Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

lucijja
27. bře 2009

ved aj nasa Emka to ma tak isto...navecer a v noci je ziva...ale hrozne...a vcera sa len zo tri krat tak lenivo pohla a dost... 😒 ani teply kupel ju neprebral a vo vani vyvadzala vzdy... ☹

mataaaaa
29. bře 2009

ja som bola po vyvolavacke, kedze som prenasala, ale najprv mi praskla voda a hned nato mi nastupili 10min kontrakcie...i ked porod trval 46hodin...

eatygrenee
9. dub 2009

Ahoj, koukám, že každá z Vás má jinou zkušenost. Jestli by mi to tedy mohl někdo zkušený zrekapitulovat, nejdříve může odtéci plodová voda ale klidně nejdříve přijdou kontrakce, je to tedy asi jak u koho? a plodová voda odteče najednou nebo postupně? bojím, se, že bude např. ve městěb a najednou se ze mě povalí litr vody, stalo se to někomu z vás?? a za jak dlouho po odtečení vody nebo po prvních kontrakcích se má jet do porodnice?? nechci přijet brzy přehnaně a zas se bojí, abychom to stihli 🙂 😅

maminka51
9. dub 2009

ahojte babi som tu asi prve 2-3 minúty. 🙂
Som rada že som spoznala túto stránku.
Ale rada prejdem k veci.
Takže: mne pôrod začal takto:
pred 8 rokmi, si to moc ani nepamätám ale tento pôrod si predstavujem takto: že proste niekedy cez deň budem rodiť.... 10min. kontrakcie ako povedala mataaaaa.
a ja neviem......

Tak sa majte ledkovia!

krista
9. dub 2009

Eatygrenee napsala jsi to vesměs správně.

Porod může začít:
1) Kontrakcemi (přičemž plodová voda praskne později, nebo pomohou v porodnici)
2) Odtokem plodové vody (kontrakce se dostaví později, někdy je třeba je vyvolat)

Plodová voda může odtéct naráz (opravdu to bývá velký proud) nebo odtékat postupně - to potom člověk musí dobře identifikovat.

Pokud ti odteče prvně plodová voda, měla by si se dostavit do porodnice zhruba do hodiny - dvou hodin.
Jestliže ti začnou prvně kontrakce tak se má vyrazit když máš zhruba hodinu kontrakce po 5ti minutách.

momin
9. dub 2009

Ahoj. Tak me to zaclo kontrakcema... nejdrive byly nepravidelne... Potom asi co 10 minut. A kdyz zacly pravidelne po 5 minutach jeli sme do porodnice... Voda mi praskla az po delsi dobe na porodnim sale.

jaruskasv
9. dub 2009

ahojte, ja by som sa tiez chcela spytat na ten zaciatok, termin mam 15.4, no vcera vecer som mala nejake krce v podbrusku, dokonca som si zacala odratavat, ale nebolo to pravidelne ani to nenaberalo na intenzite, tak som potom zaspala, ale strasne zle sa mi spalo, normalne som mala bolesti ked som sa ako velryba prevracala na druhu stranu, no a dnes mi je tiez nejak cudne, moze to znamenat ze to uz cochvila pride? ja viem ze je to u kazdej ine, ale neviem co si mam mysliet, tak dik 😀

momin
9. dub 2009

jaruskasv: A teplou sprchu si zkousela? Ony ty bolesti po ni nekdy prejdou... Ja jsem jeste doma kdyz uz zacly byt stahy silnejsi a castejsi zacala trochu krvacet. Tak to uz bylo jasne ze je to tady. A ani ta sprcha nepomahala...

vendulka
9. dub 2009

mně začal porod tak, že jsem se v půl drhé ráno vzbudila, že mě trošku tlačí břicho a chce se mi na wc, jak jsem šla z postele, všimla jsem si, že mám mokré kalhotky, ale nevěnovala jsem tomu pozornost, na wc se začaly tlaky v břiše stupňovat, ale říkala jsem si, že rodit nemůžu, že do TP zbývá 11 dní, po wc jsem hopsala na balonu a měžila ty stahy, byly po 3-4 minutách a po hodině jsem vzbudila manžela, že asi rodím, a pro jistotu pojedeme do porodnice....a ve 12:48 byla Nath na světě! 😉

dicinka1
14. dub 2009

baby som 33 tt...a mam pocit akoby som mala dostat kramy..je to v poriadku?alebo je to predzvest porodu? 😕

ditka1
15. dub 2009

dicinka...to este nemusi znamenat hned porod-otvaras sa ked ta na menzes boli a netvrdne ti brusko?ber magnezium a vela oddychuj predsa este mas cas-potom od 38t uz mozes veela chodit a robit vsetko.
mne vyvolali 10dni pred terminom-kvoli opuchaniu. 🙂

dicinka1
15. dub 2009

ditka..aj ja opucham..hlavne nohy..clenky..a tak..ale aj tak som naliata vodou..vela ludi mi to povedalo.. 😅

heliik
8. črc 2009

Ahoj holky, tak já to měla takto : Od noci takové palčivé bolest v zádech, že jsem se ani nevyspala. Asi tak od6hodin od rána ni začali nepravidelné kontrakce, pak to šlo pravidelně po 12minutách, pak po 10minutách a když jsem je měla po 5minutách, tak jsme jeli do porodky. To bylo asi kolem 19:00hod. Ještě jsem si zašla po cestě nakoupit.
Od 20:00 jsem byla v porodce, nějak po 22:00mi praskli plodovku, a pak se mi začali rozjíždět kontrakce, ještě na posílení jsem dostala oxytocin a nějak v ´23:30 přišel doktor a šli jsme na věc.. A malá vylezla ve 23:50. 😀
Ale musím říct, že to byl celkem dobrý porod.. Já teda nevím jak vypadá jiny, protože mám první mimi 😀 ale zas tak nejhorší to nebylo.. 🙂

cestovatelkaandrea
8. črc 2009

no mne porod zacal kontrakciami nad ranom o 3.30 a kontrakcie nasledovali hned 10 minut za sebou. do siedmej rano som mala kontrakcie uz kazde 3 minuty. takze ja som sa napredychavala. pocas kontrakcii ma strasne bolel chrbat. vodu mi museli prepichnut okolo 15.00hod lebo som mala strasne silne kontrakcie kratko po sebe a drobca som vytlacila von po pol hodine tlacenie 9 minut pred siestou vecer.

kvjetecko
8. črc 2009

my sme chceli pozerat spravy v telke a zrazu mi odtiekla voda. takze sme sli hned do nemocnice - to uz som bola na 3 cm, a za 5 hodin bola mala na svete.
Buduce prvomamicky: ked vsade citame o tom, ze odtecie voda - tak to neznamena ze odtecie, ale ze tecie ! - stale to tecie ! Keby som cakala ze kym mi odtecie, tak porodim doma.

vranka4
10. črc 2009

Ležala som v nemocnici,o 2.hod. ráno som sa prebudila nato,že mi tečie plod. voda,kontrakcie začali hneď á 3min.,to som už trávila čas len vo wc a sprche,dvojičky sa narodili o 5.07h. a 5.15h.,síce som bola treťorodička,ale po 10rokoch,tak ten rýchly priebeh ma milo prekvapil,čiže rýchly spont.pôrod v ukončenom 39.týždni 🙂

geegee
10. črc 2009

ja pridavam dalsie upozornenie ku kvjeteckovmu: nie je vzdy pravidlo, ze od odtecenie vody, alebo teda od zacatia odtekania mate 24 hodin na to, aby ste prisli do porodnice. Ja som mala hodinu po zacati tecenia vody uz odrodene 😔

majula28
11. črc 2009

ja sa takisto pridávam, mne začali slabé bolesti ako na menzes okolo 3.10 ráno 3.15 odtekanie vody 3.30 začínajú bolesti každé 4min a 4.30 malý na svete 😀 😀 😀 a keby som ešte doma čakala tak neviem neviem 😲 a prvý pôrod prebehol podobne, ale to mi vodu pustili v nemocnici a malá do hodiny vonku 😀
Doktor povedal, že na tretí pôrod ani nedobehnem 😀

mrs.bistra
19. črc 2009

ahoj,u mě osobně to bylo tak,že mě kolem půlnoci vzbudily silné kontrakce.Podle rady své doktorky jsem si napustila vanu a čekala jestli kontrakce budou sílit nebo se rozchází.Do vany jsem lezla s tím že jsou to poslíčci,ale jakmile jsem vylezla bylo mi jasné,že je to tu.Měřila jsem si časový interval mezi kontrakcemi a jelikoš nám stávkovalo auto,museli jsme volat sanitku.Ta přijela až ve dvě a to jsem měla už kontrakce po 2 minutách.Ještě v sanitce se kontrakce ale zpomalily a v nemocnici mi museli píchnout vodu a posléze jsem dostala injekci.Porodíci mě v bolestech nechali téměř 20 hodin,což byl pro tehdy 20letou holku prvorodičku docela záhul.

mili84
19. črc 2009

Holky je to asi blbej dotaz ale jak poznám ty kontrakce?? Co když mi bude jenom tvrdnout břicho-pravidelně...bez bolesti...??

manika77
19. črc 2009

mili myslim si ze urcite budes vediet ze su to oni 😉 bude to troska boliet...

dvojka
21. črc 2009

mě praskla voda,takže jsem to poznala tutově
mili-určitě to poznáš,no a kdyžtak pojedeš zase domu z porodnice 😉

jirinkas
21. črc 2009

já byla 38tt+3 ráno v poradně, měla jsem čípek 1,5cm, polotuhé hrdlo, stejně jako minule. V 8 večer jsem vstávala z vany, měla jsem pod sebou růžovou loužičku, myslela jsem, že jsem trochu zakrvácela po tom vyšetření. No ale pak začala odtékt plodovka. Tak jsme jeli do porodky, cestou jsem měla 3kontrakce. Když mě vyšetřoval Dr. v nemocnici, tak jsem byla otevřená na 6cm......Vojta se narodil ve 23.34 🙂 Znám sice lepší věci než rodit, ale příjemně mě překvapilo, jaký to byl fofr, je to první mimi a bála jsem se že to bude dlouhý...

given
21. črc 2009

Jirinkas, to je uzasne, taka rychlost, dufam, ze budem nasledoavt tvoj ziarivy priklad 🙂

janulla84
25. črc 2009

V sobotu vecer mi odtekla hlenova zatka 😠 (to jsem ale neveda v tu chvili jestli je to ono ci ne)holt prvorodicka 😒 a v pondeli v 8,20 mi zniceho nic v 35tt praskla voda.V 12hod pidi bolestli,v 16,30 poradne kontrakce a v 17,56 mala Emička venku s porodni váhou 2,25kg a 46cm 😀

shaolin
25. črc 2009

🙂 praskla mi voda a nešlo to přehlédnout... 😀

danka_ba
25. črc 2009

Cakam na porod a stale nic 🙂
Par krat za den sa mi zda, ze by to uz mohlo zacat - citim tlaky, stvrdne mi brusko - dokonca ma boli aj panva z tych tlakov. Pocitujem to od stredy, v utorok mi povedali ze som na 2cm otvorena a stale nic ☹

marcelkatt
25. črc 2009

Mne porod vyvolávali. Termín bol 2.11.07, do porodnice som išla 7.11, dali mi vyvolávačku a v noci okolo 2hej som mala tupé bolesti krížov, išla som na wc a praskla mi voda. No a porodila som 8.11 o 11:18 hod synčeka.

vikula
26. črc 2009

M¨ě porod začal přesně o 14dní dřív a to tak,že jsem se ráno v 5hod. vzbudila na záchod a něco za mě vyteklo.
Tak jsem se lekla a myslela jsem,že voda,ale nic dalšího neteklo 🙂 Tak jsem si šla lehnout a koukám do stropu a přemýšlím jak jsem se strašně lekla 😝 A přesně v 6,01hod mi začaly takové malé bolesti a tak po 45min jsem si uvědomila,že se pomalu,nepravidelně opakují.Tak si ležím dál a pozoruji další hodku hodiny....
No a ty jsem měla celý den a večer ve 23hod. jsem teda dala vanu,že už byly silnější,ale stále pohodička 😝 No a to už se mi kontra zpravidelnily na 4min. a jelo se 😀 Tam na mě koukali,že další planý poplach,protože mi celkem nic nebylo 😉 a po vyšetření jsem byla tak na 2-3 prstíky(to jak nic moc) a po vyšetření dr. mě hamiltonem roztáhl na 6 a rupla voda 😒 A to se rozjelo takovým fofrem,že malej byl na světě ve 3.07 😀 a do porodice příjezd přesně v půl jedné 🙂
Nádherný porod.Opravdu silné bolesti jsem měla tak max 1,5hod.Už se těším na druhé mimi 😀 😀

lucicek1
26. črc 2009

praskla mi plodova voda skoro rano to som este vobec nemala bolesti bolesti prichádzali postupne a najväčšie prisli po 4 hodinách

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru