Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

kikita.nikita
22. srp 2008

mě překvapilo, že ty poslíčky jsem měla docela silný 😖 a žádný ms bolesti ale jak kdyby mě někdo píchal nožem do břicha a do podbřišku. no, uvidíme...ted bych víkend ještě chtěla být doma, nerodit... 😅

aja123
22. srp 2008

Ahoj, tak u mě to začalo v úterý, to jsem si myslela, že už neudržím moč a že učurávám 😅 No a trvalo to do pátku, kdy už mi to bylo nějaké podezřelé, tak mě manža naložil do auta a odvez do porodky na kontrolu, pro jistotu ať máme na víkend klid. Tam mi udělali Tenešvaryho test ( určitě to píšu špatně 🙂 ) A už si mě tam nechali, protože to nebyla moč, ale plodovka 😕 Dr. na příjmu se mě ptala, jak dlouho to teče, tak jsem jí řekla že od čtvrtku a dostala jsem sodu jak sviňa, že jsem nepřijela dřív. Kdybych jí řekla, že to trvá už od úterý, tak mě snad ukamenuje. Všichni mi říkali, že až to příjde, tak to poznám, a já se musím přiznat, že jsem to teda vůbec nepoznala. No a náš brouček se narodil v sobotu 🙂

kikita.nikita
22. srp 2008

ti doktoři...jak to máme asi vědět, že? člověk tam nechce jezdit, že dostane sprda, že blázní... 😠 hlky, já už zkusila všechny zaručené urychlovače porodu...sex, maliník, míč, schody snad milionkrát denně, mytí oken, podlah, žehlení...no a nic. jsem z toho jen stahaná. takže teď se flákám a uvidím 😝 už nezbývá než fakt čekat 😒

tlap.ka
22. srp 2008

kiki, mimčo si stejně řekne samo, kdy se narodí 😉 já měla tři termíny a stejně se Máťa narodil až týden po tom posledním takže prý 41+0 😉

cindy01
22. srp 2008

Ahojky...

tak já už rodila dvakrát a bylo to dost rozdílné..

U dcerky jsem žádné poslíčky neměla ani náznak...
U druhého porodu jsem už poslíčky měla ...přesně v den termínu jsem je měla ale takové jiné, trochu mi to šlo i do zad...ale žádné kontrakce a tak jsem si dokonce udělala vlakem i takový výlet 🙂 do poradny - chodím do jiného města.
A večer to bylo silnější...nepomohlo ani když jsem si lehla, tak jsem si šla dát sprchu - pro jistotu, kdyby to na mně opravdu přišlo..a pak to opravdu přišlo- chytla mě pravá kontrakce, že jsme musela být v předklonu a rozdýchávat...a už bylo jasné, že jedeme rodit 🙂

kikita.nikita
22. srp 2008

tlap.ka - je jasný, že si mimi řekne samo, ale chtěla jsem mu trošku v tom rozhodování pomoct... 😀 je vidět, že to bude holka a ještě po mamince 😅 taky nerozhodná...no nic, aspoň se v klídku ještě vyspíme

konja
22. srp 2008

kikita.nikita: já vím, že se už nemůžeš svého dobečka dočkat, ale užívej si klidu dokať ještě můžeš.Hodně spi a relaxuj.Až se mimi narodí tak už to nepůjde.Vím o čem mluvím, rodila jsem ruhého srpna a ikdyž je naše malá sladká a úžasná a já šťastná jak blecha tak občas když nechce spinkat tak si povzdechnu jak to vlastně bylo krásné když jsem ji ještě měla v pupku. A to jsem se přitom taky nemohla dočkat až porodíme a dělala pro to všechno možný i nemožný.Nadávala jsem jak je to hrozný,že jsem jak lokomotiva, že pořád jen funím, v posteli se nemůžu pořádně přetočit,všechno mě bolí atd. A teď je to zase obráceně. Tak se snaž si ještě co nejvíce odpočinout a nech se rozmazlovat,protože ti to opravdu brzo skončí 😉

evixa
22. srp 2008

ahojte,
znervoznuje ma, ze nie je mozne jednotne zadefinovat kedy "to" zacne 😀 Citam tu citam a neupokojili ste ma 😀 Doktor mi na kontrole povedal, ze som na 2 cm otvorena a ze kazdym dnom mozme porodit. No ja mam dojem, ze som nemala ani tie cvicne kontrakcie (teda tak ako si ich predstavujem) ani mi netvrdne brucho ani nic. Citim sa rovnako, len obcas mam bolesti v podbrusku ako pri menstruacii a teda predpokladam, ze to je asi u mna forma "poslickov". Mam v tom chaos. 🙂 Do porodnice nemame prave blizko, tak dufam, ze rozpoznam kedy ist. 🙂

konja
23. srp 2008

evixa: pobolívání v podbříšku jako na ms jsou určo poslíčci. Každý je vnímá jinak. Já je v prvním těhu třeba vůbec nezaznamenala, to až při druhém mě občas tvrdlo bříško a pobolívalo jako při ms.V 38 tt jsem také byla na 2cm otevřená a malá se narodila 38+4 😉 Já myslím, že to určitě poznáš. Když se ti nebude něco zdát tak si buď do porodnice zavolej a popiš jim co se děje a nebo popadni manžu a rovnou si tam zajeďte. Nemůže se stát nic horšího než že vás pošlou ještě domů. Vím, že je to sice nepříjemné, ale říkej si, že je ůepší jet třeba i několikrát zbytečně než jednou pozdě 😉 Držm palečky ať vám vše dobře dopadne a brzy se dočkáte svého chlapečka 🙂

kikita.nikita
23. srp 2008

konja - určitě máš pravdu, kamarádka porodila před pár dny a já jsem ráda, že se narozdíl od ní vyspím 😅 spíš to čekání, kdy to jako přijde je hrozný 🙂 v noci se vzbudim a vystřelím jak šíp z postele, jestli je to ono...no a chce se mi jen čůrat 😀 prostě plašan. jinak mě sem tam píchne v podbřišku a v zádech, malá je malinko neklidná už pár dní. ..ale stejně to může přijít někdy příští týden....zvolila jsem jinou strategii než se snažit miminku pomoct ven a to, že si těch pár dní pěkně užiju...prospím, s manžou v klidu ještě do restauračky a tak... 😀 poznt ten začátek porodu musíme každá, tak se tím nestresovat. 😉

evixa
23. srp 2008

dakujem konja 🙂 dnes ma opat chytili ms bolesti pred obedom, ale nakoniec som skoncila len WC. Som sa bala, ze sa nenaobedujem 🙂 Teraz je cez hodinu klud, tak sa asi nic nedeje.

nikoleta164
23. srp 2008

ja som mala vo stvrtok bolesti asi tak 5x, v piatok mierne a dnes sa citim skvele. Zajtra ideme na vysetrenie a urcite si ma nenechaju. Tiez to citim na buduci tyzden. Segra mi povedala, ze bolesti urcite rozoznam a vraj ked jej praskla plodova voda tak to v bruchu zaznamenala ako ked praskne balon. Neviem ci praskne aj prvorodickam, uvidime. Ja si tiez uzivam a uz sa nestresujem kedy to bude, ved sa dockame 🙂

katuliiienka
23. srp 2008

Ahoj mne najprv odtiekla voda to bolo v nedelu o 15 a nemala so ziadne bolesti bolesti mi zacaly az o 2rano a porodila som v pondelok o 12 a to som malu rodila zadockom a mala som strasne bolesti uz 4hod pred porodom mala bola este vysoko poponahlala sa o 2tyzdne skorej

girl.misel
23. srp 2008

ahoj já jsem za celou dobu těhotenství žádné poslíčky neměla ani náznak.termín jsem měla 26.3 v neděly 25 v pů 1 v noci jsem žačala lítat na záchod s průjmem.byla jsem na záchodě snad 6x a potom už nebylo co.... 😀 .....a ve 3h začaly pomalu kontrakce které se daly rozýchat v 5 h už byly po 3 minutách.pořád se daly rozdýchat jinak mi nic nebolelo..záda nic...v půl 7 se jelo do porodky,v 9 praskla voda a v 9,45 se malá narodila.za celou dobu sem neměla žádné křížové bolesti nic...troufnu si říct že sem měla bezbolestný porod..co se týče bolesti při kontrakcích a samotného porodu a šití...horší pak bylo šití když přicházelo k sobě....

kikita.nikita
24. srp 2008

Ahojky, tak čekatelky pořád 2v1? 🙂 My jo, ale to čekání je hrozný...přes den mám bolestli, nepravidelný, někdy pravidelný a pak mě to na noc přejde 😝 babička i manžel mi říkaj, že v pondělí to vypukne, ale já už si začínám myslet, že jsem slonice 😀 ty se s tím tahají dva roky 😨

anickaajanko
24. srp 2008

ahoj kikita
no presne
🙂

anickaajanko
24. srp 2008

cely den som mala bolesti v stehnach, podbrusku, a nic v noci pohoda
zajtra mam kontrolu na oddeleni v nemocke tak som zvedava co mi povedia
ale uz by som aj hned rodila
myslela som ze budeme mat maleho levika a bude mala panna
skoda ze mi to nevyslo s dievcatkom
ale este mam nadej na sone bolo pohlavie vidiet len raz
😉

misakulicka
24. srp 2008

my jsme tomu trošinku s manželem pomohli:o)a za 2 hodiny jsem měla první kontrakce-tak jsem to počítala za jak dlouho je každá kontrakce....no a ráno jsme se v klidu sbalili a jeli...kdyby náhodou-bylo to už po 5 minutách...tam nějak něvěděli, jestli si mě tam mají nechat-monitor jsme měli hraniční---ale pak řekli že jo, tak jsem řekla manželovi, že jdeme asi rodit a za asi 6 hodin po příjmu byl klučík venku...a bylo to super!

kikita.nikita
24. srp 2008

anickaajanko a ty máš termín toho 26? podle utz nebo ms? A jak říkáš, včera jsme byli na pouti a mě vystřelovala bolest do stehen. Nechápu...v noci nás ty prckové asi nehají spát 😀 já jdu do nemocnice na ctg v úterý, sestra si u mého gyn. myslí, že si mě tam už nechaj.. ☹ Taky jsem moc pannu nechtěla, ale co se dá dělat, budeme se muset snažit ty panny pořádně vychovat 😀

kikita.nikita
24. srp 2008

Já si taky přála holčičku a na genetice mi jí potvrdili, ale zase na druhou stranu, když se pos...kluci, líp se umývají než holky 😀 tak to ber pozitivně a příště ta holčička snad vyjde..

anickaajanko
24. srp 2008

lev je horsia povaha vravi sa
podla utz mam 26
podla ms 22

kikita.nikita
24. srp 2008

Ahojky, jak se čekatelky cítíte? mě začala dwěsně bolet hlava, tedy spíš se mi motá 😀 a vůbec nevím, jestli mi neuniká plodovka, mám pořád nasáklou vložku, ale je to lehounce žluté...tak nevím ☹ jinak bolesti žádné 😅

hynka
24. srp 2008

Ahojky, podobný výtok mám taky.

kikita.nikita
24. srp 2008

takže výtok? sakra ☹ já už melu z posledního...už to chci mít za sebou. vím, jak jsme si tu psali, že už si neodpočinu, ale mě už všechno bolí a tlačí ☹

hynka
24. srp 2008

No já nevím, jetli je to výtok. Jen si to myslím, když to má nažloutlou barvu. Taky už to chci mít za sebou a taky mě všechno bolí a tlačí. 😠

kikita.nikita
24. srp 2008

no právě, že je to nažloutlý. možná s močí...malá mě děsně tlačí na močák, tak ani nevím kdy mi něco unikne 😅 zatím to nechám být a uvidíme...tak šup šup rodit 😉

anickaajanko
24. srp 2008

detto ten vytok
uvidim co mi povedia zajtra na vysetreni
ale bola by som stastna keby uz aj do rana bol malinky na svete
stale musim na malu asi budem na wcku aj nocovat
😒

anickaajanko
24. srp 2008

hynka kikita drzim palce ak to bude do zajtra
lahky porod 😉

kikita.nikita
24. srp 2008

anicka 😀 na wcku nenocuj, je to nepohodlný 😀 tak uvidíme, jak se ty naši prcci rozhodnou... 🙂 já se kdyžtak zase přihlásím. dobrou noc 🙂

slavica2
24. srp 2008

ja poslickov nemam, no som zvedava, co bude zajtra u dokiho 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru