Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

katka_25
30. kvě 2008

lenu a rodiť budeš kde? tak daleko mas pôrodnicu? Bude dobre, čakáš prvé? ja áno, a bojím sa tiež tých "cávikov" okolo toho, strach z neznáma ako sa hovorí ... svätá pravda, uvidíme ako budem hovoriť po pôrode.

lenulin
30. kvě 2008

Já budu rodit ve Zlíně.Vsetín je sice blíž ,ale Já patřím pod Zlín a taky je tam vybavenější porodnice a slouží tam i můj gynekolog a mám tam domluvenou porodní asistentku.Taky je to moje první.

katka_25
30. kvě 2008

lenulin ... neboj všetko bude ok! MUSI! 😀

katka_25
30. kvě 2008

lenulin a môžem sa opýtať? koľko si pribrala poča stehu? Vieš čo to bude? chlapček alebo dievčatko?

lenulin
30. kvě 2008

přibrala jsem 11kg a měli by jsme mít chlapečka.A co vy?

katka_25
30. kvě 2008

aj my by sme mali mať chlapčeka, a pribrala som hodne viac 🙂

lenulin
30. kvě 2008

No přede mnou jen chodí velké bříško 😀 se mě lidi ptají jestli budem mít dvojčata no a on je tam jen jeden chlap jinak nikde nemám ani deko navíc. 😉

katka_25
30. kvě 2008

hmm...zaujímavé aké je to úplne iné u každej ,... uvidím kolko zo mna spadne po a potom sa chcem dat " dokopy " 😀

pejty
31. kvě 2008

tak ,mně začal porod v 9.30 prasknutím plodové vody 14 dní před termínem.Do porodky jsem dojela v 11.30,dali mi klistýr..slabunké kontrakce začaly ve 13.00,silnější asi v 15.00.Pak se to stupňovalo a v 19.25 byl malinký na světě.Porod byl v pohodě,bez nástřihu a šití.Byl to opravdu můj nejhezčí zážitek v životě. 🙂 😵
Před porodem jsem užívala homeopatika a lněné semínko

tomickoval
1. čer 2008

Tak mě začal porod tím že mi praskli vodu. Byla jsem v nemocnici na pozorování v obojím případu. Byla jsem na 3prsty otevřená. Domů mě už nepustili a porod vyvolali. První porod trval 2hodiny a druhej 1 a půl. Bolesti byly hned minutu po minutě. Byly dost silný. Druhej porod byl rychlejší ale bolestivější.

livika
1. čer 2008

Mne dali vyvolavacku.

lamia
1. čer 2008

Tak mě začal asi odchodem hlenové zátky,čučela jsem na to jak puk,ten samej den jsem jela na prohlídku do poradny,už jsem na monitoru cítila trochu bolesti a byly vidět i na záznamu,ale byla to sranda proti bolestem břicha při ms,tak jsem myslela,že je to jen předzvěst porodu,ale při prohlídce jsem byla na 6cm otevřená,tak nás poslali na sál,příprava,píchli vodu a za 31 minut byla malá venku....takže pohoda a proboha,teď to chci taky tak!!! 😀 😀

tomickoval
1. čer 2008

Lamila, taj to je mazec. A to jsi neměla fakt žádné bolesti. Já jsem to měla taky rychlé ale bolesti byly šílené.

lamia
1. čer 2008

Tomi ale jo,měla,ale hnusný až po odtoku plodovky,do tý doby jsem nemusela ani prodýchávat,ale pak jak malá ještě klesla a začla taková ta přechodná fáze těsně před úplným otevřením a tlačením,tak to jsem myslela,že někoho sežeru,jsem byla zoufalá bolestí a navíc jsem musela ležet na pravém boku,aby Anička dorotovala,tak jsem při každý kontrakci lámala manželovi ruku a snažila se mu naznačit,že asi budu bolestí blít...,ale trvalo to fakt jen tu půlhodinu a tlačila jsem snad dvakrát,třikrát??? Prostě malá vyjela jak namydlenej blesk,bez nástřihu páč byla menší a máma trénovala s epi-no,tak prostě oproti zážitkům některých mamin to byl porod snů a já moooc doufám v repete 😀

tinusi
1. čer 2008

Mne zacali v noci bolesti (na zaciatku slabe - ako pri ms) - v minutovych intervaloch... casom sa bolest stupnovala - po piatich hodinach som sla do nemocnice - bola som na tri prsty otvorena. Pichli mi oxitocin, pustili vodu - odvtedy za dve hodky bol maly na svete.

evina313
1. čer 2008

Ahojte, presne pred 8 dnami v noci mi odisla voda a o hodinu som už bola na 9 cm otvorena. Sla som rovno na stol ale nakoniec to skoncilo sekciou, ale nastastie vsetko dobre dopadlo. zatka mi odisla tusim den alebo 2 pred porodom

bambulik
1. čer 2008

tak mě odešla hlenová zátka dva dny před porodem, prdla mi voda, jely jsme do nemocnice, ale byla jsem zavřená, byla jsem na pokoji na rizikovém těhotenství, v 23 hodin jsem byla na porodním sále a kdyby mi nedaly oxytocin ležím tam ještě te´d, po oxytocinu ve stoje vylezla hlavička a na dlaší dvě zatlačení byla kačka venku, takže po provokačce to byl fofr....

zuzmag
6. čer 2008

tak mne voda odtiekla rovno pri porode s malickou.Porod mi zacal bolestami chrbta a kontrakciami.... 😉

atreides
7. čer 2008

ahojky, mě od rána braly lehce záda, a to celý den a postupně se přidala slabá bolest bříška a v osm večer to začalo být ONO, v deset to byl mazec a hodinu po půlnoci jsme mělil malou u sebe 🙂

prasiatko30
8. čer 2008

🙂 mne povedala moja porodna asistentka ze rodim - inaksie by som asi prisla len ked by mi mala vykukala zo spodku 😀 isli sme na kontrolu a prezrela ma asistentka a hovori vsak ty uz rodis otvorena na 2cm - a ja no dobre ale kedy porodim dnes zajtra alebo za 3 dni 😀 - a to bol prvy porod - ak budem este rodit aj druhy raz tak ja neviem ja to dalsie dieta asi stratim po ceste a ani si to nevsimnem 😀 😀 😀

horallka
9. čer 2008

prasiatko 30,
tak to ti celkom závidím taký pôrod, že si ani nevedela, že ideš rodiť. To si akože vôbec nemala ani kontrakcie ani polodová voda ti neodtiekla? Neuveriteľné. Ja mám za sebou druhý pôrod- pri prvom najprv začali kontrakcie a odtok plodovej vody som akosi nezaregistrovali, pri druhom to bolo presne naopak - najprv odtiekla plodová voda a až potom nastali kontrakcie. Takže v obidvoch prípadoch mi bolo jasné, že rodím.

prasiatko30
9. čer 2008

horalka - mne asi dva dni pred tym vybehla hlienova zatka - ale kedze som mala nastudovane ze hlienova zatka moze vyletiet aj tyzden pred tak som z toho nerobila paniku, este na druhy den sme isli na vidiek na obed -same chichichi - este mi jedna zenska (bola pozvana na obed) tak mi "milo" povedala ze vypadam velmi opuchnuta a ze to urcite uz budem skoro rodit. na treti den sme mali mat o 15tej prietoky - tak sa tomu nadava (skleroza) - ale ja som nemala ani bolesti ani nejake vacsie problemy. este si pamatam ze ma najprv pozerala porodna asistentka - ked videla ako sa neveriacky tvarim zavolala aj dr a ta ma uz nechcela ani pustit po veci - nakoniec nas pustili a ja som este stretla nejakeho znameho pre nemockou a som sa rehotala ze uz rodim - ze akurat som si zbehla po veci a dneska pooobede rodim 😀 😀 - proste sranda. tiez som tomu nechcela verit - ocakavala som ze ma dovezu v bolestiach, dr mi povie ze aj tak sa este neotvaram a hajde domov a tak aspon zo 5 krat - no u mna sa to tak nekonalo 😀 nastastie lebo neznasam bolest 😅

majula009
30. čer 2008

Chcem sa opýtat ked Vám začali kontrakcie tak sa Vám detičky moc hýbali v brušku? Mne sa totiž malá hrozne vzpiera v brusku a je to dost neprijemne, vtedy mi stvrdne brucho a citim tlak na konecnik a neviem na co vsetko este, potom to prejde...stale to mam dookola...to asi este nieje ono, že? Lebo ja mam pocit akoby chcela z bruska vyskocit....

miriamkac
30. čer 2008

No majula009...mas to za par 😉 .....Pri malej mi odtiekla plodova voda a potom nastupili kontrakcie. Bola to bolest v krizoch asi taka, ked cakas, ze pride menstruacia a asi niekolkokrat silnejsia. Urcite budes vediet, kedy rodis...dufam, ze si uz zbalena.....

capy
30. čer 2008

majula u kazdej to je ine. ja som mala kontrakcie a az tesne pred porodom ked som povedala ze uz musim tlacit tak mi prepichli plodovu vodu a maly bol na tri zatlacenia vonku aj s placentou. ale neboj ked to pride budes to vediet. len nechod hned do nemocky. lepsie to je ked si doma a mas klud a pohodu. ja som sla do nemocky az ked som mala kontrakcie kazdych cca 5 minut. a este to trvalo dve a pol hodiny. a to tvrdnutie mozes mat aj niekolko dni pred porodom. to som mala aj ja asi styri dni pred.

xstelinka
1. črc 2008

majula: ak sa ti nieco nezda chod radsej do porodnice, v najhorsom ta poslu domov 😉 a nebolo by to po prvykrat. Ja ani neviem ci sa maly pri kontrakciach hybal. Ale prave to hybanie moze sposobovat drazdenie maternice a nasledne bolesti a tvrdnutie. Mna nejak pobolievalo v podbrusku ako pri MZ a boleli krize. To by som nazvala prve stadium kontrakcie, lebo sa dali este pomerne predychat, ale po klistire a pusteny plodovej vody este len nastali tie prave bolesti, ked som myslela, ze uz to nevydrzim.

dididi30
1. črc 2008

majula to je normalne, aj ja som to mala, a poriadne kontrakcie zacitis, ja som ich mala nehorazne, ale do 2 hodin bol malicky vonku,,,,,,,,,tak drzim palec 😉

martinacek
1. črc 2008

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda smím považovat za první známky před porodem - časté chození na záchod, bolesti v kříži, tvrdnutí břicha a pak bolesti spodku jako by mě někdo píchl špendlíkem. Děkuji

mywiel
1. črc 2008

Je to mozne, ja to mam podobne martinacek, to uz sa hlavicka posuva nizsie, ale to este moze aj trvat niekolko dni... 😉

zunana
1. črc 2008

Ahojte, mne pri prvom tehotenstve odišla hlienová zátka tri dni pre pôrodom, bola číra gélovitá a bolo jej pomerne veľa.Teraz som v 39tt a hlien mávam, ale neviem či to je tá zátka, ktorá odchádza postupne alebo to patrí k výtoku...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru