Jak vypadají porodní stahy?

karinn
16. únor 2007

ahoj holky, mozna vam muj dotaz prijde trapny, ale jsem prvorodicka a nevim co mam cekat. Vcera pres den me sem tam pobolíval podbrisek a strílelo a nekdy mi to vystrelilo do kríze. A na noc se to zhorsilo a celou noc jsem mela tyto bolesti nekdy po 10 min. nekdy mene, ale treba i pul hodiny nic. Kdyz jsem lezela tak to bylo horsí. Kdyz sedim je to lepsí a i mensích intervalech. Je mozne ze to jsou porodní stahy? jsem 39+1tt. Já vzdycky mela predstavu ze u stahu bolí jako by cela deloha a ne jen dole. Dekuji vam za radu a pomoc.

spetra
21. pro 2009

no já před porodem všude četla, že bolí celé břicho... že se bolest stupňuje, intervali zkracujou.... a tak když mě bolela "jen" spodní část podbřišku, intervalyi byly rovnou 1,5 min a zůstávali furt stejné a zvýšená intezita taky nic moc.... tak jsem brečela že to hrozně bolí, ale že jsou to nejspíš jen poslíčci, jak pak vydržím porod.... když jsem se nechala zkontrolovat PA byla jsem překvapená, když mi řekla vemte si věci půjdete na přípravu... 😉 takže každá z nás to má opravdu jinak....

ywushka
21. pro 2009

ja jsem na monitoru mela hodnoty po prijezdu v tu sobotu kolem 40-60 a pry to na porod neni...!! Tak me poslali domu, CS mam 3!! No uvidime....

betka1
21. pro 2009

ja som tiez mala 40-60 v asi 8 minutovych rozostupoch a porodila som 2 hodiny na to 🙂. Bolelo ma to dost, ale asi mi neverili. Potom sa pri porode cudovali, ze ako tu bolest dobre zvladam, tak som povedala, ze taku istu bolest som mala aj ked monitor ukazal 60, ale nebrali to vazne.

ywushka
21. pro 2009

betka: tak to ja jsem neporodila,nahnali me domu....!! No a porad jsem 2v1!!! ☹ Pritom mam prvni termin 25.12,tak jsem zvedava

betka1
21. pro 2009

ywushka, aj ja som mala ten isty termin a maly je uz na svete. Drzim Ti palce, aby bolo vsetko OK. Ten monitor to nemera presne, respektive mna bolelo brucho dole a oni ho dali hore. Neviem na akom principe funguje. Ja som tie silne bolesti mala uz 3 a pol dna a mala som dost, preto som sa im natlacila do porodnice, ze nech mi aspon povedia ako som na tom a hlavne babo. Monitor ukazal, ze babo je spokojne, kontrakcie nic moc, ze mozem ist domov. Ale potom mi navrhli, ze ak chcem, tak sa mozu pozriet, ci sa uz otvaram. Tak som povedala, ze to by bolo fajn. Ostali prekvapeni, ze 6cm a do 2 hodin bol maly na svete. Keby som isla domov, tak to naspat uz nestihnem.
Ale pri prvom porode som po 3,5 dni nepravidelnych kontrakcii bola otvorena len na 2,5 cm, co bolo zufale, lebo kontrakcie boli sice slabsie, ale nedalo sa kvoli nim spat. A hlavne clovek nevie ako dlho to este bude trvat, tak aj psychika je nanic. Dali nieco na utisenie bolesti, aby som sa vyspala a potom porod vyvolali.

csina
21. pro 2009

ja tomu asi veľmi nerozumiem....tak tu čítam otvorená na toľko , čípok je týto....No ale ja som myslela, že otvárať sa krčok začne až keď je už krátky, spotrebovaný, ako oni hovoria...Ja mám poslíky od včera, dnes už bez prestávky tak 12-15 min interval, teraz som prišla od doktora z poradne a ten, že som na prst otvorená, čo je u mňa až až, lebo pri prvom pôrode som sa už 7 hodín zvýjala po odtečení plodovky v nemocnici a tiež som bola len na prst...Termín mám o pár dní, tak neviem, či vydržím, ale snáď nebudem mať tieto sťahy ešte niekoľko dní!!! Asi nebudem vedieť, kedy ísť do pôrodky, keď to takto pôjde ďalej... 😅

allinka79
21. pro 2009

csina, ja som na prst otvorena uz asi dva tyzdne, krcok spotrebovany a neviem, ci budem mat poslickov.. brucho mi tu a tam tvrdne, ale ziadne kontrakcie... neviem ci rozpoznam spravny cas...

ywushka
21. pro 2009

alli: tak to mame vsechny na prd. Protoze clovek si mysli,ze uz jsou to porodni bolesti a ono z toho pak nic neni!! No jo mame to tezke!!! Ja mam poslicky od 32tt (to jsem se zacala otevirat a musela jsem mesic jen lezet),ale byly to porad poslicci,kteri bylo naprosto v pohode a trvali max. tak 1-1,5 hodiny!!!

hathor1231
21. pro 2009

babeny, ja som mala tvrdnutie,kontra od 22t a porodila som 37t+ a verte mi,ze porod spoznate 😀 mozete skusit magnezium,ja som si davala jednu tab. denne...
ked mate poslickov,tak sup do sprchy, horuca voda na chrbatik a ak sa zhorsia,tak su to porodne bolesti,ak prestanu,poslickovia. potom pozorujte ako casto su. ak su 10min,mate este dost casu pred sebou ale pre pokoj v dusi mozete zavolat dokimu (ak je to na vas privela,pokojne si spravte vylet do nemocky,ja som tam bola tiez 3x ako blbec skor 😀 😀 😀)
stresovat,ze do nemocky nestihnete zacnite,ked budete citit,ze mate tlak (ani nie bolest) na panvu,ze vam mimco doslova tuka na vrata 😀 ja som vtedy nedokazala ani chodit,isla som ako kacica a aj telo mi hovorilo,ze je to blizko a o 15min som mala malu na hrudi 😵

lenkabu
21. pro 2009

Ty moje už fakt porodní vypadaly jako hoodně silná křeč do břicha.

ywushka
21. pro 2009

hathor1231: jo jenze ted ty posledni bolesti prestaly po koupeli asi na 30minut a pak se to rozjelo jeste viiic....ale nevadi,tak treba pojedeme zase nekdy zbytecne,ale lepsi zbytecne nez pozde

betka1
21. pro 2009

ywushka a allinka79, uplne sa viem vzit do vasich pocitov, prezivala som to iste len par dnami. Bola som cela stastna, ked mi sestricka konecne povedala, ze uz o par hodin bude babo na svete. To je nanic, ked neviete kedy to prijde a ci tie bolesti, ktore prichadzaju, vobec k niecomu vedu. Ale teraz je mi faaaajn a aj vam coskoro bude tak isto.

hathor1231, to, co pises plati v prevaznej vacsine pripadov, ale moj porod pred par dnami popieral snad vsetky pravidla, co pises. Vobec som nespoznala az do poslednej chvile(15 minut pred), ze porod sa uz blizi. Tusila som to sice uz skoro 4 dni kvoli kontrakciam, ktore vyzerali uplne ako poslickovia az na to, ze boli dost silne. Raz boli pravidelne, potom par hodin vobec, potom v inych intervaloch a tak dokola. Po teplom kupeli prestali, pri prechadzke prestali. Bolo velke stastie, ze som sa zo strachu, ci je babo vporiadku, vybrala do porodnice na kontorlu a necakala doma.

csina
21. pro 2009

betka....no aj ja mám obavu, lebo cítim, že sa niečo deje, i keď pomaly...stále si vravím, že to musí bolieť, tak si pamätám prvý pôrod...ale tentokrát sa to celé vyvíja úplne inak, mala som aj problémy s placentou, tak mám strach, aby som niečo neprešvihla, ale zase nechcem pôsobiť ako hysterka, tak čakám ticho doma...doteraz som mala poslíky tak ako písala ywushka...max tri hodinky, ale teraz ich mám od včerajšej noci, tak rôzne raz pravidelne raz nie...potom silnejú a zase zoslabnú...som z toho jeleň...a po sprche mi neprechádzajú, ale ani nezväčšujú...k tvrdnutiu sa mi pridružili bolesti v krížoch..tak sa nahrievam elektrickým vankúšom...zatiaľ nepomáha..uvidím...čakám... 😖

smoulinka.ciko
21. pro 2009

Ahoj csina, to co pišeš jsem cítila i já. A jako prvorodička jsem nevěděla jistě co to je. Nakonec to byl začátek porodu. A jako histerka vypadat určitě nebudeš. Radši planý poplach, než přijet pozdě 😅 Tk uvidíš jak to bude vypadat, možná že budeš mít mimíska pod stromeček 😀 Držíme palečky

csina
22. pro 2009

ahojte...zatiaľ sa to mierne zlepšilo, už to ecítim tak často, ale bolí ma pre zmenu žalúdok...asi som si vypestovala alergiu na mlieko...už mám odpozorované, že po mlieku mám kŕče, snáď to neprejde na malinkú, to by ma mrzelo...Dnes naberám odvahu, že vybehnem do mesta na nákup, ale brucho mám tvrdé, tak sa trošku bojím...

allinka79
22. pro 2009

ywus ... ja nemam ziadne bolesti... obcas brucho zhora, ale to mi asi tlaci na pluca, lebo ked sa postavim a trocghu mi padne brusko, tak to je ok.

betka1
22. pro 2009

csina, mne bolo pred oboma porodmi velmi zle od zaludka. V porodnici vraveli, ze to je pred porodom bezne. Takze aj to moze byt dalsie znamenie. Ale ty pises asi skor o bolesti zaludka a nie pocite na zvracanie, tak keby nahodou Ti aj doslo zle, tak sa mozes potesit 😉

ywushka
26. pro 2009

ahojky holky,ja uz jsem z toho uplne pako!! Vcera jsem zacala mit takove divne pocity od rana,ruzne tlaky a hlavne se mi spatne dychalo,porad jako by me neco tlacilo na branici,jeli jsme na navstevu a tam se mi to pomalicku rozjizdelo,ve 14:30 mi zacaly zase bolesti,museli jsme odjet domu,doma jsem skakala jak silena na balonu,nejdrive bolesti po peti minutach,pak po trech minutach,tak jsem silela (bylo to jeste horsi nez minule) a ve vane se to trosku utisilo,pak to zacalo nanovo a hned po trech minutach,myslim si ze ta intenzita byla ale porad stejna a nemenna!!! Musela jsem si jit da sprchu a jeste k tomu se mi zacalo chtit na velkou-mela jsem ridkou stolici,pak po sprse to pomalu utichlo....v noci jsem se porad budila,hodne me porad tlacilo bricho a hlavne tvrdlo a rano me chytly bolesti,mela jsem zase prujem,trosku jsem to rozchodila,ale ty tlaky jsou porad,uz proste nevim co si o tom mam myslet,nechci jezdit do porodky zase zbytecne jak minule,bych si pripadala jak deb...!! Chtela jsem se zpetat,jestli jste to nekdo mel,alespon trosku podobne......Manzel rekl,ze pokud se to opet rozjede,tak jedeme do porodnice,ze se nenecha pry porad premlouvat ze nikam nepojedu,ale ja tam zase nechci jezdit zbytecne a zase se vracet domu,jsem z toho pak jeste viiic hotova....

magdal1
26. pro 2009

ahoj ywushka- ja som mala 1.porod taky zdlhavy, kontrakcie od utorka, vzdy v noci a cez den utichli, v sstredu vecer som sla do porodnici, uz si ma tam nechali,otvorena na 1cm, kontrakcie opat v noci, cez den nic, vo stvrtok to iste, v piatok rano otvorena na 5cm, dali mi vyvolavacku a malicky sa narodil pred 10.00. Takze u prvorodiciek ta otvaracia a pripravna faza muoze trvat aj niekolko dni. Pri 2. to bolo za 7 hodin 🙂

ywushka
26. pro 2009

magd: tak to opravdu dekuji za uklidneni.....se mam na co tesiiit

magdal1
26. pro 2009

ywushka- chapem Ta, aj ja som bola z toho uz unavena a nervozna, myslela som,ze za par hodin je po vsetkom. Ta stvrtkova noc, to bola uz sila, citila som,ze prituhuje. Prajem Ti hlavne zachovaj klud, ten je duolezity na rozbehnutie porodu, stres a strach to brzdia. VEla sil Ti prajem a pokoj.

ywushka
26. pro 2009

mag: dekuju....no uvidime jak dopadnu jaaa.....bojim se toho ze to bude trvat jeste pekne dlouho....

csina
26. pro 2009

ywushka...toto by bolo na moje nervy asi silné...konrta po 3 min...asi by som trielila do porodky...ale ešte som doma aj ja, už niekoľko dní je to u mňa ako na húpačke a to som druhorodička...Som zvedavá, čo mi povie doktor v pondelok na poradni, lebo už so mnou vraj nepočítajú, že prídem... 😅

ywushka
26. pro 2009

csina: no jo,ale co nadelame,vzdyt jsme zenske a ty vydrzi hooooooooodne!!! Taky jsem malem odjela,ale zase jsem porad myslela na to,co kdyz me poslou zpet,tak jsem neodjela!!Dneska od rana jsem mela porad nejake tlaky a trosku bolesti,ale jen malicko (teda krome rana,to me to vzbudilo i s prujmem-sice nevim proc ho mam,ale uz asi 6 dnu ho mam). Odpoledne byl klid,temer nic me nebylo,uvidime co to udela zitra.

csina
26. pro 2009

To ja mám zase také hemeroidy, že mám na záchode o zábavu postarané... 😀 No ale dnes ma bolí už hádam všetko, kríže brucho, slabiny, už ma to prestáva baviť...Strašne mi tvrdne brucho a malinká sa dnes menej hýbe...Zato včera večer som mala pocit, že mi vystrelí noha cez brucho, tak kopala... 😀

ywushka
27. pro 2009

csina: no vcera jsem mela taaaakove pohyby jak dlouho neee a taky mi hodne tvrdlo bricho!! A od vecera zase necitim ani kopanecek....tak uvidime!!! Ja se o toho naseho prdolku hodne bojim....

csina
27. pro 2009

ywushka...možno ma pošlú domov, ale špekulujeme s mm, že dnes pôjdeme do nemocky, nech ma pozrú...v noci som skoro nespala, večer som si bolesťami nevedela ľahnúť, v žiadnej polohe to najprv nešlo, no nakoniec som trošku pospala...od rána mi bolo dnes na zvracanie a kontra po 15 min....teraz ma to prešlo, ale bolí ma celý spodok...malinká sa našťastie hýbe, ale i tak sa asi prejdeme do nemocky aby sme vedeli, čo sa deje, hoci zajtra by som mala mať poradňu...moj lekár nemá ani monitor ani uzv na ambulancii, i tak by mi nemal ako pomôcť...nech mi natiahnu aspoň monitor a uvidím, možno ma tam rovno nechajú a behom najbližších dní so mnou niečo urobia, veď už som aj tak mala termín, tak nemám čo stratiť... 😅

ywushka
27. pro 2009

csina: drzim palecky

lucka75
27. pro 2009

ahojte, mne v stredu v nemocnici povedali, že som na špičku prsta otvorená a pýtali sa ma, či mi často tvrdne bruško lebo vtedy mi akurát tvrdlo. No priznám sa, že tvrdé bruško mám skoro stále aj také tlaky. A ešte mi z ctg. povedali, že mám už rozbiehajúce kontrakcie ......no ja necítim skoro nič okrem toho tlaku.... mali ste niektorá niečo podobné ?

bibione
27. pro 2009

lucka75: to su tie tlaky ako pises...ale to prave este len pride 😀 neboj...este chvilu vydrz...uz to mas za par...drzim palce 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru