhej a dle vcerejsiho vysetreni prostupna "na spicku" tak jsem zvedava, esi ten Hamilton vubec pujde a taky esi to nejak uspisi 😎

zuza56
18. kvě 2008

Ahoj Alianko ze svý zkušenosti ti můžu říct,že mě Hamilton pomohl doktorka mo ho udělala v pondělí v úterý odešla zátka a v pátek před půlnocí jsme jeli do porodnice a malá se narodila ve 3:10.Ale popravdě je to hodně nepříjemné.Přeju ti hodně štěstí a rychlý porod 😉

gucz
18. kvě 2008

Mňa začalo o piatej ráno preháňať plus bolesti krížov, o pol hodinu slabé kontrakcie, od šiestej silnejšie, o pol siedmej sme volali do pôrodnice, či je to normálne v 34. týždni, tam nám povedali aby sme sa prišli ukázať. Do pôrodnice sme dorazili o 7.36. V aute už boli bolesti dosť zlé. Dcérka sa narodila o 7.50 teda 14 minút po príchode do pôrodnice. Voda mi odtiekla až na pôrodnom stole a hlienovej zátke nič neviem, nevšimla som si nič také. Tak to bol môj náhly, bleskový pôrod, ktorý som najprv pokladala za nejakú brušnú virozu, keďže ma prehnalo asi 10x 🙂 😉 😖

alianka
19. kvě 2008

zuza diky 🙂 po pravde doufam, ze to zabere trosku rychlejc a nejlip zitra uz budu rodit 😀 no uvidime 😉
gucz no tomu rikam teda rychlost, malem jste rodili doma, co?? to by muj manza asi neprezil 😀

ala30
22. kvě 2008

Ahoj som rada ze sa mozem pridat.Ja som rodila v anglicku.Najprv mi odtekala pomalicky voda a nastali bolesti ja som bola 6 dni po termine.Hned sme isli do nemocnice vecer o 22h a rano o pol 5 som porodila. 🙂 Nemala som ani ziadny nastrih ani ziadnu injekciu bolo to ine ako u nas. 😉 Vela stastia.

motol
23. kvě 2008

Ahoj Holky,tak mě praskla voda 15.1. 2008 v 1.00 v noci o kole 4 jsme jeli do nemocnice,tam nás prohlídli,dali kapačky antibiotika, protože jsme měli streptokoka a přijali nás na pokoj kontrakce začali ve 3 odpoledne a malej se narodil v 0.20 16.1.2008,dala ale zabrat nechtělo se mu moc vem,tak sem ho 45minut tlačila,juj to byla ulev,když se narodil,byla to ta největší uleva co sem kdy zažila,tak vám přeji mnoho štěstí,které to čeká Monča

petapi
26. kvě 2008

Mě začal bolet podbřišek jako při MS, z porodnice nás vrátili domů s tím, že to jsou poslové a že kontrakce prostě musí být do celého břicha. No Barunka se přesto narodila o pár hodin později a kontrakce byly stále jenom v podbřišku.

konja
26. kvě 2008

Ahoj holky, no já nejprve pozorovala cca 2dny pravidelné tvrdnutá břicha.Nebolelo to,jen to bylo dost citelné.Takové úplné stáhnutí.Doktorka mě upozornila,že se to již nejspíš chystá a že máme být připraveni k výjezdu. No a pak mě zničeho nic praskla voda. A zhruba dvě hodiny nato přišly i bolesti.A byli hned od začátku hodně bolestivé a silné.Odchod hlenové zádky jsem vůbec nezaznamenala.

adriana1
27. kvě 2008

Ahoj holky, mě týden odcházela zádka a pak mi v 1h ráno 28.4.2008 rupla voda. V podřbřišku mě bolelo 14dní před porodem(ale ne každý den) a v tříslech mě bolelo to ani nevím jak dlouho. Po křupnutí vody sme jeli do porodnice a tam si mě nechaly a ráno mi křupaly zadní plodovku kvůli tomu že sem měla slabé kontrakce.Pak se kontrakce rozjeli pěkně silné. Nejdřív po šminutách a pak už byla jedna za druhou. Malá se narodila 29.4.2008 v 11:26 takže skoro k obědu 🙂

monika6e
27. kvě 2008

Ahoj, tak já si taky přidám. Měla jsem hodně pohodovej porod. V 11,45 praskla voda a s ní přišla první kontrakce. Ty kontrakce chodili hned cca po 2 minutách, ještě že muž dělá kousek od domu. Hned přijel, frčeli jsme do nemocnice, celou cestu jsem se střídavě smála, pak brečela, že mám strach, a snažila dýchat. A abych dodala odvahu nastávajícím mamkám - nebylo to tak hrozný. Přijeli jsme do porodnice a šla jsem rovnou na sál, ve 12,50 byla malá na světě. Pravda, pak mě hodinu šili a ne úplně dobře se to následujících cca 14 dní hojilo, ale za takhle krátkej luxusní porod je to dobrá daň. Takže hodně štěstí a hlavně ať je všechno v pohodě!!!!

milhaus
28. kvě 2008

mala bola neaka nekludna v brušku od sestej, o siedmej mi praskla plodova voda, previezli ma z PN to TT kedže to bol 36 tt, kontrakcie boli za 4 min. a po vysetreni na prijme ma poslali na salu, tam už boli 2 min.kontrakcie a o 10:10 som začala tlačit a 10:35 bola vonku, sestrička trocha pomahala tlakom na bruško, mala je na menšie problemy ktore nie su akutne v poriadku

lenulin
28. kvě 2008

Tak to jsi měla,ale rychlovku.No hlavně, že jste obě v pohodě.

milhaus
28. kvě 2008

mama vraj tiež rychlo porodila mna a potom mala ešte brata a ten šiel rychlejšie ešte ako ja
ma pruh a menšiu vadu na oblčke ktoru stači len sledovat

katka_25
28. kvě 2008

Ahojte. neviete mi niekto poradiť? od rána mam na lavej strane bruška bolesti, neviem to popísať, ale je to také ako keby som tam mala niečo z vnútra a ako keby vas ťahal niekto za kožu, taká surová bolesť, neviem to popísať, nemal to niekto z vás? čo to može byť??? 😒

adriana1
28. kvě 2008

katy mohla ses rychle pohnout a máš to odtoho ale jestli tě to nepřejde během chvíle tak si radči zajdi k doktorovi je mít lepší jistotu

martinka79
28. kvě 2008

ahojky tak mně začal orod obyčejnými křížovými boletmi zad od poslíčků velmi rozeznatelné.
jinak zítka mi odešla 14 dní před porodem. plodová voda odcházela průběžně s močí v noci při bolestech.

miriamka
28. kvě 2008

Mne zacal porod odtecenim plodovej vody...kontrakcie zacali az 3 hodiny po tom 😉

lenulin
28. kvě 2008

katka mě teď poslední dobou takové něco potkává tak na 10 minut na pravé straně taková stálá stejná bolest ze strany bříška a pak to přejde tak nevím co to je.kdyby to bylo v podbřišku s obou stran tak to budou poslíčci, ale jen na jedné straně?taky nevím co to je.

katka_25
30. kvě 2008

lenulin včera som bola u lekára, spomenula som mu to, nezareagoval, že by to mal byť problém tak neviem ..

katka_25
30. kvě 2008

Včera som sa trochu zľakla, lebo bolesť krížov tom ám od začiatku tehu, ale včera som mala takú pichlavú bolesť prerušovanú, v krížoch, aj tlak v konečníku tiež raz bol prestal zas a tak dookola, manželovi som ani nič nehovorila, aby som ho zbytočnenestresovala, ale mna napadlo, či to náhodou neprichádza, dnes som to zatial nepocítila ...

mien
30. kvě 2008

katka ja som mala včera to isté strašne ma boleli kríže a dneska nič

lenulin
30. kvě 2008

no já dnes k ránu jsem se probudila a cítila jsem bolest v podbřišku takovou, že jsem ani nevěděla jestli je to na jedné nebo po obou stranách jenže to byla taková stálá bolest, která se nijak nestupňovala a ni neopakovala,tak jsem to neřešila jen jsem si moc přála, aby to už přišlo a zase jsem to zaspala a nic neděje.Katko jak vidím ty jsi v 33tt,tak pokud nemáš problémy,tak si myslím, že máš ještě čas a nijak bych se netrápila já vidím na sobě ,že když se člověk moc pozoruje,tak je jen zbytečně ve stresu.Co se má stát tak se stane.

katka_25
30. kvě 2008

lenulin...jasné, len mna pripravuju od 28 tt na predčasný pôrod, preto sa bojím a lekár mi velké šance nedáva vydržať do termínu, ale jak povedal môže sa stať, stale mi prizvukuje, aby somsa šetrila a len ležala...

mien
30. kvě 2008

lenulin veď to , keď sa pozorujeme tak si veľa vec´í aj domyslíme, lebo to už chceme mať za sebou, ale ty to už v pondelok budeš mať

katka_25
30. kvě 2008

jasné i ja so mtoho názoru, nie je dobré sa "študovať" toľko, lebo už potom aj pracuje fantázia, len ja od 28tt som v strašných bolestiach, bruško ma bolí denno denne, magnezko už ako keby nezaberalo, beriem 3x2 tbl, ale ja mam také stavy, že ked ležím neviem niekedy nohami pohnúť, také mam silné tlaky v podbrušku, dali mi pesar, aj na infuzkach som bola týžden, na par dni to pomohlo, ale je to späť ... tak preto, každá by sa bála ... 😒

katka_25
30. kvě 2008

mien tebe sa to tiež akosi kráti držím palce všetkým čo Vás to v nedohľadne čaká ... ja si neviem rpedstaviť, že takto vydržím až do 25.7, no ale čo budem musieť, len aby bolo všetko ok, uvidime ked vyberu pesar ...

lenulin
30. kvě 2008

Jaj kdyby si tak měla pravdu a ten človíček si to rozmyslel a chtěl jít ven sám.Potom už mě čekají návštěvy porodnice a mám strach co tam se mnou budou provádet.A ještě musím dojíždět 60km do porodnice ,tak to pak bude náročné.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru