Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

gergi7
8. led 2009

gabrielkaa, tak s tym ti neviem poradit. poviem mozno blbost, ale podla mna to moze byt aj plodova zatka. ktora sa uvolni skor. a vlastne ty si aj v termine. pocas mojej hospital v nemocke to mala aj baba na vedlajsej posteli, preslo jej to a potom o dva dni isla rodit a tiez jej tvrdlo brusko

gergi7
8. led 2009

pripojim sa aj ja k teme:
Terrmin som mala mat 26.9:08(piatok). V stredu som bola v poradni a lekar mi po vysestreni povedal, ze je to uz na spadnutie.ak nebude nic, ze v pondelok sa mam hlasit na gynde. to som potom este obehala cele mesto. potom mi nejak zvlastne zacalo tvrdnut brusko,velky vyznam som tomu nepripisovala,lebo aj tak tvrdlo skoro cele tehu.v noci o O1.OO som isla na WC,kde ma perfekt prehnalo a zopakovalo sa to este 2x. potom sa zacali kontakcie.najpr to bolo kazdy 15 min, potom 1O a ked kazdych 5, tak som uz budila muza,ze uz je cas.do nemocky sme prisli po O5.OO hod a s minutovymi kontrakciami. dali ma na pasy a bola som uz otvorena na 5. islo to fakt rychlo 😎 a drobec bol na svete o O6.45. ked som volala muzovi, tak mk ani verit nechcel,ved ubehla len hodina,co odisiel odomna 😀

sssimi
8. led 2009

gergi tajne závidím 😉

nikitka26
8. led 2009

hlenová zátka 100% Gabi 😉Pokud to není čerstvá krev, tak je to ok, porodní cesty se chystají. Může vypadat různě, já jí měla vodnatou, že jsem si myslela, že mi rupla voda. Co si matně vzpomínám, tak některé holčiny u nás jí popisovaly jako Ty. Tak buď v klidu 😉 Máš velkou pravděpodobnost, že už brzo porodíš, říká se, že do 24 hod po zátce se Ti může rozjet porod 🙂 Držím palce. Pa

fim
8. led 2009

jojo, to jsem měla taky - začalo to v úterý kolem poledne, přes noc nic, ráno trochu víc a červenější + od rána slabé ms bolesti, nic zvláštního, posli byli horší. V poledne jsem si dala koupel, abychrozlišila posly od porodu a nic se nezměnilo, teda výtok byl silnější, ale ms stejný, takový nic moc.... pže jsem měla rodit císařem, tak jsem to radši konzultovala a bylo mi řečeno, že to jsou kontrakce 😅 tak jsem ve středu porodila 😀
Hodně štěstí 😵

gabrielkaa
8. led 2009

ahoj gergi, no nieco o tej "zatke" som pocula aj ja, ze to moze takymto sposobom odist. no ved uvidim ako rychlo to bude postupovat teraz. zajtra asi zavolam doktorovi - pre istotu. uz by som ale mohla aj porodit, nezaskodilo by, a keby som mala taky porod ako ty, bolo by este lepsie. ale som prvorodicka a tie nezvyknu mat lahke porody. 🙄

nikitka26
8. led 2009

Gabi, já jsem taky prvorodička,měla jsem sice vyvolávaný porod (praskla mi voda, ale kontrakce žádné, takže druhej den šup na vyvolání) a porodila jsem za necelé 3 hoďky, ani taťka tu mojí rychlovku nestihl 😀 😀 😀

gergi7
8. led 2009

gabrielka, vsak ja som tiez bola prvorodicka 😀 😀 😀 😀 a Kaja bola dost velka. Mala 52 cm a vazila 375O. aj druhy doki mi musel tlacit na brusko a malaaaa som velikuuuuuuuuuuuuu modrinu. ani to sitie tak nebolelo ako modrina.
sssimi, dolezite je ostat v pohybe a nezleniviet. a nie je co zavidit ☹ 8 mesiac som v horucavach odlezala na gynde s nohami vylezenymi skoro na plafone. 😒

gabrielkaa
8. led 2009

jaaaaj dobe baby, tak to ma tesi 😀 moznoze aj a budem mat taky porod ako vy...uz si to ratam na dni...

schelinta
9. led 2009

ahoj, dneska mi řekl doktor, že jsem na 2 cm otevřená, že to bude už brzy a poslal mě domu a obědnal na příští týden, co to znamená? kdy budu rodit? dá se z toho poznat jestli dostanu bolesti, nebo mi třeba nejdříve praskne voda?
asi trochu hloupé otázky, ale myslela jsem, že když se otevírám, že už to bude

gergi7
9. led 2009

schelinta, uz je aj na case 😀 , ze sa otvaras!!!! najdlhsi eotvaranie po 3 prsty, potom to uz ide lahsie! ja som mala kontrakcie a cakala som len na to, ze kedy mi praskne voda a nepraskla mi 😠 , voda mi odisla na lozku, ked som bola napojena na pasy. Musim povedat,ze to bol blby pocit. v tom momente som nevedela, ze ci som sa ducurala 😀 , este aj teraz sa na tom smejem.schelinta, v niektorych pripadoch musia obal a prepichovat. no a niekdy sa moze stat, ze voda odtecie a babatku sa na svet este nechce. vtedy musia nasadit antibiotika, aby nedoslo k infekcii a porod musia vyvolat. hlavne nezpanikar a nebez hned do nemocky, staci ti ked pojde s 5minutovymi kontrakciami. a vobec to neboli hlupe otazky 😎
gabrielkaa a ty si nerataj dni, ale uz hodiny
DRZIM VAM VSETKYM TEHULKAM PALCEKY 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

macka7
9. led 2009

schelinta ak si na 2cmtak to znamena ze si na 1 prst nemusis sa nicoho bat ved uz by si to mohla mat konecne za sebou.Ja som bola otvorena na 2 prsty od 8 mesiaca a rodila som z vyvolavackou tri dni pred terminom.Drzim palceky

gabii83
9. led 2009

ahojte, mne o 21.50 odtiekla doma plodova voda.... tak z BB smer Zv za 10 minut 😀 ale som nebola otvorena ani ziadne bolesti, potom o jednej som mala kazdych 5 minut bolesti silnejsie, a kazde 3 slabsie, sestricka mi nechcela uverit - asi si myslela prvorodicka, to nemoze byt pravda a tak rychlo - ale bolo to tak. inac zlata bola sestricka - potom som isla uz na salu tam som bola v sprche vela a dlho na zachode som na velkej 😔 4 krat, tak mi sestricka tam druha - ani klystir nedala, a na fitlopte ale tam bolo nieco hruza, o 7 mi dali injekciu lebo som este stale len na 7 prstov bola otvorena a bolesti som mala od 3 uz kazdu minutu a len minuta pauza, o 8 som uz bola otvorena dostatocne, isli sme na postel a 8.20 mi mala narodila. 😀

gabrielkaa
9. led 2009

ja stale nemam okrem toho vytoku co som spominala nic...vytok uz druhy den - ruzovo-hnedy, ale to uz podla mna pride kazdu chvilku. trosku ma dnes bolelo "menstruacne" brucho, tak haadam. a s tou plodovou vodou je to take zvlastne, lebo niekedy mam pocit, ze som akasi mokra, ale popritom som si "necvrkla" a na vytok je to prilis riedke - ako voda. len toho je malo..da sa, ze by mi odtekala postupne?

gabii83
9. led 2009

gabrielka to je dost mozny, lebo nie vsetkym odtecie hned a vela, niekomu len tak po troske ako to opises, ja som bola tiez prvorodicka, tiez sestricka riadne tlacila moje brusko, ja som si to ani nevsimla, moja druha polovicka bol z toho sokovany, a sitie mne bolelo, som tam furt zdvihala zadok , uz dr. bol nahnevany, ale mala som viac ako 10 stehov.... ale mi uz vypadli. jaj a plus zlatu zilu takze mala som tam dole riadny bordel 😠

ja by som v tvojom mieste isla do porodnice, lebo mi vraveli ze akonahle odteka plod. voda treba okamzite ist, aby ti tam mohli kontrolovat ozvy sicher ist sicher - istota je istota

Sarah je pekne meno

konja
10. led 2009

gabrielka: Pokud se ti to nezdá tak si zajdi do porodky, řekni svůj problém a měli by ti udělat test na plodovou vodu (vem si normální vložku -celou bílou!-a pak ji v porodnici přredlož sestřičce-nalije na ni činidlo a zjistí zda se jedná jen o výtok nebo je to voda). Klidně to voda být může a může utíkat takhle po troškách a občas. Já bych nečekala 😉

macka7
10. led 2009

gabrielka na konci tehotenstva je normalne ak mas pocit mokra, plodova voda presakuje to je uz v tvojom pripade uplne normalne,a ten vytok moze byt aj zatka , ale moze to byt aj nasledok vysetrenia pretoze momentalne mas krcok velmi prekrveny.

katariana
10. led 2009

ahoj gabrielka!!!ja som mala taky vytok,ako spominas v 35tt,ked ma prepustali z nemocnice,ako dosledok vysetrenia,no potom som sa zacala otvarat kazdy tyzden na 1cm.vo stvrtok mi zacali bolesti,ale po par hodinach,prestali,v pondelok som bola na poradni a doktorka mi povedala,ze som otvorena na 3cm a ze sa to uz pomaly rozbehne,cely den ma pobolievalo brucho,ale nic hrozne,vecer 21.30 sme si lahli do postele a vtedy mi zacala odtekat voda,isli sme do nemocnice a otvarala som sa v priemere 2 prsty za pol hodinu.o polnoci som uz bola na 9cm a vtedy sa to stoplo,2.30 mi pichli oxitocin a maly sa narodil 3.35.rodila som 1.den v 38tt,ale myslim,ze na prvorodicku,to bolo v pohode,takze sa nemusis bat 😉

mallorry
10. led 2009

ahojte holky,
mne rano v den terminu v sedm hodin odtekla hlenova zatka a zrovna jsem sla na kontrolu k doktorovi, kterej mi rikal, ze to na porod nevypada do konce tydne (bylo utery), ze ma malej hlavicku moc vysoko....ale kdyz uz jsem od neho odchazela, tak me pobolivalo bricho a odpoledne obcas taky, ze jsem to musela zaspat...pak jsme jeli vybirat s manzelem dlazdicky a obcas me taky pobolelo a od osmi od vecera to bylo pravidelne, slabsi....od desiti uz silne a o pulnoci jsme jeli do porodky....malej se narodil ve 03:55 😵 bylo to rychly 😉

werminka
10. led 2009

Ahojky, tak mě porod začal stahy. Už ráno jsem sem tam cítila, jak mě cosi v podbřišku jakoby stáhlo a zase pustilo..... nic bolestivého, prostě jen něco, čeho si všimnete 🙂 tak se mi to stalo třeba 3x po čtvrt hodince a pak několik hodin nic. Pak zase a zase dlouho nic. A pravidelně mě to takhle stačalo stahovat v ten stejný den večer - asi kolem 19 hodiny. A to začalo pravidelně co 5 minut. Stáhlo a pustilo, stáhlo a pustilo. Ani to nijak zvlášť nebolelo. ASi za další 2 hodinky už mě to sem tam i zabolelo, ale pohodička.ZA další 2 hodinky už mě to začalo bolet víc. Interval byl pořád stejný (co 5 minut), jen se zvětšovala bolest. TAk jsem pro jistotu vzala věci a jeli jsme do porodnice, ať na mě kouknout. V autě už stahy bolely, takže jsem si říkala, že to tedy nejspíše porod bude 🙂 Dojeli jsme do porodnice v 1 hodinu v noci, voda mi praskla o půl 3 a ve 3:40 byl náš TAdeášek na světě! Byla to rychlovka, byl to krásný zážitek, každému přeji porod jaký jsem zažila já. Mějte se nastávající maminky a ničeho se nebojte!

hankaajirik
10. led 2009

ahojky, tak mě ráno v šest praskla voda a kontrakce (nebyly vyvolány)začaly až ve 22.00 hod.Bylo to dlouhé čekání v nemocnici.Pak šly kontrakce velmi rychle za sebou, takže jsem rodila necelých 5,5 hod.Vše je individuální a pokud praskne voda, tak v nemocnici mohou čekat i tři dny než kontrakce nezačnou, tak mi to bylo řečeno.Neměli v úmyslu mi kontrakce vyvolávat, teda jen v případě, že by samozřejmě něco nebylo v pořádku.

daducha
10. led 2009

Ahoj,

mne o 7.00 rano odtiekla pomalicky plod.voda.Kedze som nemala absolutne ziadne bolesti a do pôrodnice nam kazali prist do 2 hodin,tak som sa isla osprchovat,umyt si vlasy-ved tam nepôjdem ako jezibaba 😉 ,skontrolovala som si tasku a az potom zavolala manzelovi do prace,ze je cas. Ten mi samozrejme neveril,lebo odchadzal odo mna o pol siedmej rano a nic mi nebolo 🙂 .Dorazili sme do nemocnice okolo deviatej aze som otvorena iba na 2 cm a ze to potrva.A aj trvalo.Maly sa narodil vecer o 18,45.Medzi tym som do jednej nemala vôbec ziadne bolesti ani kontrakcie a to uz po pichnutom oxitocine,pri otvoreni na 4 cm mi pichli epidiralku,dalsi oxitocin a az potom zacali mierne bolesti.Dalo sa to predychat aj ked v jednej chvili,ked uz mi dlho z ARA nechodili dopichovat epiduralku som manzelovi skoro polamala ruku 🙂 .Po dopichnuti,som si prelozila nohy cez seba,pospala si a o piatej vecer som bola stale otvorena iba na 4 cm.TAk doktor len prehodil, ze do polnoci to nebude a ja ked som to pocula, tak ma skoro porazilo, lebo od rana som nejedla a bola som fakt hladna.Ale maly si to nakoniec rozmyslel a v priebehu 15 min som sa otvorila na 10 cm a ze ideme rodit.Ja som zacala citit velky tlak na konecnik a zacala som sa chystat na zachod, ze este doznievaju ucinky klystiru.A oni ze sup,ideme tlacit.Ale boli z toho pekne vyjaveny,ze sa to tak rozbehlo.Na tri zatlacenia bol maly vonku a môzem povedat ze bez akejkolvek bolesti.V tom momente bola pre mna epiduralka najlepsi vynalez na svete.A este na sale som skonstatovala,ze ked takto vyzera pôrod,môzeme zacat aj zajtra.MAla som iba 4 vonkajsie stehy po nastrihu,do 2 tyzdnov po pôrode som uz ani nevedela, ze som rodila 😀 .
Teraz ma to caka kazdu chvilu zas a som fakt zvedava,ci to bude ak nie rovnake, aspon podobne.Pevne dufam ze ano, na nieco horsie nie som pripravena 🙂 Takyto pôrod by som zelala vsetykm maminam,bol to naozaj pekny zazitok.

vrn
19. led 2009

Ja som mala asi super pomaly nastup porodu. Tesne pred terminom som mala taky krvavy vytok a zacali sa mi dost pravidelne objavovat stahy cca v 6-8 min. intervaloch: mala som ich kludne aj pol dna a potom zasa dlho nic, zle bolo ze ma to chytalo hlavne v noci. Otvorena som nebola, ale ked mi uz zacal kolisat tlak a mala som termin tak ma radsej hospitalizovali. Asi 2 noci som vobec nespala kvoli stahom, ale kedze sa intervaly stale neskracovali, nebolo to velmi bolestive (ako bolestiva MS, ale pri predychani sa to dalo v pohodicke zvladnut) a nebola som otvorena tak ma len monitorovali.
Az 4 dni po termine som sa v noci zobudila na intenzivnejsie stahy ktore som uz musela predychavat, otvorena som bola na 3 cm tak ma nechali na vzdycharni, poslali do horucej sprchy a spat - to bol asi zart, lezat som uz nemohla tak som si vypytala fitloptu a na nej som posediacky driemala opreta o nocny stolik. Za 3 hodinky som bola otvorena na 4 cm tak mi o 9 rano bez opytania pustili vodu, zavolala som manzela a isla zasa do horucej sprchy lebo mi kontrakcie uplne prestali.
Potom sa to rozbehlo, manzel masiroval chrbat a ja som predychavala kontrakcie na fitlopte v sprche, tak sa to dalo zvladnut, bola som ako omamena, ale chodit alebo lezat na monitore bol brutus. Kontrakcie som mala stale po 3,5 min a otvarala som sa len velmi pomaly tak som dostala postupne 2 injekcie na zosilnenie kontrakcii a potom dalsiu od bolesti a ku koncu aj kyslik, cca od druhej som uz len lezala napojena na monitor - to bolo dost tazke, manzel mi hlasil kedy pride dalsia kontrakcia a predychavala som, ale ku koncu ked som bola uz skoro uplne otvorena som sa uz takmer splhala po kresle od tlakov, bolest som nastastie necitila asi kvoli unave z neprespatych noci, injekcii aj predychavaniu.
Bola som stastna ked mi dovolili konecne tlacit, ale uvitala by som kreslo kde by som si mohla zapriet nohy a tak tlacit, to na ktorom som rodila bolo pokazene takze to bolo len ako klasicka porodnicka postel, drzala som si nohy a manzel mi tlacil hlavu. V skratke - po 3 zatlaceniach kedy mi hovorili ze zle tlacim ma nastrihli (nastrih som nechcela ale vtedy mi uz bolo vsetko jedno), sestricka 2x zatlacila na brucho a dcerka bola o 15:22 na svete. Ten moment ked zo mna vyletela a dali mi ju celu od krvi na brusko bol pre mna asi najmagickejsi v zivote, bola kludna, vobec neplakala. Kym ju osetrili a manzel ju fotil zo mna vybrali placentu zatlacenim na brucho a ked sa vratil manzel s dcerkou dal mi ju na ruky a doktor ma zasival (hlavicka mala obvod 36 cm a vazila 3900g takze by som asi mala velky problem ju vytlacit, mam vonku 7 stehov) - mat taky zazrak na rukach bola super anesteza, skoro nic som necitila 😀 😀 😀 Stravili sme spolu hodinku sami na sale a uzivali si ten zazrak.
Prvu noc som ju este nechala u sestriciek kedze som stratila vela krvi a parkrat som skoro odpadla ked som isla na WC ale potom sme uz boli spolu. Lydka mala na hlavicke velky hematom a ja modrinu cez pol zadku (bolela viac ako sitie) - to z toho ako ju sestricka vytlacala ☹ Mne rychlo pomohol Heparoid, Lydke sa hlavicka do mesiaca tiez pekne zahojila.
Mala som aj porodny plan ale vobec som ho nevyuzila, pocas porodu by som asi suhlasila aj s cisarskym, tazko sa da nieco vopred naplanovat ked clovek nevie co ho caka a ako sa situacia vyvinie, ja som sa napriklad velmi pomaly otvarala takze bez vyvolavaciek by som tam rodila asi 2 dni. Zo samotneho porodu nemam zly zazitok, je pravda ze som si porodnicu vyberala, ale ked prestane boliet jazva kludne pojdem rodit znova 😀

eppik.m
19. led 2009

ahojky, stručně: kolem 15:00 mimčo kleslo do porodných cest krásně jsem ten pohyb zaregistrovala, 17:15 porodní bolesti po 10 min., odvoz sanitou 21:00 po 7min., otevřená na 4,5 prstu, na předpokoji 22:00 po 5 min., 00:00 po 2min. a jedna mezi kontrakce, otevřená na 5 prstů, klystýr, asi hodinu ponechaná k očistě, sprcha pak pěšky na sál, na sále jsem za 15 min. porodila u Apolináře bez epidurálu s nástřihem přesně v 1:53 😵medici přítomni.

eppik.m
20. led 2009

oprava po přijetí otevřená na 2,5 prstu 😔

zunka
20. led 2009

Ráno na Silvestra som sa zobudila, že ma bolí brucho. Bolo to asi 2 min bolesť ale riadna. Potom o dve hodky. A skracovalo sa to veľmi rýchlo a celý deň som ich mala tak po 10-15min. Veď som to tu opisovala. Niekedy sa to dalo, no niekedy ma to úplne dalo do kolien na zem. No stále som myslela, že to ešte je nič, že to určite musí byť nejaká väčšia bolesť. Asi o 22:30 to bolo už každých 4-5min. Tak som išla do sprchy a o 23:00 sme vyrazili do nemocky. S tým, že každú chvíľu kontrakcia. Slúžil Dr. Korpeľ. Pozrel ma zvnútra (otvorená na 3prsty), urobil sono, ozvy. Došomral sa na moju doktorku, že nemám skoro žiadne potrebné vyšetrenia, že ako to môže poslať takú rodičku sem. Krvný obraz som mala robený dávno a mala som zlé výsledky, no potom mi už krv ona nebrala. Tak, že čom ak som anemická a budem veľmi krvácať, že budú robiť so mnou. Rýchlo mi brali krv a poslali hneď na rozbor. Samozrejme žiadne výťazstvo to nebolo. No stresy a stresy. A pomedzi to zvládnuť tie stupňujúce sa kontrakcie. Presne o polnoci (počula som z rádia ako odpočítavjú sekundy - prichádal nový rok) mi sestrička na wc dávala klystýr. Z okna som videla všetky tie svetlice, ohňostroje. A potom som robila ohňostroj ja na záchode . Dala som si sprchu, to už bola bolesť riadna pecka. Na posteľ som si ani neľahla, ani na gauč nesadla. Na lopte som trošku hopkala, no ani to nebolo bohviečo. Rukami som sa držala madla na posteli a tak som sedela na lopte. Svokra mi šuchala kríže a brucho a to mi pomáhalo dosť. O cca 01:15 to bolo už také, že som mala potrebu tlačiť a to sa nedala netlačiť. Pôrodná asis. keď úpočula, že už na lopte tlačím. Tak ma rýchlo vytrepali ešte vedľa na kozu aby videla, že ako som otvorená a hovorí " To môžeme rodiť, aj bránka je už skoro celá zájdená" Samu ma to prekvapilo, že už, ale bola som taká vyčerpaná a ubolená, že sa mi to až tak skoro nezdalo. Prešikovali ma na pôrod. sálu. Prišiel doktor a, že môžem tlačiť. Asi 4-5 kontrakcií som tlačila slabo (to som si ale myslela, že viac sa už nedá a že robím maximum) a malému ostala hlavička zacviknutá a nešlo to ďalej. Svokra bola so mnou na sále, manžel bol v čakačke, ale boli otvorené dvere, tak všetko počul a prežíval so mnou - moje vzdychy a stony. Potom prišla jedna kontrakcia, kde som vytiahla silu aj neviem z kade, lebo sestra povedala, že malý ma slabé ozvy a to srdiečko bolo počuť ozaj pomalinky byť. A ono sa to pphlo. No a ešte jedna kontrakcia a malý vykĺzol von ako rybička, iba tak bľutlo a bol von - bolo presne 01:50 hod. Mal pupočník okolo krku a celý modrý. A nekonečne dlho sa mi zdalo, že je ticho - možno to bolo pár sekúnd, no pre mňa to bola večnosť. Potom chvíľočku "krochkal ako malé prasiatko " a konečne plač. A videla som ako ho sestra nesie umyť. Celý jej visel na ruke ako také malé mača. A z pôrodnej postele som videla ako ho umýva. To bola úľava ako hrom. Odobrali pupoč. krv, na malinké zatlačenie vyšla placenta. A potom začal "druhý pôrod" - šitie. Teda samotné šitie ani tak nebolelo, ale tým, že to postupovalo u mňa dosť rýchlo a tá hlavička bola dlhšie ako mala byť už tesne pred "východom", som bola potrhaná všetkými smermi aj vovnútri. Aj ma nastrihol, no nestačilo to. Nastrihnutie som vôbec necítila. Veľa som krvácala, a bolelo ma to tam všetko a aj stres samotný spôsobil, že ma začalo triasť, alebo čo to bolo. Nevedel si ma zvnútra pozrieť, lebo stále som sa nadhadzovala, ale ja som to nevedela ovládať. Už potom mal zo mňa nervy a nepekne rozprával, čo mi vôbec nepomáhalo. Po hodine ako sa malý narodil, konečne doktor došil. To som ale hádam aj kričala, lebo som mala toho už dosť, už som chcela aby prestal. Potom ešte ďalšie hodku som tam ležala a previezli ma na izbu. Malého mi umytého a oblečeného doniesli hneď na sále, no nevedela som sa ho ani dotknúť (čo ma nesmierne mrzí), lebo som sa držala v bolestiach tých madiel či čo to bolo na koze. Ako som písala samotné šitie nebolo veľmi bolestivé, ale to , že sa nevedel do mna pozrieť a skontrolovať, tak tam pchal rôzne náradia a rozťahoval ma a naťahovať a to bolelo ako neviem čo.
Prvé dve noci som malého nemala na izbe, ale potom sme už aj spinkali spolu.
A epidurálku som nemala, lebo to nemal kto pichnúť. Ale bola by som dla za ňu aj 100.000,-Sk

zveron
21. led 2009

gabrielkaa

tak ako?

pookie
3. únor 2009

Ako tak citam, je to tu rozne, no som prekvapena vacsinou pozitivnymi pribehmi a pomerne kratkym priebehom u prvorodiciek. Dufam ze aj u mna to bude mat rychly spad, rano mi odisla "zatka", pravidelne krce mam asi od 15tej, najprv okolo 10 min. no teraz uz okolo 5, da sa to zniest tak zatial cakam. Keby to do polnoci chcelo byt bolo by super no asi chcem privela...

jeudi
6. únor 2009

ahojky.tak me zacali bolesti 2dny pred tim nez se malej narodil.tak jsem polehavala koupala sprchovala.manzel mel ten den volno.vecer i odesla hlenova zatka a bolesti jsem mela porad ale nepravydelny jako prvorodicka jsem z toho byla vyplasena tak jsme jeli do porodnice a tam mi rekli ze se nic nedeje ale ze uz tam muzu zustat.to jsem nechtela tak jsme jeli domu a bolesti neprestavali dostala jsem prujem...je to pry znameni ze se porod blizi a telo se samo cisti...a celou noc uz sem moc nespala rano musel manzel do prace me se bolesti porad stupnovali ale vydrzela jsem do prijezdu manzela ve 3 hodiny jsme vyjeli byla jsem strasne nervozni ale zaroven se tesila na nase prvni miminko.kdyz me dali na pokoj mezi maminky co uz meli miminka a ja slysela jejich plac prislo mi to strasne dojemny a zacla jsem bulet taky a navic mi bylo blby jim tam hekat tak jsem si zazadala o nadstandartni pokoj.sestricka rekla at v 5 prijdu na sal.bylo 5hodin a ja porad nikde.strasne jsem se bala tak pro me museli jit zavolala jsem manzelovi ze uz muze prijit.mela jsem skveleho pana doktora ktery me uklidnoval a i manzel mi byl velikou oporou.myslim ze to pro nej bylo horsi nez pro me a i kdyz porod trval jen par hodin padl unavou.v 10.27hod.na me vykoukl muj chlapecek plakal chraplavym hlaskem mel 2800g a 49cm.ted jsou malemu skoro 3 roky a v cervenci me to ceka znova.drzim pesti vsem maminkam co jeste nerodili a nevi do ceho jdou...ja sem hysterka a prezila jsem to za ten krasny pocit potom kdyz vam daji mimi to stoji.a tem ktery jeste nevideli porod tak kouknete na internetu dejte si do vyhledavace porod na videu je tam toho dost.ja na to koukala ale ty co se porodu hodne boji tak at na to radsi nekoukaji.preji vsem hezky den... 🙂

rrenatkaa
20. únor 2009

Ahojky, chci se jen zeptat, zda je možné, že odteče plodová voda a nezačnou kontrakce? Jak vlastně plodová voda vypadá, je to čírá tekutina, nebo je nějak zbarvená? Já mám pocit, že přes den docela často jsem mokrá, nestačím vyměňovat intimky. Ale ten "výtok" je čirý. Vím, že bych měla jet raději do porodnice, aby mi tam udělali test, ale chci se poradit i s vámi. Doktor mi říkal, že je to tím , že je překrvená sliznice, která produkuje víc výtoku a tím chrání pochvu před infekcí. Děkuju za radu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru