Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

lenkabu
18. pro 2008

dagi:řekla bych že nutně bolet nemusí 😉

konja
18. pro 2008

dagina: já se bez jakékoliv bolesti otevřela na 4cm! Pokud máš pochybnosti tak si radši zajeď do porodky ať tě prohlédnou. Nemůže se ti stát nic horšího než že tě pošlou domů. 😉 Jsi 38tt, to už klidně můžeš rodit, já porodila obě děti v 38tt 😉 Na tvém místě bych se jela ukázat.

bambusko
18. pro 2008

dagina, pri prvom porode som mala kontrakcie bez bolesti 3 hodiny, potom sa to zrychlilo a zacalo boliet. stale som sa presvedcala, ze mam cas, az sme dosli do porodnice 21.46 a 22.03 bola ema na svete 🙂 pri druhom porode detto, ale uz som makala do porodnice skor. dceru sme zaviezli k rodicom, mama pozerala, ze ved mi nic nie je, v porodnici, ze som nejaka vysmiata. dr. povedal - no ukazte sa 😀 otvorena na 4 prsty 😕 pri tretom som netusila, co mi je, ten den som nenormalne vela jedla, bolo mi divne, radsej sme isli do nemocnice. suma sumarum, bolestive to bolo tak 1-1,5 hodiny celkovo 🙂

ak si uz mala problem, radsej ist 3x zbytocne ako raz neskoro

petruci6
18. pro 2008

baby aj ste nieco robili,ked vas to nebolelo?
myslim ci ste pili nejake caje pocas tehu,alebo brali homeopatika,cvicili,ja neviem...
len niektore baby opisuju strasne bolesti a nechce sa mi az verit,ze u vas to bolo take kratkodobe a rychle

tiez by som si to priala,tak dajte recept 😉

petinka11
18. pro 2008

kocky a to to tvrdnutie bruska to su tie poslicky????alebo tie menstruacne bolesti,alebo je to len bolest toho ze sa rozsiruje maternica,ci panva???ci ako citit tych poslickov????viem ze su nepravidelne a nebolia tak ako to je citit??????????

petinka11
18. pro 2008

a ako ste zistili ze to boli kontrakcie ked vas nic nebolelo????????len vam pravidelne tvrdlo brucho,alebo co ste citili??????????

bambusko
18. pro 2008

peti, prvykrat som to zistila po hodine, ze to je asi ono. bolo to pravidelne tvrdnutie brucha, ja som poslicky nemala. druhykrat uz som vedela o co ide. pri tretom to vobec nebolo pravidelne, este pred nemocnicou som presviedcala manzela, ze ideme domov 😀 okrem toho mna vzdy prehanalo a nejako instiktivne som to vytusila.

petruci, recept... asi je to dedicne, aj moja mama tak rodila 😉 pocas tehu som cvicila niektore cviky z jogy pre tehotne, hlavne na panvove dno a dychanie. a pozitivne myslenie je asi tiez dolezite. na prvy porod som sa strasne tesila. kamoska mi hovorila, ze to preto, lebo neviem, co ma caka 😀 ale som naozaj nikdy nemala z porodu strach a obavy - ani po prvej skusenosti. brala som to, ze je to prirodzene a konecne uvidime svoje dietatko 🙂 moj gynekolog mi povedal, ze takto rodi psychicky pripravena zena. zeby to bolo v tom? 😅

sassi
19. pro 2008

mne pri 1. porode brucho netvrdlo, ja ani neviem čo to vlastne je 😀
ne vystrelovali bolesti do chrbta, akoby ma poriadne seklo v krížoch potom polavili a zasa zosilnili
ja už som bola v nemocnici, lebo mi po kvapkách unikala posledne dni plodovka
najhoršie bolo, že ani na CTG im nepísalo "bolesti" a Dr. si myslel, že mi asi šibe, že si vymýšlam!
No a potom sa nechal presvedčiť, aby ma pozrel, a nasledovalo "jéžimariááá, bežte na izbu, pre uterák, ved to už je na 6cm otvorene"
prepichol mi vodu a mala sa narodila do 3 hodín odvtedy ... bez klasických porodných bolestí, stále len kríže a potom som rovno dostala tlakove bolesti
Aj sa mi potom ospravedlnil... že "no prepačte, vy ste ten príklad toho, že sa da porodiť aj bez bolestí 😲 😕 😕 😕 " ... mne to až tak bezbolestne nepripadalo 😀 😀 😀

No a pri malom mi praskla v noci voda, a bolesti len take v podbrušku, akoby menštruačne
kym sme prišli do nemocnice (asi hodinu po prasknutí vody) už som bola otvorená na 9cm
a tiež hned tlakove bolesti, a rovno na porodny stol. Večer pred tým mi nič nebolo, len trošku ťažko od žaludka... ani pri 1. porode som v den porodu už nič nemohla jesť 😉

inak psychika robí fakt vela, ja som brakla tu bolesť ako neičo, čo ma približuje k dieťatku a po cely čas som sa s ním rozprávala 😉

konja
19. pro 2008

petrucia6: souhlasím s názorem bambusky, je to určitě dědičné, svoji roli hraje také psychika. První porod jsem si prožila normál s bolestma, že jsem měla chuť dlaždičky okusovat. Před druhým porodem jsem se prolejvala čajem z maliníku a nějak si prostě vsugerovala, že porodím v pohodě, že to bude super a že to bude rychlé. Vůbec jsem si nepřipouštěla, že by to tak nemělo být. Porodila jsem za tři hodiny od první bolesti, ale bolest to byla intenzitou srovnatelná s krásně zvládnutelnou ms bolestí. Opravdu nepříjemné bolesti, kdy jsem si říkala, že už to začíná být teda "hustý" jsem měla půl hodiny před tím,než malá vykoukla ven 😉

petinka: to je težké. Já při rvním těhu vůbec nepoznala co jsou poslíčci, jen dva dny před porodem jsem pociťovala nebolestivé tvrdnutí břicha, které trvalo celý den, ale nebylo nijak pravidelné a nebolelo. Jen to bylo nepříjemné. Při druhém těhu mě zhruba čtrnáct dní před porodem začlo sem tam bolet břicho. Ztvrdlo na kámen a bolelo.Ale nepravidelně. A jak jsem zjistila, že mám kontrakce, když mě nic nebolelo? No nezjistila. Já odjela do porodnice kvůlu podezření, že mě začala trochu odtékat voda. A do toho mě sem tam trochu zatvrdolo břicho.Ale nepravidelně a nebolestivě. No a doktorka na příjmu zjistila, že už jsem na 4cm. 😅

petruci6
19. pro 2008

petinka ti poslickovia su ako menstruacne bolesti,prave to mam vratane bolesti krizov

aj mne dr povedal na poradni,ze uz mam menej plodovej vody ale nenechali si ma v nemocke
myslite,ze je to ok?

gwensday
19. pro 2008

ahoj holky, chci se zeptat, včera jsem byla na kontrole a říkali, že můžu po vyšetření trochu zašpinit a celou dobu nic až dneska ráno a špiním doteď.. myslíte, že to může být z toho vyšetření, nebo to je něco jiného? žádného hlenu jsem si nevšimla, takže zátka to asi nebude

petruci6
19. pro 2008

v kt tt si? kedy mas termin porodu? moze to byt z vysetrenia

gwensday
19. pro 2008

38tt
zdá se mi to trochu pozdě ztoho vyšetření, je to skoro celý den 😒

suzamen
19. pro 2008

Taky se mi to zdá pozdě, raději bych zajela buď k doktorovi nebo rovnou do porodnice na kontrolu.

petruci6
19. pro 2008

skus zavolat dr a uvidis co ti povie 😉

hlavinka
19. pro 2008

Holky, mozna blba otazka, ale bezbolestne stahy, to je proste jen tvrdnuti briska odzhora dolu? diky za info 😵

petruci6
19. pro 2008

asi ano

emmka3
19. pro 2008

petruci k tej plodovej vode ... so mnou lezala holka, ktorej 2 dni veselo odtekala voda, nie vela ale potroske a nejak sa nevzrusovali a to bolo v termine, az na 3. den jej dali vyvolavacku, aj to len polku, takze este ani vo stvrtok, ked som odchadzala nemala porodene ... on ked je jej asi menej tak to tak nevadi teraz ku koncu, hlavne, ze je aspon trocha ...

petruci6
19. pro 2008

dik emmka si ma ukludnila 😉

luciauk
19. pro 2008

petruci 6, kamarátke pomaly odtekala voda a porodila až o 7 dní a nič s ňou nerobili / v čechách. a všetko bolo v poriadku. asi záleží na tom, koľko tej vody je. určite sa nechaj vyšetriť 😉

gwensday, určite to je z toho vyšetrenia.

bambusko
19. pro 2008

hlavinka, ano. ked si lahnes, je to dobre vidiet ako sa brucho zdviha

luciauk
19. pro 2008

prvé dva pôrody mi začali pichaním v boku ako po dvanásťminútovke na základke 😖 tretí bolesťou v krížoch a behaním na záchod 😀

hlavinka
19. pro 2008

Bambusko: dekuju, to je dobrej typ, lehnout si u toho na zada (a tim to vlastne zjistit). 😉

dagina
19. pro 2008

Hlavinka, já jsem měla ty bezbolestné stahy opravdu STAHY - bříško sice u toho samozř. také ztvrdlo, ale najednou jako by se ti celé břicho/děloha stáhla dolů a dostala prazvláštní tvar -samá boule 😒 .

Luciauk - to běhání na záchod myslíš na velkou nebo na malou 🙂 ??? Já chodím pořád na velkou 🙄

hlavinka
19. pro 2008

Dagina: tak tohle znam, ale neni to pravidelny, spis jen vylozene 6x denne nez nejak casteji. Ale umim si to predstavit. Kdyby to tak bylo pri porodu, to by bylo zuzo 😀 😵 🙂

petruci6
19. pro 2008

ja dnes chodim na malu 😀

luciauk
19. pro 2008

na malú sa chodí len tak, kvôli tlaku bábätka na mechúr, na veľkú, keď sa telo čistí pred pôrodom 😉

konja
19. pro 2008

Dagina: koukám že jsi z Ústí nad Orlicí.Budeš rodit v místní porodnici? Já nad ní docela přemýšlím, chceme za čas ještě jedno mimi,ale v HK už rodit NIKDY nechci. 🙄 Na Ústí jsem slyšela docela chválu.

masinka
19. pro 2008

ja som dosla do porodnice na monitor a ten ukazal kontrakcie v trojminutovych intervaloch s intenzitou okolo 80-90...a ja som vobec nic necitila a cakala som ze ma poslu domov...poslicky ani ziadne tvrdnutie som predtym nemala
po klistire a prasknuti vody to zacalo ale poriadne boliet, este ze existuje epidural
teraz mam tri tyzdne do terminu a od poslednej poradne pred dvoma dnami mi niekolkokrat denne tvrdne brusko...

dagina
19. pro 2008

Konja, jj, rodit budu určitě v Ústí, je to tam super po všech stránkách, mám to omrklý, měsíc jsem si tam teď poležela, takže tak trochu vím do čeho jdu a znám prostředí. Jen mě mrzí, že nemají smlouvu s Motolskou nemocnicí skrz darování pupečníkové krve 😖 , to zase Hradecká má.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru