Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

kaleilah
24. říj 2009

Františkovy Lázně 😉 Právě že oteočená je od 30tt správně, hlavičkou dolů, ale stává se to asi tak 5x za den že prostě mě najednou začne brnět tříslo, jakoby sespraštila na lokti do brňavky, napadlo mě jestli třeba nepřejíždí ručičkou přes šlachy 🙂 nebo fakt nevim, ale vůůůbec se mi to nelíbí.

Já spíš myslim že je to jiný tím že je to druhý těhu 😉 a pěkně blbýýý, vůbec se mi teda nelíbí, fakt si to tentokrát neužívám, doufám že orod bude lepší než těhu 😉
Koukám že taky nespíš, většinou to mívám poslední příspěvky já kolem jedný 😉

gabbii
25. říj 2009

Včera jsem už vytuhla, ale za to ráno mně nejde spát. Do třísel mi mimčo naštěstí nijak nezasahuje, ale děsně mě bolí kyčle, takže se celou noc přetáčím z boku na bok.
Máš pravdu, je to nejspíš jiný prostě proto, že je to druhý a taky možná u mě hraje roli věk, malej už bude mít 7let. První bříško jsem si taky užívala, ale teď...Co se týče porodu, tak já měla první udajně ukázkový, praskla voda po dvou hod kontrakce a po 9h tlačení 20min. Sice ke konci bolest jak hrom, ale dala jsem to bez epi, prostě přirozeně a pamatuju si, že jsem byla na sebe potom děsně hrdá 🙂 Jsem zvědavá teď, čekám, že to bude jiný,snad lepšíí!? Piju už 3 týdny maliník, asi týden do sebe soukám lněný semínko, ale na nějaký masáže hráze prdím, to mě teda neba.
Jsem teda zvědavá, kdo z nás porodí dřív, já měla teď ráno takovou delší bolest břicha, ale to bylo už párkrát a nejspíš to nic moc neznamená.

kaleilah
25. říj 2009

Měla jsem teda porod podobnej, jen já jsem rodila přímo na CAP u (centrum aktivního porodu) s manžou a dulou, bez léků, nástřihu, jen vana atd. Taky přesně 9 hod od prvních minipidi kontra, jen voda praskla asi půl hodinu před tlačením, to začaly ty pravý kontra-fuuuuuuj 😝 😀 a tlačila jsem 20 minut. Ale pořádi při těch největších jsem si říkala že to není tak hrozný, jak se dejchalo tak to šlo., tlačení byla pro mě úleva, takže hned na sále jsem chtěla po manžovi holčičku 😀 Jinak masáž hráze dělám denně od porodu, jinak bych se ani neposadila (1,5 hod šití) 😝 😠

gabbii
3. lis 2009

kaleilah
ahoj,tak jsem zpátky z porodnice 🙂 Druhý porod začal tím, že mi 28.10. ve 3 ráno praskla voda. V porodce řekli, že zatím nic moc, prý na 1cm a zbytek čípku k tomu. Poslala jsem přítele domů vyspat a mě dali do porodního boxu. Pomalu se začalo něco dít, ale v pohodě to šlo prodýchat i u toho ležet na monitoru. Postupně jsem se lehce otvírala, bolesti ale pořád ušly, i když už hůř snesitelný. Takový ty už dost špatný kontrakce začaly nastupovat někdy před 9h ráno. No ale pořád nepravidelný a před 10h jsem byla myslím na 4-6cm. Přítel dorazil v deset, tak jsme to nějak prodýchávali. Asi v 10.45 mi pa zavedla čípky na rozvolnění no a během chvíle kontrakce s nucením tlačit, myslela jsem, že umírám 😒 Ještě jsem totiž nebyla úplně otevřená, ale pa se slitovala a nechala mě jen lehce přitlačit. Na druhý zatlačení už to ale povolily s dr na plno a malá vyklouzla ven. Takže podtrženo, sečteno, druhý porod začal úplně stejně jako první, ale celkově se ten průběh dal nějak líp zvládat. No a poslední kontrakce při tlačení mi přišly mnohem bolestivější než u prvního.

lenkka81
3. lis 2009

Ahojte, no ja som mala porod super, aspon teda spomienky nie su nejaké hrôzostrasné...Do nemocnice ma prijali w den terminu, pretoze sa mi zdalo ze asi mi odteká plod. woda,ale to nebola woda. Po wycikaní mi akoze wyslo zopár kwapiek čohosi, co som si myslela ze to je woda. Doteraz som nezistila co to bolo, ale podla wsetkého to bol moc, mozno sa to nejak samowolne odpusťalo 🙂 este po wycikaní. Ked som to w nemocnici powedala tak ma tam radsej nechali...celý den sa nic nedialo, az na druhý den doobeda presne o 9,45 mi prepichli wodu, wiac menej sa nic nedialo az okolo 14,30 som malá nejaku slabucku bolest w podbrusku. A kedze som chcela epid. tam mi prikázali stopowat ako casto su tie bolesti/bolesti???/, bolo to kazdých 7-8min, tak zawolali anesteziologicku a ta mi zawiedla epidural. Nic som skoro necitila, len slabucké tlaky na konečník, nic bolestiwé. Este som poobede wybawila nawstewy a o19,25 som powedala lekaárowi, ze potrebujem ist na WC na welku potrebu. 😀 Wysetril ma a powedal, ze ziadne kakanie, len cikat a sup sup spät. Samozrejme to boli príznaky toho, ze porod nie je daleko. A weru aj nebol o 19,37 sa narodila dcérka po asi styroch zatačeniach. Wsetko prebiehalo užasne, rada na to spominam. 🙂 Nebola som wobec ubolená, a ani nijako wycerpaná. Epidural doporucujem. 🙂 🙂 🙂

dalmationka
3. lis 2009

Začaly mi jemné kontrakce, které se daly zaspat. Jenomže já přenášející jsem byla nadšená, že už TO začalo. Tak jsem moc nespala. Od jemných kontrakcí ke konečnému vytlačení to trvalo 28 a půl hodiny. Rodila jsem přirozeně, bez urychlováků. Stálo to za to. Petřík nebyl vůbec nijak otlačenej a hned byl pěkně růžovej. Jdu kojit 🙂

katarina.banska
27. dub 2010

ahojte.
ako zistim, ze pomaly zacina porod. co ak nebudem mat tich poslickov? uz par dni ma mala strasne kope, ako keby sa jej uz tam nechcelo byt, mam dost silny vytok, a posledne dni ma chytaju krce do vnutornej strany stehien. zeby mi takto davalo najavo telo, ze uz coskoro porodim? co myslite? mate niektora podobnu skusenost?
dakujem

miriam11
28. dub 2010

🙂 ahoj katarina b., urcite spoznas kedy porod pride. toho sa nemusis obavat. Mne takto isto zacalo telo davat najavo, ze porod sa pomaly blizi. Mala som aj poslickov par tyzdnov pred tym, kde mi zacalo v intervaloch tvrdnut brusko, boleli ma stehna, chrbat (vzdy som mala paniku, ci to uz nahodou nie je ono...a nebolo) Dokonca v den terminu sa stale nic nedialo a ja som uz bola z toho na nervy. O dva dni neskor vecer som mala pocit, ze mala mi vylezie krkom, tak neskutocne kopala, ze som hned citila, ze to nie je tak ako obvykle predtym..... a uz som sa pomaly psychicky pripravovala, ze asi v noci zrejme porodim. Rano o stvrtej som sa zobudila na kontrakcie a sup mala bola o 9.30 hod. na svete.Velmi Ti drzim palce, nech uz mate drobca pri sebe 😉 A neboj sa toho, chod v dobrej psychickej pohode a uvidis, ze to krasne zvladnes.

katarina.banska
28. dub 2010

miriam11 dakujem za povzbudenie.
do terminu mi ostavaju dva tyzdne tak uvidim kedy sa malej zatuzi prist na tento svet. dnes mi opuchli trochu aj chodidla , co som doteraz tiez nepoznala.... to pichanie v stehnach mam stale a vcera aj dnes ma trosku popichavalo aj v podbrusku. no dnes uz mala nie je taka diva ako vcera 🙂 , uvidim co bude robit do vecera.
ja by som uz bola za, aby ten porod bol aj zajtra. raz ma chyta panika, potom som v pohode. chcem to uz mat za sebou, asi ako kazda z nas 🙂 . tak to si nemala velmi dlhy porod ? aj ja by som chcela mat taky..... a dala si si aj epiduralku? ja som ju skor nechcela, no teraz ako sa mi to blizi tak zacinam uvazovat aj nad nou... neviem ci to bez nej zvladnem, ked ja som strasny bojko 🙂

shakira81
29. dub 2010

ahojte baby. ja som dnes bola na poradni v nemocnici. asi pred pol hodkou som sa vratila a nasla som si taky do ruzova sfarbeny vytok neviete co to ma byt?moze to byt z vysetrenia?ze mi nejako podrazdili sliznicu? som este len v 38 tt.Len sa bojim,lebo mam pozitivne testy na streptokoka. ak by mi nahodoou odisla ta zatka hlienova ci ako sa jej hovori,tak aj tak sa caka na kontrakcie,alebo odchod plodovej vody

shakira81
29. dub 2010

opravujem tyzden uz mi zacal 39 tyzden

naty
29. dub 2010

no...může to být i voda...pokud je to hodně vodový zátka to nebude, ta je ooopravdu jak "chrchel", že to tak musím říct.. 😀 ...pokud to znovu poteče, jela bych k doktorovi, ať ti udělá test na plodovku...mně odcházela taky pomalu...

miriam11
1. kvě 2010

katarinab. neskoro odpisujem, ale skor som sa k PC nedostala... ja som mala problemovy a komplikovany porod. Zialbohu, nic nevyslo tak, ako som si to predstavovala. Mala som zaplatenu EPI, ale nic z toho sa nevyuzilo, museli mi robit nakoniec surne CR. (svoj porod pisem v teme --- predcasne odlepena placenta a takmer smrt maminky a mimi, tusim sa to tak vola....), takze urcite Ti taky porod ani nikomu inemu neprajem. Nebol v pohode ...nechcem to tu rozoberat.... este raz prajem vsetko dobre 🙂 a EPi si vopred zaplat, aj ked si ju mozno nedas, (ze to zvladnes), tak jednak budes mat psychicku podporu, ze aspon NIECO na pomoc a ak si to nedas pichnut, peniaze Ti budu vratene. A ozvi sa este, ci uz do porodu alebo po...urcite daj vediet, ked uz budes mat po tomto velkom dni 🙂

maca1982
23. čer 2010

ahojte baby ja mam dnes termin,a nic sa takeho nedeje.je pravda ze mi od vcera vecera zacala odtekat zatka.aj ma pobolieva brusko,a krize ale da sa to vydrzat.som uz zufala s toho myslite ze to uz pride? 🙄 uz to chcem mat sebou,alebo neda sa to neako urychlit?dakujem za rady....pa

dajna11
23. čer 2010

@maca1982 sexom 🙂 🙂

maca1982
23. čer 2010

sexujeme ale nepomaha,aj som umyla podlahu a nic.

dajna11
23. čer 2010

kamoška jedla kapustnicu...o pol noci šla.....ja na druhý den tiež zjedla a o pol noci utekala...obom nám praskla voda 😉

maca1982
24. čer 2010

dakujem za rady.

gabuci
23. bře 2011

Stvrdnuté bruško,odtiekla plodová voda,slabé kontrakcie potom postupne väčšie.

meo
23. bře 2011

mě začaly rovnou kontrakce, 3 dny po termínu. No a za 5 hodin už byla na světě.

meo
23. bře 2011

@maca1982 jednou mi někdo radil chodit na dlouhé procházky do kopce. Jelikož jsem rodila po termínu, tak jsem taky chodila do kopce, ale těžko říct, jestli to pomohlo, nebo to byla příroda, protože mě to probudilo brzo ráno.

heln
23. bře 2011

@maca1982 ešte umy okná....to je rada starých báb.....kamarátka mi vravela, že jej sestra takto, ráno poumývala okná a po obede šups do nemocky.....to naťahovanie sa vraj môže vyvolať pôrod....
švagriná zase chodila hore dole po schodoch.....

moncicak.as
24. bře 2011

Mě začali kontrakce v termínu, po příchodu z nemocnice z kontroly , kolem 14.hodiny:-D a hned kontrakce po 5 minutách, ty jsem měla 2 hodky, pak se to zkracovalo a za hodku jsem měla jen po 3 minutách. V 17:00 jsem sedla do auta, že mě odvezou do nemocnice a v autě mi prdla voda. Poprdnutí vody žádné kontrakce, po příjezdu do nemocnice se to rozjelo a v 18:45 byl kluk na světě 🙂

beruska1989
24. bře 2011

mě vzbudily kontrakce o půlnoci po 9 dnech přenášení hned po 5 min. (zkoušela jsem babské rady na vyvolání - mýt okna, chodit na procházky, do schodů a nic - jediný co sem z toho měla bylo to že sem večer padla do postele uplne hotova😀). rano jsem stejne mela nastup do porodky na vyvolani. ve 3 odpo už jsem šla za sestřičkou že mám kontra po 3min. koukla na mě a já už byla otevrena na 5 prstu pak prdli vodu a v 6 byyla mala na svete 🙂

mirka5633
11. dub 2011

Chcem sa opytat ci ste mali nejake priznaky pred porodom este pred tym ako vam odtiekla plodova voda nejake priznaky ze to uz skoro pride... Lebo doktorka mi povedala ze to mozem ocakavat mavam bolesti v podbrusku ako keby mi to vystrelovalo von.Sem tam ma az trhne ked sa maly rozhybe...boli ma strasne chrbat a ked idem na WC tak mavam tlaky ... Nevladzem dlho chodit hned si musim sadnut lebo som zadychana.. Som taka ubolena... Poradte mi lebo sa bojim ze to nerozoznam ..

miskap
11. dub 2011

@mirka5633 Neboj sa, rozoznáš to. Tieto bolesti, ktoré popisuješ, sú poslíčky. Len maternica cvičí a chystá sa na pôrod. Pôrodné bolesti často začínajú bolesťou v krížoch, stvrdne bruško a vystreľuje do dolnej časti brucha alebo do nôh. Keď zistíš, že táto bolesť sa začína opakovať v určitých intervaloch a tie intervaly sa skracujú, môže ísť už o pôrod. Sťahy sa zintenzívňujú a ty ich musíš predýchať. Ak si nie si istá, či už je to pôrod, ľahni si do teplej vody asi na polhodinu. Sťahy sa upokoja a keď vyjdeš von buď úplne prestanú, alebo sa to rozbehne. Ale nesmieš byť doma sama!
Plodová voda nemusí vždy odtiecť pred pôrodom, môže odtiecť až keď sa bude malé tlačiť. Často pred pôrodom začne ženu preháňať- prirodzene sa čistí, aby malo bábo dosť miesta. Do pôrodnice choď najskôr, keď budú intervaly 3-5 minút. (samozrejme podľa vzdialenosti ) Ak odtečie voda, treba ísť do dvoch hodín. Prajem krásny pôrod a zdravé bábo.

mirka5633
11. dub 2011

@miskap Dakujem no dufam ze to budem poznat lebo doktorka ma trosku vystrasila .. bola som na kontrole minulu stredu a povedala ze som uz na 2 prsty otvorena ze porod pride skor ale mame vydrzat aspon dva tyzdne ... no tych poslickou mavam uz od minuleho tyzdna take intenzivnejsie ale nieje to pravidelne... preto sa aj v noci budim ze ci uz nahodou ... nechcem prist neskoro no nechcem tam ist ani skoro 🙂
V stredu idem na kontrolu tak som zvedava co mi povie a dufam ze este maly tyzden vydrzi lebo budeme v stredu len v 37tt

miskap
12. dub 2011

@mirka5633 Doktorka by ťa mala radšej podporiť a nie strašiť 😉 To, že si otvorená na dva prsty nič neznamená. Musíš sa otvoriť na desať, aby sa bábo narodilo. Možno je to lepšie, že sa pomaličky začínaš otvárať a keď to vypukne, nebude to už také zdĺhavé. Bežne sa žena otvorí jeden cm za jednu hodinu, čiže u prvorodičky to môže trvať desať hodín. Ale musia byť dosť intenzívne sťahy. (samozrejme je to dosť individuálne ) Moja dcérka sa narodila začiatkom 37. týždňa a všetko bolo v poriadku. My sme však museli ísť do pôrodnice hneď, lebo mi odtiekla voda. Pokiaľ ti neodtečie voda, nemusíš sa ponáhľať. Ale ak ty sama usúdiš, že treba ísť, tak choď. Ženy mávajú intuíciu a vycítia, že už je čas. A máš pocit, že je už bábo zostúpené, teda kleslo bruško? Aj to je signál, že sa pôrod blíži. Inak, vybrali ste krásne meno ( aj môj syn sa sa tak volá 🙂 )

mirka5633
12. dub 2011

@miskap Zajtra idem na kontololu idem aj na prietoky a potom k doktorke.. Tak som zvedava kolko mi pribral lebo minuly tyzden mal 2604 a to mi povedala ze ma malo.. neviem ci mala zly den alebo co ...mna hlavne vystrasila ze nebude mat dovivijane plucka ☹ ak nevidrzime dva tyzdne ... zajtra mam 37 tyzden a viem ze babätka sa rodia omnoho skor a su v poriatku.. Brusko mi klesko.. Dnes mi to povedala aj mamina ze maly pojde skor von ze mam dole brusko no uvidime ... ale dakujem 🙂 som rada ze mozem s niekym popisat 🙂 Meno ideme dat po tatkovi 🙂

miskap
13. dub 2011

@mirka5633 Myslím, že hmotnosť meraná ultrazvukom nie je presná, môže sa líšiť aj o 5OO gramov. V 37. týždni by už pľúcka mali byť vyvinuté. Keby Ti hrozil predčasný pôrod, začali by ti dávať sufraktant- to je tekutina na rozvinutie pľúc. Netráp sa dopredu, už si dosť ďaleko, malý by nemal mať problém, aj keby sa narodil hneď. A aj termín pôrodu nemusel byť stanovený presne. Mysli na to, že dieťatko vie, kedy má prísť na svet, mysli na to, že to zvládneš v pohode, že všetko bude v poriadku. Držím palce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru