Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

acinka
15. zář 2008

Lu82...sestřenka Hynka, že? Má krásnýho Davídka! 😵 Já tak nějak od počátku sleduju diskusi zářijových skoro-maminek, ale pořád jsem váhala se připojit a teď už tam mají zavedenou partu a teda co se rození týče, tak jedou 😀

acinka
15. zář 2008

Natali ale já se jí to (nesmyslně) snažila vysvětlit...moje mamka byla nemocná a já se o ní starala až do konce a nikomu nepřeju ty noci, co jsem jen koukala, jak spí a jestli dýchá...pak jsem měla v péči nejmladšího brášku (po mamce...) a dělala jsem to samý...a když existuje takováhle věc...já od počátku neváhala...to byla věc, kterou sem chtěla 100% pořídit...Stejně koukala pořád divně 😠 Jinak co se jako tchýní týče...fakt jsem vždycky myslela, že ty vtipy jsou dost blbý, že to ení přeci možný...ha ha ha...sem byla naivka 😀 Ale teda ti závidím, že jsi takhle mimo...a máš svůj klid 😉

sarkal
autor
15. zář 2008

acinka to samé mám já,tchýně také přednášela,že měla těžké porody a to šití a všechno vyprávěla před manžou,ten jen koukal chudák.Taky má názor,že chlap tam nemá co dělat,ale manža jí jako říká,že dneska už je to úplně jiné,že je to téměř samozřejmost když chlap chce a já jí říkám,že mi to jako psychicky pomůže,ale to ona neslyší,ona si neuvědomuje,že rodila před 34lety a to bylo všechno sakra jiný!Jinak moje mamka nestresuje,zažila si svý a dříve mi to i vyprávěla,ale teď o tom prostě nemluví a je to tak lepší.Nemá cenu někoho stresovat takovými věcmi když to pak stejně bude úplně jinak.My to zvládnem!Nic jiného nám ani nezbude,ale taky si myslím,že když to zvládno miliony žen před námi a dokonce měli i další děti tak to zvládneme i my!! 🙂

natali.m
15. zář 2008

já jsem to měla obráceně, než ty, tchýně byla stršně hodná a umřela nám minulý rok, taky byla moc nemocná, no a moje mamka se na stará kolena nejspíš pomátla,takže jsem ráda, že bydlíme tak daleko.Sice nemáme tu babičku na hlídání a vzhledem k tomu, že studuju by se dost hodila, ale máme schopné kamarády, kteří nám dost pomáhají, tak se to snad nějak udělá...

acinka
15. zář 2008

To já si pořád opakuju a už je mi i líp...je to úleva, když si nemyslím jen já, že je to fakt blbka 😀 Můj manža, když jsem mu to pak říkala, kroutil taky hlavou...ale je to jeho máma, takže to má taky těžký...i když on už je jejím chováním za ta léta vycvičenej, ho už jen tak něco nerozhodí 😀 Jasně že to prostě zvládnem...jééé...už se zase začínám těšit 😵

acinka
15. zář 2008

Natali: Tak to je teda škoda! Hodný tchýně jsou fakt asi nedostatkový zboží 😅 Já se hlídání do budoucna úplně bojím, protože po tom všem...se mi nebude jí třeba moc malou na hlídání dávat..taky raději kamarádi. Kolik ti ještě zbývá do konce studia? Já byla na vš, ale po Bc. jsem si řekla, že už mě to tak nenaplňuje...že si dám oddech a časem Mgr. dodělám...ale časem...prostě touha mít mimi byla větší!

sarkal
autor
15. zář 2008

Já šupajdim k mamce na oběd.Jinak veňku je fakt hnusně,úplně mě to jako deprimuje.Ale v tom se ozve Tomík a je lépe 🙂 .To víš,že se ancinka těš!Vždyť máme také na co,tohle pro nás přeci je a bude nejkrásnější období v životě! 😉

gabka.d
15. zář 2008

Hezký den holky,
se vám do to ho taky vmíchám...
Já se taky těším na Vánoce, ani jako malá jsem se tak netěšila 😅
MOje tchýně taky pořád kafrá, naštěstí ji mám s kým prodrbat 😀
Jinak z šití mám taky strach, slyšela jsem jen samý děs na to téma 😖

gabka.d
15. zář 2008

To já mám tchýni co z nás tahá peníze ☹ i půjčku si kvůli ní přítel vzal, a né zrovna malou..jenže je to jeho mamka a nenechá jí vybrakovat byt exekutorama, že? Jenže ona má pořád málo...nevím co z nás ještě chce vycucnout, aspoň o těch porodech mi nevypráví a má jich za sebou 5!Ani moje mamka se nevyjadřuje, když se zmíním o porodu, tak má takový zvláštní pohled...

natali.m
15. zář 2008

acinka, já jsem se studiem v začátku, dlouho jsem k tomu neměla možnost, takže zatím 2. rok na Bc. a nechtěla jsem to přerušovat, dokud to opravdu nebude nutné, takže uvidím jak to půjde i s malým...

gabka.d: taky mi šití nahání hrůzu, tak už mám pro jistotu objednaný olejíček na masáž hráze..slyšela jsem o tom hodně hrozného, ale taky tihodně ženských řekne, že to pak ani nevnímaly...

acinka
15. zář 2008

Mě právě přijde...potom co jsem pročetla pár příspěvků z diskuse Jaký byl porod, že to šití je snad nejhorší...takže pilně masírujem hráz, piju ve velkým i ten maliník a prostě si to nepřipouštím 😉 Bude to dobrý! atřeba i bez šití 🙂

gabka.d
15. zář 2008

to je fakt, myslím, že až uvidím malou tak už mi bude všechno jedno 😵
ten olejíček jsem taky chtěla, ale bojím se infekce.. 😒 abych si tam na poslední chvíly něco nezatáhla..

gabka.d
15. zář 2008

aspoň maliník piju 🙂 i teď 😀

acinka
15. zář 2008

Natali: ono hrozně záleží na typu školy, na typu oboru...já byla ve Zlíně na Soc.ped. a kdybych bydlela blíž (zlín-jihlava je fakt kus), tak bych studovala klidně i při mimču, protože tam to byla fakt pohoda...ale takhle na dálku...to si počkám a pak to dodělám třeba v Brně, to není tak strašná dálka 😉

natali.m
15. zář 2008

no taky se bojím infekce, ale musím být prostě opatrná.nikdy jsem na žádné záněty netrpěla, a minulý měsíc jsem si při grilovačce sedla na nějakou zaprášenou židli a na druhý den jsem šupajdila na gyndu, no paráda...a ten maliník taky zkusím...

acinka
15. zář 2008

Já se taky infekce bála...ale zatím ťuk ťuk dobrý! A maliník....piju po 0,5 l hrncích, už si dělám dnes 2....mám lepší pocit... i kdyby to fungovalo jako placebo...maliník určo pomůže a malá pak jen hladce vyklouzne 😅 😀 😀 😀

gabka.d
15. zář 2008

já si říkám, že mi ten maliník pomůže aspoň psychicky, když si budu říkat, pila jsem maliník, půjde to jak po másle, tak třeba půjde 😀

dejna3
15. zář 2008

Ahojte kočky 🙂
musím sa pochváliť - dnes som sa po veľmi dlhom čase táááák dobre vyspala 🙂 🙂 🙂
šarkal - ešte k tým obavám o bábätko - také veci vôbec nepozeraj! My tu na Markíze máme takú reláciu REFLEX, akože osudy ľudí, a tam v jednom kuse ukazujú choré a postihnuté detičky... No vždy to prepnem alebo odchádzam. Nemôžem to proste pozerať! Drahý mi to zakazoval, hneď druhý deň po tom, ako sme začali snažilkovať 🙂 Inak nám to vyšlo po 4 mesiacoch...
ozaj a 35 rokov - to ešte nie je starý 😀 😀 😀

Ja sa tiež veľmi teším na Vianoce. Prvé Vianoce s drobčekom 🙂 Tak veľmi sme si to pred rokom želali ...

K tým svokrám - tá moja je ešte pomerne mladá má 47 rokov a je veľmi zlatá. Ale veľmi si jej neužijem, lebo už pár rokov žije vo Viedni a má tam firmičku. Domov chodí fakt len málokedy. Ona sa na vnúčatko veľmi teší, ale je jej ľúto, že si ho veľmi neužije 😒

natali.m
15. zář 2008

acinka, to máš pravdu s tím oborem, a máš dobré, že si to pak můžeš dodělat blíž, já¨jsem v Ostravě na Báni, takže z Olmiku, taky nic moc, navíc studuju diagnostiku materiálů, takže samá technika...mimochodem, nevím jestli jsem na tom tak blbě jen já, ale od té doby co jsem těhu to mám v hlavě vymetené, nezapamatuju si ani co koupit v obchodě, no děs....

gabka.d
15. zář 2008

Moje tchýně jak je mladá tak je blbá 😅 (je jí 41)

acinka
15. zář 2008

gabka...moje slova!
dejna...jen závist...dobrých a hodných tchýní je pomálu 😀

dejna3
15. zář 2008

acinka, ja viem a preto som veľmi rada 😵

gabka.d
15. zář 2008

hoky já dneska zmrznu! už jdu pro svetr, to je šílený, já jsem se těšila na podzimní vycházky v tlustém svetru po sluníčku a ono přijde tohle 😠

acinka
15. zář 2008

Já sem taky magor...manža nechce uvěřit, že existuje něco těhotesnká demence, ALE! 😀 😀 😀 Ale já jsem fakt dementní, vše si musím zapisovat, jiank to zapomenu...to dřív fakt nebylo...a moje myšlení...hlavně to praktický, to zůstalo někde schovaný...doufám, že zas vyleze! 🙂

dejna3
15. zář 2008

no najskôr sme nadávali na teplo a keď sa schladilo, zas je zle 😀 😀 😀
inak v byte ja fakt kosa ...

acinka
15. zář 2008

je hnusně...a zima jak blázen! Včera večer jsme jeli do tesca a já si chtěla vzít triko s dlouhým rukávem a vestu...svetry neobleču...k mému zděšení jsem zjistila, že nemám triko s dlouhým rukávem...teda mám, ale tak na půl břicha 😀 V létě to bylo dobrý, koupilo se pár delších triček a bylo...ale teď je bříško fakt už je větší...no musela jsem ještě aspoň jedno větší triko včera koupit..doufám ale, že už ho moc neunosím 😵 😵 😵

dejna3
15. zář 2008

no ja mám podobné problémy... ale zatiaľ, na doma, som to vyriešila, že si obliekam priateľové tričká a mikiny

gabka.d
15. zář 2008

já jsem taky na hlavu 😅 šla jsem na poštu s balíčkama a nechala jsem je doma... 😅
nebo si napíšu nákup ať to máme rychleji za sebou a ať máme co potřebujem a lístek zůstane nastole...

natali.m
15. zář 2008

tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama, no jen aby se mi ten rozum po porodu vrátil, jinak tu školu nedodělám.ted jsem uplně vyřízená, důležité věci si pamatuju přesně 3 minuty a méně důležité se pro jistotu nechytají vůbec,.můj mi taky říká, že si to mám zapisovat, ale to taky nemá moc velký efekt.jako včera, otevřu lednici, tam vybíleno, jedeme do obchodu a když se mě můj drahý zeptá co teda potřebujeme koupit, tak nevypotím ani máslo.v tom trapnějším případe ¨mě ná hloupost tak rozčílí, že se skoro rozbrečím už v obchodě...

acinka
15. zář 2008

Taky tak...na doma to jde...ale ven v tom vylézt nemůžu. Manža je dlouhán a trika mi jsou trošku delší 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru