Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

mahulena
24. srp 2008

ahoj holky,
vyrusim, chci se zeptat, zda jste se v den porodu citily proste jinak?! - nevim, treba vetsi unava, vyrazne blbejsi nalada, cokoli jinyho, nez predtim?!
nasla jsem tady "jen" prujem a poslicky
dekuju 🙂 a vsem cekatelkam rychle porody a krasna miminka 😵

kikita.nikita
25. srp 2008

no, já mám tedy blbou náladu už tři dny 😒 unavená jsem poslední měsíc v kuse... 😀 jinak prez noc nic, od čtyř ráno nespím, protože mi je nějak blbě od žaludku a občas pobolí bříško...no uvidíme 😵

konja
25. srp 2008

mahulena: vůbec jsem se necítila jinak, přišlo to úplně nečekaně.

nikoleta164
25. srp 2008

ahojte cakatelky. ste este cele?
vcera si ma prezreli a sme na to stale rovnako. Akurat musim brat tab. na tlak, beha ako sa mu chce. konecne som bola na ocnom , kde potvrdili, ze rodit mozem normalne/ mam diop. do 5-/, to ma potesilo. Bolesti su, najma v noci, ale stale je to v poho. to napatie kedy to bude ma sice uz dost stve 🙂 , najma ked mi tvrdili, ze porodim skor a teraz sa to taha do terminu 4.9. chlapcom sa vonku nechce, tak si mozem predstavit, ze tu budem sediet aj o tyzden, dva ☹ . levika sme nestihli, bude panna, tak si poradime aj s nou. drzim palceky.papa

petule.h
25. srp 2008

11 dní přenášení jsem se v sobotu ráno probudila s bolestmi v zádech, myslela jsem, že mám skřípnutý nerv, pač v úterý jsem měla jít na příjem do porodnice a po prvním císaři jsem očekával i 2 císař..takže jsem jela k našim na návštěvu...bolesti byli nepravidelné, ale nijak jsem to neřešila, k večeru šel manžel na kolo se synem a bolesti byli větší, voda nepomáhala a já pochopila, že asi teda kontrakce??? tak jsem zabalila tašku, připravila postýlku, ještě vyžehlila..poklidila, pak už byli po 5 min, tak jsme jeli...no dorazili jsme ve 21:30, tak mě přijali, byla jsem na 4 prsty otevřená...no a v 0:02 se narodil lukášek...placentu mi tedy protrhli,aby voda odtekla. dostala jsem dolsin.....pořád se nic nedělo a najednou jsem měla tlačit...jinak kontrakce byli úplně v pohodě proti šití přes hodinu...auuuu
první porod byl akutní císař,...

kikita.nikita
25. srp 2008

Ahojky, pořád celá 🙄 nikoleto, taky mám 5 dioptrií, můžem rodit normál ani neřešili, jestli mám mít kon. čočky nebo brýle. prý jak se budu cítit. a chápu, to čekání je hnus fialovej, já už mám motýlky v břiše, kdy tu naší cácorku uvidím 😀 držím pěstičky a přeju rychlý porod 😉

anickaajanko
25. srp 2008

takze stale nic
kontrolu mam az 2.9
na porod to vraj nevyzera
ja to uz nevydrzim

slunicko552
25. srp 2008

Ahojte holky vlezu vám sem,jestli nevadí.Už to mám 13měs.za sebou,ale přenášela jsem 9dní 😠 hrůza.Byla jsem na vyvolačku.Protrhli jen vodu a dali na kapák.Musela jsem ležet na monitoru,protože prcek měl problémy se srdíčkem.Za 6hod.byl venku a v pořádku 🙂 .Tak ať to máte rychle za sebou a jste všichni zdraví pa pa

petule.h
26. srp 2008

slunicko: měla jsem tak oba porody, jen jsem přenášela oba 11 dní a jeden skončil císařem a druhý normálním porodem.....takže vím jak je to nepříjemné,všechny tys vyvolávačky, kapačky, injekce.. taky všem přeji ať porodí dobře a bez komplikací...jsem ráda, že už 2 děti mám..to přenášení je nejhorší co???

anickaajanko
26. srp 2008

slunicko a petule
nestraste ma
😒

sjuzocka
26. srp 2008

aj ja uz to chcem mat za sebou..... ☹

kikita.nikita
26. srp 2008

Ahojky, tak jsem na tom skoro jako anicka ☹ na porod to nevypadá, ve čtvrtek k mýmu gyndařovi na kontrolu a v pátek na kontrolu do porodnice 🙄 prý si to podle pana doktora máme užít a hodně spinkat, tak to se trfil, to je jediný co nám jde 😀

nikoleta164
26. srp 2008

ahojky. hlasim aj dnes, ze stale cakame, aj ked sa mi po vcerajsku zda, ze to uz dlho nepotrva.mala som priserne bolesti v krizoch,v nohach, maly ma tak tlacil na mechur, ze som sa sla zblaznit. uz som nahanala muzicka, ze to asi bude, ale po 2 hodkach sa to zmiernilo a v noci som ako tak spala. zajtra idem na kontrolu a uvidime.bolesti sa podla mna budu len stupnovat, ale uvidime co povie doky. tak drzim palce cakatelky zlate 🙂

slunicko552
26. srp 2008

Ahoj petule.h přenášení je děsné.každý den jsem si říkala,abych to už měla za sebou a malý byl konečně s náma.V noci jsem nespala prcek strašně řádila bouchal mě do třísel.Bolest mi vystřelovala do celé nohy 😖 .A pak ještě strach na porodním.Ale mám to zdárně za sebou 😀 .Uvidíme jak to bude na podruhé a na potřetí? 😉 Nikoleta vydrž určitě se dočkáš přeji ať to máš tak rychle jako já nebo ještě rychleji 😉

kikita.nikita
26. srp 2008

Jů, nikoleto se máš 😉 aspoň nějaký příznaky...mě je tak dobře, že bych mohla skákat bungeejumping 🙄 jen tedy furt spím, ale to není příznak blížícího se porodu 😀 držím palečky... 😵

womenne
26. srp 2008

ahojky mna chytili bolesti okolo 15 dala som si sprchu a troku to povolilo zachvilu zase lenže ja som cchela dopozerat super film div som tam už neležala na podlahe,vlastne som čupila a čumila do telky 😀 a potom som už nemohla vydržat a povedala si že zajtra pozriem opakovanie 😀 šla za sestričkami že mam bolesti,dali ma na pasy a naten truc som chytila tie sestričky ktore som nechcela ,oni si hrali hry na počitači a ja prišerne bolesti až na moj krik dobehol lekar a skontroloval ma ja otvorena na 9 cm teda vam poviem to boli behačky 2tymi,mena diktovat štastie že som to nepoplietla 😀 nakoniec som musela na cisarsky.a ten by som už nechcela radšej normalny porod.

muminek
26. srp 2008

Ahoj holky mě když začal porod tak jsem to nějak nevědela furt jsem čekala kdy to bude horší.Tak jsem zalila trávník pověsila prádlo a ještě roztřídila ponožky. Pak jsme naznali že asi pojedem stím že nás vrátí domů. A nevrátili Martínek se narodil za šest hodin. Manžel byl semnou celou dobu bylo to dobré. A moc my pomohl. Po porodu naznal že to není jak ve filmu že jsem mohla chodit a ani jsem tolik nekřičela. 🙂 A vás co to čeká přeji rychlý a hladký průběh poprodu 🙂

samba
26. srp 2008

Ahoj, já rodila přesně před dvěma týdny, takže to mám ještě v živé paměti. V šest hodin se mi jako kdyby začalo chtít na záchod, což nebylo až tak podezřelé. Jenomže pak mě začalo bolet břicho a přišly první mírné kontrakce. Říkala jsem si, že to budou jenom poslíčci, tak jsem si napustila vanu a byla úplně v klidu s tím, že to přejde. Jenomže v tu chvíli se to rozjelo. Ani nevím, po jak dlouhé době jsem měla kontrakce, to sledoval manžel, ale já ho moc nevnímala. Už mě přemlouval, ať jedem do porodnice, ale mě se moc nechtělo, protože jsem si myslela, že bych tam musela být moc dlouho, než se miminko narodí, tak jsem se snažila to oddálit. V deset hodin jsme jeli, a před jedenáctou se nám narodilo mimi. Čekala jsem to všechno horší, protože historky o šílených bolestech a skoro středověkých praktikách mě děsily.

petule.h
26. srp 2008

muminek...já teda křičela jak jsem tlačila, až mě doktorka okřikla, jinak kontrakce tak hrozné nejsou...přesně jsem ještě poklízela, šila a čekala na kluky, jak se mi vrátí z kola, pak se v klidu najedli, já si zabalila a jelo se, žádné akce..honem honem...vše se dá přežít a hlavně zapomenout...ale jsem ráda, že mám už oba kluky na světě...
sluníčko: do třetího fakt né...2 stačí,,tak akorát abych to zmákla...je to celkem honička.. 😨 😀

slunicko552
26. srp 2008

Petule to tak kecám,protože mám jen jedno zatím.Ale uvidíme,třeba mě to nepřejde 😉

ladulka20
27. srp 2008

ahojky rada bych se podelila o svuj zazitek z prichodu porodnich bolesti.rodila jsem ted 18 takze jsem jeste cerstva 🙂 no 17,8, mi odpoledne kolem druhy vypadla hlenova zatka ja byla tak vydesena ale moc sem se tomu nevenovala myslela jsem ze to nemusi byt hned k porodu tak jsem si zavolala kamaradku na pokec sedeli jsme venku do 6 v pul7 jsem sla ulozit sveho starsiho klucinu a sla jsem se vysprchovat porad mi nic nebylo jen sem zacala dostavat trosku silnejsi bolesti jako pri menstruaci v 21,15 jsem si lehla k televizi a uz jsem nevstala chytli me bolesti do zad a zacalo se mi klepat cele telo a me bylo jasne ze se jede zavolala jsem pritele kterej prijel z prace opravdu rychle a jeli jsme smer usti tam me prijali s tim ze na porod to neni at pritel jede domu a ze kdyby neco zavolam mu odvezli me na hekarnu a tam jsem trpela do pul jedny potom jsem zavolala pritele a rodilo se.zazitek na cely zivot ale je pravda ze jak uvidite toho maleho clovicka hned vam je lepe a bolesti jsou ta tam tak snad sem nekterou maminu co ji ceka v nejblizsich dnech den D moc nevydesila 🙂 preju vsem at se drzi a stesticko pro ty male drobecky co jsou to nej co nas kdy potkalo

kikita.nikita
27. srp 2008

ladulka neděsíš, já furt říkám, že pokud nejde o život, jde o prd 😀 ale uvidím sama...mě dneska od rána bolí šíleně záda a stydká kost, nebo spíš celá pánev 😠 ale jinak nic.. 🙄 holky, co taky v nejbliší době čekáte - držte se 😉

teri3
27. srp 2008

Ahojte dievčatá, ja už to mám tiež "za pár" a včera som si čítala jeden super článok o pôrode: http://www.rodinka.sk/user/view_page.php?page_i... no a vnoci sa mi už aj snívalo, že rodím - hm, taký 5-minútový pôrod by som skutočne chcela zažiť 😎

poup
27. srp 2008

Taky přispěju.....Já to měla trochu jinak....někdy o půl třetí v noci jsem se vzbudila bolestí....byly to takové spíše menstruační bolesti....asi za dvě hodiny začínaly zesilovat, tak jsem počítala po kolika minutách se opakují....Nebyly pravidelné....kolem deváté ráno už jsem to nemohla vydržet....odcházela mi hlenová zátka, bolesti byly pořád - jednou po 5, pak po 3...po 2minutách...pak zase po 5-ti...byla jsem z toho docela šoklá, protože o tomhle se nikde v knížkách nepíše...tak jsme jeli do porodky, tam mi natočili monitor a že to ještě na porod nevypadá, že jsou to jen poslíčci a ať to jdem na dvě hoďky rozchodit a pak uvidíme...Po dvou hodinách se to spíše všechno uklidnilo a tak se jelo domů...Já už to nemohla vydržet, chtěla jsem prostě porodit....Dala jsem si teplou vanu...ta nezabrala a tak jsem ještě zkusila fakt hodně teplou sprchu...hned po ní se poslíčci změnily v kontrakce po 3 minutách...počkali jsme hodinu a jeli do porodnice....a za 6 hodin jsme byli 3 🙂 ....porodní bolesti se dají vydržet, to jo, ale ty poslední, kdy už máte i takový ten pocit na tlačení, ty stojí za to...ale jakmile jsem uviděla malou, bylo po všem....teď na porod vzpomínám jako na něco moc krásného v mém životě a jsem ráda, že jsem si ho mohla prožít...

jaja12
27. srp 2008

aj ja sa pridam, mne to zacalo okolo 12 na obed... este som si robila srandu ze mi pusta mocovy mechur. o 1 poobede ma odviezli na ambulanciu k mojmu lekarovi a ten mi s usmevom na tvari povedal ze idem do nemocnice, ale rodit budem az tak za tri dni... No pri tejto predstave sa mi jezili vlasy.. Co tam budem robit.. Tak ma zaviezlli do nemocnice, o 16 ma prijal moj dr., o 17 mi urobil prehliadku a oznamil mi ze budem rodit v ten den... Bolesti mi zacali o 19, trapila som sa 3 hodiny..sekundová rucicka na hodinach isla veeeeeeeeeeeeelmi pomaly a o 22 bol maly na svete 😀 , ja som mala super porod a perfektneho Dr.

anickaajanko
29. srp 2008

kikita nikita este si kinderko?
ja ano
nie a nie sa to rozhybat
🙂

kikita.nikita
29. srp 2008

Anickaajanko - stále as překvapením 😀 ano, kinder jak vyšité...ale teď jsme se vrátili z monitoru, rovnou mě vyšetřili a chtěli si mě tam nechat, jsem na tři prsty otevřená a mám po čtyřech min. bolesti. tak jsem sem stihla se na vás podívat a asi jedem 😅 nějak rychle to postupuje a podle doktorky to může být fofr...takže kdyby jsem se tu neukázala, tak ti držím pěstičky a ostatním čekatelkám taky 😉 papíky

kojzarik
29. srp 2008

ahojte tak mne zacala odtekat plodova voda ale kontrakcie,to neviem co su kedze som nemala bolesti,prisla som do porodnice rano o 8 a o 9 bol mali uz na svete.nestihli ani klistyr ani vyholenie dokonca som nebola ani na vzdycharni .

anickaajanko
29. srp 2008

jej kikita
gratulujem drz sa
budem na teba mysliet

anickaajanko
29. srp 2008

kojzarik
aj ja chcem taky priebeh

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru