Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

kikita.nikita
29. srp 2008

anicka - děkujem a ať už se i tobě malej rozhoupe 😵

scharfinka
1. zář 2008

Ahojky, tak me zacal porod jakoby 3 dny predem, kdy mi bylo jen lehce spatne od zaludku a parkrat za den jsem mela pocit, ze odpadnu....na ten treti den se mi to uz nezdalo a mela jsem strach o tlak a muj doki me poslal do porodky na vysetreni. Tam mudra konstatovala, ze jsem na 7 cm a rodim, ale bolesti sem zadne az do prasknuti vody asi 2 hodky pred porodem nemela vubec.

anickaajanko
1. zář 2008

scharfinka tak to ti závidim
snad pojdem v tvojich šľapajách

ivusakos
1. zář 2008

V pátek mi začala odcházet hlenová zátka a v pondělí kolem jedné ráno začaly bolesti břicha a následné kontrakce. Voda praskla kolem čtvrté. Ale když si to dám dohromady, tak celý víkend už jsem málo jedla a chodila hodně na velkou. Tělo se chystalo, vysílalo signály, ale já je nepochopila🙂)))))) V pět jsem jeli do Podolí, tak zjistili, že nejsem ani trochu otevřená☹ V sedm jsme se dostali na sál, pak se to trochu rozjelo, ale pak zase nějak zpomalilo, zkrátka mimi bylo venko v půl jedné po poledni - na Silvestra 😀

eliotka
2. zář 2008

Holky, a když vám prskne voda ve spánku, tak to poznáte, je toho hodně? Já se bojím,a bych to nezaspala, nebo je to blbost a zaspat to nejde? 😕

kalerat
2. zář 2008

Tak mě začal porod odtokem plodové vody. Spala jsem a najednou jsem měla pocit, jakoby se mi chtělo na velkou. Vylezla jsem z postele a v tom mi začala téct voda.

eliotko neboj poznáš to 😉

konja
2. zář 2008

eliotka: mě taky praskla voda ve spánku a probudilo mě to. Nepraskla mě hodně, ale bylo to jako bych si cvrkla. Najednou mě probudilo "něco" mokrého co mě stékalo po noze. Nejdřív jsem si myslela, že jsem na tom už tak špatně, že jsem si cvrkla 😀 Určitě to nezaspíš, pokud praskne voda najednou, tak je to taková potoma, že by si musela být v kómatu aby tě to neprobudilo a pokud odtéká po částech, tak jako mě, tak i kdyby tě to neprobudilo hned, tak za chvilku budeš mít pod sebou loužičku, která dřív nebo později začně studit a zaručeně tě ze spánku probere 😉

eliotka
2. zář 2008

Tak to jste mě uklidnily, kočky, díky 🙂

zuzu333
2. zář 2008

baby a mali ste niektora taky tlak tam dole ako keby vam malo babo vypadnut?

terina25
2. zář 2008

kočky, ja mám ešte do pôrodu ďaleko,ale chcem sa opýtať. Ak otečie plodová voda, tak treba ísť hneď do pôrodnice,či môžem až neskôr.

zuzu333:ja mám taký pocit teraz.doki mi povedala,že mám nízko placentu a kvôli tomu to je. 😖

konja
2. zář 2008

terina: pokud praskne plodova voda tak se máš dostat do porodnice do jedné hodiny.Nemusí se spěchat, ale taky moc dlouho neotálet 😉 Při prasknutí vody je zvýšené riziko infekce.

pazhitka
2. zář 2008

mne taky zacal porod prasknutim plodove vody- na netu jsem se docetla, ze do dvou hodin by se melo prejit do nemocnice. Ve skutecnosti jsem se tam vydala cca za 3 a pul hod. a priste bych asi sla jeste pozdej, jedine, co udelali bylo, ze mi 12 hod. po prasknuti vody zacali davat nitrozilne antibiotika kvuli riziku infekce.

geegee
2. zář 2008

Prvy porod zacal len slabymi bolestami, tak som isla pre istotu sa ukazat do nemocnice - a v priebehu par hodin som porodila.
A druhy porod - zacali slabe bolesti, isla som vecer v klude spat, o tretej v noci som sa zobudila, ze ma babo nejako nizko koplo - a ono to praskla voda 😀 Tak supom do porodnice, o 04:00 bolo porodene. 🙂 Nestihli ma ani vysetrit, ani dat antibiotika na streptokoka. Hlavne ze som bola 15 minut na pasoch, ktore neukazali skoro ziadne kontrakcie - pol hodinu pred porodom 😠

konja
2. zář 2008

pazhitka: No tak kdybych po prasknutí vody čekala s odjezdem do porodky tak dlouho jako ty, tak porodím doma v obýváku, rodila jsem tři hodiny po prasknutí 😉 Všude se dočteš, že odtok plodové vody je důvod k odjezdu do porodnice a PA v naši porodce nám říkala dojet do 1 hodiny. 😉 Pazhitka a taky druhý porod bývá rychlejší ( u mě byl opravdu hodnš rychlý v porovnání s prvním), tak bych se na vysedávání doma s prasklou vodou moc nespoléhala 😉

pazhitka
2. zář 2008

konjo-myslela jsem prasknuti vody bez kontrakci- ty jsi urcite kontrakce mela,ze?

pazhitka
2. zář 2008

konjo- a to je povzbudive,ze druhy porod je rychlejsi🙂 a boli to vic? (to uz si teda nedovedu predstavit)

konja
2. zář 2008

pazhitka: neměla jsem kontrakce, ty přišly až v porodnici 😉 Druhý porod byl mnohem rychlejší a mnohem méně bolestivý.Pořád jsem čekala, kdy to naplno vypukne (jako nepříjemné to bylo, bolelo to ale mnohem méně než první) a ono pořád dobrý,takže když mě přišla PA vyšetřit a pronesla, že při další kontrakci už budeme tlačit myslela jsem si, že si ze mě dělá legraci 😀

pazhitka
2. zář 2008

konja- tak to je super- snad to budu mit taky tak! rada bych totiz sla brzy do druheho ditete🙂

konja
3. zář 2008

pazhitka: Tak to přeji hodně štěstíčka 🙂 Myslím, že u druhého mimi hraje taky velkou roli psychika. Ženská už ví co ji čeká, co se bude dít, nejde do velké neznámé jako při prvním porodu. Já teda byla mnohem klidnější, nestresovala jsem, věděla jsem co mě čeká a nemine, uměla jsem si to už představit, takže jsem byla mnohem klidnější. Navíc jsem se před koncem těhu neustále prolévala maliníkem a vysloveně si vsugerovala, že to pomůže a že budu rodit rychle. A taky rodila 😉 Teď si ze mě bezdětné kamarádky dělají srandu, že jim porodím i jejich děti, když mě to tak hezky jde 😀 Tak ještě jednou hodně štěstíčka při plánování dalšího mimi 😉

zuzna29
3. zář 2008

Ahojte baby, od včera večera mám bolesti v podbrušku ako pri menzese, opakuje sa mi to v nepravidelných intervaloch, myslíte, že to už začalo? voda mi zatiaľ neodtiekla, ani zátka neodišla.. Ďakujem za info...

konja
3. zář 2008

Zuzna29: pokud bolesti nejsou pravidelné a nezesilují, tak se jedná pouze o tzv. poslíčky, tedy přípravné stshy dělohy,které nevedou k otewvírání a tudíž ani k porodu. Ke konci těhu jsou běžné, ikdyž ne každý je zaznamená. Pokud by se ale staly bolesti pravidelné a narůstaly na intenzitě, tak už to poslíčci nebudou 😉

teri3
3. zář 2008

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či ste niektorá mali aj bolesti tej dolnej kosti - anatómiu som neštudovala - je to lonová kosť?

zuzna29
3. zář 2008

Ahoj, dakujem za info. teraz sa to spravidelnilo cca každých 5 - 8 min po pol minutke, som z toho uz uplne mokra neviem, ci su to len poslickovia, alebo to je uz ono... uz aby to bolo za mou, ja som strasna precitlivka.. pekny dnik...

pazhitka
3. zář 2008

konja: je, tak to je super🙂 malinik rozhodne neuskodi! diky za prani🙂

konja
3. zář 2008

Pazhitka: jj,maliník určitě zkus, já myslím, že mě moc pomohl.Mrkni na diskuzi o maliníku,psala jsem tam svoji zkušenost 😉

konja
3. zář 2008

zuzna29: tak pokud je to již pravidelné, tak si připrav tašku a manžela a radši se ukaž v porodce,V "nejhorším" vís vrátí domů což je určitě lepší než otálet a porodit doma na stole 😉

kikita.nikita
3. zář 2008

Ahoj holky, tak malá se mi narodila v pátek 29.8....dokonce jsem sem ještě v 10 hodin psala příspěvek 😀 ráno jsme jeli na kontrolu na monitory. bylo mi fajn a jelokož manža den předtím pil, tak jsem řídila. Na monitorech mi řekli, že mám už stahy, ale já nic tak hroznýho necítila. Jen jako kdybych měla běhačku a chtělo se mi na velkou. Doktorka mě vyšetřila a byla jsem na tři prsty otevřená 😅 čuměla jsem jak péro z gauče když řekla, že rodím. Tak jsem jim řekla, že jedu domu, že mi nic není a kdyžtak přijedu. Dojeli jsme domu, zašli si s manželem na oběd, do cukrárny a manžel šel do práce a já domu. Zapla jsem pc a pasla si s kamarádkou. Mezitím jsem měřila ty stahy které byly snesitelné. Byly nepravidelné, tak jsem si řekla, že to není ono. v půl druhé odpoledne jsem se kroutila jak had, že mě to jako bolí. Zaalarmovala jsem manžela a jelo se. Ve dvě nás přijali, ve čtyři píchli vodu a v půl pátý začalo to správný ořechový 😀 bolesti jak blázen, hlavně ukrutný nutkání tlačit a tlačit jako kdybych chtěla vytlačit to nej hovínko na světě 😀 😀 za deset šest byla malá na světě a žádná hlavička, pak ramínka...vylítla ven jako po másle jelikož když mi píchli vodu tak nic neteklo, všechna voda byla za miminkem...nástřih byl, vůbec jsem nic necítila, šití taky ne. jen mi píchli oxytocin na zavinutí dělohy, to mě bolelo, ale to už jsem měla malou u sebe...a to nejhorší co si odnesu z porodu? To když mi zacházela branka a já se pozvracela...celej oběd i ty dobrůtky z cukrárny 🙄

konja
3. zář 2008

Kikita.nikita: Mooooc velká gratulace k holčičce!Vidíš, dočkala jsi se 😀

aaandris
4. zář 2008

Ahoj holky, jsem tady poprvé a čtu a čtu a čtu. Mám na vás na všechny dotaz (i když částečně kikita-nikita - které tímto gratuluju k holčičce- naznačila), ale zajímá mě jaké obecné pocity jste před porodem měly? Jako jestli spíš hlad nebo nechutenství, jestli únava nebo naopak živo, jestli mimino kopalo hodně nebo se spíš uklidní, taky pokud jste byly zavodněné (jako já mám takové ty bambuloidní nohy a když si zatlačím na nohu tak se mi udělá důlek), tak jak asi dlouho před porodem? No je to hodně dotazů a takových obecných, ale spíš bych chtěla zjistit, co můžu v následujících dnech nebo týdnech čekat... Díky moc za všechny zkušenosti 🙂

nikoleta164
4. zář 2008

kikita.nikita: ja som porodila 28.8. 08 o 14.05, porod bol, tak to nas deli len den. Mame chlapceka Nicolaska, 51 cm, 3200g. sme doma 2 dni a je to riadna makacka. Porod som mala vyvolavany, kvoli zlemu tlaku a malemu blbli ozvy. Kontrakcie tie riadne silne som mala 3 hodiny, porod to som velmi nevnimala a tlacila 🙂 a najhorsie bolo sitie. Konecne ma trosku menej bolia stehy. Maly bol velky, takze som si natrhla aj krcok. takze to mame uspesne za sebou. Babam, ktore to caka drzim palce, aby sa nicoho nebali, vsetko sa da zvladnut ked vas na konci caka nadherne stvorenie.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru