Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

iva.jurkova
16. srp 2011

ja som začala mať kontrakcie od štvrtej rána, o deviatej sme šli do nemocnice na príjem, okolo jedenástej mi odišla hlienová zátka, o jednej ma brali na sálu lebo v ten deň bolo veľa pôrodov, vodu mi praskla pôrodníčka a malý sa narodil o 14:30 🙂

silente
16. srp 2011

Po obědě začly pomalinku kontrakce, večer ve 23 hod. už pravidelně po 5 minutách. O půlnoci si mě nechali v porodnici, porod začal až kolem půl 4 a v 6:47 byla malá na světě. Vodu mi píchli až na sále. Pohoda 🙂

ninan2
17. srp 2011

mne odisla o 1:30 v noci plodova voda, cca po 2 hod. zacali slabe kontrakcie v rozmedzi 5 minut, na tych som sa do 5:00 otvorila na 6 cm, neskor boli kontrakcie silnejsie a castejsie, na porodnu salu som sla o 11:00 otvorena na 10 cm a dcerka sa narodila o 12:00. Takze spolu 10,5 hod a vsetko to bolo bez akychkolvek liekov, EPI, alebo urychlujucich infuzii s oxy.

jasekd
17. srp 2011

1.porod spontanni 40+0 zacal odtekanim vody a kontrakcemi po 5 min, cca v 5 rano. Prijezd do porodnice v 7,30, narodil se v 13,55. Kontrakce predtim v noci byly slabe, slo trochu spat, tak to nepocitam. Takze trval 9 hodin.
2.porod vyvolavany 41+1, 9,30 1 tableta Prostinu, kontra po 5 min od 10, porod ve 21,48, takze 12 hodin.
Vodu mi pokazde praskli na sale, i u prvniho, neodtekla vsechna, doma trochu, na prijmu dost, ale obaly tam stale byly.

lizatko1009
17. srp 2011

mne zacali kontrakcie o 4tej rano o pol 6 som prisla do poronice, dali mi Epi 9:25 bol narodeny vodu mi pustili tam.

sawmy
17. srp 2011

AHOJKY Takze u nas to bylo dvakrat a zacalo to jako normal bolestivy menzes ,ktery sem vlastne celej zivot mivala prvni porod my vodu praskla doktorka a druhej porod my vytekla v porodnici .Co dodat zacnou bolesti me konkretne v zadech neeee v podbrisku jak nektere maminky maj.Zacly vystrelovat do noh a pak zacly intervaly chvilku bolest a pak uleva a zas bolest a porat dokola takze to poznas 😉 Hodne stesticka prejeme!!!

lyongirl
24. srp 2011

Ahojte baby, včera večer ma chytili kontrakcie, ale len také sem, tam, nepravidelné, ale normálne som si myslela, že už to začína a ono to prestalo. Pol noci som ale od strachu nespala a teraz mi nič nie je, až na to, že ma od včera bolia hrozne kríže a som unavená, nohy spuchnuté, ledva chodím...je to normálne? Ja som to nikdy nezažila, krpci sa narodili predčasne a to keď začalo, tak to bolo úplne iné...teraz neviem, či mám čakať, že sa to rozbehne, alebo byť úplne v kľude, čo sa mi samoška nedá, som nervózna...

miskadis
24. srp 2011

Tak mi začaly kontrakce v půl 11 večer, napřed nic moc, pak se to rozjelo, pro mě to byl totální masakr, celou noc jsem měla křížové bolesti jako blázen, nemohla jsem ležet, sedět, nic - to prostě nešlo, v 8 ráno mi praskla voda, no pak jsem šla na sál, a v 8:47 byla malá na 3 zatlačení venku, to byla pro mě úleva.

michamicha
24. srp 2011

ani jedno ani druhé 😀 už jsem týden přenášela, šla jsem do rizikové poradny v porodnici a tam mi doktorka jen oznámila, že rodím 😀 otevřená na 4 cm, bez kontrakcí a cítila jsem se fajně oproti předcházejícím 2 dnům 🙂

kacii
24. srp 2011

@lyongirl tak to se mi ted stalo taky...normalne me probudili bolesti v jednu v noci...silene krizove bolesti, bricho...tak jsem dala sprchu jestli se to neuklidni, ne prave naopak...pak jsem mela praviodelne kontrakce po sedmi minutach....dala jsem vanu, ve vane to zaclo po peti...vylezla jsem a mela jsem dalsi hodnu po peti az ctyrech minutach....do porodky jsem dorazila v sest rano s pravidelnyma kontrakcema po 4 min. jenze na me bafla jedna silena sestra na prijmu, ja na ni zustala zirat, dali me na monitor a zacalo to slabnout az to uplne preslo...nechali si me tam pak na cely den a na druhy den rano me pustili, proste nic...tak zase cekame co bude...

petule246
24. srp 2011

ahoj, 1. porod mi začal kontrakcemi a vodu píchli na sále, 2. porod mi začal odtokem plodovky. A kupodivu oba porody byly bleskové.

lyongirl
24. srp 2011

@kacii no zistila som, že sú to falošné kontrakcie, tiež mi nič nie je, lenže ako to má človek vedieť? A podľa tvojho popisu by som si fakt myslela, že rodím, ja som to až také nemala. Takže už len čakať, kedy to príde naozaj, u teba asi už každú chvíľku .-), tak držím palce, nech to máš rýchlo za sebou a ste v poriadku 🙂

aurorag
18. zář 2011

tak ja dufam, ze az to na mna pride, budem to hned vediet rozoznat, lebo uz tu chytam paniku, ako sa termin blizi. nad ranom sa utekam kontrolovat na vecko, ci sa nic nedeje. Mam naplanovany cisarsky, takze ked sa nieco zacne, mala by som byt co najrychlejsien v nemocnici.

madormi
19. zář 2011

mě praskla voda 🙂 žádný odchod hlenové zátky, žádné poslíčky předem nic, prostě praskla a od prasknutí vody byla malá za 8 hodin na světě( z toho 2 hodiny bolestí)

pissskotka
12. říj 2011

mě začali kolem 11 večer křížové bolesti, nešlo ani ležet, jen chodit chodit chodit.....přesně v 00:00 mi praskla voda, poté 4 hodiny bolesti jako kr....! a za dalších 20min. byl malej venku...takže 4 a půl hoďky....super...(všechno samozřejmě v nemocnici, pač jsem 14 dní přenášela) 🙂

horalka777
12. říj 2011

Pri prvom pôrode najprv voda a pri druhom najprv kontrakcie 🙂

janca_dobi
12. říj 2011

Mně praskla voda v 34+3 okolo půl čtvrté, byla jsem téměř bez kontrakcí, proběhlo vyšetření v "mé" porodnici a pro předčasný porod převoz RZS do Prahy, porod císařem pro KP, malá se narodila v 19.40 hod. 🙂

pissskotka
12. říj 2011

lituji ženský, které rodily třeba 17 hodin i více... ☹ jinak já také neměla v těhotenství žádné poslíčky, ani odchod hlenové zátky.... 😉

sweetsuzi
12. říj 2011

o 12,00 Heimlichov manever (kvoli zlym prietokom a dozretej placente), o 15,00 mi praskli vodu a o 20,45 bol maly na svete 😉

skorepka
22. říj 2011

Tak pisu jak to bylo nakonec u mne. Dopoledne mi dr. udelal Hemiltona (uz podruhe), vecer jsme si zasexovali, ale ja byla tentokrat nahore - klasika nezabirala. No a za par minut po sexu mi zacly kontrakce. To uz bylo 1.8. 40+4 tehu. Kontrakce nebyly pravidelne, a zacly rovnou po 5ti minutach, pak se zkratily na 2-3 minuty, jak kdy. Ale tim ze uz jsme byli tyden pred tim "rodit" v porodnici, bala jsem se tam jet znova.Tenkrat totiz zacly po 10min a hezky se zkracovaly, ale tentokrat byly jednou po 2min, pak po 3 nebo 4minutach. Ale kddyz jsem zacla citi hlavicku u konecniku, vzbudila jsem manzu ze jedem - 4h rano. Po pul paty na prijmu, kolem 6h na sale, kontrakce po 2-1 minute. Ale jely jako o zivot.. nestacila jsem vydychavat. V 7:15 pichli vodu, nekonecnych 20minut na monitoru a pak jsem musela chodit. Hlavicka se stale tlacila dolu a v 8:16 byla smudlinka venku. Jsem zvedava jake to bude priste - pokud bude. 🙂 Vsem preju hezky a rychli porod - ne prekotny 🙂

crawler
23. črc 2013

1. porod začal prasknutím plodové vody a skončil císařem (41+4) a druhý porod začal kontrakcemi po vypití ricinového koktejlu a skončil přirozenou cestou (40+4).

briketa
13. lis 2013

Pri tretom ma hospitalizovali priamo z preventivnej prehliadky v ambulancii do nemocnice. So sebou som mala len kluc od auta v ruke. Nic, sanitkou priamo na sal. Doma dve deti a sitterka so zaplatenou jednou hodinou strazenia... 🙂 Zivot prianasa prekvapenia, castokrat aj nemile...

brasco
18. lis 2013

Ahoj, ráda bych Vás poprosila o vyplnění dotazníku k mé bakalářské práci na téma - Tlumení bolesti v první době porodní. Moc děkuji za pomoc 🙂
http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/tlumen...

lenkastr
18. lis 2013

Mne praská voda kolo polnoci a to som sa zobudila,že mi treba na wc,ale cestou sa to spustilo a celá posteľ bola mokrá 😀 a na druhy den AŽ pred polnocou som porodila,celých 23 hodín som mala bolesti ☹

klouzek
21. lis 2013

Já šla na kontrolu s podezřením že mi pomalu odtéká voda a už si mě tam nechali,druhý den mi vyvolali porod a během porodu mi pořádně praskli vodu

domca86
22. lis 2013

MILÉ MAMINKY
pôrod je hlboký zážitok, ktorý môže mať pozitívne ale i negatívne psychické dopady na matku a dieťa. Ak sa Váš pôrod nevydaril podľa Vašich predstáv, je spojený hlavne s negatívnymi zážitkami a časové obdobie od Vášho pôrodu nepresiahlo 10 rokov, obraciam sa na Vás s prosbou o vyplnenie dotazníka. Tento dotazník je súčasťou mojej bakalárskej práce na tému: „Identifikácia negatívnej skúsenosti žien v súvislosti s pôrodom.“
Cieľom mojej práce je zistiť, analyzovať a vyhodnotiť Vaše osobné skúsenosti s pôrodom a tak získať od Vás cenné informácie a podnety, ktoré by prispeli k skvalitneniu ošetrovateľskej starostlivosti o ženy počas pôrodu a k prevencii negatívnych zážitkov v súvislosti s pôrodom.
Dotazník je anonymný. Prosím Vás o jeho pravdivé a úplné vyplnenie podľa inštrukcií uvedených pri jednotlivých otázkach. Výsledky budú použité pri spracovaní mojej bakalárskej práce.
Za úprimné odpovede Vám vopred ďakujem.... www.negativneskusenostiziensporodom.dotaznicek.sk
Dominika Paráková, JLF UK Martin, Pôrodná asistencia

safranca
23. lis 2013

Mne nic cely den nebolo len zrazu mi o pol stvrtej poobede praskla voda a po treistvrte hodine mi zacali kontrakcie a po 7,5 hodinovom trapeni sa mi narodila dcerka 😀

annie11
30. lis 2013

Mě bylo celý den nějak divně 🙂 a odpoledne praskla voda. Od příjezdu do porodnice jsem si prožila skoro 30 hodin kontrakcí než se dcera narodila, takže nic moc :( Ale teď už chápu, proč se říká, že se porodní kontrakce nedají přehlédnout 🙂

petrula21
1. pro 2013

Ahoj, tak mňa od piatej rána stršne boleli kríže a bedrové kosti, ale úplne neuveriteľne. Neskôr prišli kontrakcie o 8:30 som prišla do pôrodnice, o 13:00 mi odtiekla voda, no nakoľko som sa neotvárala tak nasledoval čípok, večer o 18:30 ma prezeral doktor a povedal nech idem ešte raz do sprchy, že už som na 8 centi a že o siedmej príde na sálu za mnou a začneme rodiť. No začali mi odchádzať kontrakcie, ešte ma stavali na nohy aby malý ,,padal" dole, vytiekli mi dve infúzky na podporu kontrakcíí a malý bol na svete o 20:40, neuveriteľná úlava a nádherný pocit, keď som porodila. Zrazu žiadna bolesť len krásny pocit plný šťastia. A okamih ked mi malého priateľ priniesol v náručí so slzami v očiach, tak ten sa nedá opísať 🙂

lenynka
1. pro 2013

Rodila jsem 2x a pokaždé to bylo úplně jiné, ale ani jednou mi nepraskla voda, vždy mi ji píchali až na sále.
1. porod: 2 dny nesnesitelné křížové a menstruační bolesti. Byla jsem v porodnici, u své dr., ta mě poslala do nemocnice na rizikové kvůli vysokému tlaku, ale všichni mi tvrdili, že nerodím, že jsem jen přecitlivělá prvorodička a že to prostě musím vydržet (měla jsem skoro měsíc před termínem porodu). Kontrakce jsem neměla, byla to jednolitá a nepřestávající bolest. Nakonec jsem do večera porodila.

2. porod: Dr. mi udělala hamiltonův hmat, tak jsem se pořád pozorovala a čekala, že to asi může přijít. Přišlo to druhý den večer zničeho nic. V 19.45h najednou nastoupily kontrakce a rovnou po 3min., ve 20.48h byla malá na světě. To byl luxus 😎 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru