Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

susik77
29. pro 2007

fenrinka: ahoj, ja som prenasala, mala sa narodila 41+0.v piatok mi odisla hlienova zatka, uz som vedela, ze sa to blizi, do takych 2-3 dni ze porodim.potom som mavala castejsie tvrdnutie brucha, v nedelu uz dost caste 😎 a dlhsie trvali tie jednotl. stahy.v nedelu vecer o 21.30 mi zacala prva kontrakcia-hned som to poznala, pretoze to trvalo pol minuty a uz som to potrebov.predychavat, predtym som take nemala.1 hodinu som mala kontr.po 20 min, 10 min.a po hodine uz zacali 5 min.kontr.po dalsej polhodine uz 3-min.a zacala mi tiect plod.voda.teda mi praskla na 2x-ze vraj sa to stava.trochu doma a potom po 2 hod.v porodnici. porodila som v pond.doobeda

fenrirka
29. pro 2007

jeeej a sa vola tvoja malinka ako ja 😀 😀 😀
a ako si vedela ze je to ta zadka???a moze to byt tak ze som tu kontrakciu citila len sa to potom dalej nerozbehlo...alebo som sedela v niakej zlej polohe a myly zatlacil hlavickou...lebo inac neviem ...bo to fakt dost bolelo
hura ja uz sa zacinam tesit...ale aj sa bojim...nech je to kedy chce hlavne nech je moj matko zdravy

susik77
29. pro 2007

fenrirka: to verim, ani ja som sa nemohla dockat, to prenasanie bolo hrozne...tiez som sa o malu bala.noo, ta zatka bola taky uplne ciry hlien s trochou krvi-nic podobne som v tehu nemala, to sa pozna...ale moze byt aj uplne cire bez krvi.je to ine ako vagin.vytok-ten zvykne byt biely.
inak, rozne bolesti a jkontr. mozes mat stale, tie prava su take, ze chvilu trvaju-tak polminuty a naraz nic a opak.sa v prav.intervaloch.ja som zapisovala od 1.kontrakcie-ja som teda poslickov skoro vobec v tehu nemala, tak som vtedy vedela, ze uz je to ono 😎

rumka
29. pro 2007

môžem sa spýtať aké sú tie kontrakcie čo si cítila ja občas mávam také tlaky ale viem že ešte rodiť nejdem

susik77
29. pro 2007

rumka: je to vlastne tvrdnutie brucha, akurat ze ta bolest sa neuvolni hned, ale chvilku trva a opak. sa v prav.intervaloch...

sofik
30. pro 2007

Mne odtiekla plodova voda a potom to uz bolo rychle. Kontrakcie prisli za 3 hodiny sice slabe ale potom to uz nabralo rychly spad.

maca793
30. pro 2007

ja som porodila prakticky za 2 hodiny, čo mi začali kontrakcie, ešte pred pôrodom som bola v sprche a za 20 minút sa narodila malá.
voda mi odtietkla o 21,30, kontrakcie začali o 04,00 a o 6,05 som porodila malú. bolo to krásne.

dana_l
31. pro 2007

tak ja som to mala vesele. moje bolesti zacali v noci okolo 11pm. najskor to velmi nebolelo ale postupene sa bolesti zhorsovali tak sme si s manzelom povedali, nechajme doktorov trochu pracovat. v nemocnici nas napojili na monitory a zistili ze hoci som otvorena na 1 cm a mam bolesti, nijako mi pomoct nemozu. mozem sa rozhodnut ostat tam a dat si kupel - co pomoze zmiernit bolesti alebo ist domov a vratit sa ked to bude horsie. doma je len doma tak sme sa otocili a prisli sme domov okolo 1am a o 3am sme boli znova spat v nemocnici. znovu nas napojili na monitory a zistili, ze hoci som stale otvorena len na 1 cm bolesti mam ako by som bola uz na 6-7 cm. kedze moja plodova voda este neodtiekla, navrhli znova vanu. sestricka mi napustila plnu vanu - ja som sa vyzliekla a bolasom pripravena dat nohu do vane ked mi praskla plodova voda - koniec kupela. ale pomoc prisla, povedali ze ak chcem tak mi daju epiduralku, a to som pri tych bolestiach neodmietla (hoci som mala strach dat si pichat riadne dlhu ihlu do chrbtice). prijali nas na izbu (tuna sa rodi na izbe a manzel alebo priatelia a rodina mozu byt pritomni) a prvu injekciu od bolesti mi dali okolo 7 rano (koniec tym velkym bolestiam) a epiduralku som dostala okolo 9 am. ta ma urobila ospalou a takmer cely den som prespala. sestricky chodili kontrolovat ako som sa otvorila. otvorena som bola az okolo 8 vecer a mala sa narodila po 45 minutach tlacenia o 9.37pm. keby som nemala epiduralku, tak by som to urcite fyzicky nevydrzala - bolesti cely den a potom este poriadne tlacit 😒
takze obdivujem vas baby, ktore ste to mali bez nejakej "chemickej pomoci" 😀

zdenka26
31. pro 2007

ahojky,Mě odtekla voda ve 20.00 ,žádné kontrakce.V 22.00 jsme s manželem řešili jestli pojedem a nebo ještě počkáme(pořád žádné bolesti,jen se mi hůř dýchalo).V23.30 jsme přijeli do nemocnice a už si mě tam nechali(pořád žádné bolesti)Kontrakce začaly v 23.45 a v 2.35 byl malý na světě.Obdivuji Ty které mají hodně dlouho bolesti.Ale stojí to za to 😀

linnetka
30. led 2008

baby, je ten postupny odtok plodovej vody tak po troskach? mne asi pred pol hodkou nieco vytieklo, cca 0,5 dcl a tak cakam, ci este nieco potecie. neviem ci to je uz ono. musi mi predtym odist aj plodova zatka?

stastna
30. led 2008

Baby, ja sa veľmi bojím poorodu ☹ v poslednom čase nemyslím na nič iné 😒 asi mi šibe...

luckaa
30. led 2008

Linnetka,mě zátka neodešla až rovnou plodová voda ve čtvrt na deset večer akorát končila Růžová zahrada a bylo to něco jak při menstruaci.Stastna víc jak já se asi bát nemůžeš,když jsme byli na předporodním kurzu,tak asistentka říkala,že hodně při porodu záleží na tom,jak to ta maminka bere,když je dobře naladěná,tak je to lepší a já z toho měla hrozný strach,takže jsem si říkala,no super,to bude katastrofa a ještě já,takový bolístko,každý večer jsem o tom mluvila s partnerem (chudák) no a pak to přišlo a já jela do porodnice vysmátá 🙂 .Byla jsem zvědavá a natěšená na to moje děťátko.

zuzla2
30. led 2008

mne odisla v sobotu na obed hlienova zatka...postupne mi zacinali bolesti...o 23:45 mi odisla aj plodova voda a mala bola na svete 00:20 v nedelu... 😉

zanetka82
30. led 2008

ahoj mě osobně bylo divně už od oběda, odpoledne jsem měla jen křížove bolesti. kolem 18.hod mi odešla zatka (ale nemusí) začali kontrakce...dali se vydržet 😉 ...kolem 23.hod jsme dojeli na přijem otevřena na 4 prsty kolem pulnoci mi praskla voda a ve 3.47 byl maly na světě 😅 muj druhy syn

denisaap
6. únor 2008

Ahojte,tak u mna to zacalo rano okolo 06.00,zacali kontrakcie a okolo 11.30 som ich mala kazdych 5 minut a tak ma manžel zaviezol do porodnice.dali ma na pasy a doktor povedal ze kontrakcie su na porod ale otvorena som len na 3 cm.Poslali ma domov,vraj to takto može byt aj 3 dni,dost ma potesil v uvodzovkach.Vecer okolo 21.00 by som sa uz najradsej od bolesti skriabala po stene,no ked vraj 3 dni tak 3 dni.Okolo 23. 45 som si v sprche teplou vodou kruzila po bruchu -sestricka v porodnici mi povedala ze ak to po teplej sprche nebude ustupovat aby sme uz prisli,neustupovalo a tak sme o 24.30 isli do porodnice po 2 krat.Znovu ma dali na pasy ale kontrakcie zoslabli no otvorena som uz bola na porod.Isla som si na chodbu zavolat manzela,pichli mi tlakovku a asi o 5 minut bol ADKO na svete.Tie najhorsie bolesti som si vlastne pretrpela doma a vlastne som bola rada,nez ako trpiet uviazana na pasoch.No i napriek vsetkemu to bol najkrajsi den v mojom zivote 🙂

tana100
6. únor 2008

Čaute,kontrakcie mi začali ráno o 4.00,ale také úplne slabučké.Počas dňa to bolo kolísavé,ale nič moc.Od 15.00 sa to rozbehlo troška viac každých 5 min ale nič slávne.Aj napriek tomu som mánžílka stiahla z postele,deti dala k susedom a išli sme do porodnice.O 17.00 bol príjem(Dr.Havlíkova-velké ďakujem,bola super),išli sme na sono a potom na vzdycháreň.Keďže bol somňou aj muž,tak bolo fajn.O 18.50 mi pustili vodu,dali injekciu a o 19.25 sme boli na svete. 🙂.Sestričky na porodnici boli super.Aj muž to zvládol na jednotku.A zrazu nás bolo 5.Tento porod bol fantastický 😀

dzej
6. únor 2008

tana tak to gratuluji a tiše závidím 🙂

tana100
6. únor 2008

dakujem,ale tie prve dva trvali dlhšie.prvý trval 17hod a druhý 11,5hod.

majcik
7. únor 2008

Stastna - vitaj v klube 🙂 Aj mne dobre lepka z porodu.

Zienky, co ste uz rodili, mozte popisat kontrakcie? Ako vlastne zistim, ze je to uz ono? Ci to sa neda s nicim pomylit?

vavka33
7. únor 2008

Majcik,to sa neda s nicim pomylit 😉

hellosona
7. únor 2008

o 3:00 mi zacali kontrakcie a postupne sa zacala zvysovat ix frekvencia... rano o 5:00 som uz bola na antolskej a 9:17 sa narodil maly 😵 ... bolo to velmi ryxle...

majcik: ja som to tiez stale riesila, ci to rozoznam, ale ako pise vavka, neda sa to s nicim pomylit... ja som vedela, ze je to ono, ked ma to uz nutilo predyxavat 😉 a bolo to pravidelne...

majcik
7. únor 2008

No dobre, tak snad to neprehliadnem 😀

ammalka
7. únor 2008

Můj porod začal tak, že jsem si myslela, že na mě jde průjem, za hodinu praskla voda a porod probíhal až za 12,5 hod.,ale šlo to císařem.

denisaap
7. únor 2008

Majcik,pripomina to menstruacne bolesti,aspon u mna.Mala som tlaky do križov a konecnik,ono to prostie vies ze je to ono.Kazdy ma však iny priebeh-ale aj tak to spoznas!

toni78
7. únor 2008

ahoj holky-u mě to začalo hrozně ☹ u mé 1 dcery,mi dali 2 tablety na vyvolaní a ani jedna se nechytla, jen mírně mě pobolívala záda a pak to začlo).šla jsem se ještě naposledy osprchovat a když jsem se vrácela ucítila jsem tupou bolest a místo plod.vody mi přímo valila krev (při ranní tabletě jsem měla rodit až v 20h. večer, já porodila v 16h. císařským řezem). tu bolest nikomu nepřeji ☹ Ted čekám druhé dítě a doufám jen že bude vše o.k 😉

petra.vavra
7. únor 2008

Ahoj, tak já měla sen, že se mi chce strašně na malou a když jsem se probrala, tak jsem si říkala, že to asi na záchod nestihnu a v tom rup a voda byla naprosto všude....takový ty řeči, že odteče trochu a pak odtéká postupně...no nevím, my měli po bytě rybník 🙂, když jsme dorazili do porodnice byli jsme bez kontrakcí, tak nás uložili a nic se nedělo...druhý den ráno jsem dostala tabletu, pak druhou a nakonec oxitocin a "výhrůžku", že pokud ani teď nic tak císař a začalo to...bolesti po 3 minutách a křížáky jako prase..to se jinak říct nedá, ale po 12 hodinách malá na světě, bez nastřižení a naprosto v pořádku a těším se na další, je to nezapomenutelný zážitek... 😎

tana100
7. únor 2008

majcik,neboj,každá na to príde.Pri prvých dvoch mi odtiekla plodová voda a pri treťom kontrakcie a vodu mi pustila až lekárka.Tiež som nevedela čo a ako,ale tvoje vnútro ti to napovie.Ale hlavne sa nestresuj a nepanikár.Prajem veľa šťastia tebe aj ostatným nastávajúcim mamičkám 🙂

alenadj
8. únor 2008

Oznamovali jste předem rodině termín porodu?Já tedy ještě děti nemám, ale až jednou,raději si to nechám pro sebe.
Kamarádka včera odjela do porodnice a její rodina a tchýně jí pořád volají.Jestli už je na sále nebo ještě ne, kdy už tam bude, kdy už porodí,..Když nevolají jí, volají jejímu manželovi, nebo se rodina obvoláná navzájem jestli jeden náhodou neví víc než ten druhej.To musí být o nervy.Není lepší nic neříkat a raději si to odrodit jen sama s manželem v klidu?Zažila jste to některá?Prosím o jaký koliv názor.

majcik
8. únor 2008

Tana - dik ... niekedy si zelam, aby som to uz mala za sebou a malinke vedla seba 🙂

tana100
8. únor 2008

neboj,dočkáš sa.Domček si to tam nepostavý 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru