Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

ia.
19. říj 2008

ahoj tak já jsem měla štěstí, že jsem neměla u porodu křížové bolesti. Porod mi začal tak, že jsem měla kontrakce po 7 minutách, šla jsem do sprchy a najednou se to zrychlilo na 3 minuty. Takže jsme fičeli do porodky, už jsem byla otevřená na 3 cm. Vodu mi prdli po půlhodině co jsme tam přijeli a za další 3 hodiny byl malý na světě🙂

veronikahel
21. říj 2008

tak f.nina, taky pôrod by som aj ja brala 🙂 ja som rodila presne 8 hodin. v noci 1.40 mi odtiekla voda, bolesti som nemala. v nemocnici mi pichli injekciu, až potom mi začali kontrakcie, okolo štvrtej hodiny. kontrakcie boli každú minútu... asi o 9.15 mi dali "urýchlovaciu" infúziu a 9.40 bol malý vonku 🙂 doktor povedal, že to bol pôrod ako podľa učebnice 😀 ale bola som vyčerpaná maximálne, pretože som spala asi hodinu... a ešte som mala šťastie, že malý mal iba 2850g 🙂 takže pôrod bol celkom ok. treba hlavne dýchať...

maruska39
21. říj 2008

Nazdárek,v 35 tt 10.7 v 8 hodin večer mírné bolesti v podbřišku jako při ms,dostala jsem silný průjem,do té 23 h jsem se vyprázdila snad úplně ze všeho,bolesti zesílili,v 06 h ráno nástup do porodky u nás v Karviné,vzhledem k tomu,že jsem začala rodit předčasně rychlý odvod sanitou do Ostravy - Poruby a porodila jsem až 12.7 ve 12:17 🙂 38 hodin bolestí a kontrakcí 😖

evka_
21. říj 2008

citili ste niektora tesne pred porodom zmenenu aktivitu babetka? ja len ci bolo aktivnejsie, alebo naopak... to moje si snad urobilo z bruska od vcera telocvicnu... uplne nechapem... nemozem ani v klude sediet... 🙂
a pritom doteraz sa iba obcas par krat za den poprevalovalo v brusku, inak spinkalo...

🙂

veronikahel
21. říj 2008

evka, nepamatám si, že by malý viac kopal. asi sa ti len nejako inak otočilo a teraz tie kopančeky 😀 viac cítiš...

evka_
21. říj 2008

praveze babo je otocene uz vyse mesiaca spravne... takze nozicky citim pod rebrami uz dlhsiu dobu.... babo vyzyera byt uz vazne pripravene 🙂
len aktivyta naozaj neumerne stupla... pride mi to nelogicke, kedze miesta stale ubuda 🙂

sarkal
21. říj 2008

evka mě si mimís taky hodně vrtí,ale to on je už od začátku takový aktivní 😀
Takže já tomu nepřikládám moc velkou pozornost,ale jinak si taky říkám a z holek vyprávění,které se ke konci spíše strachují jestli je mimčo ok,že je to ale tím,že má mimčo prostě málo místa,že ten náš je prostě i přes málo místa takovej výbojnej.Jinak nejvíc se "mrská" na monitoru,ta sonda na srdíčku mu asi vadí a to tak,že se mi břicho převaluje z jedné strany na stranu až se hodně hýbají kabely vedoucí od té sondy 😀 .
Takže si myslím,že pohyby mimča nemají vliv na blížící se porod.
Mě by teda zajímalo jestli se člověk před porodem pár dní nebo hodin cítí nějak jinak.Větší nebo menší únava atd.Já asi poslední dva dny chodím více čůrat,to jsem teda chodila i před tím,ale teď je ten rozdíl,že toho pokaždé vyčůrám hrozně moc,dřív bylo jen pár kapek.A to piju pořád stejně,tak nevím jestli to může něco znamenat 😒

helcah
22. říj 2008

NO tak já jsem před dvěma hodinama začala trošku krvácet světlou krví, tak jsem si myslela, že je to hlenová zátka a mám čas 24hodin. Ale pro jistotu jsem na to kápla Temešváryho činidlo a zmodralo to jak blázen, tak jsem volala do porodnice a mám přijet, že se jedná o plodovou vodu, tak za chvíli jedem, jsem na to zvědavá. Bolesti všeho všudy žádný. Snad nás nepošlou domu.Jinak pokud máte pocit že z vás něco odtéká tak je lepší zajet do porodky na kontrolu a mě to činidlo dali s sebou domů. Jinak bych asi čekala a taky dostala sodu.

helcah
22. říj 2008

A jinak jsem poznala že se něco děje podle toho, že se mi v celém břiše celou noc hlasitě honil vzduch a cítila jsem úplně nestrávené jídlo, které jsem jedla večer v šest. A pak klasika - lítání na velkou.

sarkal
22. říj 2008

helcah držím palce!!

evaje
22. říj 2008

evka; já měla asi před 14ti dny něco podobného. Z procházky jsem se vracela s šílenou bolestí podbřišku a celou noc jsem nespala, protože sebou mimi tak šilo, až mě z toho tvrdlo břicho. Ráno jsem měla poradnu a tam mě dr řekla, že mě loktem ryje do třísel a do vazů a proto to tak bolí a proto tvrdno a proto an sebou tak šije. No a od té doby klid po pěšině. Až teď pár dnů mě bolí v podbřišku. Tak uvidíme

kikita.nikita
23. říj 2008

Ahoj holky, mě bez bolestí dovezl manžel do porodnice ve dvě odpoledne (jem mi bylo trochu zle od žaludku) a za tři a půl hodiny bylá malá na světě... 😀 tak vám těhulkám přeji podobný porod jako jsem měla já 😵 v pohodě jsem byla hodinu po púorodu, bez bolesti, jsem se osprchovala i jsem v poho seděla....takhle bych mohla rodi deset dětí za sebou 😀 😀

tesorino
23. říj 2008

kikita a ako si vedela ze ides rodit ked ti nic nebolo??

misa84
23. říj 2008

ahojky, vcera jsem mela termin, vim, ze to datum je spis takove orientacni, ze se na neho nemam upinat, ale ted jsem se vratila od dr., jsem na 2cm otevrena a pry je hlavicka ve vchodu, nemate nektera zkusenosti s tim, jak to dlouho muze jeste byt? jestli 2cm jeste nic neznamenaji nebo uz je to na dobre ceste a do vikednu by to mohlo byt? 😅

tesorino
23. říj 2008

misa ja netusim, ale skus sa troska ponatahovat, poupratovat, pobehat po schodoch a mozno to bude rychlejsie 😉 a teply kupel 🙂

kikita.nikita
23. říj 2008

Ahojky tesorino, právě že já ve dvě hodiny odpoledne ještě netušila že rodím. V osm ráno jsem byla na tři prsty a doktorka říkala, že to může být na dlouho. No a ve dvě to bylo na čtyři až pět...porod šel rychle a já do píchnutí plodové vody vážně nic necítila. kdybych nejela na prohlídku tak porodim snad někde na chodníku 😀

tesorino
24. říj 2008

kikita, tak to ti zavidim 🙂 taky porod by som chcela aj ja 😀

petka_s
24. říj 2008

baby,nekukali ste vcera zone reality??
tam bol porod,a daky neuveritelne rychly sa mi zdal..
ale nekukala som to cele iba trosku..videl to niekto?

tesorino
24. říj 2008

petka ja som to nepozerala

sarkal
24. říj 2008

Ahojky.Já mám docela obavy,že to nepoznám.Už asi 4 den mě během dne průběžně bolí v podbřišku,někdy míň někdy víc.Doktor říkal,že už bych mohla rodit,ale nevím nevím.Vždycky přes noc když si lehnu tak ty bolesti ustanou.Měla jste to některá,že vás několik dní před porodem bolelo v podbřišku?

petka_s
24. říj 2008

no skoda,
bo mi volal priatel,ze to kuka,a ze vidis ako ona odrodila..no
neviem co tym chcel povedat ale zdalo sa mi to fakt rychle,
a rodila na kolenach..

tesorino
24. říj 2008

no mna zase celu noc strasne boleli krize, teda panva, v noci som si davala horucu vanu aby sa mi ulavilo a teraz mam elektricku podusku ☹

petka_s
24. říj 2008

baby teraz to davajju,kukajte zone reality

tesorino
24. říj 2008

peti ja ten program ani nemam 😅 😅

petka_s
24. říj 2008

no skoda,ale teraz v tejto casti nic bohvie co nebolo,ale ako vidim tak tam davaju cely den skoro-cakame miminko 🙂

sonik28
24. říj 2008

sarkal...mna tak pobolieva už asi tretí týždeň a lekár mi povedal, že to sa babätko posúva dole a moje telo a babätko sa pripravuju na pôrod...ale ako pozeram na Tvoj termín pôrodu, tak si na konci 39. týždňa, teda to už môže kedykoľvek prísť...sleduj aj ďalšie možné príznaky a uvidíš...vraj sa to nedá nezbadať, že už to je tu...🙂...a do ktorej porodnice ideš rodiť?

sarkal
24. říj 2008

Taky si říkám,že bych to snad měla poznat,ale nevím jestli tyto bolesti něco znamenají.Snad až se to bude stupňovat.Někdy mě to bere fakt hodně a to si říkám,že až přijdou ty pravé bolesti takže to prostě nemůžu vydržet.Já budu rodit v Mostě.
Koukám ty už to máš taky za pár 😉

zuzube
24. říj 2008

sarkal....mne sa narodila dcerka 2 dni pred terminom...v nedelu vecer o 9tej som dostala bolesti v podbrusku...bolo to take pichanie, som si to aj stopovala...bolo to kazdych 10min, potom sa termin zmensoval, uz som si myslela, ze rodim...no v noci o 2.00 to preslo, zaspala som...v pondelok vecer o 18.00 som dostala take iste bolesti, tak som si nic z toho nerobila a isla som este na grilovacku...no bolesti neprestavali, boli silnejsie a silnejsie a ked som nemohla uz ani sediet, tak som povedala manzelovi, aby sme sli domov...no a doma sme uz len vzali veci a sup do porodnice...bolelo to uz velmi, po prehliadke mi povedali, ze som otvorena na 9cm a o chvilu to pride...mala sa narodila 21.56, takze cely moj porod trval 4 hodiny....neboj, spoznas to...uz ked sa to nebude dat vydrzat, tak to uz je jasne...alebo ked ti odtecie voda...mne vodu prepichovali, ale nieco uz odtieklo aj doma....teda aspon si myslim 🙂

kvetinka6
24. říj 2008

Sarkal - řeším bodobný problém jako ty. Už 3 dny mě průběžně pobolívá v podbřišku - někdy víc, někdy míň a doktorka mi říkala, že jsem otevřená volně pro prst a může to být každým dnem - taky čekám, jestli se to bude stupňovat - zatím to mám co půl hodinky, ale půjdu si dát sprchu - buď se to rozjede, nebo zastaví. To mi radila - jo a voda má být tak horká, jakou jsi schopna snést - pak už je to prý jistota.

dagina
18. pro 2008

Ahojky, měla bych na již rodící dotaz. Měla některá porodní stahy /myslím před odjezdem do porodky/ bez bolestné?? U mě už asi poslíčci bijou o poplach, ale... od 32tt do 37tt jsem ležela v porodnici skrz hrozící předčasný porod - v den odjezdu do porodnice jsem měla stahy cca po 10ti pak po 5ti minutách..., jelikož byli bezbolestné, nevěnovala jsem jim z počátku pozornost..., ale na večer už mi to začalo být divné a vydala se do porodnice - už jsem byla téměř připravená k porodu, přijela jsem za 5min12, naštěstí se díky kapačkám porod podařilo zastavit.

Teď mívám asi týden stahy bolestivé jako na MS tak 6x za den..., někdy právě i ty nebolestivé a to třeba i dvě hodiny po 5 minutách...., ale stále se držím..., už jsem měla nutkání jet i do porodnice, ale tchyně mě ujišťovala, že pravé porodní stahy MUSÍ bolet... . Jsem z toho jelen, jelikož v tom 32tt by se mě porod rozjel i bez bolestivých stahů 😖 .
Díky za případné info.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru