Jak vypadají porodní stahy?

karinn
16. únor 2007

ahoj holky, mozna vam muj dotaz prijde trapny, ale jsem prvorodicka a nevim co mam cekat. Vcera pres den me sem tam pobolíval podbrisek a strílelo a nekdy mi to vystrelilo do kríze. A na noc se to zhorsilo a celou noc jsem mela tyto bolesti nekdy po 10 min. nekdy mene, ale treba i pul hodiny nic. Kdyz jsem lezela tak to bylo horsí. Kdyz sedim je to lepsí a i mensích intervalech. Je mozne ze to jsou porodní stahy? jsem 39+1tt. Já vzdycky mela predstavu ze u stahu bolí jako by cela deloha a ne jen dole. Dekuji vam za radu a pomoc.

marie_m
16. únor 2007

karinn, ver, ze az to na tebe prijde, poznas to, nechci te nijak strasit, ale horsi bolest jsem nepoznala...zkus si vlizt do vany nebo do sprchy, kdyz se to nezlepsi, asi bych byt tebou jela do porodnice, maximalne te poslou domu, ale treba uz dneska budes drzet mimisa v naruci 🙂
drzim palce!!!

panenka
16. únor 2007

Karinn, taky se přikláním k Marii, vana nebo sprcha s teplou vodou Ti pomůže a buď Tě to přestane a nebo se rozjede porod, ale pokud ty stahy budou častější, tak bych rozhodně do porodnice zajela, přece jen je lepší, když Tě pošlou domů, než přijet pozdě. Ale tím Tě nechci strašit. Já jsem taky jela do porodnice poprvé na planý poplach, ale ve stejný den večer už jsem rodila 🙂 Tak držím palce!!!! 🙂

atevi
16. únor 2007

Ahoj Karinn,
10min. intervaly su dost kratke, a ked to zacalo v noci a stale to pokracuje, tak predpokladam, ze svoj uzlicek stastia budes mat coskoro v rukach. Ja by som sla do porodnice a na nic by som necakala. Lekari ti povedia, ci to uz bude.
Kontrakcie su ako menstruacna bolest v podbrusku a prida sa k tomu bodava bolest krizov /dolni pater/. Odporucam pocas kontrak. sedenie /fit lopta/, mimo kontr. teplu sprchu alebo termoflasu a masaz krizov. Z vlastnej skusenosti odporucam epiduralku - budes citit tlak ako pri stolici a vtedy treba tlacit /lekar ti tiez povie kedy tlacit/.
Ak este nie si v porodnici a citas prispevky, tak ti chcem zazelat rychly, bezproblemovy a "pohodovy" porod, a hlavne nech je babatko zdrave.
Drzim palce. atevi

alenahabibi
16. únor 2007

Karinn, to co popisuješ jsou poslíčci, takže pokud nemáš zbaleno do porodnice tak to honem udělej. Miminko se hlásí a už to nebude dlouho a je venku.

slonik
16. únor 2007

a poslíčci jsou jenom těsně před porodem? Já jsem slyšela, že se objevují 8 týdnů před TP 😒

vilca
16. únor 2007

Ahoj holky, ono s těmi 10minutovými intervaly mezi kontrakcemi a brzkým porodem to není tak úplně pravidlo... Já jsem začala mít stahy v pátek odpoledne po 10 minutách, v sobotu celý den po 6 minutách, v neděli po 5 minutách a malá se narodila až v pondělí ráno... A poslíčci se můžou opravdu objevit dost dlouho před porodem... Je to strašně individuální...

reja
16. únor 2007

vilca...a nebala si sa ostat doma, ked si uz nieco citila? tiez som prvorodicka a ja by som asi pri prvom pichnuti letela do porodnice.

carodkaa
16. únor 2007

holky ja jsem mela stahy co 10 min. treba i cely den bez ohledu na zmenu polohy od 39tt,ale kdyz me doktor vysetril tak porodni nalez nulovy a tak se to tahlo az do 42+6tt kdy mi to vyvolali ☹

vilca
16. únor 2007

reja: však my jsme v sobotu večer jeli do porodnice...jenže tam zjistili, že se neotvírám, takže mě poslali domů (připadala jsem si jak simulant 🤐 ). No a v neděli ve 23.00 to začalo být po 3 minutách, tak jsme jeli zase, už si nás tam nechali, ale stejně mi museli dát infuzi, abych se začala pořádně otvírat...
carodkaa: tak to tě nechali hodně dlouho trápit 😒

kocurek
19. únor 2007

slonik: ja mam poslicky od 34tt. 😉

reja
19. únor 2007

vilca...myslim, ze je tazke odhadnut, co je porod a co falosny poplach..hlavne,ked rodi prvykrat 😉)

jess
19. únor 2007

Ahoj,u mě to začlo jako menstruační bolesti,pstupně se ta bolest břicha zvyšovala a trvalo to tak dvě hodiny,až pak přišly stahy a praskla mi voda.Ale mě to museli vyvolat,tak neví,možná t u přirozeného začátku je jinak 😕

wladka
19. únor 2007

co sa tyka mna, ja som bolesti nemala, ale mi tvrdlo brusko, bola som v 39tt.. no a to tvrdnutie sa opakovalo, tak sme pre istotu sli do porodnice v nedelu, monitorovali ma, a poslali domov s tym, ze to moze prist kazdu chvilu.. a rodila som v utorok rano 😀 ..

mimi109
19. únor 2007

karinn uz sa asi babo hlasi 😉
ja som tiez pocitovala take bolesti ako pred menzesom a ked sa zacali stupnovat tak sme sli ale tie riadne porodne bolesti boli proti tomuto dubkaniu normalny horor chytlo ma to v nedelu v noci a mala sa narodila az v pondelok rano tak som bola v bolestiach dlhych 24h a samotny porod som mala asi pol hodiny to tlacenie je uz len taka ceresnicka na torte ale kazda zana to ma inak 😉 drzim palce

hankah
20. únor 2007

ahojky holky,
prosím taky o radu. od včera mě pobolívá v podbříšku, přesně jak píšete, jako kdybych měla dostat menzes (jsem i v období,kdy bych ho normálně dostat měla), ale žádné další příznaky(jako bolesti v zádech, nebo tvrdnutí bříška) zatím necítím. na kontrolu mám jít ke svému lékařive čtvrtek a teď nevím,jestli vyrazit dřív a nebo počkat - co myslíte?? jinak mám od 32tt CS 4,takže se otvírám i tak.....

sarkabrezen
20. únor 2007

ahoj hankah, pobolívání v podbřišku jako bych měla dostat menzes už taky pár dní mám, ale nepřikládám tomu zvláštní význam, myslím, že je to v našem týdnu normální. Každopádně pak napiš, co ti na to řekl doktor, jestli je to v pohodě nebo ne.

zrzecka
20. únor 2007

nam rikali v nemocnici,ze bohate staci,kdyz pojedes do nemocnice az kdyz jsou kontrakce po 5 minutach,drive je to zbytecne,porod vetsinou trva tak deste hodin,presneji oteviraci faze,tak je lepsi cast z toho zustat doma...Nekdo muze namitnout,ze mel kontrakce po 5 minutach a rodil pak treba do dvou hodit,ale to jsou opravdu vyjimky..Vseobecne se taky rika,ze mas byt v nemocnici do hodiny co ti odtece plodova voda..,porod muze i tak trvat dele a vetsinou i trva ☹ ,ale provadi se pak kontrola miminka.. 😉

erika153
20. únor 2007

veru mne odtiekla plodova voda a nemala som este kontrakcie caste, len kazdych 10 minut a rodila som az o 10 hodin a aj to cisarskym. a preckavat v nemocnici kontrakcie nieje nic prijemne-radsej doma.

zrzecka
20. únor 2007

jo,jen jeste,ty porodni stahy dle me se moc s menstruaci nedaji srovnat,pokud ma nekdo bolestivou menstruaci,tak je ta bolest vice mene stejna ,ale tohle je bolest,pak klid,pak zase treba za pet minut,pak zase klid..,Je to takovy jako pichnuti v brise-teda velky pichnuti ☹ -do toho taky muzou byt krizove bolesti,coz je sila,to boli furt.. ☹ ale ty stahy,poznas,ja se taky bala a poznala jsem je moc dobre..Dokonce jsem den predem mela poslicky po peti minutach,ale zustala jsem doma,a ono se to uklidnilo..

zrzecka
20. únor 2007

posledni poznamecka 😉 takovy pocit jako pred menzes jsem mela asi mesic pred porodem,docela casto,dokonce jsem i malicko krvacela,ale i to je normalni....holky ty stahy pak,fakt poznate..ale neni to jako ve filmu,ze rodicka ma prvni stah a hned honem honem..do porodnice,je to nesmysl.. ☹

jess
20. únor 2007

Ahoj zrzečka,můj porod trval něco přes deset hodin,a asi vzhledem k stavu mého těhotenství i porodu jsem měla od začátku stahy střídavě co pět minut,pak co tři,zas víc a míň,nesnižovalo se mi to,ale rychle měnilo.A u samého porodu se dobrých 6minut čekalo na kontrakciu.Aspoň jsem si odpočinula 😀 .

leniik1
21. únor 2007

Můžu potvrdit že to bolí podobně jen intenzivněj jako mega silná menstruace s vystřelováním do zad a nohou kdy se nedá ani chodit( strašné).A to jsem mívala hodně silnou ms.Tohle se s tím dá přirovnávat jen trošku.

dufman
21. únor 2007

dakujem!!! aspon trochu ste mi pomohli, teraz aspon viem co ocakavat. Dufam, ze to zvladneme. Este raz vdaka!!! 🙂

reja
23. únor 2007

dufman...aj ja dufam!!!

jita2
28. únor 2007

No já měla poslíčky snad určitě celé 3 týdny před porodem, byli nepravidelné, a hlavně, byli křížové, tzn. měla jsem je ve spodní části zad jakoby...chodilo to hlavně v noci, no ale žádná hrůza..no a tak to bylo až do porodu, pořád slabé bolesti zezadu..ty bolestivé a nepříjemné přišli až asi 6 hodin před porodem...

jardine
16. bře 2007

Já jsem poslíčky neměla vůbec ... prostě se mi rovnou rozjely křížové kontrakce a to hned po 3 minutách, a tak to šlo celých 12 hodin. Ty křížáky jsou mnohem horší než břišní ... ty se pak taky dostavily, ale přes tu bolest v kříži jsem je ani necítila. Při porodu jsem myslela, že vylítnu z kůže, a teď si říkám, že to tak hrozný nebylo ... nejhorší bylo to "neznámo" - ta nevědomost, co přijde, jak dlouho to bude trvat a jestli to nebude ještě horší než to, co prožívám momentálně. Jako druhorodička budu už víc v pohodě ... fakt je to spíš velký fyzický výkon než bůhvíjaké utrpení.A mimčo v náručí vše spraví.

verunnecka
17. bře 2007

ahoj,mě ani nemluvte o křížových bolestech,měla jsem je několik hodin,další porod s křížovýma bolestma bych asi nezvládla.

jardine
17. bře 2007

Verun: mně hodně pomohla masáž partnera, který byl se mnou u porodu ... prodýchávat to nešlo, ale masáž kříže dost ulevovala -- celých dvanáct hodin jsem ho chuděru pérovala ať kouká masírovat. A také pomohlo pohupování na míči. Naopak vana nepomohla vůbec, ta je spíš dobrá na ty břišní kontrakce. Ale co, děvčata, přežily jsme to, mimíse máme, tak proč naříkat. Příroda nám nikdy nenaloží víc, než můžeme unést (akorát někdy se názory nás a přírody na to, kolik toho vlastně uneseme, trošinku liší 😀 )

verunnecka
18. bře 2007

mě nepomáhalo skoro nic,ale když mě přítel tlačil přímo do těch mist(do kříže)tak to bolelo míň.takovej cirkus jako jsem tam udělala já asi jiná mamča neudělala..přítel mi to pak vyprávěl a já se styděla.

lodia
18. bře 2007

pomocou jednoznacne sprcha na bedra ...takmer stale som bola pod sprchou..nepomohlo..ale vnimala som vodu a celkovo ma to upokojovalo a aj teplo bolo prijemne..aspon trosku...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru