Jak zrychlit zpracování děložního hrdla?

dzejnysek
18. kvě 2011

Ahoj holky,
jsem ve 39. týdnu a hodnota CS se mi zastavila na 4 - tak už to mám 3 týdny... Jsem z toho smutná, protože na příští týden jsme s mojí lékařkou plánovali indukci, ale takhle by to nešlo, když jsem naprosto uzavřená... Znáte prosím nějaké tipy a triky, jak tomu pomoci?

veruska007
18. kvě 2011

Na vyvolani porodu, je-li ditko pripravene, muze pomoct horka vana a svarak se spoustou skorice. Znama si vyvolala porod tim, ze seskakala asi 5 pater schodu. Ale neni-li mimco pripravene, nepomuze pry nic. V porodnici nam doporucovali na urychleni 1 - 2 tydny bastit pupalku.

andyalukasek2008
18. kvě 2011

@dzejnysek A proč chceš vyvolávaný porod? Pokud to není nutné z lékařského hlediska, což mi dle toho co píšeš nepřijde... Mám vyvolávaný za sebou, neblázni a těš se na přirozený...
Jinak já osobně, pokud bych tomu chtěla přirozené pomoci, bych asi ráno zasexovala a pak se šla projít u nás nedaleko na hrad Hukvaldy (celkem kopec), a to si myslím, že by mohlo stačit 🙂.. Příp. večer znovu sexík, ten i kvůli prostinům obsaženým ve spermatu 🙂... Jinak můžeš si pomoci i rycinovým olejem smíchaným s džusem, to vypij a jak Tě to prožene, mělo by to pomoci + teplá sprcha, příp. ten svařák. Ale rycinový olej Ti jako těhuli v lékárně asi neprodají, pošli manžu 🙂, oni to tuší.

ivasad.
18. kvě 2011

Neboj, ono se ti může rozjet samo i z malého CS... Já šla rodit s CS 3 (které jsem měla asi od 36tt) a za tři hodiny kontrakcí bylo hotovo. Takže třeba na indukci ani nedojde

karol84
18. kvě 2011

@dzejnysek osobně si myslím, že zkracování děložního hrdla ničím významně neurychlíš. a i když se ti cs zvýší, stejně to ještě nemusí znamenat, že brzy vypukne porod. já byla podle dr. připravená na porod více než 3 týdny před termínem a pak jsem navzdory všem vyvolávačům dlouho přenášela - a to jsem zkoušela vanu, různé čaje a nápoje, procházky, úklid domácnosti, sex, masáž bradavek, maliník, pupalku, lněné semínko... a souhlasím s andyalukasek2008 - vyvolávání porodu je hodně bolestivé - pokud nemáš důvod,proč indukci podstoupit, tak bych raději počkala na spontánní spuštění porodu

1luciferka1
18. kvě 2011

vždyť jsi teprv 39.tt, tak proč porod vyvolávat? navíc vyvolaný porody jsou vždy "horší", počkej ještě máš čas, aby si to mimčo samo rozhodlo, kdy je nej čas přijít na svět 😉

berenika39
18. kvě 2011

Určitě není důvod používat triky a tipy, příroda to umí sama. Porod se rozjede v okamžiku, kdy je dítě připravené přijít na svět. To nikdo neovlivní. A může to být během krátké doby, i když nález před tím stagnoval. Nechala bych tomu volný průběh, všechno má svůj čas. Pak při přenášení více dnů rozhodnou lékaři, jestli je třeba porod vyvolat, ale do termínu to neřeš🙂.
Přeji pohodový porod a at je mimčo v pořádku a ty spokojená.

babulinkab
18. kvě 2011

Já jsem přijela k porodu naprosto uzavřená, došlo k odtoku vody, proto jsem jela do porodnice, a syn byl za 4 hodiny na světě, den před plánovanou indukcí, takže to nech přírodě, třeba to vyřeší za tebe 😀

lenulinka00
19. kvě 2011

Ahoj, já jsem měla jít taky na vyvolávaný porod, protože jsem týden přenášela. S přítelem jsme hodně sexovali a máme velké auto do kterého se špatně nastupuje a pořád jezdíme, takže jsem pořád skákala nahoru dolů. A když jsem přišla do nemocnice na příjem, tak mi řekli, že jsem už otevřená já jsem měla jen malé nepatrné bolesti, takže si mě rovnou nechali na sále a malej byl venku za hodinku co jsem nastoupila.😀 Zkus se proběhnout nebo udělat pořádný úklid.🙂 Džim palečky ať jste oba v pořádku

hlavinka
5. čer 2011

Sla jsem rodit s CS 1, sice jsem mela svoje kontrakce, ale neotvirala se (41tt). lekari teda napichali oxytocyn, dali prostaglandin a nepomohlo nic, porad zavrena. Musela mne doktorka otevirat rucne.
takze pokud mimco proste nechce ven, tak nepomuze vubec nic.
Zkouseli jsme samozrejme sex, uklid (koberec), schody, malinik ve velkym, svarak. nepomohlo nic.
Takze proste pockat, vse ma svuj cas.

romana29
5. čer 2011

Paní už má miminko, tak snad to dobře dopadlo! 😵

dlabinecka
20. čer 2011

Tak já měla CS 0 , měla jsem ho ještě dlouho po odtoku plodovky a kontrakcích i ps oxytocinem a nakonec jsem taky porodila 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru