Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

myreason
14. dub 2011

@mirka5633 ahoj..a kedy máš presne termín? ja mám 17.máj;ale mám taký pocit stále, že "to pôjde" tiež skôr 🙂

mirka5633
14. dub 2011

@myreason No ja mam podla pohybou 29.april a podla ultrazvuku 10.maj .. Ale vcera som bola na kontrole a ze som uz otvorena na 3 prsty ale ze na porod to este nevizera tak ja uz vobec neviem .. ☹ ked som bola na dva povedala ze mame vydrzat ze to pride skor a teraz ked som na 3 mi povedala ze to vydi na zaciatok maja koniec aprila no tak to si ma clovek vybrat ... A mas aj nejake priznaky 🙂 Ci je to len taky pocit 🙂

many
14. dub 2011

@mirka5633 ahojky 🙂 já byla minulý týden na jeden otevřená, tak jsem zvědavá co mi řekne dnes 🙂 jinak malej už se mi dlouho dost tlačí dolů a musela jsem hodně ležet, teď tu to teda flákám 🙂 ale jedna doktorka říkala, že to vidí tak do konce dubna 🙂 a druhá že to může být brzo, ale může se stát, že budu i přenášet, tak jsem fakt napjatá, co řekne dnes, ale podle těch stahů,... si myslím, že to bude dřív nebo mám takovýho tucha jako 😖

many
14. dub 2011

no říká se, že u druhýho to jde rychleji, tak uvidíme 🙂

mirka5633
14. dub 2011

@many No ja mam tiez pocit ze to bude skor no pravdupovediac bola by som velmi rada 😉 mne najskor tiez kazala lezat ..a teraz mi povedala ze maly ide pomaly dolu takze mam ak sa mi chce chodit na prechadzky ze to posobi nato aby sa drobec dal este nisie a ze to moze vyvolat aj porod ked bude tlacit hlavickou na porodne cesty ... 😝 moja kamaratka bola otvorena na 1,5 vyse dvoch tyzdnou a porodila az vcera tyzden pred terminom...

dajna11
14. dub 2011

ahojte,no u druhého to ide ozaj rychlejšie i ked u mna bol rozdiel poroodov 1Orokov 😉 😉 😉 ale i tak som rodila dosť rychlo. ráno som mala jemnučké bolesti,na obed som bola u lekára na kontrole bola som otvorená na 1 prst a chcel ma poslať domov.....ale nedala som sa odbiť ,lebo bolesti sa stupnovali a za hodinku bol malý ne svete.....do pol hodiny som sa otovrila na 6prstov 😉 😉 😉takže ma to dosť prekv 😉pilo,aj manžela lebo len prišiel domov,čo ma nechal v nemocnici a už som mu volala že máme syna🙂))chvala bohu že som v tých bolestiach nemusela trpeť dlho🙂

barca25
14. dub 2011

@dajna11 jeeeej ake krasne🙂 dufam ze aj u mna bude druhy taky..myslim taky rychly a bez tolkych bolesti dlhotrvajucich 🙂

dajna11
14. dub 2011

@barca25 no ja som pri prvom nemala bolesti,museli mi vyvolávať lebo odtiekla voda,ale pri tomto som zažila čo su to bolesti,hoci to od rána tak nevyzeralo,len na obed ma to premohlo....ale tak bolesti boli,otvorena som vraj nebola...a potom ked ma prijali a monitorovali tak sestrička nechápala že za pol hodinu som už šla rodiť....to bolo jasne aj mne ked som videla už krv🙂

barca25
14. dub 2011

@dajna11 ja pri prvom som sa otvarala uz od 36tt a museli mi davat infuzky...kontrakcie som mala ale nie uplne silne..a v 38tt mi davali vyvolavacky a povedala som si ze uz nikdyyyyyyyyy bo som mala kontrakcie bez prestavky od 9:00 do 16tej..mala som rizikove..dufam ze toto bude malina🙂

dajna11
14. dub 2011

@barca25 no držím ti palce aby bola malina...aby to všetko ubehlo tak,že sa ani nestihneš spamätať a budete doma🙂

barca25
14. dub 2011

@dajna11 dakujem moc pekne....a nevies mi poradit? od vcera vraciam..uz aj dnes som bola a stale mi je spatne:/ 3ti den si davam do posvy feminella c ..nemoze to byt tym....namyslam si?

dajna11
14. dub 2011

@barca25 čo si to dávaš???može to byť aj liekmi,predsa len aj trávenie je v tehotenstve horšie...

barca25
14. dub 2011

@dajna11 do posvy feminellu c..je to vit c ktory vytvara prostriedne v posve ake ma byt bo mam mykozu......mozno ze tym bo ked nebola tehu,toto mi robila gyntima

dajna11
14. dub 2011

@barca25 no vidíš....neboj sa nič to nebude...tak ako je niekomu zle od žaludka na začiatku tehu,tak niekomu už býva aj na konci tehu. a plus nejaké lieky,vit....to všetko može robiť toto

barca25
14. dub 2011

@dajna11 moze byt..mne byvalo zle do 7meho mesiaca ...takze sa to mozno vratilo..a mozno mi maly moc tlaci na zaludok:DD.....dakujem 🙂

dajna11
14. dub 2011

@barca25 presne tak.mne tlačil na kríže ako besný,ledva som už chodila

hlavinka
8. kvě 2011

Zdravim holky, mam dotaz. kdyz vam porod zacal prasknutim vody, za jak dlouho potom prisly kontrakce? Ja to znam naopak, mela jsem prvne kontrakce, takze bych eventuelne byla rada pripravena na druhou variantu. Dekuju moc. 😉

mici111
8. kvě 2011

@hlavinka no mne v noci asi o jednej odtiekla voda, tak som sla do porodnice, rano o pol osmej kontrakcie nikde, tak mi dali nejaku tabletku do susky, a az potom zacali ..a mala sa narodila az o pol stvrtej poobede..

aduskatt
8. kvě 2011

@hlavinka mne vodu praskli o pol dvanastej naobed a prvu kontrakciu som ucitila 17,45.ale to uz som bola na nejakych 8 cm otvorena

hlavinka
8. kvě 2011

holky, diky moc. Takze vam museli pomoct. To doufam, ze mne se tohle vyhne. vyvolavani jsem si uzila minule az az.
Spis by mne prosim zajimala prirozena akce 😀 😅 Dekuju (cili sama odtekla plodovka, samy nastoupily kontrakce)

tehula
8. kvě 2011

Moj porod bol pomerne rychly a zacal nastupom hned 4minutovych kontrakcii. V ten den som bola aj u lekara, nakolko som mala dojem, ze sa babo nehybe, urobili mi ultrazvuk a natocili CTG, pricom sa ma sestricka pytala, ci mam nejake bolesti. Ja som take klasicke menstruacne bolesti mala ale pomaly ze cely posledny mesiac, naco lekar konstatoval, ze je to v poriadku, tak som tomu nepripisovala vyznam
Po vysetreniach, kde nic nenasvedcovalo porodu som prisla domov, klasicky s tymi miernymi menstruacnymi bolestami, no uz som trochu aj krvavo spinila. Volala som lekarovi, vravel, ze sa to uz moze po vysetreni stat.
Ked som sa konecne po celom dni na vysetreniach v klude najedla, odrazu ma rapli silne bolesti. Prislo mi aj na zvracanie z toho jedla, co som akurat dorazila. Odrazu sa bolest velmi rychlo prudko zopakovala, stale som neverila, ze je to tu...Skontrolovala som cas a zistila, ze sa to pravidelne opakuje po 4minutach. Volala som muzovi aj porodnikovi, ten nechcel verit, ze rodime, ked som tam bola len pred par hodinami uplne v pohode.
Do nemocnice sme prisli do par minut, vysetrenie ukazalo, ze som na 6prstov otvorena, odisla mi tam aj hlienova zatka. Kym za 20minut natocili opat CTG a dorazil moj porodnik, uz som bola otvorena na 8prstov. Vodu mi museli prepichnut na sale, lebo neodtiekla spontanne. Pichli mi aj epidural, lebo som mala silne bolesti, kontrakcie uz asi po 2minutach, no hlavicka bola este vysoko
Po 20min lezania po podani PEDA sme isli rovno tlacit. Cela ceremonia od vypuknutia kontrakcii trvala 3hodiny.
Pevne verim, ze aj druhy porod bude taky bleskovy a s podobnym a najma stastnym priebehom pre vsetkych.

sammy244
8. kvě 2011

@hlavinka mne rano o 8 hod odtiekla hlenova zatka...a okolo 15:00 mi zacali kontrakcie ale nie pravidelne...mala som ich kadejako...tak som si myslela ze su to poslickovia...lenze to neprestavalo..a o 21:40 mi praskla plodova voda...a to som uz volala mojmu dr...a on mi kazal prist hned na prijem...a tam uz zacali aj tie silne bolesti...a maly sa narodil o 3:30 ...

iplusr
11. kvě 2011

Tak napriklad ja som vobec nespoznala, ze uz rodim. A ani som tomu neverila, kym mi na porodnici nevypisali prijimaciu spravu a spravu o narodeni dietata.
Tyzden pred porodom som bola na poradni u lekara a ten vyhlasil, ze do tyzdna porodim, ale pre istoru mi dal este jeden termin prehliadky na dalsi tyzden. A ja som teda kazdy den cakala, ze uz pojdem. Ale nic sa nedialo, tak som sla na dalsiu prehliadku. Tam mi povedali, ze je to na dobrej ceste, ze som otvorena na 2cm, ale este sa vraj nechystam :( - tak som sla este na cvicenie do nemocnice - 11:45. Na cviceni mi pravidelne tvrdlo brusko a cvicitelka mi hovori, ze to uz zacinam rodit. Dalsie dve baby mali zo mna riadne stresy, ale ja som bola v pohode, lebo brusko mi tvrdlo uz od 30teho tyzdna - nie sice tak silno a pravidelne, ale stale som tvrdila, ze to tvrdne, lebo cvicim, a ked si doma lahnem a vylozim nohy, tak to prejde. Ale vraj to uz su porodne kontrakcie a domov ma uz nepustili - ja som im stale neverila, lebo ma nic nebolelo a kontrakcie som mala vzdy spojene s bolestami. Zobrali ma na porodnicu a tam ma vysetrili (13:30) - uz som bola otvorena na 3cm, tak ma napojili na monitor a tam mi namerali take kontrakcie, ktore uz boli mimo ich stupnice- pocas kontrakcie bola rovna ciara na maxime a sestricky okolo mna chodili so sucitnym pohladom, ze ved ja uz musim mat take bolesti ... ale mna stale nic nebolelo. Zacali mi vypisovat prijimaciu spravu a spravu o narodeni dietata s tym datumom narodenia, tak vtedy mi doslo, ze asi naozaj to uz zacina a ze uz babo nebude v brusku, ale na svete. Vtedy som sa skoro rozplakala - od stastia. Potom mi dali klistir, pichli nejaku injekciu a potom zacali byt kontrakcie bolestive - ale celkom v pohode - take menstruacne bolesti. Stale za mnou chodili, a pytali sa, kedy mi zacali porodne bolesti a ja som im hovorila, ze este nezacali 🙂. Okolo 16:00 mi prepichli plodovu vodu a vtedy sa zacali bolesti stupnovat. Zavolala som manzelovi, a ten si tie najkvalitnejsie bolesti uzival so mnou od 17:00. (Ale aby som nemachrovala - bolesti boli riadne a ked ma doktorka naposledy vysetrovala pocas kontrakcie, tak som sa jej pytala, ci ma nemoze radsej zabit 😀 ). 21:45 ma uz zobrali na porodnu salu, napojili ma na infuzku a za par minut (21:54) uz bola blska na svete. Manzela som sa hned po porode pytala, kedy zacneme pracovat na dalsom babe 😵 . Nie je to tak, ze by som na vsetku tu bolest hned zabudla (uzila som si aj sitie a este stale nemozem poriadne sediet), ale ten maly batoztek za to stoji.

hlavinka
11. kvě 2011

@iplusr no tak to je hezky, ze jsi v prvni fazy necitila zadny bolesti! super porod 😉 Obema hodne zdravicka 😵

meleri
11. kvě 2011

ahoj mi v sobotu odešla ta hlenová zátka. pak sem měla kontrakce. v neděli už byly velmi bolestivé až do úterka kdy jsem v deset večer porodila.🙂 voda mi vůbec neodešla museli to nějak píchnout na sále...

yennn
11. kvě 2011

ahojte, vecer o 23.00 ma zacalo boliet brucho, to trvalo az do rana, kym som pochopila okolo 5.00 ze su to kontrakcie 😀 a sli sme do nemocky. Po 9,30 rano praskla voda a 10.10 sme boli na svete 😉

halime
12. kvě 2011

Fajn citat pozitivne komentare, .... Ja som mala termin vcera, delikatne bolesti v podbrusku a tvrdnutie bruska mam s dlhymy hodinovymi prestavkami uz par dni. Zatial sa nicc nedeje, ani hl.zatka, ani voda, ani konkretne kontrakcie. Malemu sa asi moc necchce 🙂 rodit budem tuna v Anglicku, do nemocnice mame 10 minut autom, vsetko je tu trosku ine ako na Slovensku ale viem, ze to zvladneme. Hlavne ked drahy bude so mnou. Chcela by som len vvediet ci sa dietatko musi po termine vela hybat. Ten nas akosi zlenivel, citim ho ako ma tam v brusku stekli ale uz nie tak silno ...asi uz ma fakt malo miesta. 🙂

hlavinka
13. kvě 2011

@halime Co si pamatuju, tak ke konci tehu se Adelka uz nehybala tolik, jak driv. Prece jen mela skoro 4 kila a prostoru malo. takze zatimco v 7 ci 8. mesici to byly poradny kopance a treba i hodinovy koncert pohybu, pak uz toho moc nebylo. Obcas zduchnuti a nazdar. takze se neboj 😉 Je dobry to asi sledovat, ale fakt uz tam nemaji moc mista.
Drzim palce, aby byl porod v pohode a hodne zdravi vsem!

janurka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mirka7582
13. kvě 2011

mne odtiekla plodova voda 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru