Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

diapozitiv01
27. zář 2009

Mne porod ´zacal´ odtecenim plodovej vody v nedokoncenom 34t. Vlastne on sa poriadne ani nespustil ani po roznych vyvolavackach, proste skoro ziadne kontrakcie, nakoniec po viac ako 30 hodinach sme isli sekciou.

majusqua
28. zář 2009

to je sranda.mne doktor v 22tt povedal,ze isto porodim predcasne a ja mam termin za 10 dni a malemu sa este vobec nechce na svet.......

swatka
28. zář 2009

Ahoj holky 🙂 Tak ja jsem rodila 2 poprvé 17.4.2004(to mi bylo 18) a to ikdyž jsem byla prvorodička porod jsem měla hrozně rychlý a teměž bez bolesti-na kontrole u doktora zjistili že mam velmi málo plodové vody takže jsem ještě ten den jela do nemocnice stim,že nebudou čekat a porod mi vyvolaji do nemocnice jsem dorazila v 18.00 večer ubytovala jsem se a čekala na rano co se bude dít,Rano v 7 kontrola v 10 zavedení tablety-nic se nedělo žadne bolesti nic...13.00 kontrola zavedeni 2 tablety-nic opět bez bolesti 14.00 začinaji kontrakce jdu na připravnu a rovnou na sal-tam bolesti zesiluji 14.55 odtok plodové vody 15.40 se dcerka narodila🙂 Ovšem druhá dcerka si to vybrala vše i s urokama -už začátek těhotenství 5 měsícu jsem nemohla zkoro nic hematom v děloze který se neane střebat,potom velké otákaní nohou,chudokrevnost...atd na konci těhu navrch 36kg☹ a porod začal vlastně tak že mi rano 26.11.2008 začlo tvrdnout břicho a pobolivat mě podbřišek začlo mi byt zle od žaludku a prakticky celý den jsem prozvracela vůbec jsem nemyslela na porod termín jsem měla až 15.12 ale vůbec se to nelepšilo měla jsem i horečku -zimnici takže jsem 27.11 jela projistotu do němocnice měla jsem strach at to není třeba nějaká střevní infekce nebo tak něco ale v nemocnici jsem začla krvácet a po vyšetřeni mi řekli že začínam rodit to bylo v 16.00 jelikož mi vyletěl tlak hrozně na horu musela jsem byt celou dobu na monitoru (kdyby náhodou se začlo mimiskovi něco nelibi tak provedou hned cisař)takže jsem nemohla hopsat na balonu nic☹ ale pustili mě aspon parkrat s mužikem do sprchy ..no a tak to šlo až do 01.15 kdy mi odtekla voda a malá se nakonec narodila v 05.10 ráno 28.11.2008 😉 Holky nechci vas vubec děsit ..protože opravdu každý porod je jiný ale vždy se jedná o překrasny zažitek když vam děťatko daji pochovat všechna bolest je zapomenuta a zaživate něco nepopsatelného...ja na svůj druhý porod moc ráda zpomínam muj manžel byl u mě celou dobu držel mě tza ruku ..pomahal mi jak jen to šlo....prostě krasa 😉 takže holky nebojte se a těště se..držím palečky

majusqua
28. zář 2009

no swatka,ty si si presla svojim!!!!!doslova hrdinsky porod!!!!!!dufam,ze mna taky necaka!!!!

kaleilah
28. zář 2009

majus, nechci strašit, ale tak 99% těch, kterým doktoři "vyhrožujou" že nedonosí, tak přenáší 😀 😀 😀

majusqua
28. zář 2009

nooooo super!!!!!!!!ja to chcem uz dneeees!!!!!!!ja to uz nevydrziiiiim!!!!!!

zuzca80
29. zář 2009

majus...ty stale nic? ty si to teda riadne uzivas 😉...mne len vkuse tvrdne brucho...cele dni a pravidelne...bolesti len obcas...ale tiez som ako na ihlach...ked sa to zrychluje na kazdych 5 minut, vzdy dufam, ze uz poficime do nemocnice 😉 ale po 2 hodinach a teplej vani sa to vzdy ustali na klasickych 20 minut ☹

majusqua
29. zář 2009

no presne toto iste zuzca a ja som dotoho este zacala aj zvraciat.co cez den zjem,v noci odide.je to hrozne.a v kolkom tyzdni si???ja som v 39tt.
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅 😅 😅 😅 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

zuzca80
29. zář 2009

ja som v 38.tyzdni...termin mam 15.10., takze asi par dni po tebe. fuuuu...s tym vracanim to mas blbe ☹...to uz je extrem. to si neviem predstavit. mne v najhorsom vystreluje bolest do slabin...ale to len obcas, takze v podstate som uplne bez problemov.

sue250
30. zář 2009

caute baby ja som podsita v piatok idem dat dole steh tiez mi hovorili ze to pojde rychlo a este mala ani nezostupila dole, ja mam termin 16.10, a bolesti v podbrusku a krizoch mam celych 9m tak neviem ako zistim ci su to kontrakcie ale porodu sa hrozne bojim. ☹

gabbii
17. říj 2009

Ahoj, chci se zeptat druhorodiček, jestli vám před porodem kleslo břicho a kdy asi? Mám termín začátkem listopadu, malá mě pořád tlačí šíleně do žeber, ale přitom břicho mi tvrdne dost a občas mám i jakoby menstruační bolesti. Při prvním těhotenství mi nekleslo vůbec a porod začal prasknutím vody v noci. Ale teď to druhé těhu mám celkově jiné, tak čekám, že to třeba i jinak začne. Prosím, napište své zkušenosti!

wewe4
17. říj 2009

ja som prvorodička, ale zatial tiež nepociťujem, že by mi nejak kleslo...a ani poslíci nejak nechodia...
teda neviem..možno sa moc kontrolujem, ale nič zvláštne nepociťujem..ale už by som aj chcela 😅

magdal1
17. říj 2009

ahoj gabbii- mne porod 2. dietatka zacal spinenim, a menstruacnymi bolestami, tusila som ze sa nieco deje a presne o 24.hod.na to, v noci mi praskla voda, za 7 hod. bola mala na svete, teraz cakam tretie ,tak uvidim ake to bude.

gabbii
17. říj 2009

Magdi a bříško jsi měla už dole? A jak dlouho před termínem? Díky 🙂

dadadaduska
19. říj 2009

ahojte, ja idem práve zajtra do poradne a pravde podobne tam aj zostanem na vyvolávačku pretože termín mám dnes a stále nič, je síce pravda že od soboty mám divne stavy, slabulinké menštruačné bolesti, bruško mi nekleslo mám ho vysoko i keď si myslím, že je trošku šikmo dolu, možno je to od polohy bábätka 🙂 čo mávam je hustý bielkový výtok dá sa hovoriť o veľkých kusoch...

balca
20. říj 2009

Ahoj,
mě začala odkapávat voda, opavdu jen trošku, jako když si cvrnknete do kalhot, takže jsem nejdřív myslela, že je to jen nějaký výtok, ale postupně mi to začalo docházet, když to bylo pravidelní asi co půl hodina. Nebyla jsem si jistá, ale raději jsme vyrazili do porodnice, kde si mě samozřejmě nechali. Ale kontrakce se během následujícího dne a půl nedostavily, takže mi porod vyvolali čípkem. Za 5.5 hodiny, bylo mimino na světě.

queenka
21. říj 2009

ahojte mamicky:D ja som skoro w 36tt a termin mam 23.nowembra...citim ze mam poslicky...take jemne bolesti ako pri menstruacii tak 3 krat az 5krat do dna....wtdy to prejde po par minutach....len mam welky strach ze nebudem wediet kedy mam ist do nemocky...kedze moja mala ma snuru okolo krku lekar mi nariadil ze ked mala bude silno kopat a prudko inak ako obwykle tak musim utekat do nemocky...niekedy sa bojim ze nebudem wediet to rozoznat....je to fakt hrozne lebo potom mawam z toho depky a citim ze mala kope inac lebo je asi zo mna nerwozna....newiem...

fide
23. říj 2009

Ahojte ja som v 34 tt a od začiatku tehotenstva mávam bolesti nielen podbruška ale aj bolestive tvrdnutie som na rizikovom aj keď moja doktorka mi vždy vraví, že zo spodu je to v poriadku...v poslednej dobe mam jemny vytok. Niekedy je čiry niekedy zafarbeny do biela... može to vyť aj plodová voda ????

ollako
23. říj 2009

ahoj fide to plodova voda zrejme nie je, ak ti praskne je to akoby si sa pocikala., urcite by si neprehliadla...ak odchadza pomaly ako vytok na to pride len lekar, ked ten vytok da vysetrit 😉
aj ja som mavala silny vytok posledne mesiac, malo by to byt v pohode, zmien sa o tom na poradni 😉

lucia375
23. říj 2009

Myslim ze nie, plodova voda je tekutina a tecie prudom, nie je to vytok, v najhorsom pripade to moze vyt hlienovy zatka, ktora odide pred porodom, niekedy par dni alebo len par hodin pred porodom. Podla mna u teba je to len vytok, ja som mala skoro cele tehotenstvo take cudne vytoky, doktor vravel ze je to v poriadku.

fide
23. říj 2009

Ďakujem ste mile... v pondelok idem na poradňu tak sa spýtam, verim že to je ok. Aspoň dovtedy ste ma ukludnili...a ešte teraz už chodím na poradňu každe 2 tyždne, je to normálne ???alebo sa tej mojej pani doktorke niečo nepozdáva?..

lucia375
23. říj 2009

Ked si na rizikovom tak to je normalne. Bud rada ze mas taku starostlivu doktorku. Aspon mas istotu. Tych par tyzdnov to vydrzis. Drzim ti palce. 🙂

spimira
24. říj 2009

Mě to začalo odtokem plodové vody, nejdříve jen trochu, myslela jsem si, že je to výtok, ale do 1/2 hodiny to ze mě začalo téct pořádně 😝 .Měla jsem hodně plodovky a odtékala stále. Po odtoku jsme jeli do porodky asi kolem 18h. pak mi okolo 19,30 začali první stahy a ty trvaly až do druhého dne do 16 h. pak jsem musela nakonec jít císařem, porod se zkomplikoval.Byla jsem ráda, hlavně kvůli malého, aby bylo vše v pořádku.

kaleilah
24. říj 2009

gabbii, jsme na tom podobně, taky čekáme na listopad. mě bříško kleslo hrozně rychle, mám ho dole už asi od 30tt, hned jak narostlo tak padlo dolů, taky mám tohle těhu jiný, malá je napravo v žebrech, poslíčky mám taky pořádný, o tvrdnutí ani nemluvim, když se zvedám musim si podpírat břicho.no snad bude porod stejnej jako první a ne horší 😉

gabbii
24. říj 2009

Tak mně v úterý v poradně řekla, že už se to chystá, čípek se údajně začíná stáčet dopředu a měknout, hlavičku, když chtěla dr jakoby prstama odšťouchnout, tak už to nešlo 🙂 Ale břicho nějak extra nekleslo, a nohy natahuje směr pravý žebro pořád. Já měla první o tři týdny dřív, tak jsem si říkala, že bych třeba teď taky nemusela přenášet. Ale včera dlouhá procházka a nic. Jo a už má prý přes 3kg, tak taky proto bych raději rodila dřív. Břicho ani nemluvim, připadám si jak panda, když tak sedím na turka u pc 😝

magdal1
24. říj 2009

gabbi- 5 dni pred terminom sa narodila, ale pojem brucho dole nepoznam, ani pri jednom tehotenstve som to nepozorovala 🙂

kaleilah
24. říj 2009

gabbii. koním má zajímavý počítadlo TT. Já mám termín později, ale jsem "víc" těhu 😀 😀 😀
Já jsem byla taky v úterý na kontrole, jdu zase v úterý, poprvé i do nemocnice na ozvy, ale vůbec na mě nekoukal, jen udělal stěry 😠 a přitom jsem chtěla vědět jestli už se chystá nebo ne 😉 Tak snad na mě jukne tentokrát. O tom že by mi říkal váhu ani nemluvim, utz mi dělal naposled někdy v půlce těhu 😠 😠

gabbii
24. říj 2009

kaleilah - myslím, že jsem tam musela zadat pm, ale termín mám od dr. upravený dle utz, tak proto. Já jsem teď ve 38tt. Taky jdu příští týden poprvé na ko do nemocnice, moje dr mi naposledy kontrolovala průtoky pupečníkem atd. a taky dělala vyšetření, jen stěry ne. Ty mám pár týdnů zpět...Já jsem zase nerves, že jdu do té porodky až ve čtvrtek, malá se už míň hýbe, většinou večer, tak dnes čekám, snad začne a budu si prostě každý den počítat, aby bylo nejmíň 10 pohybů do hoďky. Ty jsi tedy který týden?
magdal1 - brucho dole stále nepoznám, třeba mi zase půjde rovnou ze shora 🙂 Ale viděla jsem to u kočky v kurzu a fakt ho měla hodně nízko už pár týdnů před tp.

kaleilah
24. říj 2009

gabbii já jsem 38tt, mě to sedí, ale mám upravený termín o 3týdny.Podle PM bych měla mít TP 29.10., ale podle gen utz ve 20, 28 a 33tt mi to změnili takhle, ono to je i tím že jsem otěhotněla hned druhou MS po porodu takže nevim kdy byla ovulka a o pravidelnosti nemůže být řeč 😉 mě dr nekontroluje průtoky vůbec, myslím si že kdyby byl problém tak na to ani nepřijde. Mě malá kope hodně, ale jinak. A hlavně tak nějak divně do třísel, že mi v nich jakoby brní a a dole mám takový divný "dloubance"., že se mi až podlomí kolena. Prostě divný 😒 Jinak myslím že tak maximálně 2 týdny a jdu rodit. Ale spíš tak ten týden podle toho jak to cítim 😉
A ty jsi odkud?

gabbii
24. říj 2009

Možná je to prostě jen jiný, třeba i tím, že jsou to holky 🙂 Asi se ptám blbě,ale když tě kope do třísel, tak ji zatím nemáš převrácenou, nebo to nepoznáš?Jinak jsem z Brna a ty?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru