Jak vypadají porodní stahy?

karinn
16. únor 2007

ahoj holky, mozna vam muj dotaz prijde trapny, ale jsem prvorodicka a nevim co mam cekat. Vcera pres den me sem tam pobolíval podbrisek a strílelo a nekdy mi to vystrelilo do kríze. A na noc se to zhorsilo a celou noc jsem mela tyto bolesti nekdy po 10 min. nekdy mene, ale treba i pul hodiny nic. Kdyz jsem lezela tak to bylo horsí. Kdyz sedim je to lepsí a i mensích intervalech. Je mozne ze to jsou porodní stahy? jsem 39+1tt. Já vzdycky mela predstavu ze u stahu bolí jako by cela deloha a ne jen dole. Dekuji vam za radu a pomoc.

imonas
22. bře 2007

jsem těhotná po třetí, budu po třetí rodit a každý porod byl jiný i tenhle začíná probíhat jinak než ty dva předchozí. U prvního jsme museli na vyvolání 12 dní po termínu trvalo to 12hodin, u druhého jsem začala mít ráno ve 4:30 stahy a v 7h bylo mimčo na světě a 5 dní před termínem, nyní od 1h ráno ze mne vypadávaly takové jako blanky, zase poslíčci od 1:30do3h, byli jsme dneska v porodnici a vrátili nás domů, prý tak za 2 dny to bude, dříve ne, tak uvidíme. Poslíčky jsem měla minulý týden také ze středy na čtvrtek a to po prvé. U prvního porodu jsem měla poslíčky měsíc před porodem.
Jedna rodička a každý porod jiný i těhotenství bylo každé jiné.

agapais
26. kvě 2007

ahoj .. aj jsem mela stahy hned od zacatku po 3 minutach .. nevedela jsem jestli uz rodim nebo ne az jsem to zacali stopovat akdzy jsme to mela pravidelne po 3 minutach asi hodkua pul takjsme jeli do porodnice ... bolelo me to jendou vic pak min ale pravidelne -trvaly ty stahy asi 40min .. v porodnici mi rkeli ze to je ais jen psychicke ze to mam ruznme silny ty stahy ale pak me vysetrilia zjistili ze jsem na 8 cm otevrena a tak jsem sla hned na sal byla to rychlovka 🙂

veu7
25. črc 2007

Ahojky těhulky a mamči,moc děkuji za vaše odpovědi.A ráda bych se zeptala jsem ve 39t dnes sem byla na kontrole a monitorech a tam mi naměřili malé stahy já o nich nevěděla a když sem sestře řekla že ani nevim jak mám stahy poznat,že každej řiká že to je jak bolesti při měsíčkách tak mi řekla že sou i stahy kdy břicho těsně pod prsama zduří a po několika minutách zase zmněkne...Tyhle stavy mám ale docela často neni to bolestiví ale nepříjemný...tak bych se chtela zeptat jestli to některá taky tak měla...A za jak dlouho po těchto stazích přišly ty bolesti v podbříšku???

terezkaaa
27. črc 2007

Já stejně jako Agapais měla hned od začátku stahy po třech minutách a takhle to bylo celou noc...furt jsem si ale řikala, že to neni tak hrozný ty stahy,jenže do tý doby než mi píchli vodu...Ze začátku bych to přirovnala tu bolest k menstruačním bolestem a větrům dohromady,žádný tvrdnutí jsem nepociťovala.Pak už ta bolest zase byla úplně jiná a mnohem horší,nechci děsit, ale přímo nesnesitelná.Samotný tlačení už pak byla brnkačka.

susik77
27. črc 2007

veu: ja mam podobne stahy: citim take stvrdnutie, ked sa mala pohne a potom sa to znovu uvolni...mam to dost casto. Ale na monitore to nejak nebolo vidiet...

sarrinn
27. črc 2007

AHOJ Veu7, 🙂 Ja uz mam to tvrdnuti skoro 3 tydny nekdy i cely den a trochu boleni v podbrisku, od uterka to mam kazdy vecer pravidelne treba po 5 min nebo po 3 min a pak najednou nic, taky to nechapu. No a dnes od 4hod mam bolesti jak pri horsi menstruaci a tak pred hodkou to preslo, tak nevim jestli uz se to blizi, uz by teda mohlo, uz jsem z toho fakt unavena. Ale to nejhorsi nas asi teprve ceka. Jo a doktorka mi na to rekla, ze to jsou poslicci a kdyz to prijde pravidelne a bude to vic jak hodinu, tak prijet. Jenze to bych tam musela byt od utery kazdy den, trva mi to treba 2-3hod ale jinak se nic nedeje, no neni to sranda ☹ ale urcite to zmaknem jako tady vsechny ostatni maminky 🙂

terezkaaa
27. črc 2007

Jasný, že to zmáknete 😉Zbytečně se z toho nestresujte,ani se nenadějete a budete to mít za sebou.Dopředu vám stejně nikdo neřekne, jak to zrovna u vás bude probíhat.I ty stahy každej pociťuje jinak.Až to přijde, tak už to tak nějak samy poznáte

veu7
27. črc 2007

jojo já na ty monitory včera musela zase a ze středy na čtvrtek se k tomu tvrdnutí přidala i bolest v podbříšku jako u sarrinn a chvílema mi to vystřelovalo i do zad ale ráno na monitorech bylo zase jen to tvrdnutí břicha.Na monitorech sem měla křivky grafu docela velký ale doktor mi řek že to sou posly at přídu normálně za tejden na kontrolu 😠 a já už se těšila jak to budu mít za sebou... 😝 jenže každej mi řiká bolesti poznáte to je větší bolest jak u menzes ale já u menzes měla bolesti tak velký že sem nemohla ani chodi ležet nic.Tak se zase bojim abych třeba nečekala na obrovský bolesti a pak sem neporodila v autě 😢

titkovamiriam
27. črc 2007

Mne tiez fantasticky na stahy pomahala sprcha a samozrejme dychanie,pri poslednom porode som bola v sprche bola este 5 min predtym ako sa marek narodil,este by som tam chvilu vegetila a narodi sa v sprche 😀 ,asi preto ma rad vodu 😀

sarrinn
27. črc 2007

Veu7: no snad uz to dorazi- myslim ty prave stahy a pojedem brzo. ja vim ze my mame jeste casik, ale my pujdem asi driv- mam hodne plodove vody a malej uz je dostatecne velkej- takze ja uz si to preji co nejdriv at to mam za sebou. Ja prave taky mela hrozny bolesti pri menzes, tak mam taky obavy jako ty. Hlavne mam opravdu blby sny o porodu a tak ☹ ... tak zkousime s tatkou to stare zname pravidlo- trochu se pomazlit 🙂 a treba mu ven pomuzem 😀

valhali
27. črc 2007

ja mam sice do porodu este hooodne daleko,ale uz na to myslim,citam o tom...ja som pri menzes nemala skoro ziadne bolesti,iba prvy den take slabe,ze len-len,tak u mna bude silnejsia akakolvek bolest od tej slabulinkej 😅 To sa asi budem plasit zakazdym,ked ma pichne 😀

markeeta
27. črc 2007

Ja mam stahy ruzne. Kdyz jsem byla na monitoru, tak jsem vetsinu ani necitila na brise, ale bylo mi tak tezko u prsou, ze jsem nemohla dychat.

Agapais: co ja vim, tak podle monitoru (sila stahu) se neda zjistit, za jak dlouho se dite narodi. Pouziva se jen tak pro kontrolu, zda je vsechno v poradku. Me ale prijdou cesky doktri uplne blby,kdyz nekdy ctu vase zazitky od nich.

mikca
27. črc 2007

holky, nebojte až přijdou ty pravé bolesti tak je určitě poznáte..u prvního mi hned rupla voda a bolesti přišly až pak a u druhého se my udělalo tak nějak jinak 😀 a bolesti byli spíš takové tlaky

jo a markeetka na blbého doktora narazíš všude ne jen v čechách

vesi
27. črc 2007

kočky, keď to príde, jednoducho to budete vedieť, že je to tu 😀
pre pobavenie: poznám kočku, ktorá sa zobudila v noci, že potrebuje na veľkú potrebu.tak sedí na Wc, bolesti v krížoch a pod ako keď sa nemôžete...Ale keď tam sedela už dlhšie, tak jej došlo, že asi bude rodiť.pre istotu ešte zavolala mame, či je to ono.ešte v ten deň poobede porodila chlapčeka 😀
jaj a keď budila muža, že už to ide, tak sa jej rozospatý spýtal "čo ide?" 😀

biba12
29. črc 2007

Ahojte, tiez mam vseptembri premieru a obcas nad tym premyslam, ake to asi bude. Ale mam tiey znamu, ktora sa zobudila na to, ze potrebuej na toaletu. Celu hodinku hnackovala v 10 minutovych intervaloch a potom jej doslo, ze sa to uz zacalo... Asi je to u kazdeho ozaj odlisne.

krista
4. lis 2008

elkacka • 38tt • Včera ve 21:57
ahoj holky.. prosim muze mi nekdo poradit? Cca kazdych 10 minut me v podbrisku berou krece...ale ne moc silny... a vzdycky se tam desne malej hejbe, je to zacatek porodu?

konja • 2d • Včera ve 22:10
alkacka: může být 🙂 pokud jsou bolesti pravidelné a budou se stupňovat, tak jsou to kontrakce. Zkus si dát teplou koupel,sprchu a uvidíš co se stane. Poslíčci většinou po koupeli odezní, kontra ale ne. Pokud krece neprestanou, budou stále pravidelné a sílit, tak se připravte na odjezd 🙂 Ale ještě nemusíte nijak spěchat, počkej až budou tak po pěti minutách. Pokud nemáš žádné jiné problémy (krvácení, odtok vody,...),tak je vždy lepší být doma a počkat si hezky v klidu a pohodlí až budou kontra chodit častěji. Hodně štěstí 🙂 🙂 🙂

gedren • 1d, 27tt • Včera ve 22:22
Porod se asi blizi, ale z tohohle jeste tezko posoudit, jestli bude za 3 hodiny, nebo za tri dny...🙂 Jak radi konja, zkus tu sprchu, mer si intervaly, zkontroluj tasku do porodnice a tak ;)

eatygrenee
9. kvě 2009

ahoj, jak se vubec počítají ty porodní stahy? to se počítá jak dlouho bolest trvá nebo interval mezi tím, když je pohoda a další kontrakcí??

eatygrenee
9. kvě 2009

a ještě by mě zajímalo kdy tak vyrazit do porodnice?

gedren
9. kvě 2009

Pocita se interval mezi zacatkem jednoho a zacatkem druheho. Ten by mel byt pravidelny nebo se zkracujici. A taky si muzes pocitat delku stahu (od jeho zacatku do jeho konce), ta by mela byt taky furt stejne dlouha (tj. ne jednou minutu a jednou 20 vterin...). U me byly oba porody takovy, ze stahy po peti minutach trvajici jednu minutu. Pri tech peti a mene minutach se taky doporucuje jet do porodnice.

eatygrenee
9. kvě 2009

Rozumím tedy tomu dobře, že začnu počítat když mi začnou bolesti a počítám celou tu dobu kdy trvají+ dobu kdy nejsou do té doby, než začnou další bolesti?

kika22
9. kvě 2009

ahoj,
ja som si ratala len ked mi zacala konrakcia a ked zacala znovu druha....a ked sa mi to tak zacalo rozbiehat mala som kazdych 7 minut 3 hodiny a potom sa cas medzi konrakciami skracoval na 3-4 minuty a to som uz bola na cakacke na porod.... neratala som ako dlho trvala kontrakcia...ale ked uz mas kontrakcie kazdych 5 minut ako pise gedren je najvyssi cas ist do porodnice...

dupinka
9. kvě 2009

baby, potrebujem poradit: vcera ma cely den pobolievalo podbrusko, ale dost nepravidelne. V noci som jednu hodinu mala bolesti po 15min, ale po sprche to ustalo. A teraz mam bolesti v stale kratsich intervaloch - 2 x 10min, 2 x 8 min, teraz 7 min.
Ale su to take bolesti v celej dolnej casti, vystrelujuce skor z krizov, hoci aj podbrusko tvrdne a boli.

Su to porodne stahy? Mam pockat, a ak sa skratia na 5 minut? A kolko ich naratat, aby som si bola ista, ze sa ide na to??

kika22
9. kvě 2009

dupinka
ja som od krizov necitila bolest, ale vravia, ze sa to tak zacina tiez...skus si dat teplu sprchu alebo kupel to by sa malo rozbehnut....aby si nesla zbytocne do porodnice...zalezi aj ako mas porodnicu daleko...no myslim si ze by si mala mat kontrakcie pravidelne....no ak ti bolest uz neutichne a je to pri tych 7 minutach permanentne tak by som uz isla...no ako prvorodicke to nebude tak skoro na svete.....drzim palce...termin by uz aj pomaly bol 😉

dupinka
9. kvě 2009

kika: diky 🙂

bibinka
9. kvě 2009

dupinka- šup šup do pôrodnice 😉

jeudi
10. kvě 2009

ja bych porodni bolesti prirovnala treba k tomu kdyz mate hodne velky prujem a zasijou vam zadek 😀

poletucha
10. kvě 2009

jeudi- 😀 tak na porodni bolesti si jeste chvilku pockam (snad), ale presne takhle jsem popisovala manzelovi moje kazdomesicni menstruacni bolesti...jako kdyz mas mega prujem a zacpu najednou 😀

sonice
11. kvě 2009

presne toto som sa chtela opytat, či sa to da prirovnat k velkej hnacke "prujem" = kolice crev?! Pretoze to viem presne o co ide. 🙄 Menstruacne bolesti musia byt kusok ine - ked ma bolelo brucho kvoli menzes bolelo ma bez prestania cely den. V kuse rovnaka bolet, bez polavenia.

jeudi
11. kvě 2009

je to jen prirovnani samozrejme ze porodni bolesti jsou drobatko bolestivejsi 😅 tim nechci nikoho strasit ale ja osobne rikam kdo to nezazil tak nemuze rict jak to boli ja takovouhle bolest myslim takovyto typ bolesti zazila poprve

eatygrenee
11. kvě 2009

Ahojky, moc hezké přirovnání 😀 😀 Ted se ještě směju, ale budu začínat 37. týden a docela už mě mích opouští když si čtu některé diskuze. No snad to všechny zvládnem 🙂 Neumím si zatím takový typ bolesti vubec představit, ach jooo ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru