Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

kammka
13. kvě 2011

jéé, já neměla žádné příznaky začínajícího porodu...když nepočítám tvrdnutí břicha sotva jsem ušla 50metrů po rovině... pak šel jednou muž v noci na wc, zbvudil mně, tak jsem si řekla, že půjdu taky a jak jsem si sedla na posteli, myslela jsem si, že jsem se poč.... no a dál to už mnohé znáte 😀 😀 počůrala jsem se ve 4:15 a malá má v porodopisu 13:12

mireag
13. kvě 2011

Den pred nastupom do nemocnice (dr. ma tam uz chcela mat skor) som zacala mat cudny vytok. Tyzden trval pocit, ze "ze zo ma nieco pomaly vyteka." Nakoniec mi v nemocnici odtiekla voda a nebola som otvorena ani
na jeden prst. 😒 Porod trval 17hod. a bola som v 37+5tt.

hojda
13. kvě 2011

Švagrové v noci praskla voda a právě rodí🙂

sladjana
13. kvě 2011

@hojda drzim palce 🙂

hojda
13. kvě 2011

Tak už ho tu máme Tomáška 51 cm, 3,89 kg a hlavu prý má velkou jako starosta au au au 🙂 to muselo bolet!

hest
14. kvě 2011

@iplusr kráasně si to popsala-)) já mám termín zítra a zatím nic-) poslíčky mám už víc jak měsíc..minule jsem přenášela 6 dní, tak uvidíme co teď-)

lubka8386
5. čer 2011

chcela som sa spytat, v utorok mi doky povedal ze mam vonkajsiu branku otvorenu pre spic prsta, hospitalizovali ma a teraz ako co ? myslite ze uz ma tu nechaju do konca ? alebo to uz bolo ako zacinajuci porod ????

mandy29
5. čer 2011

@lubka8386 no podľa všetkého sa začínaš otvárať...asi ti budú dávať magneziové infúzie...
Ja som takto bola otvorená od 32.tt.

mandy29
5. čer 2011

Mne začala pomaly odtekať plodová voda o 14,15 a o 16,00 na pôrodnej sále odišla komplet a malý sa narodil o 19,05 🙂

diwa
5. čer 2011

@lubka8386 niektore su otvorene uz od polky tehotenstva, ako moja kamaratka..a dovod na hospitalizaciu to nebol.tak neviem,ci mas aj nejake ine problemy..nemas nahodou vysoky tlak? a to ti tam nikto nic nepovedal?

lubka8386
5. čer 2011

@diwa no len ma hospitalizovali a davali mi magneziove infuzky a teraz uz nic.....

luciebx
5. čer 2011

me zacali slabe kontrakce asi o 5 rano.. vse se poradne rozjelo asi kolem pul 10.. .o pul 2sem se nalozila do porodni vany.. a plodovka mi praskla par min pred tim nez se maly narodil a to bylo v 15:47

katuska268
5. čer 2011

Mne odtiekla plodova voda ked som jedla..:D porodila som o 20:22

janicka
8. čer 2011

No ahojte. Mne praskla voda dnes o 16.00 a som momentalne v nemocnici na cakacke. Bolesti mi vsak este nezacali, takze sa bojim, ze to bude nadlho.. Mala to niektora z vas podobne?

hanysek.hanysek
8. čer 2011

@janicka Mě odtekla voda o ve čtvrtek o půl desáté ráno a malý se narodil až 26hodin potom, to je v pátek o půl dvanácté. A nakonec císařem.

hanysek.hanysek
8. čer 2011

@janicka A moc držím palečky. Bude to v pohodě. Hlavně klid.

miskap
8. čer 2011

@janicka Vyskúšaj masáž bradaviek- minútu silne trieť bradavky, dve minúty pokoj, opakuj niekoľkokrát. Nič s tým nepokazíš, kontrakcie by sa mali objaviť do hodiny. Dražím palce, aby si to rýchlo mala za sebou a samozrejme zdravé bábätko.

m.i.r.i
8. čer 2011

u mna zacali kontrakcie asi v 2 hodinovych intervaloch v noci...to som neriesila..rano sa to zacalo skracovat na asi hodinu, potom pol hodinu atd..a to som stale neriesila..boli to ale take slabsie krce, nic sialene....ked uz ale bolo kazdych 10 minut a to bolo vecer, tak uz som si vravela, ze ups..treba asi ist do nemocnice...sli sme peso, mame to asi 20 minut..a cestou som sa zastavovala, ked ma to chytilo, predychala a sla som dalej...dosla som na prijem o polnoci s kontrakciami kazdych 7 minut...zial, otvorena na 2 prsty..tak som lezala na cakacke...celu noc, cely den a dalsiu celu noc..cely cas s tym istym..v noci ziaden spanok..lebo tych 6-7 minut stale kontrakcia..uz ale silnejsie...az vlastne na 3 den rano o pol piatej som sa otvorila na 5 prstov a hned mi odtiekla aj voda..tak som sla rodit..ale zial, dalsich 9 hodin som ostala otvorena len na 8 prstov...kedze to nepostupovalo aj napriek vyvolavackam a vsetkemu, tak sme skoncili na sekcii..

emma_932
8. čer 2011

ja som sa zobudila rano o 5.00, ze mi treba cikat 🙂 hned potom som zistila, ze ma strasne boli brucho, o pol 7 som dosla do nemocnice a maly bol o 8.10 vonku. bol to prvy porod 😉

hlavinka
8. čer 2011

@emma_932 tak to je uplne krasny, to bych si taky prala🙂 😵

hlavinka
8. čer 2011

@m.i.r.i Chuderko, tak to jsme na tom byly dost podobne, akorat ze mne nedelali cisare, ale roztahovali mi ty centaky dole rucne ☹

m.i.r.i
8. čer 2011

@emma_932 no to aka parada...to bol iste radost porod...krasa

@hlavinka wow..tak to sa ti aj tak snazili roztiahnut? no ja ti poviem, ze som nakoniec bola aj vdacna za cisarsky, lebo maly mal naozaj dost velku hlavu a tiez mal aj pupocnikovu snuru okolo krku, ako sa doktori vyjadrili ked uz ma rozrezali...to som sa bala, ze ak by ma boli nutili nejako, ze by sa zasekol a tahali by ho nejako kliestami alebo co...tak v takom pripade bol cisarsky dobra volba..
vidim, ze uz coskoro budes mat druhe dievcatko..tak vela stastia, nech je to uz lahsie a rychlejsie 😉

hlavinka
9. čer 2011

@m.i.r.i asi to bylo pro mne nejhorsi, to rucni roztahovani. Slysela jsem, ze oni maji ucrity pocet cisaru na mesic a rok, co jim pojistovna zaplati. A ja rodila holt posledni dny v roce:o( doktor, co mne pak sesival vevnitr rikal: hm, ste si chteli usetrit cisare, co? ale to ste si moc nepomohli....mela jsem vevnitr dost siti, cipek, cevy, vaginu a samozrejme hraz (ta byla nastrizena). no, pevne verim, ze ted to bude vazne jiny. kdyby neco, jsem v pulce roku, takze by eventuelne cisar mohl byt 😀
Jej, jeste mel pupecnik okolo hlavy? chuderka, ale dobre to dopadlo. Jeste ze byl cisar. Tohle je blby, ze clovek nikdy nevi, jak bude pupecnikova snura.
Moc dekuju za prani! Diky 😉

anicka164
9. čer 2011

@hlavinka Jejda, já jenom nakoukla a hned se začla bát - mám termín 29. 12. ☹

hlavinka
10. čer 2011

@anicka164 pardon, to jsem nechtela zpusobit. 😅 A kde rodis? Zalezi i na lekari, ja mela pech na fakt blbou lekarku:o( takze to bude dobry. a navic, ty klidne muzes rodit i 1.1.2012, takze Ty pak budes moct mit i pri nejhorsim cisare, ne? 😉

hanka1mor
10. čer 2011

Ahojky holky...chci se zeptat..dnes jsem byla na křivce a už jsem měla pravidelné a bolestivé kontrakce....ale vzhledem k tome že jsem otevřena jen na 1cm me poslali dom...bolesti mam porad a kontrakce pravidelne....jsem v 40+1....nemužou mi treba v porodnici neco dat aby se cipek roztahl? nema¨te stim nekdo zkusenost?

slavicky
10. čer 2011

@hanka1mor no já to měla podobně, přenášela jsem a byla jsem otevřená na špičku prstu. Kontrakce jsem měla od úterý a malá se narodila až v neděli ☹ ale dalo se to vydržet, řekli mi, že kdyby mi ty cesty otevírali "násilím" že by to hodně bolelo a trvalo tak i tak dlouho. Tak moc držím pěsti a věř doktorům, zbytečně Tě trpět nenechají a pomůžou Ti 🙂 ale chápu Tě, ty poslední dny jsem myslela, že se zbláznim. Na druhou stranu Tě možná utěší, že když už mě přijali do porodky , tak jsem se během pár hodin krásně otevřela (bez jejich zásahu), malá vyšla ven na tři nadechnutí a žádný poranění 🙂 tak hodně štěstí

karol84
10. čer 2011

@hanka1mor vydrz... tady se asi zatim nic jineho delat neda - dokud se neotevres vic. mohli by to pak podporit treba protrzenim plodovych obalu, ale to pak ty kontrakce boli mnohem mnohem vic, tudiz nedoporucuju. ja jsem mela pravidelne kontrakce take delsi dobu, ale otevirani bylo pomale, po prijmu do porodnice to trvalo do samotneho porodu (ktery nakonec stejne probehl cisarskym rezem) 24 hodin. nekdo holt potrebuje na otevreni vice casu. ale zase mi pripada, ze nejdele trvaly prvni centimetry, pak uz to slo rychle 🙂

tery29
10. čer 2011

Mne odtiekla voda o 5:30 rano, do 12:00 to bolo celkom v pohode, nemala som nejake velmi silne bolesti, potom ale zacali intenzivne kontrakcie ktore trvali do porodu. Porodila som o 21:35 🙂

hlavinka
10. čer 2011

@hanka1mor Hani, prosim vydrz. Na roztazeni nic neni, leda ruka (pardon). nechtej nic, proste trpelivost, prootze chemie udela vic skody nez uzitku. Bud rada, ze jsi doma. ver mi. Bud rada, ze Tvuj lekar te pustil domu a neotviral nasilim, jako mne, protoze to bylo zdaleka to nejhorsi.
tak moc a moc drzim palce. Ja vim, je to o nervy, ale doma jsi aspon v klidu a ve svem prostredi! DRZ SE! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru