Jak vypadají porodní stahy?

karinn
16. únor 2007

ahoj holky, mozna vam muj dotaz prijde trapny, ale jsem prvorodicka a nevim co mam cekat. Vcera pres den me sem tam pobolíval podbrisek a strílelo a nekdy mi to vystrelilo do kríze. A na noc se to zhorsilo a celou noc jsem mela tyto bolesti nekdy po 10 min. nekdy mene, ale treba i pul hodiny nic. Kdyz jsem lezela tak to bylo horsí. Kdyz sedim je to lepsí a i mensích intervalech. Je mozne ze to jsou porodní stahy? jsem 39+1tt. Já vzdycky mela predstavu ze u stahu bolí jako by cela deloha a ne jen dole. Dekuji vam za radu a pomoc.

ywushka
29. pro 2009

miriamah: ja mam krcek zkraceny od 32tt!!! o vic jak polovinu.....a porad tu strasim 😀

miriamah
29. pro 2009

ywushka
tak ja som bola kvôli skracovaniu na serkláži - zašitie už v septembri a teraz sa mi začal opať skracovať, zajtra idem steh vybrať tak som zvedaná, že kolko ešte malý vydrží kedze hovorili že ma veľmi nízko hlavičku, či sa hned neposnaží. no uvidíme... 😒

myzma
29. pro 2009

dnesny den sa chyli ku koncu, i ked sa stat moze este vselico, vyzera to tak, ze dnes este nic....

mala som chvile, kedy som nevedela chodit a kedy som krivila prsty od bolesti, ale vsetko uz preslo....

cakam na zajtrajsiu poradnu, uvidime co bude...

pozeram, ze ste na tom rovanko, prispevky pribudaju pocas dna, no ziadny neobsahuje spravu: praskla mi vodenka 😅

majte prijemnu noc, oddycnite si, vyuzite to, kym tych krpcekov nasich drahych mame este v brusku a zajtra sa ozvem, co a ako... myslim, ze i niektore z vas maju poradnu, tak rychlo sem s novinkami....

(ak sa neozvem, nechali si ma tam 😀 )

este raz pekny vecer a bru noc

lenocka23
29. pro 2009

myzma, drzim palce... nech to dopadne ako ma.. (ci uz si ta tam nechaju, alebo este nie.. 🙂 )

csina
30. pro 2009

tak sa hlásim...aj ja som ešte doma...dnes ma z príjmu poslali domov, že na pôrod to nevyzerá, tak nech si užijem Silvestra doma.. 😀 nález sa mi dva týždne nemení, tak neviem, či vôbec porodím... 😅

myzma
30. pro 2009

mila csina,

drzim palce, raz to prist musi, viem, ze sa mi to "lahko" hovori... ale je to divne, ze maju taky priszup, ja by som nechcela prenasat viac ako 5-6 dni, to urcite nie! neviem, ci sa vobec da nejako komunikovat o tom s lekarom... podla mna by sa malo.... lebo trebars moj oficialny termin je zle vypocitany, a uz pri nom prenasam min 5 dni.... vies, kolko v skutocnosti prenasas?

u nas to vyzera skor na presny termin, fakt cakam, kedy ma to skutocne pochyti, lebo som si na tie falosne uz riadne zvykla a pritom dost bolia... su pravidelne a celodenne, brusko, krize, tlaky, stahy, v noci som lezala so stopkami v posteli a merali intervaly.... ale v podtsate je to stale "falosne", takze to hlavne rozpoznat...

osobne si myslim, ze keby mali volne a dost lekarov, co podla mna ani jedno ani druhe nemaju, tak by si ma tam nechali...p o poradni som sa nevedela doplazit do auta, ako to velmi tlacilo... ak by mi pomohli s vodou, urcite by sme dnes porodili 😀 podla nalezu CS 9 a tych intervalov to moze byt kazdu hodinu....

lekar povedal, ze je to na spadnutie uz kedykolvek ,ale ze nech idem domov a mam vydrzat den dva... uvidime, co na to drobec 😀

ako ste na tom ostatne?

lenocka, ty ides tiez na kramare, ze?

lenocka23
30. pro 2009

myzma, vobec ti nezavidim... ja nastastie nemam ani poslickov.. aspon myslim.. skoda ze si z prveho porodu pamatam velmi malicko, bolo to dost rychle... no ved uvidim co povie dr na poradni v pondelok.. (hadam tam nebude zas Zidzik..)
ale ako nam jeden znamy povedal: "nech to vyjde..." 😀
no a idem na Kramare, tak sa tam mozno vidime.. 🙂

myzma
30. pro 2009

ono je to v pohodke 😎 v podstate uz dnes mozem mat drobca na svete, je to take zvlastne... velmi mi to nedochadza 😅 len to, ze sa nemozem pohnut z domu, jednak nevladzem, ale by to bolo tiez riskantne... tak len doma pendlujem medzi chladnickou a PC 😀

mozno sa s viacerymi stretneme na kramaroch v tieto dni 🙂 len dufam, ze k tym, co prenasaju uz tyzden, dva, budu milosrdni a nenechaju ich trapit...

takze budes mat 3 chlapov doma 🙂

lenocka23
30. pro 2009

no jo.. ale zas jedina zena budem, tak hadam si ma budu obchadzat... 😀
najhorsie na tom cakani je prave to, ze si prispendlena doma, lebo aj keby si chcela niekam ist, tak sa nevladzes ani sama vychystat... akoze zimne topanky sama..?? zabudni.. 😀

csina
30. pro 2009

tak snáď to už bude rýchlo za nami...na jednej strane som sa aj trochu potešila, lebo som mala tušenie, že by so mnou aj tak nič nerobili, ale na druhej už mi to príde také náročné....čo sa týka toho, koľko prenášam, je to ťažké...ja mám pocit, že som mala rodiť dnes..ale mala som nepravidelný cyklus, tak sa spolieham, že to bude o.k. a malinká nebude mať známky prenášania....dúfam...
myzma...nechávate sa prekvapiť?

myzma
31. pro 2009

csina: jaj, my sme velmi chceli vediet!!!!! velmi!!!! ale nejako to lekar nevedel urcit na 100%, takze musime pocitat s oboma alternativami 🙂 chlapenske meno este pecieme, varime...

dievcata, minuly tyzden po poradni mi (podla mna) odisla hlienova zatka, bola hneda s primesou krvi, pramienky, odisla na 2x v 2 dnoch... ale dnes v noci, tiez po poradni som mala taky ruzovy vytok, este i dnes rano trosicka, myslite, ze by to mohlo suvisiet so zaciatkom porodu? (bolesti mam v kuse uz min tyzden dva a mame idealny tyzden na porod)

nechcela som stresovat, mam taky pokoj, ze ked to nebola krv - krv, je to ok, predsa som bola vcera na vysetreni a sme na na tom tak, ze porodne stahy ma mozu chytit kazdu minutu, takze tam dole je to v podstate pripravene. no v noci i dnes rano su "poslickovia" velmi slabi oproti minulym dnom, krpec sa hybe, no citim, ze sa dole nieco deje, takze cakam na to spravne znamenie... fakt tuzim, aby mi odisla voda a to budem musiet ist do BA....

idem radsej nieco navarit, kym mozem, spachat hygienu a postarat sa o svoje telicko, kym nerusene mozem 😀

ak nenapisem par dni, tak som ta tam - 😀 😀 😀 😀 😀 😀

drzte sa, priebezne budem nakukat, ako sa vam dari, tak piste 😉

lenocka23
31. pro 2009

myzma, ja som pri prvom porode bola na tom podobne... teda ta zatka ani neviem kedy odisla ale v den porodu som mala tiez taky ruzovkasty vytok.. brucho vysoko, maly kopal jak najaty ale manzel mapredsa len rano odviezol do nemocky... prijali ma o 9:00 a to som uz bola na 4 cm otvorena.. maly sa tesne pred siedmou vecer narodil... tak drzim palce, nech je to uz coskoro, a zajtra budem pozerat spravy, ci ta neuvidim v telke.. 🙂

miriamah
31. pro 2009

ahojte, chcem sa spýtať ako vyzerajú vaši poslíčkovia. ja som včera bola vyberať steh-mala som sekrláž a večer ma strašne bolel chrbát a mala som zospodu také bolesti ako pri menzese. už som sa fakt zlakla že to prišlo ale neboli to žiadne pravidelné kontrakcie ale bolesť v kuse. a trošku aj špiním ale to bude asi tým stehom. doktor mi povedal že do týždna porodím len je to hrozné lebo som prvorodička tak neviem či to je falošné alebo to ozajstné, to je na tom to najhoršie. a na monitore som včera mala hodnotu až 100 čo ešte aj doktorka sa ma pýtala či mám bolesti ale nič mi nebolo. vie niektorá poradiť?diki

lenocka23
31. pro 2009

ja mam posledne tri dni podobne ako ty mierne bolesti ako pri menzese, ale inak ziadne ine prejavy... no a ani pri prvom si na nic take nespominam, fakt keby som nemala ten vytok a manzela, ktory ma donutil ist do nemocnice, tak hadam doteraz nejdem.. 😀 mne museli davat nieco (neviem co to bolo) na zosilnenie kontrakcii, lebo boli slabe ale otvorena som bola dost... no a nakoniec mal maly skoro 4 kila tak mu museli pomoct kliestami... (vdaka epi som to ale necitila... )

csina
31. pro 2009

ahojte, tak ako sa chystáte preskočiť do nového roku? ja mám nachystaný ohňostroj, ale pôjdeme večer skôr, nebudeme čakať na polnoc, keď už musím ráno vstávať na ten príjem.. 🙂 táák som sa tešila a spoliehala, že budem mať prvé novoročniatko, ale asi ma myzma predbehne. 🙂 😉 mimochodom, drž mi tam miesto na nadštandarde, zajtra ráno som tam ako na koni.. 😉
ja už od včera pojedám pikantné, behám, hýbem sa, upratujem stále dookola, aby sa už niečo preboha pohlo....a nič...len mi tvrdne brucho...najmä na lopte, keď hopsám...keby aspoň tá zátka mizerná odišla, nech mám pocit, že sa chystám rodiť...stále behám na vecko kontrolovať, ale nič.... 😢

myzma
31. pro 2009

dievcata, hlasim sa.... nejako vsetko ustalo... to nechapem... mam uplne kludny den, dvakrat to mozno zabolelo pocas dna, ale je pravda, ze okrem varenia som nic nerobila, len lezala... 😅

mozno treba viac pohybu, keby som mala tu fitloptu, asi na nej poskakujem cely den... 😵 😵 😵

mila csina, drz sa, snad ti vsetko zajtra vyjde, ak tomu spravne rozumiem i porod bude zajtra, je tak? budeme sa tesit na spravicku od teba 🙂 a mozno sa i uvidime pri striedani "smien" 😀 mozno to miestecko nam/mne budes drzat ty 😀

miriamah: ja mam od 6. mesiaca tvrdnutie bruska, takmer celodenne, dalsie priznaky som mala ako stahy, tlaky na krcek i ritku 😅 , dalej bolesti ako pri menstruacii, ze som az prsty krivila, bolesti v podbrusku, cely spodok a bolesti krizov, hovorim, ze sa to dalo vydrzat, myslim, ze prah bolesti mam dost posunuty (vycvicena bolestivymi menstruaciami 😀 😀 😀 ), bolesti mali pravidelny i nepravidelny charakter, raz som mala 5 - 7 min intervaly, vsetko toto trva uz dva tyzdne, zacina treti... da sa pri tom fungovat, spievam si, hram PC hry, varim, pisem na MK 😀 😀 😀 😀 aby som odputala pozornost.... po kazdodennych boliestkach je mi to dnes divne, ze takmer nic.... ale myslim si, ze v tvojom pripade je to ovplyvnene aj tym stehom aj tym tyzdnom, mozno nas vsetky predbehnes 😉

dievcata, nez som toto dopisala, uz mnoho veci neplati... zacali mi tlaky v brusku, tlaky na krcek, uplne to citim...

ako sa vola tato tema? jak vypadaji pordoni bolesti ? xixixixixixixiixixixixiixixixixixixixiixixixixiix 😀

miriamah
1. led 2010

ahojte, tak všetko dobré v novom roku a chcela by som sa spýtať ako vyzerá tá hlienová zátka. lebo dnes ráno zo mna trochu vyšlo ako taký hustý naťahovací hlien ale nebola tam krv. tak neviem či to je to. už som z toho šiši. diki

magdal1
1. led 2010

ahoj miriamah, ano vypada to na zatku podla Tvojeho popisu.

lenocka23
1. led 2010

miri, tak sa pridavam k tebe, aj "moja hlienova zatka" sa dnes rozhodla, ze postupne odide... 🙂 🙂 🙂

raduzkaaa
2. led 2010

miriamah, to vypadá na hlenovku 😉 gatuluji, jen nás v porodce strašili, že může odejít i týden před, ale každopádně se ti to už blíží, lenocka23, závidím 🙂 Holky všem vám držím palce, ať už to máte za sebou a všechny jste v pořádku i s uzlíčkama v náručí, já zatím pořád jen "poslíčkuju", ale řádně teda 😀 , v noci už jsem po tři noci rozháněla posly sprchou, fest mě to prohání na záchod, při první takové akci na mě manža otevřel okno a nesl živočišné uhlí 😀 Já myslím, že ty pravé kontrakce pak rozeznáme 100% 😀

miriamah
2. led 2010

tak diki baby za odpovede no tak už teraz len čakať kedy to príde ale najhoršie je že som prvorodička a to človek nevie čo ma čakať no lebo kríže ma už bolia poriadne od stredy aj akoby som mala dostať menzes tak už len čakať na ten správny signál. tak držím vám všetkým palce. 🙂

zuzuxx
2. led 2010

Ahojte, trosku som vam sem nakukla 🙂
Ja som mala podla PM termin 27/12, podla prveho uzv a pocatia to vychadza na 3/1, ale nemam ziadne bolesti, tlaky, nic. Iba tvrdnutie bruska, ale to uz mam dlho.
V pondelok mam ist na prijem, som zvedava, co so mnou budu robit. Strasne rada by som to uz mala za sebou.
Hypo a Csina uz porodili? 😕

lenocka23
2. led 2010

no tak vitaj v klube zuzu.. o babach nic nevieme, tak len musime pockat ked daju vediet... 🙂
ja som inak pri prvom nemala ani take priznaky ako teraz, takze chapem ze sa obavas, ci "na to prides".. ale neboj, urcite si vsimnes ze sa nieco deje, no a ak ides na prijem, tak tam ta uz odsleduju.. 🙂))
kde budes rodit?

zuzuxx
2. led 2010

ahoj lenocka, idem na antolsku. A ty?
Dnes som velice aktivna, upratujem, hopsam na lopte, keby nebol taky psi cas sla by som aj von, ale aj tak nic 😠

hypo
2. led 2010

ahojky, hypo tu porad strasi ☹
v pondeli me ceka vyvolany porod....... 10ty den po TP, tak snad to bude rychly, bojim, bojim
vubec se neotviram, zadne bolesti nemam, jen trochu podbrisek taha, jako bych mela natazene brisni svaly....

lenocka23
2. led 2010

hypo, zuzu, tak to vam buem drzat palce obom... ja kazde rano od manzela pocuvam "dnes by to slo..." tak uvidime ci nieco bude pred terminom, alebo si pockam este tyzden...
zuzu ja idem na kramare...

cumito
25. kvě 2013

dobry den. JA MELA poslicky dva tydny pred porodem. Takze je pravda ze poslicky jsou dlouho pred porodem.
@slonik

cumito
25. kvě 2013

ja se jen chtela zeptat, kdyz mam strach z porodu a psychicky nejsem pripravena, tak co mam delat???? Bojim se porodu a to uz jsem druha rodicka

zimka
26. kvě 2013

@cumito A odkud jsi? Kdybych byla z Prahy, obrátila bych se na někoho z www.vedomematerstvi.cz
Myslím, že tam jsou na no jako dělaní. 🙂

horana
26. kvě 2013

cumito: tesne pred porodom ako mas podla metriku ty, prepadne nahle panike vela zien, je to normalne, aj taky strach ze co ako bude, uz asi nestihas nejaku extra psychologicku pomoc, pripravu, ved uz je to na spadnutie, ale neboj, ako zacne porodny dej, bude to hukot - pohlti ta to, ze kazda zena zabudne na veskere strachy, uz nebude na ne cas, takze mysli na to ze to tak maju vsetky a naozaj ked to zacne, budu obavy razom zabudnute, a zostane len realita a ani sa nenazdas a babo bude tu. Porodny dej je super v tom ze telo ho robi v podstate samo, len to nechaj, poddaj sa, nedumaj nad tym, kludne to aj vytesni naschval ako to len ide, mysli na cokolvek ine, napr. ked uz nic ine nejde na babetko ako take ako uz je pri tebe, ono porod prebehne mimo tvojej vedomej ucasti, je to fakt mechanika.
Pripadne si dopraj pohar cerveneho vina, tesne pred porodom sa uz moze, ako sa cele tehu nesmelo, teraz to naopak moze a je velka sanca ze vybudi samotny porod, alebo si daj palivy salat taky fest poriadne palivy, zapi cervenym vinkom na naladu a porod je tu 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru