Jak vypadají porodní stahy?

karinn
16. únor 2007

ahoj holky, mozna vam muj dotaz prijde trapny, ale jsem prvorodicka a nevim co mam cekat. Vcera pres den me sem tam pobolíval podbrisek a strílelo a nekdy mi to vystrelilo do kríze. A na noc se to zhorsilo a celou noc jsem mela tyto bolesti nekdy po 10 min. nekdy mene, ale treba i pul hodiny nic. Kdyz jsem lezela tak to bylo horsí. Kdyz sedim je to lepsí a i mensích intervalech. Je mozne ze to jsou porodní stahy? jsem 39+1tt. Já vzdycky mela predstavu ze u stahu bolí jako by cela deloha a ne jen dole. Dekuji vam za radu a pomoc.

kika22
11. kvě 2009

no prve u mna uslo dlhsie a vacsie bolesti a druy hoci po 13 rokoch to bolo lahsie....ale trafila som super porodnicku aj porodnu asistentku...no a mangel bol super tiez 😉
este k tym bolestiam, ked sa mi uz nedalo sediet na fit lopte co maly sa uz tlacil von tlacilo to na konecnik tak sme uz isli rodit...
nebojte sa baby rychlo zabudnete na bolest ked uvidite drobca 🙂 a nieje to az take strasne....

jeudi
11. kvě 2009

kika:presne tak rychle se na to zapomene a neni to tak hrozne a hlavne me to strasne rychle utikalo

malka18
11. kvě 2009

ja som v 33tt a už sa aj teším na porod...nemôžem sice povedať že sa nebojím ale radšej myslím pozitívne a potom to bude lahšie a ešte tam budem mať aj manžela a ten sa už moc teší...tak držte palčeky aby to dobre dopadlo 😉

celine
11. kvě 2009

Ahojte, pred par dnami som mala vecer bolesti v podbrusku, skor take pichave a kontinualne, nestupnovali sa, k tomu som mala este jemny tlak na konecnik. Cele to trvalo asi hodinu, potom som zaspala a do rana pohoda, odvtedy fungujem opat normalne, neopakovalo sa to. Myslite si, ze to mohli byt poslickovia?

momin
11. kvě 2009

Urcite to sou poslicci.. 🙂 mela sem uplne to same... 😉 Ale prvni poslicky sem mela 3 dny pred porodem... To ty mas jeste trochu cas... 🙂

bertica.h
11. kvě 2009

ja mám občas tiež také bolesti divné dole..také pichanie,sotrá bolesť..a aj ked čakám druhé..neviem čo to je..či sa mi panva neroztahuje..alebo poslíčkovia to sú..neviem..ale trvá to chvílku..potom to samo odoznie..

jeudi
11. kvě 2009

holky to jsou poslicci ja uz je mam take i kdyz se to zda byt brzo tak mam.pomaha tepla sprcha a kdyz ti ani ta sprcha nepomuze tak bych jela k doktoru.podle toho se poznaji poslici ze by ti mela pomoci tepla voda

bertica.h
11. kvě 2009

leudi..ale mne to tvá tak 2minutky..preto myslím,že to nieje ono..ale fakt neviem posudiť 😅 😅

eatygrenee
12. kvě 2009

mě taky občas píchne v podbřišku nebo cítím trošku tlakna podbřišek nebo mě bolí stydká kost. ale není to nic, co by bylo nějak moc bolestivé či se nedalo vydržet (alespon zatím) a za nějakou dobu je to pryč. Jsou to poslíčkové? myslela jsem, že jsou bolestivější...ale to asi ještě přijde co 😠 Začínám 37. týden

ava
12. kvě 2009

holky, s poslíčky se do porodky nejezdí. Kontrakce poznáte, jsou podobné jako poslíčci, možná stejné, ale pravidelné, a navíc se bolest postupně zvětšuje a to už si opravdu s ničím nespletete

kika22
12. kvě 2009

jeudi: je to pravda, ze to rychlo uteka...teraz som bola tehotka a uz ma maly 3 mesiace prec...
co sa tyka bolesti je to tak ako pise ava...vela zien prislo do porodnice a boli to falosne konrakcie...takze pokial niesu bolesti pravidelne alebo neodtecie plodova voda ostava len cakat 😉
mna asi tak 1 mesiac pred porodom tiez pichlo v podbrusku a taka ostra bolest k tomu bola, no potom to preslo...

celine
13. kvě 2009

Tie ostre pichave bolesti by mohli suvisiet aj s natahovanim vaziv, ktorymi je prichytena maternica. Aspon tak mi to vysvetloval dr., ked som sa ho na to pytala. Raz ma to taha na jednej, raz na druhej strane, vacsinou, ked som pocas dna prilis aktivna 🙂

estel
14. kvě 2009

ahojte.u mna vyzerali porodne stahy asi tak ze vobec som ich nemala pravidelne mala som ich trebars raz za 5 minut potom za dve potom 10 minut nič a takto celu noc.popri tom ma prehanalo.stale som nevedela či uz je to ono lebo to nebolo pravidelne.pretoze pri prvom babu som to mala uplne ináč a bolo to pravidelne ako má byť.do nemocky som teda išla az ráno ked so mna vyšlo trocha krvi.ked ma priali bola som už na 5 centimetrov otvorená.doktorka mi prepichla vodu že sa to urychli ale asi som iná lebo mne to prešlo uplne.mohla by som aj na disku ist ako dobre som sa cítila.ked po hodine sa nič nedialo dali mi infuziu a hned ale za minutu taká bolesť že som bola k.o.som s tým vobec nerátala.ked ma ale za pol hodinu skontrolovala bola som na 7cm otvorená a musela som predychavať tu hroznu bolesť.a za pol hodinu na to sa nam narodil náš druhý miláčik.

eatygrenee
28. kvě 2009

ahoj holky, od 2 v noci mám tak po 10 minutáh docela dost veliký bolesti v podbřišku. Trvají tak 10-15 sekund a je po nich a pak nanovo. Jsem 38+5tt. Malinko jsem i špinila jakoby dorůžova a pak zase nic. Myslíte, že se jedná o začátek porodu? Chci zavolat dnes ráno k doktorce, ke kt. jsem chodila. Nechci vyjíždět naplano do porodky, která je ve vedlejším městě. uffffff, už to chci mít za sebou 😢

czoko
28. kvě 2009

Ahojte baby, prosím Vás som v 38 tt a dnes mi odtiekla trocha plodovej vody o 5:30 a teraz trocha viac a už bola zbarvená do ružova. Mám len slabé bolesti v podbrušku ale nič strašné to nieje. Mám íst do nemocnice už teraz alebo mám ešte počkať? Viem že ked odtečie plodová voda malo by sa íst hneď ale u mna to nebolo až také velké množstvo. Zachytila to malá intimná vložka. Prosím poradte mi som prvodrodička.

czoko
28. kvě 2009

eatygrenee asi sa nám to už blíží. Rada by som ti poradila ale sama si neviem čo so sebou

hope.n
28. kvě 2009

Czoko, kdyby ti odtekla voda, intimní vložka to nezachytí 😉. Já jsem to tak měla taky, k ránu ze mě něco vyteklo i s nějakým hlenem, myslela jsem, že to je plodovka, jenže nebyla. Ale ten den večer jsem rodila 🙂 . Uvidíš, jak to bude pokračovat.

marcelapetrikova
28. kvě 2009

hope mě u malého stačila na plodovku intimka bo mi otíkala vždy po trošce 😉

eatygrenee
28. kvě 2009

no jedu za chvilku ke své gynek. a uvidím zda mě pošle domů nebo do porodky. držte palce. bojim bojim :(

eatygrenee
28. kvě 2009

czoko: blíží, blíží, cítím to 😒 Přeju moc štěestí a co nejméně bolesti a zdravé mimi.Zvládnem to 🙂

nini19
28. kvě 2009

...ahojte no ja neviem ci to poznam...uz sa 3 den vzdy rano zobudim na take bolesti v podbrusku,ale po chvili to zas prejde....a brusko mi tvrdne kazdu chvilku len to neboli...tak neviem,najviac sa bojim,ze mi plodova voda odtecie po troskach a ani si to nevsimnem....stale cakam na nejaku bolest,nech to uz pride,lebo je to hrozne stale sa pozorujem..... ☹

petja
28. kvě 2009

něco,co na tebe přichází ve vlnách,těžko ovlivnitelný a nutno prodýchat,to zabírá na 100% 😉

heliik
11. čer 2009

Ahoj holky.. Doufám, že vám neva, že se taky přidám..
Již od včerejška mám slabé bolesti v podbřišku, ale zatím nic víc.. TP mám dnes, ale i tak ještě asi rodit nebudu,že??
Chtěla bych to mít už za sebou..

alfomilka
12. čer 2009

Pred par dnami v noci som zacala mat kontrakcie, slabucke, ale znepokojujuco pravidelne, presne po 5 minutach a trvali tak 30 az 50 sekund a aj sa troska zosilnovali. To trvalo od polnoci az do stvrtej rano. Ked som dostala aj hnacku, tak som si pomyslela, ze do kelu, asi je to tu. Ja doma sama s 2,5 rocnym synom, manzel 400 km daleko, sestra chora, do nemocnice 50 minut, ak su prazdne cesty. Tak uz som bola pripravena utekat zobudit susedov, nech postrazia maleho a ze sa teda sama odveziem, ved co mi ine ostava. ALe potom som sa zatala, ze to teda nie, ze idem radsej spat. Alebo sa aspon pokusim. A pŕeslo to. 😀
Ale nebolo mi vsetko jedno, prvy porod trval len 6 hodin a teraz som uz aj tak na 3 alebo 4 prsty otvorena a krcok len cosi vyse 1 cm, takze to moze byt hocikedy a asi to bude dost rychle, takze na nejake rozmyslanie vela casu nebude. A moja mama zvykla rodit tak do 30 minut po prichode do nemocnice a oni to mali 10 minut od domu 😕 😵
uf uf

ivella
13. čer 2009

alfomilka,no teda..len to nenechal uplne na poslednu chvilu 😉
inak si mi pripomenula mna,tiez som skor s trojrocnym sama,muz v BA...len nemam doma auto..ale snazim sa dat maleho kde sa len da,nech mi aspon jedna starost odpadne 😀

ywushka
20. pro 2009

Ahojky holky,nevim jestli jste to zazila taky nektera,ale vcera vecer asi v 17:15 me zacaly prvni bolesti (podotykam ze od odpoledne me bolely straaasne zada,ze me je manzel musel porad masirovat a ja jsem nemohla v klidu ani sedet,ani lezet,nic nepomahalo). Ta bolest se pak prestehovala do bricha jako menstruacni (prujmova) bolest. Nejdrive intervaly bylý asi 15-20minut mezi bolestma a pak kdyz jsem si udelala asi v sedm vecer koupel,tak to ustalo,asi v 19:45 me to zacalo znovu,zase to zacalo nekdy po tech 20minutach a pak se mi to zkracovalo az na 4 minuty (to uz bylo 22:30) a tak jsme vyrazi do porodnice,kdyz jsem si sedla na monitor,tak se maly prestal hybat a kontrakce byly jen slabe,tak me poslali domu,ze to na porod jeste nevypada!!! Dostala jsem nejake cipky na uvolneni stahu,abych mohla pry spat,ted me to neboli!!!! Ale pripadam si jako naprosty debil,jako nejaky simulant nebo co!! Jsem prvorodicka a kdyz me bolesti trvaji vic jak 6 hodin a zesiluji se,tak koho by napadlo,ze to jeste neni porod.....

estel
20. pro 2009

ahoj ywushka.nemusis si pripadat blbo.ja pri prvom porode som vedela že už je to tu lebo bolesti sílily, skracovala sa doba medzi nimi a prehanalo ma dost.ale za to pri druhom ked to na mna došlo malo to uplne iný priebeh.bolesti rovnakej intenzity ale spat sa mi moc už nedalo, a boli nepravidelné tie kontrakcie tak som nevedela či už isť alebo nie.tak som išla až ráno ked som začala mať krvavy výtok.a dobre som urobila bola som už na 5cm otvorená.takže potom sa vyznaj v tom.u teba sa mohlo jednať aj o poslíčkov ak ta vyšetrili a neotváraš sa.ale radšej isť skor ako porodiť kdesy na pol ceste.však su tam nato v tom špitali.

betka1
20. pro 2009

ywushka, urobili ste velmi dobre, ze ste isi do porodnice. Podla tych externych priznakov, co si opisala by podla mna ani doktor nevedel posudit, ci zacina porod, alebo nie. Bolo treba skontrolovat, ci sa otvaras. Ja som porodila pri daleko nejednoznacnejsich priznakoch. Takmer ma z porodnice poslali domov, ale nakoniec niekolkokrat skonstatovali, ze mozem byt rada, ze som nerodila doma.

ywushka
20. pro 2009

jste zlate holky,ja se oteviram uz od 32tt,ted mam cipek uz asi jen 1 cm a hlavne mekky,takze to pry muze byt,ale proste vcera to jeste nebylo.... Uvidime co se z toho vyklube

marcelapetrikova
21. pro 2009

ahojky moje bolesti do křížů byli jako by mě tam někdo bodl milion malejch jehliček chtěla jsem vraždit a na monitoru hodnota tak do 40 a dr mi říkala že to mě nemuže bolet málem jsem ji zkopla
jiank pomohla mi vana a to v tom že jsem poznala že to nejsou poslíčci ale bolesti protože se ustálili na 4 -5 minutách
a ve vaně poslíčci většinou přejdou

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru